Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: Blue » 07 lip 2020, 22:15

U nas w oknach firanki i zaslony ale nie wszędzie jeszcze :lol: Przytulnie i zmiękczaja ostre swiatło słoneczne.
Ola-myślałaś o roletach zewnętrznych?Ja bez tego mówiłam,że się nie przeprowadzam :lol: Chyba źe już macie i szukasz "ubrania" okien jak to projektantka mamy mówi =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: ola » 08 lip 2020, 6:28

Blue, rolety zewnętrzne mamy - fakt nie w każdym oknie. Tylko że chcę czegoś takiego właśnie do "ubrania" okna.
Mam rolety zewnętrzne tutaj w Łodzi, ale jedyny plus tego że przy słonecznej pogodzie (a mam okno na zachód) jak całkowicie zamknę to jest chłodno, ale minus taki że jest ciemno.
Dlatego w domu chciałabym tego uniknąć, a jedynie korzystać z rolet zewnętrznych np. jak wychodzimy do pracy przy słonecznej pogodzie żeby tak się nie nagrzało.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: Blue » 08 lip 2020, 6:43

Ola-dzień-noc nie są takie złe.Na 2 oknach mam po poprzednich wlaścicielach i nie wymieniamy na nic innego,zostają.Niegłupie rozwiązanie,dobrze wyglądają i można swobodnie okno otworzyć.Częściowe zasłonięcie też fajnie zmiękcza światło ostre.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: ola » 09 sie 2020, 8:56

Myślę że rolety noc/dzień możemy sobie darować bo sprawdziliśmy jak otwiera się okno i zostaje bardzo mało miejsca między ścianą a oknem. Chyba że jak przyjść na pomiar i stwierdzą że to nie jest problem i okno będzie się otwierać swobodnie.

Też widziałam rozwiązanie - montować rolety na ścianie tylko taki minus że trzeba całą roletę zwijać gdy chce się otworzyć okno.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: Agata. » 18 lut 2021, 23:37

Zewnętrzne żaluzje fasadowe. Ktoś ma? Poleca? Co lepsze, żaluzje czy rolety zewnętrzne?
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Firanki, rolety, żaluzje, zasłony

Postautor: Paulinka » 19 lut 2021, 10:18

Agata., mi się podobają, dają fajny efekt, ale miałabym obawy o ich wyglad - w sensie byłyby podatne na brudzenie tak jak okna z tą roznica ze na ciemnym bardziej widać i ciężej się myje (tak zakładam). Ja mam rolety zewnętrzne, których używam tez czasami w ciągu dnia jak bardzo mocno swieci słońce (opuszczam na cześć okna z prześwitem) i ta opcja się sprawdza :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Poprzednia

Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron