wszystko o przeprowadzkach

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 12 mar 2013, 20:51

Dziewczyny,jak macie jakies namiary na firmy przeprowadzkowe (albo po prostu tani transport),przechowalnie (np mebli i sprzetow) to dajcie znac.Jak ten caly proces usprawnic itp.
W co pakowalyscie wszystkie drobne graty?W pudla kartonowe czy sa na to jakies inne patenty?
Co do przechowalni to maz mowil ze swoje powierzchnie wynajmuja te same firmy ktore allegrowym sprzedawcom udostepniaja swoje powierzchnie magazynowe ale sa tez wysepcjalizowane formy od przechowywania mebli.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 15 sie 2013, 21:15

Emi,Imyszka i inne dziewczyny ktore sie przeprowadzaly-jak cala przeprowadzke zorganizowalyscie zeby odbyla sie sprawnie?
Z uslug jakiej firmy przeprowadzkowej korzystalyscie?Ile dni wczesniej nalezy sie zaczac pakowac,czy pakowalyscie rzeczy tematycznie opisujac jakos pudla?Czy to byly zwykle kartony czy jakies specjalne pudla?Moj maz ma duzo bardzo ciezkich ksiazek (ja jestem w stanie uniesc tylko kilka naraz) i do nich to chyba pudla plastikowe beda potrzebne?A delikatne przedmioty typu szklo jak przewozilyscie i w czym?A ciuchy?Kompletnie tego nie widze:(
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: malaJu » 15 sie 2013, 21:20

Blue, mnie nie wywołałaś, ale odpowiem, bo przeprowadzałam się 2 razy, a mój mąż z zylion.
Nigdy nie korzystałam z usług żadnej firmy, ale i mebli za dużo nie było. Jakoś zawsze udało się załatwić paru znajomych, przyjaciół i poszło.

PAKOWANIE.
Zawsze zaczynałam od rzeczy najmniej mi potrzebnych na starych śmieciach, ale waznych. Czyli zapasy pościeli, ręczników, jakieś miski, talerze, które są w szafie, ale rzadko uzywane. Wszystko w kartonowe pudla róznej wielkości, z doczepionymi karteczkami, co gdzie jest. Najpierw klarteczka na pudło i jak tylko coś w nim lądowało, to zaraz dopisywałam na owej karteczce mazakiem.
Rzeczy nietłukące się, np. pościelowe, wrzucałam do toreb z IKEI. Są tanie, a mocne i pakowne.
Szkło to problem, umordujesz się, ostrzegam. Każda pierdółka owinięta gazetami, włożona do pudła plastikowego i delikatnie OSOBIŚCIE przewieziona na nowe miejsce.
Książki - też przewoziliśmy w tych niebieskich torbach z IKEI.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 15 sie 2013, 21:57

Ju-dzieki za podpowiedz z ikeowskimi torbami:)
jakos mi ciarki przeszly po plecach...bo mam wizje ze to bedzie gehenna.
A ile czasu zajelo wam spakowanie i przewiezeinie wszystkiego?Bo...moze juz powinnam zaczac :/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: kari » 15 sie 2013, 22:01

Blue, na pewno wszystko zależy od tego ile macie rzeczy i jakim samochodem dysponujecie, nam przewóz wszystkiego zajął jeden dzień, co do pakowania też nie więcej jak 1-2 dni, ale my wtedy bez dziecka byliśmy i pomagała cała rodzina, no i gratów było zdecydowanie mniej
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: malaJu » 15 sie 2013, 22:01

Wiesz, nie pamiętam. Poza tym, to zależy od ilości gratów i tego, jak przewozisz. Bo można przewieźć i PRZEWIEŹĆ. Rzucić w jedno miejsce albo od razu ustawiać.
Przypomniało mi się, jak zabezpieczaliśmy meble. Większość dało się rozkręcić, ale potem już niestety nie są takie dobre do ponownego skręcania ;/ Jesli masz meble z Ikei lub z BRW, to licz sie z tym, że już śruby mocno trzymać nie będą. W każdym razie, w budowlanym kupiliśmy wielką rolkę taśmy stretchowej i nią wszystko kilka razy wokół. Żaden róg nie został w transporcie poobijany.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 15 sie 2013, 22:21

aha.mniej potrzebne rzeczy planuje wlasnie juz niedlugo zaladowac do pudel i toreb.
co do rozkrecania mebli-najbardziej martwi mnie stelaz lozka.To helvetia,jak dotad stelaz byl ok,stabilny i nie trzeszczal,ale mam obawy czy to lozko bedzie w stanie do dalszego uzytkowania po ponownym skreceniu...takze mimo ze plan jest taki zeby skorzystac z transportu firmy przeprowadzkowej aby jk najmniej mebli rozkrecac,to m.in.lozko musi byc rozkrecone bo nie zmiesci sie na klatce schodowej.
A rzeczy mamy duzo,oj uzbieralo sie tego.Pierwszy sort juz byl,moze jeszcze cos ubedzie ale watpie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Bian » 16 sie 2013, 10:13

U nas już kilka przeprowadzek było to się wypowiem. Baa kolejna za chwilę przed nami :P

Na początek wielki przegląd rzeczy - wyrzucanie wszystkiego co stare/zepsute/leży od dawna zapomniane.

Ubrania - pakowane w wielkie wory na śmieci :twisted: Do worka przyczepiona karteczka czyje to.
Podobnie z pluszakami Hani - też w worki.
Książki - torby zakupowe takie duże, te z Ikei na pewno będą strzałem w 10.

Reszta głównie
malaJu pisze:w kartonowe pudla róznej wielkości, z doczepionymi karteczkami, co gdzie jest. Najpierw klarteczka na pudło i jak tylko coś w nim lądowało, to zaraz dopisywałam na owej karteczce mazakiem.


Przy ostatniej przeprowadzce mieliśmy szczęście, że mąż ma w firmie duże auta do dostawy kwiatów, więc po opróżnieniu paki z wózków mogliśmy załadować auto swoimi rzeczami. Szkło pakowaliśmy w gazety i pudła, ale przewoziliśmy już swoim autem, bo jednak nieco bezpieczniej.

Fajnie jest jak się ma kilka dni na przeprowadzkę, bo można to robić na kilka razy i na miejscu od razu sortować/rozpakowywać.

Ostatnio przeprowadzaliśmy się już z maleńką Hanią, więc fajnie jest mieć te kilka dni w zapasie, bo ciężko zrobić to w jeden, dwa dni.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: mala_mk » 16 sie 2013, 12:53

Domową przeprowadzkę ogarnęłam sama, bo przenosiliśmy się bez mebli. Ale za to w pracy przeprowadzamy się po raz drugi i korzystamy z firmy AUTOR. Są naprawdę godni polecenia. Parę dni wcześniej podrzucili nam swoje pudełka, w które się pakowaliśmy , dołączając kartkę z jakiego działu są to dokumenty. Przeprowadzili nas w jeden dzień - 10 pokoi z dwóch pięter + wyposażenie sali konferencyjnej.
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Emi » 17 sie 2013, 8:07

My teraz przeprowadzaliśmy dwa mieszkania jednocześnie - zamienialiśmy się z teściami. Był to nie lada wyczyn. Pakowanie zaczęłam jakieś 2 tygodnie wcześniej. Najpierw popakowałam książki w mocne pudła, takie nie za duże. Pudła brałam z pracy i dostałam sporo od taty. Wszystkie pudła opisywałam mazakiem, dodatkowo część owijałam streczem bo miały trafić do mieszkania, a w którym miał być remont generalny. Ciuchy pakowałam cześć w pudła, część w mocne, duże worki. Szkło owijałam w gazety i do pudła, zwykłego nie plastikowego.
Czyli na początku zaczęłam pakować rzeczy, które były rzadko używane, na końcu te najpotrzebniejsze. Przeznaczyłam jeden pokój na wszystkie te pudła aby nie potykać się o nie ciągle - dzięki temu mogłam zacząć się pakować o wiele wcześniej i nie musiałam tego robić na ostatnią chwilę.
Co do przewożenia tego wszystkiego, to zaczęliśmy dwa dni przed planowaną przeprowadzką. To, co mogliśmy, pakowaliśmy do auta teścia i przewoziliśmy do mieszkania, które wynajmowaliśmy na czas remontu. Natomiast w dniu przeprowadzki mój tata wziął z pracy duże auto i tam pakowaliśmy mele i resztę pudeł - nie wynajmowaliśmy żadnej firmy. Poprosiłam brata i kuzyna o pomoc i jakoś daliśmy radę.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Misiak » 17 sie 2013, 8:20

Ją także się przeprowadzała kilka razy więc: pakowalam wszystko w pudełka. W wielu spozywczakach chętnie się ich pozbywają. Każde pudło opisywaliśmy. Zaczęłam od książek i recznikow. Na końcu wszystko co szklane. Wkladalam do tych pudeł że szkłem scierki kuchenne aby się nie potlukly. Mamy dostawcze auto więc daliśmy radę sami. Ciuchy pakowalam niestety do takich kupionych worków foliowych, niestety później musiałam wszystko prać bo smierdzialo folią.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: szaraczarownica » 17 sie 2013, 8:44

My też zmienialiśmy się mieszkaniem - z dziadkiem. U nas zaczęliśmy się pakować na miesiąc przed przeprowadzką. Wyciągałam wszystko z danego kąta, to co niepotrzebne wyrzucałam, rzadko używane pakowałam, a to w ciągłym użyciu przenosiłam w jedno miejsce. Jak zwolniłam jakąś półkę, to wrzucałam tam pudła gotowe do przeprowadzki. Ale i tak pod koniec mieliśmy sterty pudeł w całym mieszkaniu. Składowanie utrudniał fakt, że mieszkaliśmy w kawalerce. Próbowaliśmy poprzewozić trochę pudeł do obecnego mieszkania, ale dziadek z wrodzoną sobie życzliwością twierdził, że tak strasznie mu przeszkadzają, że woleliśmy je trzymać u siebie.
Problem był z zapakowaniem dziadka, bo a. te 17 kompletów pościeli to było ciągle w użytku, więc nie można ich spakować tydzień przed przeprowadzką; b. nieważne, że 12 z tych kompletów jest sprane, dziurawe, zniszczone - nic nie wolno wyrzucić :roll:
Więc siebie musieliśmy zapakować wcześniej, potem szybko spakować dziadka, częściowo już w dniu przeprowadzki i dopiero przewozić. Na szczęście nie przewoziliśmy mebli, więc zalatwiliśmy wszystko przy pomocy 3 samochodów - naszego, mojego taty i teścia. Tragarzami byli mąż, tata, teść i szwagier. Moja mama pilnowała dziadka, bo były z nim przejścia, a ja służyłam tylko za kierowcę, bo byłam w 5 miesiącu ciąży. Teściowa nigdy się do takich prac nie zniża. Po całej akcji zostały do przewiezienia dwie pralki (zamiana) i nasza zmywarka. Załatwił to mój mąż z mężem Kurczaka kilka dni później.

Szkło owijaliśmy w gazety i pakowaliśmy w kartony, książki też w kartony, ale takie mniejsze, ubrania w torby i walizki, w skrzynki plastikowe wpakowaliśmy resztkę z kuchni, którą użytkowaliśmy do samego końca. Kartony przywoziłam z makro.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 17 sie 2013, 8:59

dziewczyny dzięki za rady, część patentów wykorzystam:) My mamy na samą przeprowadzkę 4 dni (przewożenie) ale pakować możemy się już teraz. Aktualnie jest jakieś 5-6 tygodni do przeprowadzki. Mebli nie chcemy rozkręcać,a auto przeprowadzkowe u nas się przyda i to duże bo mamy np kanapę narożną dużą bo 2 x 3 m,i kilka innych gabarytowych mebli. Chcemy uprościć sprawę i przewieść wszystkie meble na raz,jednym transportem. Pudla albo weźmiemy z firmy transportowej,albo ze spożywczaków:) Najgorsze to to pakowanie bo to przewożenie to jakoś pójdzie.

Poprawiłam pisownię - Emi
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 9:58

Blue u mnie to było na wariata i nie polecam :p Pakowanie od 18 w piątek. w sobotę o 8 rano przeprowadzka. Ponieważ do dzis mieszkanie nie sprzedane więc masa rzeczy tam została :p
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Karola5 » 18 sie 2013, 18:57

Blue, w castoramie wystawiaja kartonowe pudełka, ale można tez na obsludze klienta poprosić żeby sprawdzili czy czegos nie maja na sklepie. Dopytaj w firmie transportowej czy robi im roznice czy pudelko czy torby, bo pudla moga na wozek zaladowac i przewiezc do auta bez dzwigania. No i proponuje pilnowac pudel bo jak przeprowadzalismy dziadkow to zginelo jedno i do tej pory babcia wspomina jakie talerze i miski tam byly :roll:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 22 sie 2013, 7:08

Był u nas facet z firmy przeprowadzkowej Autor (polecanej przez mala_mk) i zrobił na nas dobre wrażenie. "Trochę" się cenią (interesuje nas usługa kompleksowa tzw. globalna). Facet z Autora uznał, że zmieścimy się jednym transportem bez rozkręcania mebli (tylko duże łóżko w sypialni musi być rozkręcane, bo na klatce schodowej się nie wyrobi).. Nasz dobytek ocenił na 40 pudeł (zakładając, że pościele i inne rzeczy lekkie pójdą do dużych worków i toreb foliowych/tekstylnych, a czas przeprowadzki oszacował na 5h.
Na wszelki wypadek dziś zawita do nas facet z Rutkowski przeprowadzki, którą polecił nam znajomy. Może można to samo zrobić ciut taniej - okaże się.

Poprawiłam pisownię - Patrycja11
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Patrycja11 » 22 sie 2013, 11:59

Blue pisze:"Trochę" się cenią
tzn. ile ?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Myski » 22 sie 2013, 18:54

Blue także jestem zainteresowana wyceną zarówno od Autora, jak i Rutkowski przeprowadzki. Jakby co proszę o info na priwa. Dzięki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 22 sie 2013, 20:55

Wycenę przez Autora i Rutkowskiego mamy już za sobą, jutro przyjeżdża Złotnicki i to będzie ostatnia z 3 firm przeprowadzkowych - coś z nich wybierzemy.Cena wykonania usługi kompleksowej (od A do Z,czyli wraz z zabezpieczeniem mebli, pudłami itp) waha się w granicach 820 - 1000 zł. U Autora plus ten, ze pudła są w formie kaucji - czyli zwrócisz pudla to zwracają ci za nie kasę-tak wiec w tym przypadku masz szanse zbić cenę przeprowadzki do ok. 620 - 650 zł. Usługa kompleksowa oznacza, że nie jest naliczane od godziny,jest 3 facetów. Rutkowski ma inny system z pudłami-możesz kupić nowe lub używki,za zwrot nowych zwracają ci 1/3 ceny, a używane trzymasz sobie bezzwrotnie. Jest 2 facetów. Podstawiają, tak jak w naszym przypadku, gdy nie chcemy rozkręcać mebli, pół tira,tzn. gabaryt 50m3 (8m+2m kabina),więc uwzględniając transportówkę o dl.10m, musi być miejsce pod klatką by takiego woła podstawić.
Ziółkowski przez telefon powiedział, że u nich przeprowadzki są w granicach od 600 do 1000 zł, czyli wychodzi identycznie-podejrzewam, że ceny kompleksowej usługi są podobne w Łodzi.
Wyceny są robione na miejscu u klienta, gdyż wszystko zależy od bardzo wielu czynników.Jeden ma dużo gabarytów, inny mało, jeden sam sobie pudła zwiezie a tylko meble chce transportówką załatwić, inny chce wszystko zwieść.
Jeden woli mniejsze auto na 2 kursy,inny 1 duże na 1 kurs, cena zależy tez od odległości miejsca docelowego, od wysokości pięter,od tego czy można pod klatkę podjechać, od tego czy sama sobie zabezpieczysz meble czy wolisz żeby zrobili to za ciebie i milion innych kwestii ustalanych indywidualnie u klienta, wiec nasza wycena ma się nijak do innej rodziny :)

Myski- zamów faceta do domu,to wam wyceni :) orientacyjny koszt przeprowadzki na terenie Łodzi jest np. w cenniku na stronie Rutkowskiego:

http://www.rutkowski-transport.pl/tranposrt_ceny.html

ale tak jak wyżej napisałam, to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i warunków.


poprawiłam pisownię - Patrycja11

Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Myski » 23 sie 2013, 18:03

Blue dzięki ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 02 wrz 2013, 7:58

Złotnicki 1200 zł wiec przynajmniej wiem kogo nie wybierzemy :)

W piątek zjeżdżają pudła i zacznie się pakowanie po trochu, wiec mój czas na forum z pewnością się umniejszy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Jania_K » 05 maja 2014, 13:27

mala_mk pisze:Domową przeprowadzkę ogarnęłam sama, bo przenosiliśmy się bez mebli. Ale za to w pracy przeprowadzamy się po raz drugi i korzystamy z firmy AUTOR. Są naprawdę godni polecenia. Parę dni wcześniej podrzucili nam swoje pudełka, w które się pakowaliśmy , dołączając kartkę z jakiego działu są to dokumenty. Przeprowadzili nas w jeden dzień - 10 pokoi z dwóch pięter + wyposażenie sali konferencyjnej.

Mnie właśnie czeka przeprowadzka biura mojego męża i znaleźliśmy taką firmę realizujące przeprowadzki firm w Łodzi ale nigdy nie korzystaliśmy z jej usług. Jak z terminami u tej firmy AUTOR ?
Uśmiech dziecka to największe szczęście :)
Awatar użytkownika
Jania_K
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2014, 13:03
Lokalizacja: Łódź - Stare Polesie
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 05 maja 2014, 13:32

Z terminami u Autora OK i cenowo tez zaplacisz mniej niz gdzie indziej.Natomiast co do jakosci uslugi...mielismy widocznie pecha.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Jania_K » 05 maja 2014, 14:05

Dlaczego ? Uszkodzili coś w trakcie przeprowadzki ?
Uśmiech dziecka to największe szczęście :)
Awatar użytkownika
Jania_K
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2014, 13:03
Lokalizacja: Łódź - Stare Polesie
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 05 maja 2014, 18:51

Tak,udzkodzili nam mebel na tyle powaznie,ze sie do tego przynali,przeprosili i naprawili na swoij koszt.Taka sytuacja moze sie zdarzyc i najlepszemu,ale sposob zabezpieczenia mebli przez nich do profesjonalych nie nalezal.W kazdym razie trudno mi wydac opinie pozytywna i nie zdecydowalibysmy sie na nich po raz drugi.Plus ze tanio licza-spora roznica w cenie w porownaniu np.ze Zlotnickim czy Rutkowskim ale...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: kasiamango » 05 cze 2014, 13:34

Ja znam tylko firmę spedycyjną z Opoczna - bardziej chodzi o sprzęty w tym wypadku, ale link posyłam: http://www.suret.com.pl/?strony/kontakt/oddzialy.html może się komuś przydać :)
kasiamango
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2014, 19:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: monia25 » 20 maja 2015, 13:53

Chcemy się przeprowadzić z ul. Zwiadowczej do mieszkania które kupiliśmy na śródmieściu. Problem może się pojawić przy wnoszeniu mebli - to w sumie 3 piętro. Szukam osób lub firmy która mogłaby nam w tym pomóc. Możecie kogoś polecić?
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: tinka » 21 maja 2015, 12:31

My kiedyś korzystaliśmy z pomocy panów z firmy run. Tutaj masz do nich kontakt jak coś: http://www.run.biz.pl/site/kontakt.html
Sprawnie sobie poradzili, cena też do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
tinka
 
Posty: 85
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: mietka » 22 maja 2015, 9:58

monia25,
mnie przeprowadzał z Żabiczek na 2 piętro kamienicy w Śródmieściu "TOMASZ" Przeprowadzki. W czasie gradobicia, kawał drogi i brama, w którą się nie da wjechać. Meble z salonu, jadalni i 2 pokoje dziecięce. W sumie zapłaciłam 600 zł...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: monia25 » 22 maja 2015, 11:00

Dzięki za podpowiedź, ale już umówiłam się z panem z run-a. Teraz jestem na etapie doposażania nowego mieszknia :)
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 11:41

Zaczynam już trochę myśleć o przeprowadzce mimo że jeszcze dużo czasu.Będziemy starali się zrobić tak,by zwozic rzeczy po trochu do domu,a same meble i gabaryty puscic 1 kursem."Trochę " nam się nazbierało rzeczy w garażu plus tego co mamy na 75m2 wiec takie rozwiazanie oszczędziłoby kosztów-mimo że odległośc w kilometrach daleka nie jest.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: szaraczarownica » 14 gru 2019, 11:48

Blue, napiszesz mi na priv gdzie jest ten dom? Jestem strasznie ciekawa, a okolicę przecież znam :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 12:22

Szara-poszło:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 20 lut 2020, 21:31

Umawiamy faceta z "Tomasz przeprowadzki".Na wycenę i termin wywiezienia dużych mebli.Małe szafki to sobie sami zwieziemy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 05 mar 2020, 9:31

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na:

https://transport-przeprowadzki-lodz.pl/

To znaczy,to moja działka bo mamy podział obowiązków.Mam nadzieję,że się wywiążą,bo musiałam się nasłuchać jak to zawalam sprawy.Ja firmę umówiłam,teraz co mogę zrobić więcej,powinni się stawić w umówionym terminie i wykonać swoją usługę.Opinie mają dobre i mam nadzieję,że nie zawiodą.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 05 mar 2020, 23:20

Gdzie kupię worki foliowe-duże,grube i mocne.Jeśli jakiś market budowlany to jaki dział konkretnie?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: szaraczarownica » 06 mar 2020, 6:49

W każdym markecie budowlanym. W Obi ostatnio przy kasach mieli w promocji. O dział zapytaj dowolnego pracownika. Oni wiedzą :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wszystko o przeprowadzkach

Postautor: Blue » 01 kwie 2020, 17:55

Wyżej opisana firma sprawdziła się i polecam.Wycena też taka jak potem zapłata.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości