Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Mamusiu » 06 gru 2014, 23:22

8-) Laktator niedawno zakupiłam. Moje dziecko pije niestety tylko z butelki, a to jedyny sposób, aby w ogóle miało styczność z moim mlekiem. Faktycznie dla mnie to nieodzowny element w codziennej opiece nad maluchem, bez której na pewno bym sobie nie poradziła. Kupiłam usunęłam link fuente
Ma fajne rytmy ssania dostosowane do ssania dziecka. Polecam.
Mamusiu
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2014, 23:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 07 gru 2014, 0:04

Mamusiu, to już druga Twoja reklama na forum, jeszcze jedna i będzie ban... :evil:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Paulinka » 18 sie 2015, 10:55

Ja co prawda nic nie kupowałam, bo albo pożyczyłam, albo dostałam w prezencie, w każdym razie posiadamy na stanie:

laktator Medeli mini electric
Obrazek
nie używałam innych marek czy ręcznych sprzętów, więc nie mam porównania, a tego używałam dopiero kilka razy - nie mam zastrzeżeń, reguluję sobie moc ściągania, nic nie boli, ściąganie idzie sprawnie.

podgrzewacz & sterylizator baby ono
Obrazek

karmię piersią, więc butelka poszła w ruch może 3 razy (z moim pokarmem), mąż raz próbował użyć tego sprzętu do sterylizacji butelki, ale szybko się poddał, stwierdził, że sto razy szybciej ją wygotuje... może później nam się przyda.

Mam jeszcze sam podgrzewacz z końcówką do zapalniczki samochodowej, ale myślę, że on będzie przydatny, jak Helenka będzie już większa i trzeba będzie coś podgrzać w drodze np. Póki co, nawet nie wyjęty z pudełka ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: dorotatre » 18 sie 2015, 12:01

Paulinka pisze:mąż raz próbował użyć tego sprzętu do sterylizacji butelki, ale szybko się poddał, stwierdził, że sto razy szybciej ją wygotuje... może później nam się przyda.

Później jak już zaczniecie korzystać z butelek to z pewnością sterylizator wam się przyda :) My używamy sterylizatora aventu i sam mąż nawet kiedyś stwierdził, że nie wyobraża sobie życia bez niego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: caixa » 21 lis 2015, 15:31

Siedzę i myślę nad sterylizatorem. Czy potrzebny i w ogóle. :XC .
Laktator kupię i to ten elektryczny bo chciałabym karmić a odciągnąć będę musiała, żeby wyjść.
Podgrzewacz mamy.
Tylko ten sterylizator :roll: .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kasieńka 85 » 21 lis 2015, 15:41

caixa, ja uważam że sterylizator to zbędny zakup. My na początku przelewaliśmy butelki wrzątkiem i co jakiś czas wygotowywałam butelki. I uczciwie muszę przyznać że przy Karolci częściej to robiłam niż przy Gabrysi ;;) Ale to chyba też kwestia podejścia. Znam rodzinę która wysterylizowane butelki przykrywała gaza jałową.
Podgrzewacz jak dla mnie też niepotrzebny.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: caixa » 21 lis 2015, 15:48

No właśnie przy małej też wrzątkiem przelewaliśmy.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kasieńka 85 » 21 lis 2015, 15:55

To masz dwa wyjścia:
Nr 1 przeanalizować czy przelewanie było dla Was uciążliwe.
Nr 2 darować sobie rozważania, kupić sterylizator i potraktować to jako test ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: caixa » 21 lis 2015, 16:08

kasieńka 85, ale mam dylematy co? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: sardynka » 21 lis 2015, 16:09

Ja mam "kombajn" czyli sterylizator i podgrzewacz w jednym urządzeniu...przy Miśku ze sterylizatora korzystałam zdecydowanie więcej, przy Gajce w sumie może raz czy dwa na samym początku (z resztą jej szybko też zaczęłam myć smoczki etc. normalnie w zwykłej wodzie pod kranem ;) z tym, że moje dzieci cyckowe więc w zasadzie nie było co sterylizować (przy Miśku na początku musiałam trochę odciągać mleko - gdy leżał w Salve na neonatologii)...z podgrzewacza korzystam do dziś dzień (do picia albo obiadów Gajce)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kasieńka 85 » 21 lis 2015, 18:13

caixa pisze:kasieńka 85, ale mam dylematy co? :lol: :lol:
Ty, no dylemat. ..z jednej strony szkoda wydać pieniądze i nie używać albo żałować ze się nie kupiło ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 21 lis 2015, 18:48

caixa, gdybyś chciała, to mam nowy, w ogóle nieużywany sterylizator do butelek. Stoi cały czas w pudełku, bo nawet go nie rozpakowaliśmy ;) Chętnie się go pozbędę za 3pak chusteczek fitti ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: malinka1984 » 21 lis 2015, 20:58

My mamy Aventu sterylizator i używamy do tej pory,zastanawiam się jak długo sterylizowałyście butle?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: jpuasz » 21 lis 2015, 23:12

my nie mamy ani podgrzewacza, ani sterylizatora i mamy się dobrze :) Butelki/naczynia od dawna normalnie myję pod kranem i odstawiam do wysuszenia. Wygotowałam je raz na początku (tylko karmię piersią do tej pory, więc smoczki do butelek wyglądają prawie jak nowe :P), potem przelewałam wrzątkiem przed każdym użyciem. Jak mały miał chyba 2-3 miesiące przestałam używać butelek (żółtaczka minęła i nie trzeba było przepajać). Do butli wróciliśmy w okolicach rozszerzania diety czyli jak miał pół roku - myłam butelki pod kranem i przelewałam wrzątkiem co kilka dni. Odkąd mały zaczął się przemieszczać i przyłapałam go na jedzeniu siana (mam króliki), ciućkaniu butów czy lizaniu podłogi, to przestałam w ogóle przelewać wrzątkiem :) Tzn od czasu do czasu jak mi się przypomni, to przeleję, ale smoczki uspokajacze też od dawna myję pod kranem, a czasem nawet jak upadnie na podłogę to nie myję. Małemu nigdy nic nie było żołądkowo, pleśniawek nie miał, wszystko jak najbardziej cacy (poza ostatnią trzydniówką i katarkiem), także chyba mu to nie szkodzi :)

malinka1984 pisze:My mamy Aventu sterylizator i używamy do tej pory

malinka Kacper naprawdę jest już duży i chyba możesz sobie to darować ;) Czy wszystkie jego miseczki, łyżeczki, czy kubki też sterylizujesz?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Bian » 21 lis 2015, 23:43

caixa ja bym sobie darowała sterylizator. Przy Matyldzie używałam w obiegu około 20 butelek do przechowywania mleka, a mimo to spokojnie miałam kiedy zużyte umyć i przelać wrzątkiem. Raz na jakiś czas wygotowywałam, ale nie jakoś często :P
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: caixa » 22 lis 2015, 9:13

Fuente, pomyślę. Bo wczoraj rozmawiałam z koleżanką i okazało się , że ma nowy w pudełku i go odda. A już dwoje dzieci odchowała .
Dzięki za rady dziewczyny. Jeszcze jedno pytanie. Do sterylizatora wkłada się umyte butelki tak? Bo w takim przypadku to podwójna praca.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: malinka1984 » 22 lis 2015, 10:09

Jpuasz fakt myję jego sztućce i miseczki normalnie więc rezygnujemy ze sterylizacji butli.
Caixa przed sterylizacją myjemy butle.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: katya » 25 kwie 2016, 14:33

Dziewczyna zastanawiam się nad zakupem laktatora Medeli, tylko teraz problem mam kupić tańszy Mini, czy dorzucić 2 stówki i mieć Swing?
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: madziorek-89 » 25 kwie 2016, 15:07

Ja mam medela mini i bylam bardzo zadowolona. Zaplacilam 1,5 roku temu 249zl w aptece internetowej ;) POLECAM
madziorek-89
 
Posty: 65
Rejestracja: 07 sie 2014, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości