siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: Blue » 22 sie 2013, 7:21

Zaloze kilka nowych watkow-bo kazdy pomysl czy spostrzezenie sie liczy i moze cos wniesc:)

Poszukuje mebla ktory w zalozeniu idealnym bedzie pelnil funkcje zarowno siedziska i pojemnika.
Gdyby rozwazac tylko funkcje siedziska to byloby to krzeslo,fotel,pufa,sofka.
Majac na uwadze siedzisko + pojemnik,w gre wchodza skrzynie,kufry,ławki (w tym nawet male ogrodowe).
Mnie akurat chodzi o taki mebel w pokoju dziecka (zeby np rodzic mogl przysiasc czytajac bajki,lub dziecko posiedziec) oraz w przedpokoju.Przedpokojowe szafko-lawki na buty latwiej wyszukac,gorzej z meblami do pokoju dzieciecego.

Idealnie jakby mebel byl niski by latwo nim potem manewrowac przy ustawieniach (np pod oknem).
Ławki znalazlam z drewna,metalu,obite ekoskóra,wiklinowe-jak sie sprawdzaja?Macie u siebie cos takiego?Jaka maja nosnosc/udzwig w kg?Czy np meble wiklinowe nie odkszalcaja sie lub nie trzeszcza?

Zalaczam przykladowe pomysly,ktore maja w miare normalne ceny.
najbardziej podoba mi sie lawka nr 5 ale boje sie ze bedzie trzeszczec i sie odksztalcac.
Z kolei pierwsza z wklejonych ma najwiecej zastosowan i mozliwosci przerobki np kosze
wiklinowe jak sie zniszcza/znudza mozna wymienic na calkiem inne (tekstylne lub plastikowe),materacyk mozna obszyc dowolnym kolorem powloczki jak sie znudzi kolor,a po usunieciu materaca robi sie cos na ksztalt zwyklej szafki na ktorej mozna cos postawic lub...szafki RTV :-)
Na sofe mam za malo miejsca,zreszta przy 12m2 jak sa juz 2 lozka i jeszcze sie postawi sofe to bedzie za duza
powierzchnia miejsc siedzacych w stosunku do tych ktore maja cos przechowywac.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: malaJu » 22 sie 2013, 20:13

Blue, ja mam tylko doświadczenia z kufrem z wikliny, robionym na zamówienie. U nas się nie sprawdził, mimo że ładny :) Wylądował ostatecznie u mojej mamy na balkonie.
Jak dla mnie ważne, co chcesz trzymać w środku, jakie gabaryty? Bo jak duże, to skrzynia, jak małe w stylu samochodzików (mówię o pokoju, w którym mieszka też i chłopak, jak u nas), to wtedy takie małe koszyczki mogą pomóc przy organizacji i porządku. Moje dzieci właśnie mają podobnej wielkości pudełka w różnych kolorach, gdzie leżą posegregowane zabawki.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: Blue » 22 sie 2013, 20:42

Ju,zalezy ile miejsca zostanie w szafie-po wpakowaniu wszystkich ciuchow dzieciakow.Bo jesli zostanie troche miejsca (a wg mnie tak bo zabudowa ma ponad 2m dlugosci i jest do sufitu) to pudla z zabawkami wyladuja tam,zeby juz nie zabierac powierzchni w pokoju.Tak wiec w pudlach w szafie beda duze zabawki.Jesli zostanie malo miejsca w szafie,to te duze zabawki bede musiala gdzies wepchnac i wtedy taka skrzynia by sie przydala.Duze zabawki jak tak teraz patrze to cos na ksztalt gasiennicy gawedziarki FP itp :lol: Mniejsze zabawki beda na regale (w pudelkach lub luzem) a malutkie typu male kucyki,pet shopy i inne na polce nad lozkiem.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: Blue » 09 wrz 2016, 19:45

Ponieważ u nas w domu znów małe zmiany (który to już raz),to wzięło mnie na wątki remontowe.Pisałam kiedyś,że kręca mnie siedziska,ławki itp.U siebie w domu mamy ławeczkę drewnianą w łazience (wygodne przy przebieraniu czy suszeniu włosów dzieciom) oraz ławkę tapicerowaną w przedpokoju (wygodne przy zakładaniu butów).Polecam:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: MamaŻaby » 13 wrz 2016, 21:33

mnie z kolei kusi pufa, która aktualnie jest w sprzedaży w Biedrze. Chciałabym ją do przedpokoju, tą w zygzaki
Obrazek
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: Michalkos75 » 14 wrz 2016, 9:15

Ja właśnie dzisiaj skusiłem się na 3 takie pufy. Całkiem dobrze wyglądają i gatunkowo też są chyba ok ;-). No i cena iście biedronkowa :-).
Pozdrawiam wszystkie mamy i zapraszam na swoją stronę www: Tabex opinie
Michalkos75
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2016, 11:34
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: malinka » 23 lis 2016, 21:26

o, nawet nie wiedziałam że w biedrze takie rzeczy się pojawiają!
malinka
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 lip 2014, 16:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0 time

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: kolorowaniania » 25 lis 2016, 16:33

Ja ostatnio kupiłam bardzo porządne fotele w sklepie [link] , możecie sobie obejrzeć na stronie, naprawdę mają bardzo ciekawe i oryginalne meble. Zależało mi na stylowych fotelach, które nadadzą charakteru wnętrzu i takie właśnie znalazłam. Wydaje mi się, że teraz każde mieszkanie urządzone jest jednakowo, chciałam, aby moje chociaż w niewielkim stopniu się wyróżniało jakimś mocnym elementem.
kolorowaniania
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2016, 16:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: siedziska,pufy,skrzynie,ławki,fotele itp.

Postautor: Blue » 05 sty 2020, 9:50

Mam 2 fajne ławeczki i mam nadzieję że znajdę na nie gdzieś miejsce;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron