Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 06 mar 2013, 8:20

Ponieważ w wątku u niesi2708 wywiązała się ciekawa dyskusja na temat ubranek na kilka pierwszych tygodni, to zakładam nowy temat.
Jakie ubranka są Waszym zdaniem niezbędnym elementem wyprawki, a które można sobie darować?

Moje "must have":
- pajace, pajace i jeszcze raz pajace - w zależności od pory roku bawełniane i welurowe. Bawełniane zawsze, welurowe jak dla mnie na wiosnę lub jesień - dla mnie nieprzydatne latem i zimą.
- body z krótkim i długim rękawem - z krótkim, żeby noworodkowi pod pajace zakładać, potem do rajtek/spodenek/półśpiochów - rękaw zależy od pory roku.
- półśpiochy - luźniejsze niż rajtki, nie trzeba zakladać skarpetek, jak przy spodenkach - jednak bardzo trudno je kupić w sklepach, w których zazwyczaj robie zakupy.
- spodenki bawełniane (miękkie - typu dresowego/w H&M można kupić fajne kalesony) + skarpetki
- rajstopy - moim zdaniem warto kupować od rozmiaru 62, bo noworodkowi ciężko założyć, za to później momentami niezastąpione - jak dla mnie jedyna dolna część garderoby nadająca się pod kombinezon zimowy.
- czapeczka po domu dla noworodka (u nas używana przez 2-3 pierwsze tygodnie) + czapeczki na wyjścia - w zależności od pory roku
- zimą kombinezon (jesienią zakładałam pajac welurowy) koniecznie miękki, czytaj wygodny, a nie super-hiper-mega-ładny, bo jak ktoś chce kupić wybajerzony, ale twardy, to niech sam się tak ubierze i próbuje się zwinąć w rogalik (pozycja w foteliku samochodowym ;) ).

Dla mnie kompletnie zbędne:
- śpiochy - trzeba przeciągnąć przez całe ciało, a nie grzeje całości, to już lepiej założyć pajaca nierozpinanego po calości, tylko przeciąganego przez głowę.
- kaftaniki i koszulki - moje dziecko natychmiast miało dół na wysokości łopatek, więc kompletnie nie spełniało to swojej funkcji

I gdybym drugi raz kompletowała wyprawkę, to bym na pewno nie kupiła już wyjściowych ubranek dla tak małego dziecka. Zwłaszcza, że Staś ulewał/wymiotował. Było mi tych rzeczy zwyczajnie szkoda, więc zostały wsadzone do szuflady komody, ani razu nie były wyjęte, a potem przełożyłam je do pudła "za małe". Szkoda kasy.
Tak samo bluzy na zimę lub welurowe pajace. Nie były w użyciu ani raz. W domu są za ciepłe, a pod kombinezon zimowy zakładałam tylko bodziaki z długim rękawem i rajtki.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: kasia_m85 » 06 mar 2013, 8:22

Najwygodniejsze: pajace, body i półśipochy.
Zbędne i wg. całkiem niepotrzebne: śpiochy, kaftaniki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malaJu » 06 mar 2013, 8:24

to ja skopiuję. Trudno, powielę, ale do części pamiętnikowej dostęp mają tylko zarejestrowani użytkownicy, a tu wszyscy, wiec w sumie, czemu nie ;)

Pajace - zawsze i wszędzie
Bodziaki z krotkim rękawem pod pajace
Bodziaki z długim do rajtuzek i półśpiochów, ale to juz od rozmiaru 62, bo pępek, bo chude dziecko etc.
Kaftaniki i śpiochy - nie zgodze się, że kto to wymyslił. Kiedys nasze mamy nas w to ubierały i były przeszczesliwe. Ba! Ile moja mama musiala sie przekonywać do bodziaków i pajacyków.
No i rajtki, ktore pokochała nawet Szara ;) Ale to też od rozmiaru 62. Polecam h&m. Wiekszosc fajnie sie ciagnie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 06 mar 2013, 8:32

malaJu pisze:Kiedys nasze mamy nas w to ubierały i były przeszczesliwe. Ba! Ile moja mama musiala sie przekonywać do bodziaków i pajacyków.

No patrz, moja też nie była na początku przekonana :D
A teraz tylko pajace i bodziaki + spodenki - tylko nie lubi tych z zakładkami przy szyi, więc kupuje głównie pasiaste H&M, bo mają zatrzaski ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Audiolka » 06 mar 2013, 8:34

Jak wyżej, z tym że kaftaniki niekoniecznie, ale śpiochy jak najbardziej tak. 100 razy wolę śpiochy na miniaturowej dupce niż spodenki z np. uciskająca gumką w pasie.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: lmyszka » 06 mar 2013, 8:41

Kaftanikom mówie NIE !!
Tak samo spodnie dzinsowe ale taki sztywne. Dla mnie na pierwszy miesiąc tylko pajace, tak dla wygody. Potem body plus półspiochy albo rajty. Zalezy od pory roku bo mój latem jako 2 miesięczne dziecko jeździł tylko w body na ramiączka plus pieluszka tetrowa aby słońce nie świeciło.

Teraz jestem przerażona bo jak urodze na koniec sierpnia to takiego maluszka juz trzeba cieplej ubierać i założyć mu wiecej warstw a było tak prosto :)

Dziewczyny a z jesienią? Czy takiemu 3-4 miesięcznemu dziecku wystarczy na dwór taki kombinezon misiowy? Chodzi mi o wierzchnie okrycie :) Młodemu zakładam po prostu kurteczkę a takiemu maluszkowi?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Malwina » 06 mar 2013, 8:45

To i ja dołożę cegiełkę:

Body z krótkim rękawem - moje dzieci letnie, więc to produkt pierwszej potrzeby
Body z długim rękawem - na chłodniejsze dni letnie :)
Śpiochy - ja je lubię :) I zawsze mam kilka sztuk, bo dziecku jest wygodnie.
Półśpiochy - lubię je i polecam
Pajace - wygodne i dla dziecka i dla rodzica, chociaż ja je najczęściej wykorzystywałam na noc do spania
Rampersy - moim zdaniem latem niezastąpione w ciepłe dni, zakładane np. na body z krótkim rękawem
Rajtuzy - do mnie nie przemawiają. Zaczęłam zakładać dopiero od rozmiaru 68-74 i czasem mimo wszystko się męczyłam przy tym i miałam wrażenie, że na moim dziecku też nie robiły wrażenia
Czapeczki po domu - miałam kilka sztuk, żadnej nie użyłam. Dla mnie rzecz zbędna, nawet po kąpieli. Wtedy dbałam tylko, żeby nie leżał w przeciągu.
Koszulki - sprawdziły się u nas latem, gdy na zewnątrz było gorąco. Koszulka, pielucha i wio na spacer.
Spodenki - raczej nie wykorzystywałam na początku. Pierwszy dres zakupiłam, jak Maksio nosił rozmiar 68.

Kaftaniki - dla mnie mogą nie istnieć :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 06 mar 2013, 8:59

lmyszka, jak dla mnie wystarczy. Albo pajac welurowy. Stosowałam zamiennie, a mój był przecież o mniej więcej miesiąc młodszy, niż będzie Twój :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Patrycja11 » 06 mar 2013, 9:40

Dla mnie HOP:
malaJu pisze:Pajace - zawsze i wszędzie
Bodziaki z krotkim rękawem pod pajace

body z długim rękawem również, pod pajace jeśli dziecko jest takim zmarzluchem jak moje.
Rajty, tak jak pisała Ju, polecam z H&M.
Mają super bawełnę, i elegancko się uciągają.
Teraz jednak kupiłam i uważam że bawełna jest do du..y.


Gab miał rajtuzy od rozmiaru 56. Zakładałam mu na wyjścia.
Dla mnie wyjściowe tylko białe, mam na tym punkcie totalnego bzika.

Po domu zakładam firmy bodajże YO!
Są niezłej jakości, też się uciągają.
- dresy (Gab też nosił od rozmiaru 62)
- spodnie, spodenki, jeansy, bluzy ja tam moje dziecko w tym uwielbiałam i kupowałam.
Ale wiem, ze pod tym względem jestem mniejszą mniejszością :D

Bardzo BĘC !
- kaftaniki
- śpiochy ( mam wrażenie że ciągły na ramionach moje dziecko)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Emi » 06 mar 2013, 9:40

szaraczarownica pisze:- kaftaniki i koszulki - moje dziecko natychmiast miało dół na wysokości łopatek, więc kompletnie nie spełniało to swojej funkcji

U nas się akurat sprawdziły. Na bodziaka z krótkimi rękawkami (lub bez) I rajty zakładam właśnie kaftaniki.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 06 mar 2013, 9:42

Patrycja11 pisze:Rajty, tak jak pisała Ju, polecam z H&M. Mają super bawełnę, i elegancko się uciągają. Teraz jednak kupiłam i uważam że bawełna jest do du..y

Patrycja, a nie kupiłaś przypadkiem beżowych? Bo szare i granatowe są super miękkie i rozciągliwe, a beżowe twarde i jakieś takie zbite. Barwnik do d...
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Patrycja11 » 06 mar 2013, 9:45

szaraczarownica, nie. Kupiłam białe. I są mega do d...y :?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malaJu » 06 mar 2013, 10:00

ja mam full rajtek z h&m i niektore faktycznie są gorszej jakości i np. wyciagają się, jakby rozłaziły. Przy czym (!) to akurat przy moim synu genialne rozwiązanie, bo on z tych szerszych w udach, wiec nic go nie ciągnie. Za wąskich, za mało ciągliwych nie miałam, ale moze dlatego, że białe to on ma jeszcze po Ulce, wiec starsze.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Marcka » 06 mar 2013, 11:36

na początku miałam dwa zestawy ubranek dla małej: pajac i body z krótki rękawem pod spód, bądź body z długim rękawem i śpiochy.
Kaftany i koszulki były nieporozumieniem.
Koszulki dopiero od ok 68/74 zaczęłam używać podobnie jak bluzki z długim rękawkiem.
Rajstopy i półspiochy używam od około 68.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Misiak » 06 mar 2013, 11:51

Jak dla mnie nr 1- pajacyki, najlepiej rozpinane na całej długości. Zestaw body (ale na początek rozpinane a nie wkładane przez głowę, bo to wymaga wprawy)+ półśpiochy (najlepiej bezuciskowe) też super. Śpiochy mogą być, do spania czemu nie, ale rozpinane w kroku! Kaftaniki się podwijają więc ja stosuję tylko czasem, pod pajaca np jak jest zbyt wydekoltowany. Bluzy ok, ale nie z kapturem. Bluzeczki średnio lubię.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Deco-Ania » 06 mar 2013, 13:30

lmyszka pisze:Dziewczyny a z jesienią? Czy takiemu 3-4 miesięcznemu dziecku wystarczy na dwór taki kombinezon misiowy? Chodzi mi o wierzchnie okrycie
Jak dla mnie- w zupełności wystarczy. Antek przecież urodzony jesienią, a w takie właśnie go ubierałam: jako pierwszy miał "misia", później nieco większy rozmiar - polarkowy (chyba 68 - nie piękny, ale wygodny). Nawet jak zima jechaliśmy w góry (Sylwester, Antek 3-mc-e) zabrałam tylko polarowy kombinezon.
Taki OFF

A w temacie:
bodziaki: w zależności od pory roku długi i krótki rękaw
pajace: na początek - dla mnie idealne!
rampersy: na lato - świetne! (zakładałam sam ,bez bodziaka) Fajne też jako letnia piżamka.
Od mniej więcej 6 m-ca pajace zostały u nas zastąpione na zestaw: bodziak i bawełniane spodenki (nie półśpiochy ).

Jeansiki - nie demonizowałabym ich, ale jedna ważna zasada: mięciutki jeansik, a nie sztywny.Antek miał chyba 56/62

Kaftaniki - miałam chyba dwa, i przeleżały. Położne ubrały tylko Antosia zaraz po urodzeniu, ale ja mu nie zakładałam w ogóle. Podciąga się to i wałkuje.
śpiochy - mi nie pasowały, więc prawie nie używałam

malaJu pisze:Kaftaniki i śpiochy - nie zgodze się, że kto to wymyslił. Kiedys nasze mamy nas w to ubierały i były przeszczesliwe
Bo nie znały bodziaków! ;-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Misiak » 08 mar 2013, 13:36

A ja tu dorzucę jeszcze coś o ubiorze niemowlaczka. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, i wiadomo że nie będę młodej w kombinezon zimowy pakować gdy temperatura dojdzie do jakichś 10-15 stopni. Myślę o jakiejś kurteczce, płaszczyku, bluzie... i nie wiem co wybrać. Mam co prawda jeszcze taki kombinezonik a la miś (z uszkami nawet, hehe), ale później będę też wolała coś luźniejszego. I teraz- co wybrać dla około 4-miesięcznego dziecka na ten okres przejściowy? Może coś poradzicie.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: evelinka » 08 mar 2013, 14:48

Misiak, Ja jestem z tych co wybrałyby cienki kombinezon. Kurteczki tak średnio do mnie przemawiają dla takich maluszków. Przyznam, że miałam i założyłam młodej jak miała ok. 6 m-cy, ale najpierw musiałam się upewnić, że nie wieje, nie pada itd. Teraz na wiosnę mam i kombinezon i kurteczkę. Wszystko będzie zależało od pogody.

A co do ubierania noworodka. Zupełnie inaczej podchodziłam do tego przy każdym z dzieci. Syn od urodzenia przez miesiąc-dwa praktycznie tylko w pajacach i bodziakach bywał. Z tym, że dla mnie tylko i wyłącznie takie rozpinane na całej długości i na obu nogawkach. Były i na dzień i na noc. Miałam też jakieś dżinsowe spodenki i zdarzyło mi się je założyć na jakieś wyjście.

Z córą było inaczej, postanowiłam, że pajace są tylko na noc. W dzień używaliśmy bodziaki, rajtki, sukieneczki (i to dość często). Teraz najczęściej mamy jeden z dwóch zestawów:
1. Body z krótkim, bluzeczka z długim, rajty/leginsy i skarpety
2. Body z długim, koszulka z krótkim, rajty/leginsy i skarpety

Przy córce moją największą miłością są leginsy <3 Mam ich całą masę.

Jestem absolutnie za rajstopkami, bodziakami, pajacami, bawełnianymi spodenkami, bluzeczkami z długim rękawem i oczywiście leginsami.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Deco-Ania » 08 mar 2013, 14:58

Misiak, u nas etap 4 m-cy przypadł co prawda zimą, a i tak zimowy kombinezon był używany przez nas bardzo sporadycznie.
Dlatego kiedy temp. 10-15 stopni ja raczej stawiałabym na takie rozwiązanie o jakim Ty napisałaś. Dół: rajteczki i jakieś spodenki (a jeśli spodenki podszyte bawełenka to może nawet już i bez rajteczek), góra: bodziak, bawełniana bluzeczka i ciepła bluza/kurteczka.
Pola z dużym prawdopodobieństwem będzie jeszcze jeździła w gondolce - i pamiętaj, że ona osłoni maluszka od wiatru i w poradach typu Jak ubrać dziecko? "traktowana" jako dodatkowa warstwa ubrania. W razie czego zawsze możesz mieć pod ręką kocyk.
Ale wiadomo - nie ma złotej zasady, a każda mama inaczej Ci doradzi. Myślę, że doskonale wyczujesz potrzeby córeczki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Bian » 08 mar 2013, 15:10

Misiak moja Hania w okresie przejściowym miała jakieś 2 miesiące i jeździła w kurteczce. Generalnie kombinezonu pozbyłam się szybko, bo moje dziecko się wkurzało. W zależności od pogody pod spód z reguły bodziak z krótkim rękawem, bluza, na dół rajtki i spodnie od dresu. No i mnie na przykład łatwiej było ubrać dziecko w kurtkę niż pakować ją w kombinezon.

Moje dziecko jako noworodek nosiło w zasadzie wszystkie możliwe wersje ubraniowe, ale najczęściej w dzień był to zestaw bodziak/spodnie od dresu/skarpetki/ew. bluza/sweterek lub bodziak/kaftanik plus półśpiochy. Na noc używałam różnych opcji np. kaftanik plus śpiochy, pajac, bodziak plus półśpiochy/śpiochy. Od pierwszych dni używałam bodziaków zakładanych przez głowę.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: tulipan87 » 08 mar 2013, 15:15

Misiak, jak dla mnie kurteczka będzie ok, ale tylko pod warunkiem, że będzie bez kaptura. Moim zdaniem kaptur bardzo przeszkadza leżącemu dziecku.
Sama miałam całą masę takich kurteczek, bluz, polarków ( oczywiście wszystko kupione przed porodem - potem już byłam mądrzejsza) i tych najmniejszych nie założyłam ani razu. Dopiero jak Mateusz zaczął siedzieć dopuściłam takie rzeczy do użytku.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malaJu » 08 mar 2013, 16:12

Ile mam tyle doświadczeń. Ja kaptury kocham, bo świetnie uzupelniają kwestię osłonięcia głowy i szyi. Moje dzieci kaptury znają od urodzenia I Ulka nawet chce w kapturze spać ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 17:31

malaJu pisze:Ile mam tyle doświadczeń. Ja kaptury kocham, bo świetnie uzupelniają kwestię osłonięcia głowy i szyi

Dokładnie ja też lubię kaptury.
A co do ciuszków ja niestety jakoś wielką fanką pajacy nie jestem mieliśmy tylko kilka i żaden zachwyt w naszym przypadku najlepsze okazły się;
-body
-półśpiochy
-spodenki
-rajtuzy
Ale generalnie ze wszytkiego korzystałam śpiochy,kaftaniki też były oki.Tylko bluzki jak nie są na bodziaku to totalna klapa bo zaraz całe plecy na wierzchu.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Bian » 08 mar 2013, 20:13

malaJu pisze:Ja kaptury kocham, bo świetnie uzupelniają kwestię osłonięcia głowy i szyi. Moje dzieci kaptury znają od urodzenia

No mogę się tylko podpisać, bo u nas jest dokładnie tak samo.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 20:16

Bian pisze:No mogę się tylko podpisać, bo u nas jest dokładnie tak samo.

Ja również :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: tulipan87 » 08 mar 2013, 22:36

martula_87 pisze:Dokładnie ja też lubię kaptury.

Wiecie teraz to ja też je lubię :) Ale jak Mateusz był malutki i leżał plackiem w gondoli to ten kaptur zwyczajnie mu się podwijał pod głową. No i nie było potrzeby dodatkowego osłaniania główki, bo robiła to budka od gondoli.
Wiadomo co mama to opinia :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malaJu » 08 mar 2013, 23:09

tulipan87, widzisz, a ja zawsze kaptur zakładałam, jesli dziecko miało na sobie bluzę. nawet w gondoli.

Tak sobie myslę, że biedne te przyszle mamy, które potem czytają, jak to jednej coś pasowało, drugiej nie. Przypominam sobie własny zamęt w głowie. A tu nie ma mądrych - zycie samo pokazuje, co komu pisane i wygodne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Fuente » 09 mar 2013, 7:52

malaJu pisze:A tu nie ma mądrych - zycie samo pokazuje, co komu pisane i wygodne.
Dlatego myslę sobie, że każda musi wypróbowac co sie u niej sprawdzi ;) Przy drugim dziecku możemy już wybierać to co nam sie sprawdziło... a przy pierwszym, no cóż metodą prób i błędów dojdzie się do consensusu :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: misia-misia » 09 mar 2013, 8:13

U nas na początku głównie bodziaki, śpiochy i pajace. Najwygodniejsze.
Z czasem spodenki, rajstopki, koszulki. Ale bodziaki to u nas do tej pory podstawa podstawy!
No i pajace - do spania idealne! Cały czas używamy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: sardynka » 09 mar 2013, 8:53

A mi np. bardzo wygodnie używa się kaftaników (czy tam raczej bluzeczek) i śpiochów (rozpinanych w kroku oczywiście) - w takiej wersji nie muszę się przedzierać przez 1000 napek do pampka ;) no ale wiadomo, że każdemu podpasuje coś innego :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Blue » 09 mar 2013, 10:48

Faktycznie,widac ze upodobania sie roznia:)
Zmieniaja sie tez co do danego dziecka-przynajmniej u mnie

U Juli uwielbialam jako u noworodka-body,pajace i spioszki zakladane na bodziaki,kaftaniki i bluzeczki na body z krotkim rekawkiem tez byly OK.
Spodenki dopiero jak miala kilka miesiecy a rajtki dopiero jak raczkowala.Sukieneczki i spodniczki dopiero jak siedziala.Kaptury lubilam ale tez jak miala kilka miesiecy dopiero.

U Hani jako noworodka pokochalam polspiochy (zakladane do bodziakow).Nie ma nic lepszego-dostep do pieluchy jest natychmiastowy,nie trzeba bawic sie w zapinanie zatrzaskow czy czegokolwiek w kroku.Spodenki nieuciskajace brzuszka tez wczesnie nosila.Ale spodenki mniej mi podchodzily dla noworodka bo musialam zakladac skarpetki ktore czesto z malych stopek sie zsuwaly-a polspiochy rozwiazywaly te sprawe.Tak samo uwielbialam rajtuzki-i do dzis uwielbiam.Bluzeczki i kaftaniki-tylko na body z krotkim rekawem.Za spioszkami nie przepadam.Bywa ze odpinaja sie zatrzaski/guziki na ramionach.Pajacyki-glownie do spania jak byla malutka bo wszystko dobrze zakrywaja ale w dzien tez.
za kapturami nie przepadam-jesli juz to dla dziecka siedzacego a jak jezdzila w gondoli to zawsze kaptur od kurteczki/kombinezonu zakladalam jej na glowe by sie nie podwijal.

Jednak dla dziecka starszego,takieg juz mobilnego,raczkujaco-chodzacego,pajace tylko do spania.Natomiast polspiochy i spioszki calkiem odpadaja bo podczas raczkowania/stawania sie ciagna i za stopa wlecze sie 5-10 cm "flak",a w przypadku spioszkow dodatkowo powoduje to ciagniecie na ramionkach.

Podsumowujac moje glowne hity dla noworodka-to body,polspiochy i pajacyki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: a_gatka » 17 mar 2013, 12:55

Ja jestem fanką pajacyków, jak jedna z wcześniej wypowiadających się mam :) Ogromna wygoda.
a_gatka
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2013, 12:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Sybel » 25 mar 2013, 15:09

U nas: dla niemowlaka. takiego najmłodszego, wszystko, co zakłada się zapinając, a nie przeciągając przez głowę. Rajtki kupuję i zakładam tylko, jak idziemy do żłobka, poza tym nie cierpię i nie umiem przewijać Wita zarajtkowanego. Body na wiosnę i lato. jak jest bardzo ciepło. Pajacyki za to zawsze i na każdą okazję, choć np. te z trzypaków ze Smyka bardzo często mają felerne napy, mam taki jeden, czy dwa śipochy, ze Wit się z nich przez sen rozpakowuje całkowicie...
Ostatnio moja mama kupiła Witowi 3 pary spodni (2 x dżinsy i jedne sztruksy) w h&m, takie z grubą gumką na rzuszku, ja się śmieję, że ciążowe. Świetna sprawa, bo nie ściskjają brzuszka. podciąga się je wysoko, więc jak nawet bluza podjedzie, plecki są osłonięte. Sztruksy były za 20 zł w prmocji, dzinsy już po 40.
Sweterki, bluzy - najlepiej na ekspres, a jeśli guziczki, to trzeba koniecznie sprawdzić, jak się je zapina, czy łatwo, czy też stawiają opór. U nas bardzo popularne są też kamizelki. Ciepłych kombinezonów Wit nie cierpi, wpada w histerię zawsze, jak usiłuję go zapakować
Sybel
 

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: justys » 27 mar 2013, 21:39

Noworodek: śpiochy, półśpiochy, pajacyki, body. Niemowlę: w zasadzie wszystko oprócz kaftaników, hitem są legginsy :D . Zresztą mam wrażenie że te kaftaniki wszystkie to jakieś krótkie są i ani mi do półśpiochów nie pasowały ani do śpiochów bo się jakoś dziwnie podwijały.
Obrazek Obrazek
justys
 
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2013, 21:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Fuente » 05 kwie 2013, 13:08

U nas na ten moment hitem są oczywiście Pajace oraz zestaw kaftanik plus śpioszki :)
Bodziaki i półśpiochy póki co Amelka miała na sobie raz...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: agunia » 05 kwie 2013, 15:38

Dziewczyny a co najlepiej sprawdza się żeby zabrać do szpitala dla dziecka???
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 05 kwie 2013, 15:47

agunia, to samo co w domu. Każdy musi sam wypróbować co mu najbardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Fuente » 05 kwie 2013, 15:55

agunia, ja bym polecała to co jest rozpinane po całości... tzn nic wkładanego przez głowę i nic co nie byłoby rozpinane w kroczku, dlatego, że na poczatku nie ma sie jeszcze takiej wprawy w ubieraniu Maluszka, więc najwygodniej jak ubranko sie rozpina po długości a więc właśnie jakieś pajacyki.

Nam w szpitalu dziecko ubierali też właśnie w zestawy kaftanik caly rozpinany oraz śpioszki i ten zestaw bardzo nam przypadł do gustu, w domu też głównie Amelkę ubieram w taki zestaw lub w pajacyka. Jeśli bodziaki to tez polecam tylko te calościowo rozpinane... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: sistermonn » 02 mar 2014, 14:05

Odświeżam wątek :)

Po przeczytaniu wszystkich opinii mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przed :) ale ja nie o tym chciałam :)

Powiedzcie mi , drogie mamy, ile szt z każdego rodzaju powinnam kupić na początek. 5, 10 czy może 15 szt? Czy pchać się w rozmiar 56, czy tylko kupić parę ( 3 - 4 sztuki) a bardziej przyłożyć się na zakupach do rozmiaru 62?
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: malaJu » 02 mar 2014, 14:11

sistermonn, co do rozmiarówki, to wszystko zależy od wymiarów na USG. W naszym przypadku - dość spore dzieci - rozmiar 56 przydał się przez pierwsze dwa tygodnie. Potem stopniowo przechodziliśmy na większe ciuszki. W 62 nasze długo wyglądały jak siódme dziecko stróża, ale 56 po prostu było już za małe/za krótkie i jak dzieci zaczęły prostować nóżki, to było im niewygodnie (w moim matczynym odczuciu). Z kolei, jak ciuszek był za długi, to się plątał przy podwijaniu nóżek... :roll: :ymdevil:
a ilość? Na pewno miałam więcej niż 5, bo przy ulewaniu/siusianiu/kupkaniu bardzo łatwo o mokre, brudne ubranko i nie nadążałabym z praniem. Ale jak ktoś ma sucho w mieszkaniu i np. ogrzewanie, bo rodzi zimą, to można mieć mniej i szybko suszyć.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Fuente » 02 mar 2014, 14:18

malaJu pisze:sistermonn, co do rozmiarówki, to wszystko zależy od wymiarów na USG. W naszym przypadku - dość spore dzieci - rozmiar 56 przydał się przez pierwsze dwa tygodnie.


Zgadzam się z Ju. Amelka raczej nie była wielkoludem, kupiłam bardzo mało ciuszków na 56, bo wydawało mi się, że przydadzą sie na krótko, potem na biegu dokupowałam ta rozmiarówkę, bo moje dziecko nosiło 56 przez ponad miesiąc :) W 62 tonęła :D

Ja bym nie szalała, zawsze można dokupić jak Maluszek się już urodzi :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: sistermonn » 02 mar 2014, 14:23

Lila narazie jest średniakiem, jak to określił dr i więc po cichu liczę że i taka "średnia" się urodzi.
Dzięki za podpowiedź :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: niesia2708 » 02 mar 2014, 14:39

U nas Karola urodziła się długa 56 cm i w sumie w tych ubrankach chodziła dość długo. Później 62 krótko. Ale też musisz wziąć pod uwagę że rozmiar rozmiarowi nierówny
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: elinka3 » 02 mar 2014, 19:47

ja mam Tymka - "olbrzymka" :) już chodzimy w 68 !!! ) i bałam się rozmiaru 56, ale kupiłam i miałam 5 zestawów (pajacyk + body, i mimo że body ubierane przez główkę co mnie przeraziło już w szpitalu jakoś dałam rade), chodził w 56 ok 3 tyg i w sumie cały czas prałam te ubranka.
każde dziecko różnie rośnie i potrzebuje różnej ilości ubranek (ulewanie, wpadki przy przewijaniu .... itd) - co wynika z wpisów na forum, trzeba wypróbować, zawsze można dokupić a poza tym sporo ubranek dostaje się w prezencie od rodziny i znajomych
:)
ciężko mi było się oprzeć w sklepie tym maluteńkim ubrankom - zawsze kupi się więcej niż faktycznie potrzeba :)
elinka3
 

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 02 mar 2014, 19:51

sis, Staś chodził w 56 co najmniej 1,5 miesiąca, ale urodził się malutki i kiepsko rósł na początku, bo miał zapalenie płuc. Potem w 62 pochodził mniej więcej tyle samo, za to przez 68 przemknął tak, że nawet tego nie zauważyłam. 74 już zdążyłam odnotować, ale też szybko przeszedł do 80 i tu już mam rzeczy, które mój syn nosił mniej więcej rok, bo na tym rozmiarze zatrzymał się baaaardzo długo.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Bian » 02 mar 2014, 19:54

elinka3 pisze:każde dziecko różnie rośnie i potrzebuje różnej ilości ubranek

elinka3 pisze:zawsze kupi się więcej niż faktycznie potrzeba

Amen :lol:

U mnie obie dziewczynki malutkie, Matylda baardzo mała, więc ma dwa miesiące i nosi ciągle ubranka na 50 cm, niektóre na 56 cm.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: agnieszka19 » 02 mar 2014, 19:55

Ja z kolei z ciuszków 56 korzystałam dość "długo"- około 1,5-2 miesięcy mimo że Martyna jak się urodziła miała niby 56 cm... Natalka miała 50 cm jak się urodziła więc ciuszki 56 używałam jeszcze dłużej....

Co do ilości to też zależy od dziecka... Natalka w ogóle nie ulewała i praktycznie nie brudziła ciuszków... Martyna natomiast ulewała dużo, więc i więcej ciuszków potrzebowałam...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: sistermonn » 02 mar 2014, 19:58

W takim razie kupimy po ok. 15 szt. z każdego rodzaju. Jak wykorzystamy to dobrze, jak nie - poczeka na drugie dziecko :)
Jakoś nie widzę latania po porodzie w poszukiwaniu ciuszków dla małej, albo samodzielnego wysłania narzeczonego po zakupy.
Do tej pory dla niego czarną magią jest rampers, body i pajac ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: szaraczarownica » 02 mar 2014, 20:07

sistermonn pisze:Jakoś nie widzę latania po porodzie w poszukiwaniu ciuszków dla małej, albo samodzielnego wysłania narzeczonego po zakupy.

Amen siostro ;)

sistermonn pisze:o tej pory dla niego czarną magią jest rampers, body i pajac

Spooooko, Jacek do tej pory nie ogarnia wszystkich nazw, ale jak mu powiem, że z nogawkami i rękawami, albo wszystkim średniej długości, to ogarnie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Najwygodniejsze ubranka dla noworodka

Postautor: Deco-Ania » 02 mar 2014, 21:34

sistermonn, u nas wygląda to tak.
Julek urodził się mając 57 cm. Dziś kończy miesiąc i ... nadal nosi ubranka na 56. Nawet dziś dokupiłam jedna bluzeczkę w tym rozmiarze. Dopiero teraz jeden z pajacyków robi się jakby za mały. Rampersy dalej dają radę (to ich zaleta :-) ).
jego starszy brat chyba szybciej zmienił rozmiar ciuszków na 62. Dlatego też nie szalałam kupując tym razem ubranka na 56. W sumie to mam może z 5 zmian. Gdybym wiedziała, że będzie w nich chodził cały miesiąc kupiłabym trochę więcej, bo jednak ciągłe pranie jest trochę męczące.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości