Masaż Shantala

Coraz bardziej popularne tematy, nasze doświadczenia, obawy i wnioski

Masaż Shantala

Postautor: wodnamama » 08 lis 2012, 0:39

Niedawno pojawił się artykuł na łódzkich mamusiach o masażyku(mojego autorstwa).
Napiszcie jakie są wasze doświadczenia z masażem Shantala
Ja masuję mojego Oskarka od czasu jak tylko skończył 1 miesiąc.Teraz ma 1,8 i wieczorem,jak tylko nie odpadnie wcześniej to masujemy się przy czytaniu książeczek.On też głaszcze mnie po nodze albo po twarzy- super doświadczenie- poprzez dotyk nawiązujemy kontakt przekazujemy sobie pozytywną, cieplutką energie. Masażyk bardzo zbliża i pozwala na takie delikatne, pełne miłości i całkowitego oddania się spotkania z naszym maleństwem-polecam zwłaszcza tatusiom, którzy nie zawsze wiedzą jak podejść do swojej maleńkiej okruszynki co z nią zrobić i jak ją dotknąć.
Jestem fizjoterapeutą i Certyfikowanym Instruktorem Masażu Shantala, jak macie ochotę dowiedzieć się więcej, nauczyć się masować swojego dzidziusia i siebie nawzajem dajcie znać...
wodnamama
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2012, 0:24
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Masaż Shantala

Postautor: evelinka » 08 lis 2012, 9:13

Ja nauczylam się masażu Shantala na zajęciach grupowych na Współzawodniczej. Od tamtej pory zwykle 3-4 razy w tygodniu sie masujemy. Ale przyznam, że czasem mała jest już zbyt zmęczona i głodna, żeby po kąpieli chciała cokolwiek oprócz pójścia spać. Masaż to fajna sprawa, sama bym chciała, żeby ktoś zajął sie mną w taki sposób.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Masaż Shantala

Postautor: justine » 08 lis 2012, 16:17

wodnamama, a ja znalazłam warsztaty z masażu Shantala, które prowadzisz :) może się z mężem wybierzemy.
http://www.edukatorek.com.pl/archiwum-a ... ntala.html
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Masaż Shantala

Postautor: martula_87 » 08 lis 2012, 16:39

No to ja masowałam tak Dominika tylko nie znałam tej nazwy dziś na Współzawodniczej miałam zajęcia i uważam że wiele mi nie dały bo po przeczytaniu książki o tym masażu robiłam to już wcześniej.
Fajna forma spędzaniu czasu z dzieckiem moj jak był mniejszy było łatwiej teraz jest bardziej ruchliwy i trudniej go opanowac
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Masaż Shantala

Postautor: Hekate » 23 maja 2013, 15:49

My właśnie uczymy się masażu na rehabilitacji, ale niestety moje dziecko nienawidzi masażu od zawsze. Po kąpieli chce być jak najszybciej ubrana i wszelkie smarowidła przyjmuje z wrzaskiem. Na zajęciach z masażem byłyśmy dopiero 2 razy i niestety był płacz. Obawiam się, że nie zaakceptuje żadnego masażu :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Masaż Shantala

Postautor: szaraczarownica » 23 maja 2013, 15:54

Hekate, może tak być. Ja po długiej batalii przerzuciłam się na emolienty, bo bez wybalsamowania mój syn miał suchą skórę, a nie dał się smarować, bo był wrzask. Po kąpieli jest walka z ubieraniem, bo on już jest zmęczony i NATYCHMIAST MUSI iść spać ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times


Wróć do W duchu bliskości z naturą i rodzicem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron