Piękny ogród to jest to!

Wszystko, co dotyczy budowania i remontowania domów, urządzania pokoi, zakupu sprzętów. Także kwestie finansowe.

Piękny ogród to jest to!

Postautor: Emi » 26 lis 2012, 21:29

Aranżacja ogrodu to tak samo ważny element, jak urządzanie wnętrz, czy też terenu wokół posesji. Ogród to miejsce wypoczynku, ładowania baterii po trudach dnia, a także punkt, w którym najchętniej gromadzi się rodzina.

A zatem warto pomyśleć o tym, by jak najpiękniej „urządzić” swój ogród.

Jakie są wasze pomysły na urządzenie ogrodu?
A może posiadacie swoje ogrody i zechcecie nam je pokazać, podzielić doświadczeniami? :D

My ogrodu nie mamy, mieszkamy w bloku. Natomiast posiadamy działkę pod Łodzią, na której w przyszłości prawdopodobnie powstanie dom - moje wielkie marzenie. A wokół domu będzie zielono, mnóstwo trawy i kwiatów :D
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Fuente » 26 lis 2012, 21:33

My mamy duży teren do zagospodarowania, ale póki co jest to niewykonalne, bo obok teściowie budują dom. Jak skończy się budowa wtedy można zacząć myśleć o aranżacji ogrodu, który dla mnie jest meeeega ważny.

Na szczęście Mój przyjaciel zajmuje sie projektowaniem ogrodów, właśnie zakłada firmę, kończy studia aranżacji ogrodów, więc jak zakończy sie u nas budowa na pewno on się zajmie naszym ogrodem :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Audiolka » 26 lis 2012, 22:43

Ja generalnie nie przepadam za kwiatami i zawsze mówiłam, że w ogrodzie sama trawa. Jednak nie :) im bliżej wprowadzenia się do domu, tym mam więcej pomysłów na zagospodarowanie ogrodu, a przyznam będzie wielki.
Nie chce przesadzić za bardzo z krzewami, płotami, bankowo bez oczka wodnego.

Mamy starą stodołę - jest ona dość duża (ok 100 m jeśli nie więcej). Mam plan zmienić na niej dach, wywalić drewniane wrota, zostaną wtedy tylko mury i zrobić z tego altankę, a raczej altanę. W środku drewniane ławy i stół. Takie miejsce na odpoczynek, albo letnia imprezę.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: mariolka » 07 lis 2017, 8:31

Nie mam własnego ogrodu ale pomagam kuzynce przy pracach na jej działce.Teren ma duży i obsadzony samymi drzewkami iglastym Corocznie walczymy jednak z trawą która nie chce rosnąć za to chwasty rosną na potęgę. Dopiero w tym roku udało nam się kupić dobry rodzaj trawy w sklepie [reklama] Nie miałam pojęcia że istnieje tyle rodzajów.Ponadto przyczyniła się pogoda bo ciągle padało i mamy nadzieję że wiosną będzie widać efekty naszej pracy.
mariolka
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:20
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Patrycja11 » 07 lis 2017, 8:53

mariolka, dziękujemy za reklamę, zupełnie nie potrzebna.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 01 maja 2018, 22:05

Odkurzam temat.
Emi, Fuente, Audiolka i pozostałe forumki, jak się mają wasze ogrody po tych kilku latach?

My w zeszłe lato ogrodzilismy naszą działkę i jesienią zasadziłam kilka drzew i winobluszcz jako delikatną formę odrodzenia się od wzroku sąsiadów. Teraz jesteśmy w trakcie wykańczania studni, czekamy na prąd, ale mam nadzieję, że w wakacje zabiorę już dzieciaki na wieś. Będę też mogła zająć się tworzeniem ogrodu dlatego chętnie podejrzę co u Was w trawie piszczy ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Fuente » 02 maja 2018, 8:51

gohnia, u nas właściwie bez zmian... Posadziliśmy dwa drzewa na naszej stronie działki, dookoła domu zrobiłam kilka nasadzeń kwiatowych i zasadniczo tyle. Nie za bardzo chce mi się robić cokolwiek, dopóki nie będziemy mieć już swojego domu, czyli jeszcze trochę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: tulipan87 » 02 maja 2018, 13:06

U nas do zagospodarowania spory teren, bo trochę ponad 3 tys m2. Zaczęliśmy kilka lat temu od obsadzenia tujami ogrodzenia dookoła działki. Na ten moment jest o tyle fajnie, że tuje chronią już przed ciekawskim okiem sąsiadów. Z roślin wieloletnich mamy 3 rodzaje winobluszcza, kilka pnących róż, hortensje( moje "oczka w głowie"), azalie, rododendrony, forsycję, peonie, krzak koreanek i juki. Były też magnolie, niestety nie przetrwały zimy. Co roku sadzę też jednoroczne kwiaty, bo lubię jak jest kolorowo.
Zazwyczaj są to aksamitki( bo fajnie się rozrastają i nie są wymagające), bratki, dalie i begonie. Na części działki są cebulki narcyzów( jeszcze po dziadkach męża), ale o nich nie wspominam, bo rosną same :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 02 maja 2018, 19:36

tulipan87 pisze:hortensje( moje "oczka w głowie

Też bardzo lubię i może w przyszłym roku posadzę jak już będę miała czas zaplanować co gdzie. Jakie ona mają wymagania?
tulipan87 pisze:Były też magnolie, niestety nie przetrwały zimy.

Nie były okryte czy coś innego im zaszkodziło? Mam zamiar niedługo posadzic jedno drzewko

U nas pierwsze co to ogarnięcie trawnika. We wrześniu posialiśmy, ale to tak na szybko, że ziemia nie była dobrze wyrównana i utwardzona. Teraz mamy pełno nierówności i ziemia się miejscami zapada. Do tego ekipa od wiercenia studni dodatkowo dużą część rozjechała :?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 02 maja 2018, 20:23

gohnia, a Wy na tej działce chcecie się budować czy to działka rekreacyjna? Jeśli macie w niedalekich planach budowę, to nie polecam "bawić się" w ogród. Szkoda czasu, pieniędzy i sił. Budowlańcy większość mogą zniszczyć i będzie szkoda.
Nasz ogród ma w większości trawę. Zależało nam, żeby póki co był ogrodem dla dzieci i to one mają mieć przestrzeń do zabawy. Dodatkowo mam ok 40-50 krzaczków lawendy, peonie,hortensje, zasiane astry i zatrwiany. Kilka doniczek z kupnymi kwiatkami - pelargonie, mini surfinie, bratki. Spożywcza część: kilka borówek, jagody kamczackiej, 3 drzewka owocowe, maliny, jeżyny bezkolczaste. Przed płotem mamy mały trawnik i rząd konwalii, które zaczęły kwitnąć i pięknie pachną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: ava » 02 maja 2018, 20:53

U nas po ponad dwóch latach mieszkania jest bardzo skromnie ;) W ubiegłym roku na większej części działki wyrównaliśmy ziemię i zasialiśmy trawę. Półtora tygodnia temu wreszcie posadziliśmy tuje - ale tylko z jednej strony, jeszcze w tym tygodniu Mąż ma posadzić z drugiej. Choć myśleliśmy też o żywopłocie albo bluszczu zamiast tuji - oczywiście chodzi o zasłonięcie nas od strony sąsiadów ;) Poza tym na ogrodzonej części działki mamy zasadzone 2 agresty i "choinkę" z ostatnich Świąt (ta z poprzednich niestety nie przeżyła). Normalnie szaleństwo :lol: Ale dziś kupiłam parę skrzynek i mam zamiar wsadzić tam sadzonki surfinii i może begonie.
A i zapomniałabym - z przodu działki (za ogrodzeniem) jest kilkanaście drzewek owocowych.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: tulipan87 » 02 maja 2018, 22:07

gohnia pisze:Jakie ona mają wymagania?

Przede wszystkim kwaśne podłoże. Mile widziane też nawożenie 2-3 razy w sezonie. No i ponoć lubię miejsca mało nasłonecznione, ale powiem szczerze, że i u mnie i u teściowej pięknie kwitną w zarówno od strony południowej jak i w miejscach zacienionych. Większość hortensji wymaga też przycinania na wiosnę.

gohnia pisze:Nie były okryte czy coś innego im zaszkodziło?

No właśnie były okryte, ale widocznie za słabo :roll:

My zaczęliśmy do drugiej strony, bo domu jeszcze nie było, a ogród już się tworzył. Wszystko sadziliśmy po bokach działki, właśnie żeby uniknąć zniszczenia przez ekipy budowlane. Teraz dom już stoi, ale dopóki nie jest gotowy do zamieszkania mam obawy żeby sadzić cokolwiek tuż przy nim.
Z owoców mamy tylko truskawki, poziomki i maliny. A no i orzech włoski. W tym roku planujemy dosadzić trochę drzewek owocowych.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: zbroziu » 03 maja 2018, 8:06

Ogród do moja miłość. Wszystkie oszczędności zamiast na siebie wydaję na rośliny. Uwielbiam kwiaty i mam ich zawsze dużo. W koło działki różne tuje i iglaki. Rododendron, hortensja ogrodowa, hortensja pnąca, róże, żurawki, miskanty, hosty, lilie itp. Nic mnie tak nie uspokaja jak zieleń :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: caixa » 03 maja 2018, 9:02

zbroziu, może wpadniesz do mnie? :D
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: zbroziu » 03 maja 2018, 11:33

caixa pisze:zbroziu, może wpadniesz do mnie? :D

Ojj chętnie. Ja nawet pielić uwielbiam >D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 03 maja 2018, 12:59

zbroziu, z tym pieleniem to zapraszam też do siebie :lol:
Masz zdjęcie swojej hortensji pnącej?

Tu muszę potwierdzić, że hortensje nie lubią zbyt dużego nasłonecznienia. U mnie przy ścianie od strony południowej nie dały rady. Przypalały się liście i nie rosły. Teraz są na słońcu, ale od strony północnej i w lekkim przewiewie. Zmiana ogromna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: zbroziu » 03 maja 2018, 20:49

malulu, jutro zrobie zdjęcie. Szału nie ma bo posadziłam je dopiero rok temu, ależe jedna będzie już kwitnąć.
malulu pisze:nie lubią zbyt dużego nasłonecznienia.

U mnie jest w całkowitym cieniu.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 05 maja 2018, 6:45

malulu pisze:Wy na tej działce chcecie się budować czy to działka rekreacyjna?


To działka rekreacyjna więc po tym wierceniu studni przez najbliższe lata raczej nie spodziewam się wjazdu ciężkiego sprzętu.
tulipan87 pisze:Przede wszystkim kwaśne podłoże. Mile widziane też nawożenie 2-3 razy w sezonie. No i ponoć lubię miejsca mało nasłonecznione,


U nas właśnie jest problem z cieniem, bo póki co wszędzie jest "patelnia".

Z drzew (na razie wszystkie jeszcze małe) mamy brzozy, sosnę, klon Flamingo, bez, morwę czarną, czereśnię i śliwę. Muszę jeszcze dosadzic jabłoń papierówkę, magnolię i głóg. Tylko boję się o magnolię, bo u nas jest bardzo wietrznie i mroźno w zimę.

Posadziłam też agrest, porzeczkę, malinę, jeżynę i wczesne winogrona.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Justysia » 20 maja 2019, 17:31

Takie domki z drewna nadają się do pięknego ogrodu. Mój drewniany ogród prezentuje się całkiem przyzwoicie.
Życie jest długie, ale śmierć jeszcze dłuższa
Awatar użytkownika
Justysia
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2019, 14:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: blum » 08 lip 2019, 16:00

Według mnie ogród to podstawa. Trzeba o niego dbać bo prezentuje on cały dom.
Odkąd pojawiłeś się w moim życiu, już nigdy nie będę taka jak dawniej.
Awatar użytkownika
blum
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2019, 12:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Tasia » 06 sie 2019, 11:22

Dziewczyny zastanawiałam sie ostatnio nad markizą. Gdzie w Łodzi kupowałyście markizy do ogrodu?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: zuzolek » 09 sie 2019, 11:20

Jakiś czas temu jeszcze nie miałabym czym się pochwalić. Mój "ogród" to była tylko pusta działka do zagospodarowania. Czekałam na moment, aż znajdę trochę czasu, którego wciąż brakowało. Stwierdziłam więc, że znajdę firmę, dla której REKLAMA od podstaw to prawdziwa przyjemność. Dzięki temu nie tylko szybko powstał, ale i pięknie się prezentuje mój nowy ogród. >D

EDIT: lmyszka
zuzolek
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2019, 11:17
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 11:47

Ten temat to dla mnie kosmos.Najchętniej wykarczowałabym tam co się da i posiała wszystko trawą.Ewentualnie mini ogródek warzywny ale nie jestem fankà grzebania w ziemi (chyba že jeszcze o tym nie wiem choc wiem ile wysiłku było przy np.pomidorach u babci na dzialce) i mam wrażenie że lepiej mieć powierzchniè do wypoczynku.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 14 gru 2019, 12:56

Blue, a co tam teraz masz w ogródku? Powklejaj zdjęcia
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 14 gru 2019, 13:04

gohnia-nawet nie ma tej oferty w internecie,jest zdjęta.Co mam?Trawę i krzaczory a sąsiad którzy sąsiaduje ogródkiem ma tuje,które wchodzą na naszą działkę bo się rozrosły;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 06 sty 2020, 9:27

Czeka nas sporo prac ogrodniczych,a raczej porządkowo-wycinkowych.Aktualnie jest trawa,krzewy,kamienie (skalniaki jakby),drzewa (choinki,tuje i coś co nie wiem czym jest).Działka za domem jest mała,to wszystko co tam jest ją pomniejsza.Mam inną wizję niż aktualna włascicielka-chętnie bym to wszystko usunęła,mnie wystarczy trawa.Zwłaszcza że tuje sąsiadów dostatecznie zapewniają prywatność bo też ich nie żałowali;)
Mnie wystarczy miejsce na trampoline lub basen,leżaki i grilla.W pilkę czy badmintona i tak się nie zagra,chyba żebym.co chwilę przełaziła przez ogrodzenia do ogródków sąsiadów za piłką czy lotką.Uroki większosci szeregów.

1).Czy potrzebne jest zezwolenie i skąd dokładnie na taką wycinkę?Ziemia jest aktualnie niewykupiona a na prawach użytkowania wieczystego-ma to jakieś znaczenie?Postaramy się ją wykupić w 2020 lub ew.2021,w zależności od wolnych środków,by załapać się na bonifikaty.Ewentualnie to skrócić/przyciąć jeśli pnie będą grube.To osiedle 30 letnie więc te drzewa w ogrodach małe nie są.
Ile się czeka na takie pozwolenie wycinki?

2).Kiedy to robić?Moja mama mówi że raczej zimą lub wczesną wiosnà bo jak drzewa puszczają pędy to się tego nie robi.Ale wiekszośc tych drzew jest wiecznie zielonych,ma to znaczenie?

3).Odnośnie wywozu gałęzi to już pisałyscie,żebyśmy sprawdzili harmonogram na naszym osiedlu kiedy po to przyjeżdżają.Gałęzie ok ale pnie albo pnie z konarami to wątpię by zabierali.

4)Czytałam o jakiejś sytuacji typu,że ptak zalożyl gniazdo i rodzinę w nim,w związku z czym pod kątem ekologicznym takiego drzewa nie można ruszać(?)bo wkraczają ekolodzy i kary(?).Czyli strachy na wróble i powiewajace na wietrze szmaty by ptaki moje drzewa omijały... >D Choć moje dzieci zachwycone wizją ptasią rodziny;)

Szczerze?Nie mamy nawet sprzętu do tych prac.Ludzie się znajdą ale sprzętu brak =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 06 sty 2020, 9:53

Blue, teraz składa się tylko wniosek w starostwie powiatowym z zaznaczeniem na działce, które drzewa chcesz usunąć. Oni przychodzą i sprawdzają, dają pozwolenie. Najlepiej do dużych drzew wynająć ekipę z tartakiem/rębakiem. Oni ścinają, tną na kawałeczki i zabierają.

Dużych pni, gałęzi nie zabiorą Ci przy wywozie śmieci. Oni zabierają te, które mieszczą się w worku.

Wycinkę możesz robić kiedy chcesz, bo nie patrzysz czy to drzewo ma żyć dalej. Podcinanie/pielęgnację drzew i krzewów robi się wtedy, gdy soków w gałęziach jest mniej.

Nowy trawnik dobrze zakładać omijając upały i oczywiście zimę, więc zostaje Wam wiosna, wczesne lato, później druga połowa sierpnia/wrzesień.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 06 sty 2020, 10:15

Malulu-bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi.Czyli kolejne koszty (tej ekipy).Skarbonka bez dna :evil:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 06 sty 2020, 10:23

Blue, no niestety.
Żeby założyć ładny trawnik, to musicie popatrzeć czy nie wymienić częściowo ziemi na ogrodzie, później nawodnienie, by nie stać z wężem każdego wieczoru latem, ewentualnie siatka przed kretami. Popatrz na Yt jak przygotować ogród do założenia trawnika.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: szaraczarownica » 06 sty 2020, 10:45

Nam tu dookoła bloku robili trawnik w październiku. Wydawało mi się to szaleństwem, ale bardzo szybko się zazielenił i już teraz wygląda na fajnie gęsty
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 06 sty 2020, 10:51

szaraczarownica, w tym roku zima łagodna ;;) My też dosiewaliśmy trawę na koniec września i ładnie się wypełniło, ale to było uda się albo się nie uda, najwyżej poprawimy wiosną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 06 sty 2020, 10:53

Malulu-trawa jest tam gęsta.Generalnie ludzie w tej okolicy w większości mają zadbane ogrody,z nasadzeniami.Śmiejemy się,że nie mając pojęcia o ogrodnictwie,byleby u nas tę trawę utrzymać żeby nie psuć wizerunku osiedla;)Kurczę,o kretach jeszcze nie myślałam...OMG. :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 26 kwie 2020, 10:25

Jakie prace wykonujecie teraz w swoich ogrodach?
I jak zadbać o trawę-nasza się położyła i ugniotła więc skosić się nie da.Robotnicy ją z pewnością zadepczą.
Z plusów-zakwitły tulipany,zasadzone przez poprzedników.
O ogrodnictwie jeszcze nie mam pojęcia.Dobrze że w Casto jest cały dział ogrodniczy w razie konieczności kupienia czegoś.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 26 kwie 2020, 11:50

Blue, ja teraz dbam o sadzonki warzyw, z którymi czekam do połowy maja. Posadziłam dwa drzewa owocowe, róże, cebulki kwiatów.
Co do trawnika, to jeśli trawa była przyzwoita, to mimo deptania, po remontach powinna odrosnąć, ale pewnie przyda jej się nawóz i przede wszystkim podlewanie. Jak się zeschnie na amen, to już nie odrośnie.
Warto o nią zadbać, bo wymiana trawnika to sporo roboty.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: sardynka » 26 kwie 2020, 12:17

My już po pierwszym noszeniu trawnika, do tego wsadzilismy drzewka owocowe i borówki, jutro skończymy inspekty i czas na warzywa...poza tym porządek na tarasie, wywaliłam wyschnięte rośliny, posadziłam kwiatki (bardziej dla Gajki) i zrobiliśmy osłonę że sztucznego bukszpanu bo pomimo wielu prob żadne rośliny w tym miejscu nie dają rady przezimować :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 26 kwie 2020, 12:48

sardynka, próbowałaś kosodrzewinę?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: sardynka » 26 kwie 2020, 17:28

gohnia, tu chodziło o pionową kratkę na tarasie, gdzie praktycznie nie ma słońca oraz wody...takze po tym jak pousychał cały bluszcz znalazłam rozwiązanie idealne dla mojej "ogrodniczej" ręki 8-)
Obrazek

W kamyczkach jeszcze będą kulki sztucznego bukszpanu

A tutaj cały taras i nawet nadprogramowa roślinność w postaci niewypielonej trawy w kamyczkach ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: gohnia » 26 kwie 2020, 21:58

sardynka, aaa, już kumam ;) możesz jeszcze dosadzic pod tę kratkę np. Kobeę. Szybko rośnie, wspina się, ma piękne kwiaty, jednoroczna.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 26 kwie 2020, 23:11

sardynka-masz piękny dom,ogród i taras!
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: sardynka » 27 kwie 2020, 6:15

Blue pisze:sardynka-masz piękny dom,ogród i taras!

Dzięki ale akurat ogród to masakra ;) tzn wlasciwie trawa tylko i to już taka sobie bo w rok temu kompletnie ją olaliśmy a była ogromna susza....
Minus że nasza działka spora więc jakieś konkretniejsze rzeczy wymagają albo bardzo dużo pracy/czasu albo dużo kasy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: ava » 27 kwie 2020, 14:18

sardynka pisze:Minus że nasza działka spora więc jakieś konkretniejsze rzeczy wymagają albo bardzo dużo pracy/czasu albo dużo kasy...
Jak ja Cię rozumiem :lol:
W tym roku zasadziłam już pierwsze kwiaty w doniczkach ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: sardynka » 27 kwie 2020, 14:55

ava pisze:
sardynka pisze:Minus że nasza działka spora więc jakieś konkretniejsze rzeczy wymagają albo bardzo dużo pracy/czasu albo dużo kasy...
Jak ja Cię rozumiem :lol:
W tym roku zasadziłam już pierwsze kwiaty w doniczkach ::)


No ja może jutro skończę finalnie "warzywnik" to wstawię fotkę...
Chcieliśmy zadaszyć taras, generalnie zadaszenie ktore nam sie podoba wyceniają nam na ok 21 tys ;) także póki co chyba jednak sie wstrzymamy bo właśnie kończymy wiatę na samochody za podobną kwotę :roll:
Teraz jeszcze w ulicy kopią nam kanalizację, jak skończą to wezmę się za przód i cos tam powsadzam już...myslelismy o systemie nawadniającym ale to tez min kilkanaście tysięcy...generalnie te koszty ogrodowe to jakas masakra a po 6 latach od zamieszkania to juz wlasciwie przydałoby się jakieś liftingi wnętrza porobić (pomijam pokoje dzieci)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 27 kwie 2020, 15:04

Ja mam jak wiecie malutki ogródek i dziś z konewką poginałam jak w Złotopolicach :lol: Całkiem fajna sprawa,w temaciw prac ogrodowych jesteśmy zieleni,ale kto wie,może jeszcze polubimy.Mąż sekatorem trochę gałęzi też przyciął:)

Aaa i deszczówkę spod jednej z rynien będziemy zbierać do podlewania,tylko deszczu brak.Druga runna idzie prosto do kanalizacji.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: mleczko90 » 27 kwie 2020, 15:20

Jakie roślinki/kwiaty macie w ogrodach? Planuje jakoś upiększyć bo narazie jest sama trawa i nie wiem na co by sie tu zdecydowac
mleczko90
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2020, 15:14
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 27 kwie 2020, 18:05

A tu nasze tulipany:)Mamy też kilka mleczy.I coś co na zdjęciu zwiędlo,ale dziś
podlalam.I kilka roślin,które nie wiem jak się nazywają.Tak to tuje i świerki.I krzewy,mąż poprzycinal trochę.

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: sardynka » 28 kwie 2020, 8:36

Blue, no to Ty juz masz zagospodarowany ogródek, niestety przy takiej suszy podlewać trzeba :)
Mi właśnie najbardziej brakuje zasłony roślinnej od sąsiadów właśnie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 28 kwie 2020, 8:59

No patrz ja dopiero jak tu zamieszkałam to te drzewa doceniam:)Bo wcześniej naszą reakcją było:wyciąc ten las.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: malulu » 28 kwie 2020, 9:43

sardynka, polecam graby. Rosną baaardzo szybko, łatwo się modelują, nie wymarzają zimą. Sąsiedzi posadzili małe patyczki 4-5 lat temu, a teraz mają żywopłot na ponad 2 metry.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Blue » 28 kwie 2020, 14:58

Jak i kiedy sadzi się bób?Skrzynka,ziemia,nasiona są.
Mąż mnie właśnie poinformował że trawę podlewa się na wieczór;)Na szczęście jak podlewałam było dość pochmurno.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Piękny ogród to jest to!

Postautor: Patrycja11 » 28 kwie 2020, 15:11

malulu, w sensie, że to takie?

Obrazek

Chciałabym odgrodzić od alejki mojej działki, żeby każdy kto przechodzi nie "siedział" nam w działce i mnie zaciekawiłaś :XC
Bo myślałam nad tujami szmaragd, ale kurde musiałabym kupić takie po 150 cm i posadzić dość gęsto, żeby rzeczywiście spełniały swoje zadanie, a to już gruby koszt...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Następna

Wróć do Budujemy, urządzamy, naprawiamy, remontujemy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron