Aranżacja małych wnętrz

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: malaJu » 14 sie 2013, 11:13

caixa, boskie rozwiązanie! Biurko to zawsze jakaś przestrzeń do postawienia choćby lampki.
Blue, co do sypialni - wybieram drugie rozwiązanie, gdzie łóżko nie jest pod oknem. Ustawienie biurka dla mnie bez znaczenia.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: caixa » 14 sie 2013, 11:44

malaJu, :ymblushing:
Co do sypialni.
Jeśli łóżko pod oknem to będzie ok 140cm do ściany. Można biurko odwrócić o 90 stopni na ścianę z drzwiami wtedy zostanie ok 80cm między biurkiem a łóżkiem czyli całkiem sporo.
Możesz pomyśleć o parawanie np z frędzli lub po prostu jakąś fajną zasłoną, żeby wydzielić funkcje.

Drugi układ jest ok. Między ścianą a łóżkiem zostanie wam 80cm. Komody mają ok 40cm więc będzie dość ciasno. Pomyślałabym o jakiejś wąskiej zabudowie max 20cm (coś a'la półki).

Oba układy ok. Jak ci się znudzi możesz sobie przestawiać ;).
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 20 sie 2013, 7:33

Biorac pod uwage sluszne spostrzezenia,jakie tutaj dostalam,mamy ustawienie w pokoju dziewczyn.Ale ze wizja troche mi sie modyfikuje co jakis czas,to poczekam jeszcze troche zanim sie do niej na dobre przywiaze:-)
Meble ktore beda niezmienne to ta zabudowa do sufitu (bedzie przemalowana na bialo bo ma zgnilozielone rattanowe fronty,na szczescie jest to wykonalne),lozka dziewczyn oraz regał i 2 polki nad lozko-juz sa zamowione.Mebeli z klonowo-orzechowych przestawiamy na biale,lozka beda wymienione na koncu.Zmiany sa takie,ze stolik na poczatek (rok?) bedzie 1 wspolny,co zaoszczedzi troche miejsca na podlodze do zabawy.Z watku fizjoterapeutycznego widze ze jest to mozliwe i nikt na tym nie ucierpi;)Zmienila sie tez wizja komody bo ta jeszcze zamowiona nie jest,wiec mam pole do manewrow-zamiast 1 wiekszej/szerszej beda 2 male komodki przy lozkach,cos a'la szafki nocne-wg waszych rad powyzej.Takie waskie meble latwiej tez potem przestawiac niz 1 wiekszy.Co do kolorystyki to waham sie jeszcze,ale stawiam na jasne kolory,bo pokoik mega wielki nie jest a i okno wielkoscia nie powala.Do tego jest na wschod wiec superjasny tez nie jest.Na pewno bedzie obecna biel (meble i moze sciana ktoras),a i bez rozu sie nie obejdzie.Inne kolory scian jakie mi przychodza do glowy to magnolia,jasnoszary,jasny wrzos.Ogolnie pokoik w zalozeniu bedzie pastelowy,lekko cukierkowy,chociaz kolorowe zabawki pewnie go skutecznie zaostrza.
Teraz musze sie skupic na sypialni i pomyslec nad tym co bedzie w pomieszczeniu wielkosci wc,czyli w garderobie i co bedziemy tam przechowywac,a moze kogo bo moj maz zglasza sie na chetnego by miec tam biurko z kompem;)Wg mnie jednak,mimo ze pomieszczenie jest wentylowane,to jest za male i bez okna i jeszcze by mi chlop zdziczal tam;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Bian » 20 sie 2013, 8:05

Blue pisze:Co do kolorystyki to waham sie jeszcze,ale stawiam na jasne kolory,bo pokoik mega wielki nie jest a i okno wielkoscia nie powala.Do tego jest na wschod wiec superjasny tez nie jest.Na pewno bedzie obecna biel (meble i moze sciana ktoras),a i bez rozu sie nie obejdzie.Inne kolory scian jakie mi przychodza do glowy to magnolia,jasnoszary,jasny wrzos.Ogolnie pokoik w zalozeniu bedzie pastelowy,lekko cukierkowy,chociaz kolorowe zabawki pewnie go skutecznie zaostrza.

Blue widzę, że mamy podobą wizję dziewczęcego pokoju :) U Hanki stanęło na szarych ścianach, białych meblach i różowych dodatkach z motywem motyli - naklejki na ścianę, na lampie wiszącej, na firankach. Do tego elementy decoupage - wieszaki i pudełeczka na drobiazgi. Póki co jedynie łóżeczko pozostaje niedopasownane kolorystycznie, bo jest beżowo-niebieskie, ale tylko do stycznia, bo potem kupujemy "dorosłe", białe oczywiście :)

Blue pisze:moj maz zglasza sie na chetnego by miec tam biurko z kompem;)Wg mnie jednak,mimo ze pomieszczenie jest wentylowane,to jest za male i bez okna i jeszcze by mi chlop zdziczal tam;)

Hmm powiem Ci, że z jednej strony ciekawy pomysł, żeby tam zrobić pokój komputerowy. Z drugiej garderoba z szafami pozwala wyeliminować je z innych pomieszczeń.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: malaJu » 20 sie 2013, 8:17

Blue, mąż nie taki ekscentryk ;) Mój znajomy siedzi całe dnie w szafie w przedpokoju ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 20 sie 2013, 9:09

Przestancie mnie kusic bo jeszcze sie zgodze :lol: :lol: :lol:
Mam meza juz wystarczajaco dziekiego (swoj do swego ciagnie >D ) zeby go jeszcze w klatce zamykac;)

Moze zaczne od okreslenia jego potrzeb-on koniecznie chce miec biurko w pomieszczeniu zamknietym tzn z drzwiami,w zacisznym miejscu.Biurko w salonie odpada nie tylko dlatego ze tam salon jest otwarty,ale tez dla tego ze coreczki tatusia ciagle na nim wisza,przeszkaszaja mu,nie daja spokoju a i ja gderam nad uchem;)Do tego przeszkadza tez TV.Takze salon zostal wykluczony na biurko z kompem.No wiec padlo na sypialnie-tu ja jestem przeciwniczka bo elektroniki w sypialni nie lubie,no ale pokoj zamykany i zaciszny,da sie odseparowac od dzieciakow (tak sobie mowimy przynajmniej;))
A ta garderoba to wagon taki.szeroka na metr bodajze,dluga na chyba 1,5,musze rzuty odnalesc bo nie pamietam.
Teraz wlasciciele maja tam regaly naokolo i pudelka z butami oraz inne pudla i rupiecie.Ogladajac mieszkania widzielismy takie wc przerobione na garderobe i raczej nie spodobala mi sie wizja trzymania ubran w tak waskim malym pomieszczeniu-same ciuchy tyle zajmuja przestrzeni zwl.te na wieszakach,ze nie ma swobody ruchu,mozna tylko wejsc (w niektorych mieszkaniach nawet sie nie dalo) i okrecic sie wokol wlasnej osi.Te ciuchy zwalone na kupe jak w lumpeksie,no nie bardzo mi sie to podoba.Mysle ze lepsza zabudowa w przedpokoju.Sa garderoby i Garderoby-jesli ma byc kiepska i ciasna to chyba lepiej zadna...
No wiec myslalam o spizarni bo to przy kuchni jest-ale nie robie tylu przetworow ani nie planuje miec tyle zapasow roznosci by je tam chowac,zwlaszcza ze kuchnia spora jest i wystarczy miejsca.Suszarnia?no moze.Graciarnia?pewnie tak sie skonczy...Pokoj komputerowy?-szkoda ze bez okna,ciasno i ciemno,duszno pewnie jak sie zamknie drzwi tez,aczkolwiek wentylacja i komin sa.Mozna by bylo pomyslec o luksferach zeby to rozjasnic ale na takie przerobki nie mamy tak od razu kasy,moze za rok a jedyna sciana na ktorej mozna by cos takiego zrobic to ta sasiadujaca z kuchnia,bo reszta scian sasiaduje z klatka schodowa.Graty o wiekszych gabarytach typu sanki,rowery itp.beda w garazu.Zmieszcza sie tam,bo mimo ze nie ma piwnic/komorek lokatorskich to garaz jest spory (23m2).Co wiec zrobic z tej calej "garderoby"?

Bian-to u Ciebie ten jasnoszary w pokoju Hani na scianach wypatrzylam i spodobal mi sie:)Motylki delikatne sa i sielankowe,bardzo dobry motyw wymyslilas.U mnie jest ciezej-moje 4 letnie dziecko wyznaje kult Hello Kitty i ciuchy chce z hello kitty,pokoj chce z HK,wszystko chce z HK.Ale co sie dziwic,jak pojde na plac zabaw to dziewczynki sie przechwalaja co ktora wlasnie ma na sobie z HK,na plazy bylo to samo-kostiumy kapielowe z HK rulezz...Na szczescie wymyslilam delikatny akcent hello kitty w postaci borderu na scianie,jest dosc delikatny,mam nadzieje ze to wystarczy...
http://allegro.pl/hello-kitty-kiti-bord ... 31013.html
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Bian » 20 sie 2013, 9:45

Blue w tym mieszkaniu, które jeszcze wynajmujemy, jest garderoba w takim stylu jak opisujesz u siebie. I powiem Ci, że wg mnie to jest świetne miejsce na składowanie rzeczy sezonowych (kurtek, butów, ozdób choinkowych), rzeczy rzadko używanych, odkurzacza, sanek, drabiny czy wózka. Zrobię zaraz zdjęcie jak to u nas wygląda. Tu akurat nie ma piwnic, więc taka garderobo-graciarnia naprawdę się przydaje.

Blue pisze:padlo na sypialnie-tu ja jestem przeciwniczka bo elektroniki w sypialni nie lubie,no ale pokoj zamykany i zaciszny,da sie odseparowac od dzieciakow (tak sobie mowimy przynajmniej;))

No kochana dokładnie to samo mogłabym napisać. Nie chcę żeby się dzieci pchały do kompa/laptopa, więc uciekamy z tymi sprzętami do sypialni.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: gohnia » 10 wrz 2013, 20:35

A propos aranżacji wnętrz, chciałam podzielić sie linkiem do programu do planowania Sweet Home 3d
http://www.sweethome3d.com/pl/index.jsp
Jest darmowy, łatwy w obsłudze, można wszystko zwymiarować itd. Polecam przy urządzaniu pomieszczeń wszelakich
Tak wyszła mi wizja pokoju moich chłopaków
Obrazek
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 11 wrz 2013, 8:36

gohnia-fajnie.Ja teraz nie mam czasu lukac w to ale moze juz na nowych smieciach mi sie uda,jak polacza neta.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: niesia2708 » 13 wrz 2013, 20:21

gohnia, dzięki za przypomnienie. Zupełnie zapomniałam o tym programie a teraz jak znalazł.
Chcemy dokupić meble do pokoju Karolinki i stąd prośba żebyście powiedziały co sądzicie o takim ustawieniu i co ewentualnie zmienić. Na razie stoi tam komoda i rozkładana kanapa 2-osobowa. Dojdzie łóżeczko, które stoi u nas. Oprócz tego będzie dokupiony słupek, regał i szafa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: gohnia » 13 wrz 2013, 21:15

niesia2708, mi się układ podoba, ale chyba zamieniłabym łóżeczko z sofą, żeby łóżeczko nie stało w ewentualnym przeciągu.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 02 sty 2014, 8:53

U nas z garderoby (a wcześniej z wc),zrobiliśmy ostatecznie "gabinet" komputerowy.Znajomy z NL od razu ochrzcił to jako "office" :lol: Mąż wniebowzięty,reszta zaskoczona co kryje się za drzwiami:)Jest wentylacja mechaniczna,wyjście do komina,więc uduszenie nie grozi.Poza biurkiem i kompem,jest też wnęka,w której mamy schowek na suszarkę do bielizny,mopa,odkurzacz i te inne graty;)To był dobry pomysł i idealne odizolowanie się od hałasów (dzieci,tv),więc można się skupić na pracy czy rozrywce.Coś jakby namiastka 4tego pokoju :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: agunia » 24 paź 2014, 19:46

W mieszkaniu,które kupujemy jest strasznie mała łazienka,wc osobno. Łazienka ma jakieś 3m2 i tak się zastanawiam czy robić wannę czy prysznic? Co wizualnie bardziej "powiększy" przestrzeń?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: 19anioleczek92 » 24 paź 2014, 20:40

agunia, stanowczo bym postawiła prysznic sama mam łazienkę 2,5 m. Wiec uwierz mi ze wanna to byłaby studnia ;) a jeszcze zamieściła nam się pralka gabaryty spory i umywalka z szafka.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: malaJu » 25 paź 2014, 9:17

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 25 paź 2014, 10:10

Ju-powiem tylko:OMG
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: hammond » 24 cze 2015, 10:44

małe wnętrza czy nie małe, zawsze wymagają odpowiednich mebli. Zatem ja ze swojej strony polecam[tu była reklama :twisted: ] meble tam kupuje nasza cała rodzina i wszyscy są zadowoleni.
hammond
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2015, 8:04
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: MamaŻaby » 24 cze 2015, 10:46

hammond, a wiesz, że reklama na forum jest zabroniona? Modki zaraz odeślą Cię stąd z kwitkiem. Przeczytaj regulamin
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: malaJu » 24 cze 2015, 10:55

MamaŻaby pisze:Modki zaraz odeślą Cię stąd z kwitkiem
no raczej ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: hammond » 29 cze 2015, 14:23

małe wnętrza czy nie małe, zawsze wymagają odpowiednich mebli. Zatem ja ze swojej strony polecam tu była reklama ;-) meble tam kupuje nasza cała rodzina i wszyscy są zadowoleni.
hammond
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2015, 8:04
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: szaraczarownica » 29 cze 2015, 14:25

Pani/Panu już podziękujemy
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 29 cze 2015, 18:16

A skoro już ten wątek otworzyłam,bo mi wpadło do "nieprzeczytanych"-pokój dziewczyn jest niesamowity,bo mały ale chyba z gumy.Otóż,bez większych roszad obie mają swoje stoliki/biurka (młodsza stolik kritter, starsza ma narazie ławę 110,ale wejdzie biurko 120tka),obie mają swoje dość duże łóżka (160 młodsza i 180 starsza) i...nadal mają sporo miejsca do zabawy :lol: (oczywiście inne meble też mają w pokoju i duże zabawki jak duży domek dla lalek czy kuchnia do gotowania). A więc nie będzie potrzebne łóżko piętrowe w tym pokoju-a z kimś się założyłam i zakład wygrałam:)W przyszłości się je rozdzieli,ale to już inna bajka bo teraz o małych wnętrzach mowa.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: MamaŻaby » 29 cze 2015, 18:40

Blue, to ja poproszę zdjęcia pokoju bo my będziemy za rok stać przed wyzwaniem urządzenia jednego małego pokoju dla obu naszych dziewczynek :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 29 cze 2015, 18:54

MamaŻaby-ok,na priv-do neta nowych fot już nie wstawiam:)
PS.Puscilam wiadomosc;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 11:43

Będziemy mieć koejne małe wnetrze do aranżacji.Tym razem planujemy tam garderobę by nie dociażać sypialni szafami po sufit.Mógłby to być też pokój gościnny ale ostatecznie nam przyda się miejsce na ciuchy i buty.Jak są 3 kobiety w domu to jest zamieszanie;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: gohnia » 14 gru 2019, 12:55

Blue, my też poświęciliśmy malutki pokój na garderobę i to było super posunięcie, bo dzięki temu reszta pokoi jest przestronna
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Aranżacja małych wnętrz

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 13:03

Gohnia-właśnie ten najmniejszy pokoik chcemy przeznaczyć na garderobę.On ma też dośc małe okienko (jest wysoko),więc to będzie dobre posunięcie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Poprzednia

Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości