Naprawy w domostwie mym/swym

Wszelkie porady dotyczące bycia panią domu. Porady z serii: "Jak zadowolić siebie i teściową, i nie zwariować" :)

Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Audiolka » 21 gru 2012, 20:44

Kto naprawia wszelkiego rodzaju awarie w gospodarstwie domowym? Wy, Wasze połówki czy może specjaliści od tego typu spraw?

U Nas mój mąż 8-) uwielbia naprawy wszystkiego i mogę szczerze napisać, że ma skuteczność 100%. Taką pasję odziedziczył po swoim tacie (teść potrafił z wózka dziecięcego kosiarkę zrobić). Pralki, lodówki, samochody, karty do samochodów, komputery,nawet piec centralny naprawił. No wszystko, wszystko, wszystko zrobi w domu.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Emi » 21 gru 2012, 21:30

U nas teść, mój tata albo ja. Mój mąż bardo rzadko się za usterki zabiera, on jest od planowania. Choć z drugiej strony jak już za coś się zabierze to zrobi to perfekcyjnie :p Ja jakimś specem też nie jestem ale drobne naprawy jak najbardziej, np przybiłam listwy przy blacie w kuchni, załatałam kilka dziur w ścianach. Co do spraw bardziej sprzętowych/technicznych to pierwszy telefon zawsze jest do teścia, on jest pod ręką, oraz do mojego taty.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: gohnia » 21 gru 2012, 21:33

U nas ja jestem majstrem od wszystkiego :D
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: kari » 21 gru 2012, 21:33

zdecydowanie mąż, czasem jak jakaś większa sprawa pomoże teść i szwagier, ale tak to mąż, do tego ma uprawnienia SEPowskie, więc elektrykę już zmieniał w starym mieszkaniu, w nowym chyba zdecydujemy się na fachowca, bo mąż ma namiar na sprawdzonego i taniego, więc sam by się nie grzebał, jak coś się w samochodzie drobnego zepsuło też naprawił

teść i szwagier też mają taką smykałkę, ja czasem tylko żarówkę wymienię czy dokręcę śrubkę jak się męża doprosić nie mogę ;)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: malaJu » 21 gru 2012, 21:36

Mąż oczywiście :) Jak same widzicie, on bardzo dużo potrafi. W domu prawie wszystko sam wyremontował. Mam czasem podejrzenie, że jemu się inaczej zwoje w mózgu zakręcają. Dziś na przykład ot tak w ramach porządków świątecznych przemeblował pokój dzieciaków. Nie tylko wygląda dużo lepiej, ale jest bardziej funkcjonalny. Przemeblowanie wiązało się z dłubaniną, wierceniem, skręcaniem etc. Ale dał radę i to z dwójką dzieci na pokładzie.. Kurna, on jest lepiej zorganizowany ode mnie. Ale wiem dlaczego - nie siedzi na forum ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Fuente » 21 gru 2012, 21:53

No cóż głównie teść... A jak teścia nie ma to mąż coś tam podziała. Ale generalnie teść złota rączka, więc jak jest problem to w pierwszej kolejności do niego :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: tulipan87 » 21 gru 2012, 22:24

Moim prywatnym Mac Gayverem jest mój mąż :) Naprawia wszelkie możliwe urządzenia i pojazdy, remontuje, organizuje nasze funkcjonowanie pod względem "technicznym". I nawet mój tata już wie, że jak sobie z czymś nie może poradzić to mój mąż zrobi mu to od ręki.
Ja tylko zmieniam żarówki, dokręcam śrubki, wbijam gwoździe. Robię też inne rzeczy, ale tylko wtedy gdy wiem, że sobie z tym poradzę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: martula_87 » 22 gru 2012, 9:41

Ja dziękuje Bogu że u nas rzadko się coś psuje.
A jak się psuje to wolę wezwac fachowca bo mój mąż mimo szczerych chęci potrafi jeszcze gorzej coś popsuc niestety.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Patrycja11 » 22 gru 2012, 14:36

Zazdroszczę wam mężów którzy wszystko naprawiają w domu. Jak ja proszę o coś mojego męża to wiem, że najwcześniej zrobi to za pół roku. O nową kratkę wentylacyjną proszę od wakacji, taką do łazienki, otwieraną zamykaną... Do dziś nie dojechał do sklepu po zakup jej. Już mi się znudziło gadanie.
Jedyną rzeczą którą naprawia natychmiast jest ta, która stwarza zagrożenie (Choćby minimalne) dla naszego dziecka. Cokolwiek. Ja to sobie mogę prosić.
Więc w miarę możliwości robię co mogę sama.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: martula_87 » 22 gru 2012, 15:13

Patrycja11 pisze: O nową kratkę wentylacyjną proszę od wakacji, taką do łazienki, otwieraną zamykaną... Do dziś nie dojechał do sklepu po zakup jej. Już mi się znudziło gadanie.

A ja 1.5 roku :lol: :lol: :lol:
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Patrycja11 » 22 gru 2012, 15:17

martula_87 pisze:A ja 1.5 roku
zanim mój dojedzie zapewne tyle właśnie minie :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Marcka » 22 gru 2012, 17:56

tulipan87 pisze:Moim prywatnym Mac Gayverem jest mój mąż :)

o to to ;) choc z nadmiaru obowiązków i rzeczy "do zrobienia na już!" - są drobne rzeczy, które czekają pół roku czy rok ;) ale w końcu je zrobi ...
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: Pepsi » 22 gru 2012, 20:30

martula_87 pisze:nas rzadko się coś psuje

ale jak już się coś popsuje to dzwonię po fachowca. No cóż mój mąż - zapał ma, pomysły dobre ma, narzędzia dobre ma ale ... zdolności mu brak :lol: Pisałam już to w innym wątku - jak zrobił elektrykę w sypialni to zapalając lampkę nocną gasiło się żyrandol a w łazience kontakt za pralką miał takie napięcie że nic nie działało ;;) ale idzie mu coraz lepeij i dziś stwierdził że po raz kolejny został bohaterem w swoim domu
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Naprawy w domostwie mym/swym

Postautor: szaraczarownica » 22 gru 2012, 22:54

Patrycja11, to zrób tak, żeby ta kratka stwarzała pozory, że spadnie Gabrysiowi na głowę (ale tylko pozory) - może wymieni :lol:
U nas specem jest mój tata. Mój mąż się powoli uczy i może kiedyś będzie w stanie jakieś rzeczy naprawiać. Ale niestety nie ma do tego ani zapału ani zdolności. A mój tata ma.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times


Wróć do Porady Idealnej Pani Domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości