Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: malaJu » 30 paź 2012, 22:09

Na ile potrzebne są takie bajery? Czy to faktycznie ułatwia życie, czy to producenci wmawiają nam, iż koniecznie musimy takie nowinki nabywać?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: kochecka » 30 paź 2012, 22:11

Laktator miałam i używałam więc jak najbardziej u nas się sprawdził. Podgrzewacz kupiłam i użyłam chyba ze 2 razy...poźniej sprzedałam, a sterylizatora nie kupowałam w ogóle.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: kakonka » 30 paź 2012, 22:13

kochecka pisze:Laktator miałam i używałam więc jak najbardziej u nas się sprawdził. Podgrzewacz kupiłam i użyłam chyba ze 2 razy...poźniej sprzedałam, a sterylizatora nie kupowałam w ogóle.


Ja miałam tylko laktator i kilka razy ratował mi życie :P reszty nie miałam a co za tym idzie da się bez tego przeżyć z małym dzieckiem :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: szaraczarownica » 30 paź 2012, 22:16

kakonka pisze:Ja miałam tylko laktator i kilka razy ratował mi życie :P reszty nie miałam a co za tym idzie da się bez tego przeżyć z małym dzieckiem :P

Podpisuję się pod tym. Wprawdzie nie powiedziałabym, że "uratował mi życie", ale niewątpliwie się przydał :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: agnieszka19 » 30 paź 2012, 22:17

Sterylizator- miałam i na pczątku używałam ( tak do 2 miesięcy)
Podgrzewacz- miałam, ale raczej nie używałam ( wodę potrzebną do mleka przygotowywałam codziennie rano tzn. gotowałam ją 5 minut i nalewałam do termosu)
Laktator- ponieważ krótko karmiłam to nie miałam okazji z niego za dużo korzystać, ale kilka razy się przydał.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: kari » 31 paź 2012, 9:51

a ja mam wszystkie te sprzęty
laktator - kiedy karmiłam piersią przydał się bardzo, zwłaszcza kiedy młody nie dojadał to odciągałam i dostawał w butli,
sterylizator kupiliśmy, bo już miałam dosyć ciągłego gotowania butelek i tego osadu, który się po tym robił, używałam do 6-7 m (mam na prąd, bo nie mam mikrofali)
podgrzewacz ze sterylizatorem smoczków - z tej drugiej opcji skorzystałam raz, a podgrzewacza używam do tej pory, mnie się bardzo przydaje :D
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: Emi » 31 paź 2012, 13:50

Laktator miałam i używałam bardzo często, uratował mi laktację i dzięki niemu moje dzieci w ogóle dostawały moje mleko.
Sterylizatora nie miałam, ale ja jestem z tych matek co nawet butelek nie wyparzają za każdym razem, jedynie od czasu do czasu.
Podgrzewacz miałam, dostałam go w prezencie. Wg mnie przy dzieciach karmionych butelką podgrzewacz jest bardzo przydatny, oczywiście głównie w nocy. Na początku, jak staje się do dziecka co ok 2-3 godziny, w nocy człowiek jest tak zaspany, że ciężko jest na szybko dobrać odpowiednią temperaturę wody. Dodatkowo jak dziecko domaga się jedzenia "natychmiast" to bardzo łatwo jest wyjąć z podgrzewacza już odmierzoną wodę o odpowiedniej temperaturze i tylko wsypać mleczko, które również miałam odmierzone w osobnym pojemniczku.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: agnieszka19 » 31 paź 2012, 17:01

Ja na noc też sobie odsypywałam odpowiednią ilość mleka i zostawiałam w butelce trochę chłodnej wody. Potem dolewałam już tylko z termosu gorącej i gotowe )
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: Marcka » 31 paź 2012, 17:05

laktator ręczny pożyczyliśmy i naprawdę się przydał przy nadmiarze pokarmu ;)
starylizatora nie mieliśmy i jak dla mnie to zbędny wydatek
podgrzewacza także nie kupowaliśmy, choc ten wiem, że moja kuzynka sobie bardzo chwali, gdyż nie musi w nocy wstawac i biegiem robic malej mleka tylko ma juz przygotowana wode i proszek i raz dwa ma mleko ;) ale, że my przesypiamy noce to takie cudo też jest nam zbędne.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: misia-misia » 31 paź 2012, 22:13

Piszę to ja, jako matka karmiąca... butelką z mm :D
Laktator - o dziwo się przydał. Żeby rozbujać laktację. Ściągałam pokarm. A że go prawie nie miałam to inna bajka. Ale się przydał.
Sterylizator - chciałam mieć, nie miałam i nie żałuję. Bardziej sprawdził się płyn do mycia butelek NUK. I w zupełności wystarczy!
Podgrzewacz - na początku się nie przydawał, więc nie kupowałam. Mleko rozrabiam w ciepłej już wodzie. Potem gdy doszły obiadki - chciałam kupić. Ale zwlekałam... do tej pory zwlekam. Radzę sobie bez tego. Czy to w pracy czy w domu wstawiam trochę wcześniej słoiczek do ciepłej wody i wystarczy.
Podsumowując tylko laktator tak naprawdę się przydał.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: Sybel » 01 lis 2012, 14:59

Laktator - na początku, przy nawale ratuje życie. Tak samo, jeśli np. trzeba wziać leki i przez kilka dni nie można karmić, a chce się do tego wrócić.
Sterylizator - u nas jest garnek, w którym zalewamy butle i smoki wrzątkiem
Podgrzewacz - nie karmię już, więc tak mam zawsze wodę w odpowiedniej temperaturze. Od 5 miesięcy jest stale w użyciu.
Oba sprzęty mam od Temmee Tippee i polecam tę markę.
Sybel
 

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: justine » 01 lis 2012, 17:39

Ja mam wszystkie te sprzęty i nie żałuję :)
Laktator używałam od samego początku, najpierw przy nawale, potem ściągałam pokarm jak musiałam gdzieś wyjść i ktoś inny karmił Młodego butlą
Podgrzewacz - też używany był przy podgrzewaniu mojego mleczka, teraz kiedy karmimy mm jest używany non stop
Sterylizator - mamy taki do mikrofalówki firmy Canpol, cały czas go używamy, w sumie to nie wiem do kiedy wyparza się butelki, my robimy to do tej pory :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: wiolancia » 01 lis 2012, 17:51

Laktator miałam ale zgodnie z proroctwem Ju namachałam się nim,że ho ho :lol: .
A podgrzewacz mam ze sterylizatorem 2 w 1 i mnie się bardzo przydaje.Cały czas jest w użyciu i nie wyobrażam sobie go nie mieć.Ja mam taki niedrogi ale swoje zadanie spełnia.Zwłaszcza,że póki co mam tylko 2 butelki Tommee Tippee a je lubię najbardziej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: eemi » 05 lis 2012, 13:58

Ja laktator kupiłam w ostatniech chwili przed porodem bo coś mi podpowiedziało, że może się przydać a po urodzeniu nie będzie czasu szukać. Nie myliłam się. Malutka nie chciała jeść z piersi, więc odciągałam pokarm przez 3 miesiące. W zastojach pokarmu "ratował mi życie". Chciałam wybrać jak najlepszy, więc padło na elektryczną Medele Swing- to był strzał w dziesiątkę. 5-10 min ściągałam 120 ml a dodam, że bardzo kiepsko leciał mi pokarm choć było go dużo. Podgrzewacz kupiłam używany Aventu i też jest niezbędny. Dokładnie tak jak dziewczyny wyżej piszą w nocy nie ma czasu na grzanie wody a tak zawsze jest gotowa buteleczka i tylko wsypuję mleczko. Sterylizator wydawał mi się zupełnie zbędny i nawet nie brałam pod uwagę jego zakupu ale dostałam od koleżanki taki do mikrofali. Używam go po każdym umyciu butelek i jestem bardzo zadowolona. Mam chociaż pewność, że jak źle domyłam butelki,to nic nie zaszkodzi małej po takim wyparzeniu. Jak dla mnie wszystkie te trzy rzeczy okazały się niezbędne. Dodała bym tu jeszcze nianię elektroniczną z kamerką. Śmiałam się z męża, że chyba dla siebie kupuje ten bajer bo w mieszkaniu 40 m2 usłyszymy malutką napewno a teraz nie wyobrażam sobie jak bym miała bez tego funkcjonować. Udało nam się kupić tanio i to nową. Cena około 200 zł więc tyle co za dobrą zwykła nianię bez kamerki.
Awatar użytkownika
eemi
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacze??

Postautor: Deco-Ania » 05 lis 2012, 19:09

Laktator
Kupiłam pod wpływem wszystkich gazetek mamowych. Pani w szpitalnym sklepiku poleciła mi ręczny Tufi - w moim przypadku nie sprawdził się kompletnie.
W rzeczywistości miałam dwie sytuacje kiedy naprawdę byłby mi potrzebny, ale ponieważ tuffi się nie sprawdzał, a pod ręka był Słoń - wypożyczałam sobie elektryczny aventu. Za drugim razem trafiła mi się prawdziwa "dojarka" (bez urazy) - można było od razu z dwóch (.)(.) ściągać.
Teraz - nie kupowałabym wcale. Ponieważ dostępność tego sprzętu jest ogromna, moim zdaniem na początek szkoda wydawać pieniądze. W sytuacji awaryjnej w każdej chwili można podjechać do całodobowego Tesco.

Sterylizator
Wiadomo: pierwsze dziecko w domu to i kupiłam. Na szczęście taki do mikrofalówki.
Antos był dzieckiem cycatym i bezsmoczkowym, wiec odsprzedałam praktycznie nie używany.

Podgrzewacz Takiego "domowego" nie mieliśmy.
Ale wydaje mi się, że w przypadku dzieci butelkowych może okazać się przydatny.

Natomiast świetnie nam się sprawdził taki podróżny, podłączany do gniazdka samochodowego. Ułatwił nam niejedna podróż. Nie było konieczności wożenia ze sobą gorącej wody w termosie czy gorączkowego poszukiwania miejsca gdzie można o ta wodę poprosić. Sprawdził się także jako chwilowy termosik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: eemi » 05 lis 2012, 21:27

Deco-Ania a jakiej firmy miałaś podgrzewacz samochodowy,który polecasz? Ja właśnie reklamuje Reera bo okazał się kompletną klapą-producent zapewniał podgrzanie już po 10 min a ja nawet po 30 miałam jedynie ciepły korek od butelki a woda nawet nie zrobiła sie letnia :-/
Awatar użytkownika
eemi
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2012, 20:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 10:05

eemi mamy dokładnie taki jak na zdjęciu.
Firma to chyb: ariete.

I to wcale nie jest tak, że po 10min słoiczek był ciepły. Raczej potrzebowałam co najmniej 20min żeby słoiczek był zdatny do jedzenia. Ale i tak jestem z niego bardzo zadowolona.
A kiedy wiedziałam, że będzie mi potrzebny w krótkim okresie czasu od wyjazdu: podgrzewałam w domu i podgrzewacz traktowałam jak termosik (wewnątrz jest wyłożony taką jakby folią termoizolacyjną, która pozwala utrzymać przez jakiś czas ciepło i teoretycznie zapobiega utratom ciepła, dzięki czemu miało się szybciej podgrzewać).
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: =MiLi= » 08 lis 2012, 12:38

My korzystaliśmy tylko z podgrzewacza. Przy Nelce miałam laktator, ale strasznie go nie lubiłam, użyłam kilka razy, ale stwierdziłam, że zdecydowanie wolę "dojenie ręczne' ;) Podgrzewacz przy Nelce sprawdził się po odstawieniu od piersi dopiero, a przy Indze od początku w sumie, bo podawaliśmy jej czasem mm jak wychodziłam np czy od tak, żeby nie zapomniała, no i wodę.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
=MiLi=
 
Posty: 78
Rejestracja: 02 lis 2012, 17:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Malwina » 22 lis 2012, 12:31

Podgrzewacza nie miałam, moje dziecko jest zimnego chowu i dostawało mleko i picie w temperaturze pokojowej, zresztą do dzisiaj tak jest. Ciepłego nie ruszy :)
Sterylizatora nie miałam, wrzątek używałam.
Laktator miałam i dobrze, bo po powrocie ze szpitala moje piersi były bliskie eksplozji mimo tego, że nie karmiłam. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Bian » 23 lis 2012, 17:47

Deco-Ania pisze:świetnie nam się sprawdził taki podróżny, podłączany do gniazdka samochodowego

Ania zgadzam się, my też mamy podgrzewacz do auta i na długie podróże jest rewelacyjny :)

Zwykły podgrzewacz domowy też mamy, używam cały czas. Mam też termos, ale kilka razy złapałam się na tym, że zapomniałam przygotować do niego wodę albo zapomniałam w dzbanku zostawić chłodną i potem na szybko studziłam wodę :P Także u mnie się przydaje.

Laktator - miałam ręczny Aventu, używałam trzy miesiące, bo potem mi się mleko skończyło. Muszę przyznać, że dobrze się sprawdzał, ale z czasem zaczęły mnie boleć ręce :P Może miałabym inne odczucia, gdybym miała za dużo pokarmu, a ja miałam mało i musiałam się mocno namachać, żeby ściągnąć odpowiednią ilość.

Sterylizatora nie miałam, używałam gorącej wody do przelewania butelki, a raz na kilka dni wrzucałam butelkę do garnka z wrzącą wodą :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: travesti » 30 lis 2012, 21:51

Ja właśnie się zastanawiam jaki laktator kupić, ręczny czy elektryczny. Potrzebuję odciągać pokarm co najmniej na 4 wyjścia w tygodniu.

Sterylizatora nie używam.

Podgrzewacz dostaliśmy po znajomych - przydatna rzecz.
travesti
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: mikołajkowa » 01 gru 2012, 16:29

Ja właśnie kupiłam laktator elektryczny, po 3 próbach jestem w miarę zadowolona za pierwszym razem udało mi się ściągnąć około 60 ml, ale za drugim już 100 ml (potem młody zaczął się dopominać o swoje i musiałam przerwać).

Na początku przy nawale radziłam sobie ręcznie najpierw próbowałam ściągać pod prysznicem, bo tak mi mama poradziła, ale dużo lepiej działał sposób, który znalazłam gdzieś na youtube z przykładaniem ciepłej pieluchy tetrowej - jak dla mnie dosyć łatwo i szybko (jeśli się ma czajnik elektryczny do podgrzania wody).

Sterylizatora na razie nie mam i chyba sobie odpuszczę, butelek mam zamiar używać tylko na wyjścia, a teraz radzę sobie po prostu gotując je, smoczki i wszystko co potrzebuję w wielkim garze raz dziennie.

A podgrzewacz na razie rozważam, choć mleko ściągnięte też na razie podgrzewam wkładając po prostu torebkę z mlekiem albo butelkę do ciepłej wody (znowu czajnik elektryczny :D )
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 22:54

Malwina pisze:Laktator miałam i dobrze, bo po powrocie ze szpitala moje piersi były bliskie eksplozji mimo tego, że nie karmiłam.

U mnie dokładnie tak samo.
Podgrzewacz mam i używam do tej pory. Zabawa z termosem i mieszaniem wody średnio mi się podobała.
Sterylizatora nie posiadam i odczuwam tego braku :)

Malwina pisze:moje dziecko jest zimnego chowu i dostawało mleko i picie w temperaturze pokojowej

Mój syn nawet sok musi mieć podgrzany, tylko latem tolerował taki w temperaturze pokojowej :x
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: AnnaMaria » 08 gru 2012, 15:35

Mnie latkator kilka razy uratował piersi przed eksplozją teraz od czasu do czasu też dociągam pokarm z pozostałych rzeczy nie korzystam
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 21 gru 2012, 14:20

Dziewczyny jaki laktator elektryczny polecacie? jaką firmę najlepiej wybrać i na co warto zwrócić uwage przy zakupie?

Obstawiam, ze laktator się przyda, bo ja jeszcze studiuję zaocznie, więc w weekendy będę sporo czasu poza domem, tak więc jakoś trzeba będzie pokarm odicągnąć, a wolę się uzbroic w ten sprzęt wczesniej, nie na ostatnią chwilę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: AnnaMaria » 21 gru 2012, 21:09

Fuente, ja mam taki i jestem zadowolona http://www.ceneo.pl/19727447#tab=reviews_scroll
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 21 gru 2012, 21:59

AnnaMaria, dokładnie ten model mocno biorę pod uwagę. Na szkole rodzenia chwalili medelę, na forach chwalą... a i cena jest przystępna jak na laktator elektryczny :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: malaJu » 21 gru 2012, 22:31

tylko ten hałas laktatorów elektrycznych... Fuente, jeśli masz osobne pomieszczenie, w którym nikt nie bedzie spał i tam mozesz w nocy pokarm ściągać (a może byc taka konieczność, jeśli dziecko prześpi karmienie, a Ciebie mleko zacznie zalewać, to kup sobie tene elektryczny, ale jeśli nie masz takiej opcji, to lepiej zainwestuj w ręczny. U nas przy drugim dziecku jedyne takie miejsce z dala od śpiącego dziecka to była łazienka. Dobrze, że miałam ręczny, który jest dużo cichszy.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 21 gru 2012, 22:39

malaJu, mamy duży dom, więc do dyspozycji mam salon, pokój dzienny w osatteczności mogę się zamknąć w kotłowni :lol: Więc nie ma z tym problemu. Ręczny do mnie nie przemawia, prawdopodobnie będę odciągać pokarm dość często z racji szkoły więc jednak elektryczny chyba byłby wygodniejszy, chociaż z drugiej strony ręczny to duża oszczędność kosztów... ech sama nie wiem... jestem w rozterce :-\
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: mikołajkowa » 21 gru 2012, 23:03

Ja też mam tę medelę i jestem zadowolona. Tylko na początku strasznie się stresowałam jak używałam, bo w różnych opiniach wszyscy piszą, że trzeba uważać żeby go podczas ściągania mlekiem nie zalać. Ja się zdecydowałam na elektryczny z uwagi na czas odciągania. Jak już się przyzwyczaiłam to idzie bardzo sprawnie.

A jeśli chodzi o hałas (oj a jest głośny) to moje dziecko przy tym zasypia :D (choć dla mnie to dziwne, bo suszarka do włosów na niego nie działa)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: malulu » 23 sty 2013, 8:54

A czy któraś z Was używała laktatora z BabyOno? http://www.babyono.com/produkty/dla-mam ... czny-sensi
Co o nim sądzicie? Jest tańszy od Medele. Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze laktatora?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: mls » 28 lut 2013, 13:01

Laktator miałam i się przydał, ale laktacja i tak siadła. POLECAM :)
Podgrzewacza nie mieliśmy, wystarczył termos :)
Sterylizarora też nie mieliśmy,dla mnie zbędny
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: grafitowa » 28 lut 2013, 19:27

wahalla pisze:podgrzewacz- do momentu jak odkupiłam od grafitowej wydawało mi się, ze jest mi niepotrzebny. Teraz uważam, że to był jeden z bardziej udanych zakupów, zwłaszcza jak nie chce mi się w nocy wstać a mleko dla dziecka jest naszykowane i mąż musi tylko podgrzac.

Cieszę się, że się przydał :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kasia_m85 » 28 lut 2013, 20:11

Laktator elektryczny przydał mi się bardzo (miałam Medele Swing). Podgrzewacza używamy non stop, to samo ze sterylizatorem także u nas wszystkie te rzeczy okazały się niezbędne.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: justys » 27 mar 2013, 22:17

Laktator- absolutnie nie wyobrażam sobie bez niego życia (miałam Tufi ale szybko był do niczego, a teraz mam ręczny aventu i się sprawdził), Sterylizatora nie mam i nie czuje potrzeby posiadania. A co do podgrzewacza to przydawał sie jak moja mama zostawała z małą i podgrzewała moje mleko, ja czasami użyłam do podgrzania wody w nocy, ale teraz podaje w temperaturze pokojowej, więc teraz jest niepotrzebny
Obrazek Obrazek
justys
 
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2013, 21:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 28 mar 2013, 12:02

My jeszcze przed porodem zakupilismy laktator elektryczny Medela MiniElectric
Obrazek

Wachałam się czy będzie potrzebny i miałam juz zrezgnować, bo to w sumie wcale nie tani zakup, ale mąz mnie namówił i całe szczęście! Na początku bylo troche problemów z karmieniem i kiedy juz nie bylam w stanie przystawiać małej do piersi z bólu, laktator bardzo pomagał odciągnąć pokarm i ogólnie jakos przetrwac te pierwsze dni. Aktualnie zaczął nam sie nawał i teraz tez laktator spisuje sie wysmienicie. Odciagam nadmiary szybko i sprawnie. Więc u nas laktator okazał się bardzo pomocny :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: niesia2708 » 01 kwie 2013, 17:28

A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: grafitowa » 01 kwie 2013, 18:15

niesia2708 pisze:A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??

Ja używałam i dla mnie to była katorga ze względu na czas, ile trwało odciąganie i ile siły trzeba było mieć, żeby odciągać. Siedzieliśmy razem z mężem i to on "pompował", bo ja po prostu nie miałam tyle siły w ręce. Wolałabym nie powtarzać tych doświadczeń.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kari » 01 kwie 2013, 18:40

niesia2708, ja używałam, nie uważam, że musiałam strasznie dużo siły wkładać, żeby ściągnąć, wiadomo czasowo zawsze będzie wolniej niż elektrycznym, bo się tak nie ściągnie, ale jak dla mnie całkiem ok
mam taki
Obrazek
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Emi » 01 kwie 2013, 19:31

niesia2708 pisze:A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??

ja używałam i byłam bardzo zadowolona :-) Szybko się odciągała i co najważniejsze cicho, co przy śpiącym obok dziecku, a czasem dwóch, było ważne
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Bian » 01 kwie 2013, 21:22

niesia2708 pisze:A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??

niesia2708 ja miałam, moja opinia była taka:

Laktator - miałam ręczny Aventu, używałam trzy miesiące, bo potem mi się mleko skończyło. Muszę przyznać, że dobrze się sprawdzał, ale z czasem zaczęły mnie boleć ręce. Może miałabym inne odczucia, gdybym miała za dużo pokarmu, a ja miałam mało i musiałam się mocno namachać, żeby ściągnąć odpowiednią ilość.


Dodam, że na początku (pierwszy miesiąc), gdy miałam sporo pokarmu, to nie miałam żadnych problemów z odciąganiem. Raz dwa i pojemnik był zapełniony. Potem zaczęły się schody, ale to już problem z ilością mleka, a nie samym laktatorem.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: klarysa » 02 kwie 2013, 18:55

Właśnie wypróbowałam kolejny laktator ręczny, tym razem Tommee Tippee i znów porażka. Po ściągnięciu jakiś 10 ml, jak wszystko robi się mokre, przestaje działać (zaraz potem palcami jestem w stanie odciągnąć dużo więcej, tylko to czasochłonne i trochę bolące). Nie wiem, gdzie popełniam błąd. Wcześniej miałam Avent i było to samo, więc trochę się boję inwestować w elektryczny, bo może ja generalnie nie potrafię ich obsługiwać.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: kasia_m85 » 02 kwie 2013, 19:59

niesia2708 pisze:A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??

Ja miałam i dla mnie kompletna porażka. Zanim kupiłam Medele próbowałam ściągać ręcznym Avent i nie ściągnęłam nic a nic,a namachałam się nieźle. Elektryczny od razu pobudził mi laktacje. Potem jeszcze raz próbowałam jak miałam nawał i ściągnęłam kilka kropli, elektrycznym zaraz po 150 ml. Moim zdaniem warto zainwestować w elektryczny jeśli będzie potrzebny (mi mąż kupił już po porodzie jak ten ręczny się nie sprawdził). Jest szybszy i na pewno "łatwiejszy".
klarysa pisze:więc trochę się boję inwestować w elektryczny, bo może ja generalnie nie potrafię ich obsługiwać.

Tak jak napisałam wyżej myślę,ze warto. Polecam Medele Swing, jest rewelacyjny. Drogi,ale potem nie miałam żadnego problemu ze sprzedażą,wiec większa część mi się wróciła.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Malwina » 02 kwie 2013, 21:47

Dlatego ja z zakupem laktatora wstrzymam się do okresu po porodzie, gdy będę wiedziała już czego potrzebuję.
Nie chcę wcześniej wydawać takiej kasy na dobry laktator, którego mogę nawet nie użyć :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Misiak » 03 kwie 2013, 14:47

niesia2708 pisze:A czy któraś z mam używała laktatora ręcznego Avent?? Co o nim sądzicie??

Ja mam i jak dla mnie rewelka. Nigdy nie miałam z nim kłopotu, już w szpitalu mi pomagał gdy miałam nawał. Dziś odciągnięcie całego pojemniczka 125 ml zajmuje mi kilkanaście minut- spędzonych przed TV.;) Nie odczuwam "namachania" się, bo naprawdę z piersi mi leci fontanna. Ale ja na szczęście nie mam i nigdy nie miałam problemu z pokarmem, więc może to od tego zależy.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Blue » 03 kwie 2013, 15:13

Ja dokladnie podpisuje sie pod tym co napisala Misiak jesli chodzi o reczny Avent.
Tez pompowalam sobie glownie przed TV lub laptopem,wysilek to to nie jest a na poczatku laktacji
sciagalam 125 ml w 15-20 min.No i ogolnie laktacje mi podtrzymal ten laktator od samego poczatku,do tego ma przystepna cene.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: szaraczarownica » 03 kwie 2013, 15:34

Może niekoniecznie w temacie głównym, ale mam na sprzedaż własnie ręczny laktator Aventu, ale nie wrzucam osobnego wątku do sprzedaży, bo jeszcze nie jestem na 100% zdecydowana. Tzn. gdyby któraś mama chciała kupić używany (bardzo krótko) to może się dogadamy. I wtedy sprzedam. Ale nie mam jakiegoś parcia, że muszę się go już pozbyć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: Fuente » 03 kwie 2013, 16:29

My kilka dni temu zakupiliśmy podgrzewach do butelek, choć zupełnie nie planowałam takiego zakupu. Poję Małą glukozą bo takie mamy zalecenie z racji podwyższonej bilirubiny i często potrzebuje lekko podgrzac butelkę, zwałszcza w nocy podgrzewacz sie przydaje bo butlę mogę szybciutko przygrzać :)

Sterylizator do butelek dostaliśmy w Sloniu przy zakupie wózka i jak na razie ani razu nie uzylam. Może kiedyś, póki co nie było potrzeby :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: lmyszka » 03 kwie 2013, 16:56

szaraczarownica, może ja bym była :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Laktator, sterylizator i podgrzewacz??

Postautor: szaraczarownica » 03 kwie 2013, 17:08

Ta... pobijcie się :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości