dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe 3d

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe 3d

Postautor: Blue » 22 sie 2013, 7:25

Co macie na scianach w pokojach np w sypialni nad zaglowkiem lozka lub
w salonie?Chodzi mi o efekty dekoracyjne:)Szukam inspiracji i opini.

Z tych bardziej tradycyjnych rozwiazan to wyroznienie ktorejsc sciany innym kolorem,farby satynowe i strukturalne,gipsowe esy floresy wlasnorecznie robione,tapeta (od zwyklych po tekstylne) lub fototapeta,ramki ze zdjeciami,szablony malarskie,naklejki albo po prostu polki:) itp.

Inne jakie mi przychodza do glowy (nieco kosztowniejsze) opcje to
kamien dekoracyjny,stiuki,panele gipsowe,panele scienne z laminatu,przerozne tynki ozdobne,beton,cegła.

Co macie u siebie i jak to sie sprawdza?

Puma-moze Twoj maz by wiedzial cos o panelach gipsowych 3d-czy sa wymagajace w montazu?czy sie krusza?jak je czyscic?Jakie sa koszty robocizny?Sa artykuly w internecie ale od strony fachowca pewnie wiecej mozna sie dowiedziec.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Dorka00 » 06 paź 2013, 20:09

Ja mam w rożny sposób malowane ściany ale fajnym i ciepłym akcentem wydaje mi się jakiś fajny gobelin powieszony na ścianie lub paczłork - można zrobić albo kupić - zamówić taki żeby idealnie pasował do wystroju mieszkania i nie ma problemu żeby go założyć czy potem zdjąć jak chce się przemeblować :)
indygoart.pl
Dorka00
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2013, 20:00
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 13 lis 2013, 23:10

Dziewczyny,jeszcze was pomecze,zwlaszcza ze sama widze ze watek zalozylam:

Mamy w przedpokoju ktory wychodzi na kuchnie (wiec to taka sciana przedpokojowo-kuchenna),dosc spora sciane.Poprzedni wlasciciele nic na niej nie mieli-po prostu byla wygladzona i pomalowana jasna farba przypominajaca kolor ecru.
My chcemy cos tam stworzyc-no i mamy dylemat bo chodza nam po glowie 2 rozne opcje.

Jedna to panele gipsowe 3d-ale nie cala sciane,tylko 3 kwadraty,kazdy z innym wzorem powieszone w odleglosci od siebie.
Cos w tym stylu (bo poiwesic mozna inaczej np asymetrycznie.Jesli chodzi o wzory,to beda calkiem inne,bardziej nowoczesne).

Obrazek

Plusy-budulec wygladem podobny do kamienia dekoracyjnego ktory jest w innym miejscu mieszkania,wiec jest jako taka spojnosc.
Minusy-biale panele na bialej scianie chyba slabo beda widoczne,ale to mozna obrocic na korzysc,ze beda dyskretna ozdoba i nie przytlaczajaca.

Druga opcja to bardzo ostatnio popularna sciana cala w ramkach ze zdjeciami.Ramki o roznym ksztalcie,wielkosci,czasem rozne kolory i w nich zdjecia-rodzinne lub jakies grafiki itp.Sciana w ramkach pewnie kazdy wie jak wyglada:

Obrazek

Plusy-sciana rodzinna (jesli beda tam foty rodzinne),mozna na dluzej na niej zawiesic oko i powspominac.
Minusy-opcja bardzo pstrokata i wg mnie wymagajaca duzo fatygi (siedziec godzinami na kompie by wybrac foty do ramek,wywolywac je,wyszukiwac i zawieszac ramki) itp.

Panele wydaja mi sie bardziej eleganckie,fotki bardziej swojskie.
Panele sa mniej popularne,ramki ostatnio bardzo.

Czy ktos u siebie posiada jedno albo drugie rozwiazanie dekorowania scian (mowa o przedpokoju) i moze cos doradzic?

Kurzy sie i jedno i drugie a koszty chyba podobne ;P
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: malaJu » 14 lis 2013, 0:21

ja bym nie wybrała żadnej z opcji. Panele jasne i bardzo trudne to utrzymania w czystosci, a to przedpokój. Ramki... duzo roboty, marny efekt, chyba ze tylko cz-b zdjęcia.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: kakonka » 14 lis 2013, 7:40

Blue, stiuk mi się nie podoba, ale ja z tych co nie cierpi tzw. sufitów podwieszanych i innych tego typu konstrukcji ::)

w salonie na jednej z ścian mam tapeta a na drugiej mazy porobnione farbą typu kameleon.
w przedpokoju na ścianach i suficie mam farbę strukturalną grubo ziarnistą i wisi tam tylko jeden obraz i lustro-oba w białej (kolor dodatków) w tym pomieszczeniu.
w sypialni mam na jednej ścianie tapetę strukturalną pomalowaną w kolorze ściany obok, wiszą na niej zdjęcia w identycznych ramkach (zdjęcia czarno-białe) AA są też napisy w tych ramkach...

i tak to wygląda u mnie.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Bian » 14 lis 2013, 7:55

Blue mnie się bardziej podoba opcja z ramkami na zdjęcia, ale nie tak nawalone jak to wygląda na przykładzie. Jeśli ma być ich tak dużo i blisko siebie to ramki to zdjęcia chyba tylko czarno-białe w takich samych ramkach, wg mnie odcinających się kolorystycznie od ściany. Ja zdjęcia w domu lubię, dla mnie tworzą klimat i sprawiają, że mieszkanie jest "twoje", a wybieranie ich to według mnie sama przyjemność. Przy okazji można odświeżyć mnóstwo wspomnień :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 14 lis 2013, 8:11

Dzieki dziewczyny za opinie.Ale mi namieszalyscie w glowie:)

No wlasnie,zdjecia czarno-biale w ramkach jakos by wygladaly a kolorki od A do Z (majac na uwadze typowe fotki z wakacji czy jakiekolwiek inne),to bedzie niezly mix.I ja ciagle uwazam ze to pracochlonna robota,bo robie po kilka tysiecy zdjec rocznie (dzieciom glownie),wiec wytypowac foty do galerii bedzie ciezko.Jeszcze jedno mnie zastanawia-w przedpokoju foty rodzinne to takie troche ekshibicjonistyczne lekko bedzie;)
A co do paneli gipsowych 3d-mnie sie one podobaja,kilka miesiecy temu je upatrzylam.Tylko ze nie do konca podoba mi sie ze sa koloru bialego,a i sciana jest biala.Moze mozna je przemalowac (a juz nie jedna rzecz przemalowalismy z dobrym efektem).,lub przemalowac sciane,zanim sie je powiesi.Na plus dla paneli z kolei,ze kamien mamy taki szaro-bezowy (jasniutki) a i te panele sa podobne kolorem.Ramki do kamieni jakos mi sie nie maja wcale.
Kakonka-ciekawie masz,tez porozmyslam nad opcjami jakie masz w swoim mieszkaniu,zabawa z roznymi farbami i strukturami wydaje mi sie interesujaca.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Bian » 14 lis 2013, 8:24

Blue ale czy kamień i panele gipsowe to nie za dużo podobnej struktury na jednej powierzchni?
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 14 lis 2013, 9:03

Bian to sa sciany w zupelnie innych miejscach,musialabym na planie mieszkania pokazac a z domu wlasnie wychodze.a kamienie tez sa gipsowe czy tam betonowe.w kazdym razie wg naszych robotnikow to podobny budulec.ramki tu z kolei beda z onnej bajki.zreszta wpadlam na jeszcze inny pomysl co do ramek.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Bian » 14 lis 2013, 9:43

Blue to ja czekam na kolejny pomysł co do ramek :) I ewentualnie plan mieszkania z rozmieszczeniem potencjalnych paneli :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 14 lis 2013, 10:43

Pomysl co do ramek mysle ze wyjdzie fajny-zdradze na ten moment ze wchodza w gre tylko ramki czarne,reszte obmysle
z czasem.
Wrocilismy z bratem z mojej chalupy i juz zadecydowane ze beda te panele gipsowe,ramki zdecydowanie za bardzo by zamieszaly.
Wlasnie tak samo mi sie wydawalo,ze to zbyt pstre i akurat na tej scianie nie bardzo pasuja.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 09 wrz 2016, 19:46

Panele gipsowe (kilka kwadratów) są u nas i dobrze wyglądają mimo jasnych ścian,widzę że się zastanawiałam co wybrać;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: szczoteczkowa » 17 kwie 2018, 7:29

Wszystkie propozycje z tytułu jak dla mnie tylko i wyłącznie w formie niewielkich akcentów dekoracyjnych, a nie jako standardowa realizacja. Jeśli nie kolor to poszłabym w kierunku takim jak most brookliński fototapeta i tym podobne. Stylowe dekoracyjne rozwiązanie do zastosowania całościowego.



Usunęłam reklamę - szara
szczoteczkowa
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2017, 8:16
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: dekoracje ścian-stiuk,kamien dekoracyjny,panele gipsowe

Postautor: Blue » 05 sty 2020, 9:52

Tersz mamy panele gipsowe i kamien dekoracyjny.Tam chyba nie będziemy się w nic bawić.Może sztukaterie przy suficie bo kiedyś Starsza chciała mieć choć te sypialenki są na tyle nieduże że nie wiem czy będzie jakikolwiek efekt.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości