Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Jak dziecko zmieniło Wasze życie rodzinne? O tym, co jest lepsze, co gorsze, co niepokoi, co bawi.

Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: szaraczarownica » 17 lis 2012, 21:56

Każda z nas ma takie momenty, które uwielbia, dla których pomimo zmęczenia, zrezygnowania i złości, nie zrezygnowałaby z tego małego człowieka.
Jaki to moment? Czy jak dziecko powie "mama"? Czy może są jeszcze jakieś inne?
Ja na dzień dzisiejszy mam dwa.
Jak rano mój synek na mój widok śmieje się w głos :)
I jak na miarę swoich możliwości mocno wtula się we mnie :)

Wiem, że kiedyś będzie mi tych chwil brakowało, więc dopóki trwają staram się nimi cieszyć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: agnieszka19 » 17 lis 2012, 22:37

Zdecydowanie to jak zaraz po porodzie dostałam młodą na rękę!!! To był najcudowniejszy moment.
Kolejny to jak pierwszy raz powiedziła "Kocham Cię"...
Te momenty wywarły na mnie największe wrażnie. Wiem, że po drodze był "pierwszy krok", pierwsze słowo, pierwszy ząb itp. , ale to wszystko przy tych dwóch chwilach staje się jakoś mniej znaczące...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: martula_87 » 18 lis 2012, 11:41

Jak narazie to każdy drobny sukce mojego synka podnoszenie głowy turlanie się.
No i śmiech w głos.
Chodź cały czas nie mogę się doczekac kiedy powie Kocham Cię mamo napewno jeszcze to potrwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: kochecka » 18 lis 2012, 11:53

Takich pięknych momentów było już sporo i mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej :) Jak dotąd mogę wymienić pierwsze spotkanie, uśmiech na widok mamy, przytulaski, buziaki, słowa Kocham Cię mamuś (a także kilka innych tekstów), radość gdy wracam do domu (nawet po krótkiej nieobecności) i wiele wiele innych
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: Pepsi » 18 lis 2012, 20:54

ojj dużo by tu pisać, a im dziecko starsze tym więcej. na chwile obecną najbardziej rozczulają mnie dwie sytuacje:
1. kiedy młoda przybiega do mnie, łapie za szyje i mówi "Kocham Cie wies"
2. kiedy odbieram ja z przedszkola, a ona w podskokach biegnie przez korytarz z okrzykiem "hura już po mnie przyszłaś. fajnie było" i mocno się przytula mówiąc "stęskniłam się za Tobą"
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: malaJu » 18 lis 2012, 20:58

Pepsi, :)

a mnie wczoraj nostalgicznie jakoś wzięło na myślenie o tym że nieważne co robią, to i tak cieszę się, że dane mi jest ich wychowywać. I niech to trwa jak najdłużej. to chyba w związku z tym, że znów dowiedziałam sie o poważnej chorobie w otoczeniu. Musze zacząć dostrzegać pozytywy nawet w ciezkich chwilach. Przecież ogólnie super być rodzicem :) I obym mogła być z nimi jak najdłużej.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: kakonka » 18 lis 2012, 22:01

Póki co
- pierwsze "mama" ba nawet "tata" :)
- całuski uwielbiam jak daje mi buziaki - koniecznie z otwartą buźką :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: Deco-Ania » 18 lis 2012, 22:10

Tak sobie myślę od dłuższej chwili, które to chwile - i wiecie co? Nie potrafię wyróżnić ani jednej. UWIELBIAM JE WSZYSTKIE!
Nawet te, kiedy Antoś ćwiczy moje nerwiczki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: Emi » 19 lis 2012, 15:29

Deco-Ania pisze:Tak sobie myślę od dłuższej chwili, które to chwile - i wiecie co? Nie potrafię wyróżnić ani jednej. UWIELBIAM JE WSZYSTKIE!

Ot i sedno sprawy :-)
Mimo, iż moje dzieci dość często mnie wkurzają to uwielbiam je. Jak wracam po pracy i widzę te uśmiechnięte mordki to aż żyć się chce :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: caixa » 11 gru 2012, 22:48

Pepsi, jestem dokładnie na tym samym etapie... Te słowa bardzo mnie rozczulają i nagle moje serce jakieś takie miękkie się robi. ::)
Dla mnie cudownym momentem były również:
- pierwszy dotyk malutkich rączek, które badały każdy centymetr mojej twarzy
- pierwszy śmiech Kai. Pamiętam, że był zupełnie niespodziewany i aż się popłakałam ze wzruszenia.
- no i pierwsze "mama" wypowiedziane szeptem
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: tulipan87 » 13 gru 2012, 23:36

Każdy uśmiech i śmiech mojego dziecka sprawia, że mam ochotę skakać z radości, że jestem Jego mamą. No i uwielbiam jak się we mnie wtula i jak patrzy nam mnie takim ufnym spojrzeniem. Mogę na niego patrzeć godzinami kiedy śpi i zawsze wtedy dziękuję Bogu, że mam Mateuszka.
Ogromne wrażenie zrobił na mnie pierwszy krzyk synka - wtedy chyba zrozumiałam, że naprawdę jestem mamą.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: justine » 14 gru 2012, 10:27

Piękny był moment kiedy wyciągnęli Młodego z mojego brzucha po dramatycznej akcji, podczas której nie wiedziałam tak naprawdę jak to się wszystko skończy; kiedy przyłożyli mi go golutkiego do buzi, to było naprawdę cudowne uczucie.
Teraz każdy dzień przynosi coś takiego, każdy uśmiech, każdy śmiech, nawet płacz sprawia, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie :) Wczoraj odkryliśmy pierwszy ząbek i też się wzruszyłam, że mój synek jest już taki duży :)
Nie mogę sobie wyobrazić powrotu do pracy... jeny, jak ja będę tęsknić za tym małym człowiekiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: Marcka » 14 gru 2012, 17:58

jak się we mnie wtula i zasypia w ramionach, głośny śmiech w ataku gilgotek :D i te słodkie buziaki tak jak u kakonki koniecznie z otwartą buźką :D a i jeszcze jak się czegoś boi to leci od razu i się wtula, wtedy wiem że czuje się przy mnie bezpiecznie i ufa mi bezgranicznie.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: Patrycja11 » 16 gru 2012, 14:40

Moimi najpiękniejszymi chwilami są jak budzimy się rano i z łóżeczka mojego dziecka rozlega się nie mamuuuusiuuu tylko "Paaaaaaaataaaaaaaaaa" bo tak nazywa mnie moje dziecko (bo mąż na mnie tak mówi) zamiast Pati to Pata.
Jak się przewróci i nikt oprócz mamuni nie może go wtedy przytulać. Jak śmieje się w głos jak całuje go w szyję, jak mówi Mamusiu choć tutaj juś. Jest wiele takich chwil, że rozpiera mnie duma i jestem mega szczęśliwa że jestem mamą, szczególnie teraz kiedy moje dziecko zaczyna mówić i kontakt z nim jest 100% łatwiejszy.
Aaaaa i zapomniałabym o najważniejszym. Kiedy moje dziecko mówi do mnie Kokaaam ( czyli Kocham) <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: kasieńka 85 » 30 maja 2014, 16:33

szaraczarownica pisze:Każda z nas ma takie momenty, które uwielbia, dla których pomimo zmęczenia, zrezygnowania i złości, nie zrezygnowałaby z tego małego człowieka.
Jaki to moment? Czy jak dziecko powie "mama"? Czy może są jeszcze jakieś inne?
Oczywiście uwielbiam momenty, kiedy Karolcia się do mnie tuli, kiedy mówi kocham, itp. Rozczulają mnie chwile kiedy udowadnia jaka jest mądra, empatyczna. No i teraz moment na próżność: jak ktoś mówi, że jest śliczna i grzeczna. :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Najpiękniejsze chwile macierzyństwa

Postautor: ava » 30 maja 2014, 20:16

Jest dużo takich chwil... Kiedy się uśmiecha, kiedy się głośno śmieje, kiedy idziemy i trzyma mnie za rękę (bo to zdarza się baaaardzo rzadko), ale najbardziej uwielbiam, gdy łapie mnie obiema rączkami za szyję i tak mocno się do mnie przytula, często kładąc głowę na moim ramieniu <3 Po prostu kocham czuć te pulchne, obejmujące mnie rączki ::)
No i wszystkie chwile, gdy pokazuje, że mama jest dla niego najważniejsza :p np.
Patrycja11 pisze:Jak się przewróci i nikt oprócz mamuni nie może go wtedy przytulać
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times


Wróć do Z dzieckiem na ręku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości