Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Jak dziecko zmieniło Wasze życie rodzinne? O tym, co jest lepsze, co gorsze, co niepokoi, co bawi.

Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Audiolka » 18 lis 2012, 12:37

Jak świat światem gdy rodzice maja jakieś plany łikendowe, dziecko akurat wtedy zachoruje. Ale jeśli nie zachoruje 8-) to macie z kim je zostawić? Chcecie je zostawić i wyjść, żeby trochę odpocząć? Czy może zostawiacie z wielkim bólem serca i co 5 minut wydzwaniacie do opiekunki/babci/cioci czy wszystko dobrze?

Ja od samego początku miałam bardzo długą pępowinę i zostawiałam Wojtka z babciami, dzwoniłam raz, może dwa razy (w zależności od tego na jak długo został), żeby zapytać czy nie rozrabia, nie płacze albo czy już śpi. Nie zabieram go na wesela narazie, na poprawiny tym bardziej, bo on jest z tych szybko biegających dzieci. A to możemy uskuteczniać w domu, nie między stołami na imprezie.
Wiem też, że mam sporo farta mając go z kim zostawiać, bo sporo znam rodziców, którzy takiego "szczęścia" nie mają.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: martula_87 » 18 lis 2012, 12:49

No u nas pierwsze noc bez synka odbyła się jak miał 3 miesiące fakt dziwnie było byłam pod telefonem gdyby bardzo histeryzował ale jakoś się udało.Dominik zostaje z moją mamą bo wiem że będzie miała bardzo doobrą opiekę nawet wczoraj go oddaliśmy i za jakiś czas po niego jedziemy.
Ale mam zasadę że nie robię tego zbyt często zawsze pytam czy moja mama zechce się nim zaopiekowac i jak tylko wyraża zgodę to planuje wyjscie.
Na sylwestra tez już się zgodziła.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: klara76 » 18 lis 2012, 13:18

mam to szczęście, że mogę zostawić Hankę ze spokojnym sercem z moją mamą; pierwszy raz zostały same na noc jak Hanka miała 3 miesiące a my szliśmy na wesele do szwagra - zadzwoniłam do mamy wtedy może 2 czy 3 razy; czasem jak chcemy gdzieś wyjść z mężem to pytam mamę czy nie ma innych planów i jeśli jest wolna (a z zasady jest) to albo przyjżdza do nas albo Hanka jedzie do niej (i wtedy zostaje u niej na noc lub dwie); w ostatnie wakacje spędziła u mojej mamy tydzień;
a za tydzień w planach wyjście w sobotę na Festiwal kabaretowy a Hania od piątku wieczorem będzie u babci (z czaego obie bardzo się cieszą)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: MamaŻaby » 18 lis 2012, 22:28

my mamy zasadę generalną, że dziecko jest nasze więc nie przerzucamy na innych opieki nad Żabą. Fakt, przez te 4 lata kilkakrotnie zdarzyło się, że została u babci na noc ale dzieje się tak sporadycznie (w tym roku może dwa razy).
Raz - przez tydzień - babcia się Żabą opiekowała w czasie choroby (w pierwszym roku żłobkowania) bo już wyczerpaliśmy oboje z mężem cierpliwość naszych szefów na zwolnienia lekarskie ale Żaba była co dzień zawożona i odbierana od babci.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: kari » 18 lis 2012, 22:31

Jak na razie w razie zachorowania L4 brał mąż, teraz sprawa się rozwiązała bo młody siedzi z opiekunka, ale np. W weekend jak chcemy wyjść to młody zostaje pod opieką dziadków, babcia ma chociaż wnuka na dłużej dla siebie, na cała noc jeszcze go nie zostawialismy tak, ze nie było nas w pokoju obok
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Audiolka » 18 lis 2012, 23:44

MamaŻaby pisze:więc nie przerzucamy na innych opieki nad Żabą

To chyba nie o to chodzi, a o to, że czasem rodzice mają wychodne i zostawiają z kimś dziecko.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Deco-Ania » 18 lis 2012, 23:48

I co?? Nabazgrałam tu takiego pościacha - a on zniknął??
FOCH!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: justine » 19 lis 2012, 10:42

Audiolka pisze:
MamaŻaby pisze:więc nie przerzucamy na innych opieki nad Żabą

To chyba nie o to chodzi, a o to, że czasem rodzice mają wychodne i zostawiają z kimś dziecko.

Dokładnie :) a dziadkowie przy tej okazji mają wnuka przez jakiś czas dla siebie, co też jest fajne. Ja jestem ogólnie rzecz biorąc za tym by dzieci spędzały czas u dziadków, sama w dzieciństwie sporo życia spędziłam u dziadków i miło to wspominam :)
My mamy za sobą pierwszą noc bez Maciusia (w zeszły piątek), było trochę dziwnie ale świetnie ubawiliśmy się na koncercie a potem się wyspaliśmy :) Młodemu też było u babci dobrze, spędził też trochę czasu z prababcią.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Pepsi » 19 lis 2012, 11:52

Ja mimo, że weekendowo mam komu zostawić młoda to nie lubię z tego korzystać, bo....babcie w ogóle nie słuchają co się do nich mówi i o co je prosi :/
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Deco-Ania » 19 lis 2012, 12:07

Pepsi pisze: bo....babcie w ogóle nie słuchają co się do nich mówi i o co je prosi :/
m.in. dlatego Antoś zostaje tylko z jedną z babć - z tą, która słucha i potrafi użyć telefonu jeśli nie jest pewna czy coś co chce zrobić by nam się spodobało.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Emi » 19 lis 2012, 13:31

My czasem zostawiamy dzieciaki u rodziców, teściów. Bardzo rzadko, ale zdarzyło się kilka razy.
Deco-Ania pisze:Pepsi pisze: bo....babcie w ogóle nie słuchają co się do nich mówi i o co je prosi :/

Na szczęście u nas raczej się słuchają :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: MamaŻaby » 19 lis 2012, 21:32

justine pisze:
Audiolka pisze:
MamaŻaby pisze:więc nie przerzucamy na innych opieki nad Żabą

To chyba nie o to chodzi, a o to, że czasem rodzice mają wychodne i zostawiają z kimś dziecko.

Dokładnie :) a dziadkowie przy tej okazji mają wnuka przez jakiś czas dla siebie,

wychodne od bycia rodzicem??? Jak dla mnie to właśnie tak to brzmi.
Ale rozumiem, że każdy ma swoją ideologię.
My mamy swoją.
A dziadkowie mogą się wnusią nacieszyć jak wpadamy do nich raz na jakiś czas. Ja im w tym nie przeszkadzam, mimo swojej obecności.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Audiolka » 20 lis 2012, 0:02

MamaŻaby pisze:wychodne od bycia rodzicem??? Jak dla mnie to właśnie tak to brzmi.

Że jak wyjdę z mężem sama do kina, na pizze czy do pubu to przestaję być rodzicem?
Dla Ciebie może tak brzmieć, dla mnie jest to chwila ciszy, spokoju, spędzenia paru chwil tylko z mężem. Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. A że znajduje się pod dobrą opieką i nie jest tam trzymane pod groźbą, to tylko pozytyw. Dziadkowie tez mają prawo spędzać czas z wnukami.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: justine » 20 lis 2012, 10:21

Audiolka, w zupełności się z Tobą zgadzam, uważam, że rodzice muszą od czasu do czasu spędzić trochę czasu ze sobą. To, że urodziłam dziecko ma oznaczać, że do momentu ukończenia przez niego 18-tego roku życia mam z nim siedzieć w domu? Nie mogę wyjść do kina, na koncert, na wesele? Bo przestaję być (dobrym) rodzicem?
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: MamaŻaby » 20 lis 2012, 19:40

justine pisze:[b] Nie mogę wyjść do kina, na koncert, na wesele? Bo przestaję być (dobrym) rodzicem?

nie napisałam tego - czyli to jest Twoja insynuacja - więc może w głębi duszy sama tak czujesz? :)
Warto przemyśleć tą kwestię :D

Ja mam czas dla siebie i męża - sam na sam. Dziecko nam w tym nie przeszkadza.

Może byłoby inaczej gdybyśmy mieli full kasy i mogli sobie śmigać po restauracjach, kinach i imprezach. Wtedy tak, na pewno zostawiałabym dziecko babci na noc albo i całe weekendy co i rusz :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Audiolka » 20 lis 2012, 19:56

MamaŻaby pisze:Może byłoby inaczej gdybyśmy mieli full kasy i mogli sobie śmigać po restauracjach, kinach i imprezach

Też nie mam "full kasy", a żeby iść do kina wystarczy 30 zł (wraz z kuponami z Expressu :lol: ) także naprawdę nie generalizuj, bo kiepsko Ci to idzie.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: agnieszka19 » 20 lis 2012, 20:04

Dobra ja często zostawiam młodą z moją mamą w weekendy. Jeśli tylko chcemy gdzieś wyjść nie mamy z tym problemu. Młoda zachwycona jedzie do babci, a babcia zachwycona może rozpieszczać bez mojego zrzędzenia :)
Szczerze? Zwisa mi co ktoś sobie myśli :) Póki ja jestem szczęśliwa, moje dziecko jest szczęśliwe i babcia jest szczęliwa to moim zdaniem jest ok :)
I też na nadmiar kasy nie narzekamy... . Na szczęście jednak nie kade wyjście jest kosztowne... ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: yuna » 20 lis 2012, 20:07

justine pisze:Dokładnie :) a dziadkowie przy tej okazji mają wnuka przez jakiś czas dla siebie, co też jest fajne. Ja jestem ogólnie rzecz biorąc za tym by dzieci spędzały czas u dziadków, sama w dzieciństwie sporo życia spędziłam u dziadków i miło to wspominam :)
My mamy za sobą pierwszą noc bez Maciusia (w zeszły piątek), było trochę dziwnie ale świetnie ubawiliśmy się na koncercie a potem się wyspaliśmy :) Młodemu też było u babci dobrze, spędził też trochę czasu z prababcią.


Akurat my mamy ten luksus, że mama nasze dzieciaki uwielbia i z chęcią spędza z nimi czas, by nam choć trochę pomóc i nas odciążyć.

Mnie bardzo pomogła, jak kilka razy mogłam zostawić u niej Emi na 2-3 dni, kiedy pisałam pracę magisterską i goniły mnie terminy. Jasne, było ciężko, bo dziecko poza domem to jakoś tak inaczej... Nagle ta cisza, spokój, zero gaworzenia, karmienia, przewijania. Jakoś pusto. Ale nie ukrywam, że ten czas bez córki był mi potrzebny.

MamaŻaby nie zapędzasz się w stronę justine za bardzo? Że niby ona sama coś insynuuje? Wiesz, ja tego tak nie odczułam.
A i stwierdzenie, że zostawienie z kimś dziecka brzmi jak wychodne od bycia rodzicem jest dla mnie lekko przesadzone.
W tej kwestii zgodzę się z siostrą - to, że raz na jakiś czas wyjdzie się gdzieś bez dziecka nie znaczy, że ucieka się od rodzicielstwa. Wręcz przeciwnie. Dla mnie taka chwilowa, wieczorna rozłąka z dzieckiem tylko umacnia więź między dzieckiem a rodzicami. Bo tęsknisz, myślisz, zastanawiasz się itd. Nie znaczy to jednak, że nie można mieć chwili luzu tylko dla siebie, albo dla partnera. Czasami nawet wypad na zakupy we dwoje, a nie we troje jest czymś relaksującym.

Każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Spierać się nie warto, ale uważać na to, jak co się pisze jednak byłoby warto. Nie raz ktoś może zrozumieć twój tok myślenia opatrznie.
No i myślę, że niewiele z nas ma tutaj "full kasy", a jednak na wypady do kina, na obiad czy na wieczorne piwo e znajomymi nie trzeba mieć portfela wypchanego stówami.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: justine » 20 lis 2012, 20:10

MamaŻaby pisze:więc może w głębi duszy sama tak czujesz? :)

ooj, ooj, nie zagalopujmy się :) wcale tak nie czuję - to odpowiedź na Twoje 'wychodne od bycia rodzicem'
MamaŻaby pisze:Może byłoby inaczej gdybyśmy mieli full kasy i mogli sobie śmigać po restauracjach, kinach i imprezach. Wtedy tak, na pewno zostawiałabym dziecko babci na noc albo i całe weekendy co i rusz :lol:

A widzisz, więc jednak :) My do tej pory zostawiliśmy Maciusia u babci na noc raz, także też jakoś bardzo nie szalejemy, starzejemy się chyba ... :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Audiolka » 20 lis 2012, 20:23

justine pisze:My do tej pory zostawiliśmy Maciusia u babci na noc raz, także też jakoś bardzo nie szalejemy, starzejemy się chyba ...

On ma dopiero 5 miesięcy, także wszystko przed Wami :lol:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: justine » 20 lis 2012, 20:30

Audiolka pisze:wszystko przed Wami :lol:

Nooo, na pewno :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: malaJu » 20 lis 2012, 20:33

agnieszka19 pisze:Szczerze? Zwisa mi co ktoś sobie myśli :) Póki ja jestem szczęśliwa, moje dziecko jest szczęśliwe i babcia jest szczęliwa to moim zdaniem jest ok :)
i tym zdaniem zaskarbiłaś sobie przychylność i sympatię mojego męża - powiedział : podoba mi sie ta kobieta. Chciałbym ja poznać. wreszcie jakaś normalna "z jajami", co wie, co mysli i się nie przejmuje ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: agnieszka19 » 20 lis 2012, 20:38

malaJu pisze:Chciałbym ja poznać. wreszcie jakaś normalna "z jajami", co wie, co mysli i się nie przejmuje


Wiesz wszystko przed nami 8-) Mamy do sebie blisko :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: kari » 20 lis 2012, 20:43

agnieszka19, wódki Ci polać :lol:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: agnieszka19 » 20 lis 2012, 20:44

No!!! Marzy mi się orzechówka z mlekiem :mrgreen:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: kari » 20 lis 2012, 20:48

agnieszka19, nie mam, w zasobach mam czystą, whisky i ouzo :P

Ja też nie uważam, ze jak sobie gdzieś wyjdziemy z mężem bez dziecka to jesteśmy złymi rodzicami, my jesteśmy zadowoleni i reszta też, z resztą to miał być raczej wątek informacyjny a nie w stylu "oceniajacym"
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Marcka » 21 lis 2012, 10:23

agnieszka19, to ja zapraszam na orzechówkę ;)
a co do zostawiania dziecka... jak mała miała 4 miesiące pojechalismy na wesele z poprawinami koło Łęczycy, byliśmy pod telefonem i nawet po 23, gdy już wiedzieliśmy, że dziecko śpi <a przesypiała całe noce> mąż sobie wypił i wróciliśmy następnego dnia o 20. Nie miała problemu zostac z dziadkami, z którymi mieszkamy i ja nie mam problemu aby ją z nimi zostawic jak chce/musze pojechac do Łodzi, czy wyjsc z mężem do znajomych <bo nie wyobrażam sobie iśc do znajomych na 18 i o 20 wracac bo dziecko trzeba odłozyc spac>.
Dziecko jest szczęśliwe- spędza czas z dziadkami, dziadkowie są szczęśliwi- cieszą się wnusią, my jesteśmy szczęśliwi- spędzamy czas jako mąż i żona i znajomi nasi też są szczęśliwi- że po urodzeniu dziecka nie zalegliśmy w domu i nie odwróciliśmy się od ludzi.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Misiak » 21 lis 2012, 11:16

Marcka, chciałabym, żeby i u nas tak było. Będziemy na początku mieszkać z moimi rodzicami, mam więc nadzieję, że córka przyzwyczai się do nich od pierwszych dni i gdy będziemy chcieli/musieli wyjść- bez problemu zostanie z dziadkami. Bardzo bym sobie tego życzyła.:) Nie chciałabym całkowicie wylecieć z obiegu życia codziennego.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Szizel » 22 lis 2012, 11:55

Ja pierwszy raz zostawiłam naszą córcię na całą noc jak miała pół roczku na Sylwestra i oczywiście dzwoniłam co 5 minut u dziadków ją zostawiłam. W pewnym momencie moja mama się wkurzyła i powiedziała, że nie będzie odbierać telefonów bo ją obrażam dzwoniąc i dopytując się czy wszystko w porządku i po tym odpuściłam :) I od tamtej pory babcia przychodziła do nas na nocki, a rodzice wychodzili szaleć, w końcu nadszedł taki dzień, że postanowiliśmy ją zostawić u dziadków na noc w ich mieszkaniu łóżeczko turystyczne mamy cały ekwipunek zawieziony i pojechała i sytuacja analogicznie się powtórzyła znów telefon co chwila czy śpi, czy się nie obudziła, a przecież dziecko piersiowe, więc jak coś mama musiałaby wsiadać i gnać, ale znów oper od mamy i od tamtej pory przestałam wydzwaniać. Zostawiamy, usypiamy u dziadków i rodzice idą na balety. Moja mama chętnie zostaje na początku też się obawiała, ale dała radę, na teściową nie mam co liczyć bo niestety mieszka 100 km od Łodzi, a córcia uwielbia chodzić do dziadków.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Marcka » 23 lis 2012, 18:09

Misiak, super sprawa, szczególnie, że dzięki temu, że mieszkamy razem to i dziecko codziennie widzi dziadków- więc nie są to ludzie z doskoku i w swoim domku są. Jak pojechaliśmy do Łodzi do mojej mamy i chcieliśmy w ciągu dnia wyskoczyc na rocznicową kolację i kino baaaardzo szybko wracaliśmy taxi do domu- po pierwsze dziecko widuje moją mamę co 2-3tygodnie, a po drugie usnęła i obudziła się w nie swoim łóżeczku, nie swoim domu ... więc zostało zaburzone poczucie bezpieczeństwa.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Sybel » 23 lis 2012, 19:38

Generalnie nie mam problemu z zostawieniem Wita na kilka godzin u mojej mamy, czy u rodziców męża. Niech się uczy, że są wokół niego inni ludzie, inne twarze i głosy. MamaŻaby - tak mi się nasunęło, czy w takim razie żłobek i przedszkole to też przerzucanie odpowiedzialności za dziecko na innych? Bo w sumie na to wychodzi, ale możliwe, że jakoś na opak zrozumiałam.
Dziecko powinno nauczyć się ufać swoim dziadkom, a dziadkowie powinni mieć czasem szansę spędzić czas z wnukiem samemu, nacieszyć się. To, ze mama nie ingeruje nie znaczy, ze nie krąży gdzieś tam na horyzoncie, co zmienia nieco sytuację.
No i nie biczujemy się za to, ze wracamy o tej zawrotnej 23 do domu, Wit od 19 śpi, a moja mama tylko zerka, czy wszystko ok. Czasem trzeba od siebie odpocząć - tak samo porzucam czasem męża, a on mnie, odpoczywamy od siebie, żeby potem intensywniej się sobą nacieszyć. Jako rodzina nie jesteśmy zroślakami, tylko jednostkami i mamy swoje indywidualne potrzeby.
Sybel
 

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Hosiole » 24 lis 2012, 18:59

Kurcze.. tak się rozmarzyłam o tym zostawianiu dziecka i wychodnym 8-)
Niestety my jesteśmy w takiej sytuacji, że teściowie niezbyt chętnie zostają ze Stasiem- cały czas są zajęci i mają jakieś plany...
Raptem na dwa lata jego życia zostali z nim może 5-6 razy...
Moja mama mieszka zagranicą, więc opcja odpada (oczywiście jak przylatuje, to najchętniej by u nas mieszkała a my możemy wcale nie wracać :P ).
Na szczęście jest moja babcia, która z chęcią zostanie ze Stasiem, jak chcemy iść do restauracji czy kina. I babci i Staś uwielbiają swoje towarzystwo, w zależności od miesiąca staramy się przynajmniej 1-2 razy w m-cu angażować babcię do pomocy ;)
Niestety nie wiem jak uda nam się rozwiązać sprawę z dwojgiem dzieci, ale może coś wymyślimy ;)
agnieszka19 pisze:Marzy mi się orzechówka z mlekiem :mrgreen:

oooo tak... też bym z chęcią skosztowała ;P
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Bian » 24 lis 2012, 19:11

Hosiole pisze:tak się rozmarzyłam o tym zostawianiu dziecka i wychodnym

Ja również...

W Łodzi nie mamy żadnej rodziny. Moja mieszka w Piotrkowie, męża w Białymstoku. Przez niecałe 10 miesięcy życia Hani udało nam się wyjść dwa razy na wesela przyjaciół, a dodatkowo mi raz na wieczór panieński, ale w tym czasie mąż siedział z Hanią u moich rodziców. Moja mama jest aktywna zawodowo, a ponieważ jako nauczyciel pracuje też w szkole zaocznej, to często pracuje w weekendy. Także niestety nawet gdybyśmy chcieli podrzucić Hanię na weekend to marne szanse, żeby zgrać wolny weekend męża od sędziowania i mojej mamy od pracy. Myślę, że w najbliższym czasie się to nie zmieni, bo mąż z sędziowania nie zrezygnuje, bo to jego hobby, a także dodatkowa kasa do budżetu domowego. Mąż chciał mnie zabrać gdzieś w przyszłą sobotę wieczorem z okazji imienin, ale ma mecz i prawdopodobnie bez sensu będzie podrzucać dziecko rodzicom pod wieczór i odbierać je następnego dnia, tym bardziej, że musielibyśmy w obie strony machnąć po dwa razy 90 km.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: martula_87 » 24 lis 2012, 19:52

Bian, no to rzeczywiście trudna sytuacja ale pewnie gdyby mamy były bliżej i miały czas chętnie Hanią by się zaopiekowały.
A nie macie jakiś zanjomych którzy mogliby zając się Hanią.????
Sama bym wam chętnie pomgła i zaopiekowała się małą żebyście mogli sobie wyjśc tylko ona wogóle mnie nie zna więc mogłaby się bac ale jak coś to oferuje swoją pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: szaraczarownica » 24 lis 2012, 22:05

malaJu pisze:"z jajami"

A może się okaże prorokiem, bo Agnieszka rzeczywiście jest "z jajami" :lol:

Moja mama już się nie może doczekać aż Staś będzie na tyle duży, żeby mógł u nich zostać na dłużej :) Już raz nam się zdarzyło go u nich zostawić na 2-3 godzinki, bo musieliśmy pojechać i załatwić coś w takim miejscu, że pobyt dziecka tam byłby niewskazany (dużo grzebania w piwnicy). Moja mama bardzo się cieszyła i z dumą opowiadała, że go nakarmiła, przewinęła, ponosiła, bo płakał. Niby robi to prawie codziennie, bo bywa u nas non stop, ale jak widać jak robi to sama, bez mojego udziału, to ma to dodatkowy urok :)

Misiak, sytuacja może być jeszcze bardziej skomplikowana niż sobie wyobrażasz. Pola może za dziadkami tęsknić. Jak moja mama była chora i kilka dni jej nie było, to jak Staś usłyszał ją na Skypie, to się popłakał, a jak już przyszła do nas, to nie chciał się od niej odkleić. Dwumiesięczne dziecko. Byłyśmy z mamą w szoku :shock:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Deco-Ania » 24 lis 2012, 22:55

szaraczarownica pisze:Niby robi to prawie codziennie, bo bywa u nas non stop
ale to nie to samo, co dumna babcia, której zostawia się pod opieką wnuka :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: agnieszka19 » 24 lis 2012, 23:25

szaraczarownica pisze:malaJu pisze:"z jajami"

A może się okaże prorokiem, bo Agnieszka rzeczywiście jest "z jajami"


:lol: :lol: :lol: Oby, oby!!!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: caixa » 11 gru 2012, 14:00

Oj ja zdecydowanie należę do mam z długą pępowiną. Nie wstydzę się przyznać, że lubię czas spędzony tylko z mężem. Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie wolno dopuścić do tego aby mąż stał się drugim planem gdy pojawi się dziecko. Dlatego ja DBAM O MOJE MAŁŻEŃSTWO a nie UCIEKAM OD RODZICIELSTWA, żeby było jasne ;;) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: martitka » 16 gru 2012, 11:50

malaJu pisze:
agnieszka19 pisze:Szczerze? Zwisa mi co ktoś sobie myśli :) Póki ja jestem szczęśliwa, moje dziecko jest szczęśliwe i babcia jest szczęliwa to moim zdaniem jest ok :)
(...)wreszcie jakaś normalna "z jajami", co wie, co mysli i się nie przejmuje ;)

Mam takie samo podejście :)

Gdybym mieszkała blisko mojej mamy to jedno dziecko spędzałoby z nią każdy weekend od piątku po południu do niedzieli wieczora. I mnie by było z tym dobrze i dziecku, które babcię uwielbia. Drugie, póki cycowe, nie jest zostawiane nigdy niestety (ubolewam nad tym strasznie ;) ). Ja tam jak mogę to lubię "odpocząć" od rodzicielstwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że od ponad 3 lat jakoś mało mam kontaktu z ludźmi ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
martitka
 
Posty: 92
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: kakonka » 14 sty 2013, 22:54

moje dziecko zostaje codziennie na kilka godzin z moją młodszą siostrą jak my z mężem idziemy do pracy. Jeśli chcemy iść do kina, na kolację, na większe zakupy zostawiamy Małego z moją mamą - kiedy Filip miał mega momozę tylko Ona potrafiła sobie z nim poradzić nie ściągając nas do domu. Czasem na godzinę, dwie zostawiamy Go z teściową. Teraz w sobote czeka nas kolejne nocne rozstanie- my na bal karnawałowy a Młody u babci w Zgierzu :D
Kocham moje dziecko ale moja mama też Go kocha i uwielbia spędzać z nim czas, więc nie tylko my mamy korzyść z wyjścia do ludzi bez synka :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Sybel » 15 sty 2013, 8:00

U nas Wit teraz 3 dni zostaje z moją mamą - ma zapalenie oskrzeli, a ja byłam w pracy dopiero 9 dni, więcv mama na szczęscie się nim zajmie.
Sybel
 

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Mirasek » 10 kwie 2013, 19:01

Maja bardzo rzadko zostaje na noc u dziadków. Jeśli już to tylko z moimi rodzicami a w zasadzie to moja mama śpi u nas. Zabieramy ja zawsze i wszędzie oprócz wesel bo jest za mala. Poprawiny jak najbardziej.Wszelkie wypady do znajomych tez. Przez te prawie 3 lata może 10 nocy spała z babcią.Częściej zostaje z dziadkami na parę godzin jak idziemy do kina czy na kolacje. A teraz ma jechać z babcią i dziadkiem na majówkę więc zobaczymy jak to będzie bez mamusi...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: kasia_m85 » 10 kwie 2013, 19:14

Dziewczyny mają 4,5 miesiąca. Na całą noc jeszcze ich z nikim nie zostawialiśmy, ale na wieczór i część nocy kilka razy już tak. Jesteśmy rodzicami którzy zdecydowanie muszą od czasu do czasu wyskoczyć ze znajomymi do kina bądź do znajomych na kolację i wino. Mam za sobą też kilka wyjść samej na babski wieczór.Dziewczyny póki co zostają bez problemu z moją mamą/siostrą czy ciocią. Ale nie lubię wychodzić wcześniej niż położę je spać, ja to zrobię wtedy wychodzę spokojna i bez stresu żadnego (chociaż oczywiście jak wychodzimy wcześniej to też nie panikuję ::) )
Ostatnio marzy nam się jakiś wypad na weekend ze znajomymi do jakiegoś spa np, ale nie wiem kiedy odważymy się zostawić córeczki na całe dwa dni (najgorszy ten pierwszy raz ;;) )
Mam nadzieję,że będą z wiekiem nadal bez problemu będą zostawać z dziadkami czy moją siostrą ale czas pokaże...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Misiak » 10 kwie 2013, 19:59

Pola bez problemu zostaje np z tatą gdy ja wychodzę, ale gdy gdzieś jadę staram się chyba podświadomie wrócić w miarę szybko, bo... strasznie tęsknię (mimo, że zajmuję się nią głównie sama 24/7, a może właśnie dlatego). A zostawienie jej np na 2 dni to dla mnie już w ogóle abstrakcja. Ale może jak mi kiedyś da w kość, to zacznę myśleć gdzie by tu się wyrwać. ;;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: szaraczarownica » 10 kwie 2013, 20:23

Misiak, nic dodać nic ująć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Hekate » 12 kwie 2013, 11:45

Mhhh... Zazdroszczę wszystkim, którzy mają z kim zostawić dziecko. My z mężem nie mamy w Łodzi rodziny, więc jesteśmy zdani tylko na siebie :( Nawet wczoraj mówiłam mu jak bardzo marzy mi się kino, albo wyjście na kolację tylko we dwoje. Musimy się zorganizować i poprosić moją mamę żeby przyjechała w jakąś sobotę i została z małą na kilka godzin. Tylko ona nie bardzo umie się zająć małym dzieckiem, więc nie wiem czy nie będę wydzwaniać co 5 minut z pytaniem czy wszystko w porządku :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: ppola » 12 kwie 2013, 13:34

Marysia z racji tego że oboje z mężem pracujemy ma nianię, ciocię mojego męża. Z powodu że ja mam szalone godziny pracy a mąż hmmm mocno rozwija się zawodowo ( tak chyba najładniej brzmi ;P ) Małą często odbiera od cioci moja teściowa lub szwagierka. A jak mąż zjedzie to ją sprowadza do domu. Wychodzimy rzadko, najczęściej osobno - bo nie chcemy nikomu truć 4 liter. Ostatnio na weekend przyjechała moja mama to pojechaliśmy na koncert, wcześniej byliśmy na Sylwestrze, bo... też przyjechała moja mama. Marysia u dziadków sama nocowała raz, miała około pół roku a my poszliśmy na 18 jednej forumki ;) Także my raczej z tych co spędzają czas sam na sam po 20 jak dziecko pójdzie spać :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Zostawiamy dziecko i wychodzimy

Postautor: Fuente » 31 lip 2013, 22:24

Amelka czasem zostaje z moimi teściami albo moją mamą. Nie ma z tym problemu, choć nie ukrywam, ze zawsze dzwonię wtedy kilka razy żeby dopytywać jak sobie radzą, ile Mała zjadła, czy spała etc :D
Ostatnio jeździ wszędzie z nami, głównie z powodu wyczerpania się zapasów pomrożonego mleka w zamrażarce... a aktualnie nie jestem już w stanie odciągać pokarmu. A poza tym Amelcia chętnie jeździ samochodem, więc często ją zabieramy. Za jakiś miesiąc zaczniemy wprowadzanie innych rzeczy poza moim pokarmem i wtedy też łatwiej będzie mi ją zostawić i wyskoczyć z mężem do kina np :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Moje Noworoczne postanowienie

Postautor: szaraczarownica » 04 sty 2017, 14:17

Paulinka pisze:moze dla niektórych zabrzmi to śmiesznie

Cóż... Staś ma ponad 4 lata, a my jeszcze nigdzie nie byliśmy
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Moje Noworoczne postanowienie

Postautor: MamaŻaby » 04 sty 2017, 14:21

szaraczarownica pisze:
Paulinka pisze:moze dla niektórych zabrzmi to śmiesznie

Cóż... Staś ma ponad 4 lata, a my jeszcze nigdzie nie byliśmy

Żaba ma 8 lata a ja na palcach 1 ręki mogę policzyć nasze wyjścia bez dzieci :roll:
No po zastanowieniu może 2 rąk - średnio wychodzi 1 wyjście rocznie :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Następna

Wróć do Z dzieckiem na ręku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron