Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: szaraczarownica » 17 lis 2012, 21:54

Firm na rynku jest całkiem sporo. Z którymi miałyście do czynienia? Które polecacie, a do których już nigdy nie wrócicie?
Kiedy przechodzicie na większy rozmiar? Jak dziecko osiągnie minimum wagowe, czy raczej czekacie jak najdłużej?
Jaki rozmiar warto kupić na początek? 1, czy może szkoda w nie inwestować i lepiej od razu nabyć 2?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: justine » 18 lis 2012, 0:23

My od początku używamy Pampersów, od dwójki używamy Premium Care, bo Misio robił taką ilość kup i takie te kupy były brzydkie, że mu pupę podrażniały w tych zwykłych zielonych. Potem kupiłam w promocji mega pakę Active Baby i teraz jesteśmy w połowie.
Jeśli chodzi o rozmiar to my mieliśmy 1 i to przez jakiś czas, w 2 było za luźno i wylatywało bokiem. A przechodzenie na wyższy rozmiar uważam, że powinno nastąpić wtedy kiedy pieluszka się robi za ciasna po prostu. My na razie używamy 3, chociaż Młody przekroczył 7kg (taka jest chyba dolna granica 4). Myślę, że nie ma się co za bardzo spieszyć z tą zmianą rozmiaru, bo w większe pieluszki są droższe.
Oprócz Pampersów używaliśmy na początku Huggiesów (dostałam parę sztuk od koleżanki) - masakra, sztywne i nieprzyjemne
Niedawno kupiłam Dady Biedronkowe i przyznam szczerze, że mnie te pieluchy pozytywnie zaskoczyły, jak skończą mi się Pampersy to pewnie je kupię, bo są naprawdę spoko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: kari » 18 lis 2012, 9:37

do szpitala były babydream 1 - użyliśmy ok 2-3 paczek na początku, wszystko w porządku nic się nie działo, ogólnie babydream używamy do tej pory
Happy 1 - porażka kompletna, każda pieluszka przeciekała, a i w dotyku jakoś nie bardzo
Pampers Active Baby i Premium Care - jak najbardziej na plus, (aha przy PC trochę drażnił mnie zapach), udało mi się kupić paki w dobrych promocjach (zwłaszcza AB), jeśli chodzi o Sleep&Play - odradzam, kupiłam na szczęście paczkę 14 sztuk, dobrze że się nie skusiłam na promocję, po JEDNEJ pieluszce dostał strasznych odparzeń, nie rozumiem jak to jest że 2 produkty tej firmy są ekstra a ten do d..y
Fiiti od Biedronki - nie polecam strasznie to sztywne, perfumowane, nie było czuć przez nie grubszej sprawy
no i Dady - jak do tej pory jestem zadowolona i korzystam na zmianę z Rossmannowymi
co do przejścia na kolejny numer my zazwyczaj przechodzimy jak pieluszki są już za krótkie, co do wagi to się w to nie zgłębiałam, żeby zmieniać gdy młody dobije do danej pieluszki
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: misia-misia » 18 lis 2012, 10:06

Naszą przygodę zaczęliśmy od Babydream 1. Były super, bardzo byłam zadowolona.
Potem przeszliśmy na Babydream 2.
Dopiero przy 2 albo 3 poznałam Biedronkowe Dady. I to była miłość od pierwszego użycia!
Rewelacyjne. Ładnie wszystko trzymają, ładnie chłoną. Maja uzywa ich w ciągu dnia i w nocy. Cała noc przespana na jednej pieluszce.
Mieliśmy Babydream te pierwsze i te nowe Fit&Fun. Bardzo chłonne, z gumką na plecach. Byłam zadowolona do pewnego momentu. Albo felerna partia albo kupsko zbyt luźne, rozmiar nie ten. Albo wszystko naraz. Kupska wychodziły gdzie chciały. Głównie nogawkami. Zawsze musiałam mieć na przebranie dodatkowy zestaw ubraniowy, bo była naprawdę duża szansa, że coś się pobrudzi. Natomiast faktycznie bardzo chłonne, nie odparzają dupska. Nie pachną dziwnie.
Cena fajna, często w promocji. Pewnie jeszcze kiedyś spróbuję. Ale póki co jestem wierna Dadom.
Ale żeby nie było, że nie używałam nic innego - używałam. Owszem.
Pampers Activ Baby - to samo co Dada, tyle że drożej. Nie widziałam różnicy. No może jedną... miałam wrażenie że Pampersy bardziej ... śmierdzą jakąś chemią? Tak bym to określiła. Ale ogólnie - pozytywna opinia. Czasem poluję na fajną promocję. Bo poza nią to nie kupuję - za drogie.
Happy - w szpitalu Majkelę załadowali w tą pieluchę. Pieluszka jak pieluszka. Nie wiem jak przy dłuższym użytkowaniu.
Huggies - jakaś dziwna ta pieluszka. Sztywna, pierwsze założenie i pierwszy zonk - kupsko się wydostało. Nie byłam zbyt zadowolona.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: kakonka » 18 lis 2012, 10:39

Przygodę zaczęliśmy z Huggies przez pierwsze 2 tygodnie było super, później Młody się obsikiwał - 3 razy w nocy przebierany :/
Pampers New baby rewelacja- nic nie wylatywało, pieluszki miękkie i delikatne :)
Bella Happy- fatalne- jakbym wciskała dziecku książkę telefoniczną między nogi, zużyłam może 3 sztuki i przekazałam paczkę dalej :P
Pampers Premium Care super - bardzo miękkie i chłonne, delikatne ale drogie.
Dada używaliśmy dość długo wydawało mi się, że to jest zupełni to samo co pampers active baby. Otóż nie. Pieluszki owszem chłonne ale nie do tego stopnia co Pampersy, sztywniejsze i śmierdzące chemią.
Od kilku miesięcy pupę mojego dziecka przyodziewam w Pampers Active Baby i to jest to!!- elastyczne boczki, miękkie i delikatne pieluszki o przyjemnym zapachu, nie podrażniające dupki i bardzo bardzo chłonne :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: gohnia » 18 lis 2012, 10:59

My na co dzień używamy Dada Premium 5, a na noc Pampers Active Baby, jako że są bardziej chłonne. Czasem kupujemy też Babydream.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: martula_87 » 18 lis 2012, 11:01

My narazie używamy Pampers active baby i jak dla nas super chłonne,miękkie nigdy mnie nie zawiodły.
Pampers premium care nie zrobiły na mnie wrażenia szczególnie że awarie z nimi były na porządku dziennym.
Dada no cóż delikatna pupka mojego synka reagowała krostkami ale mam zamiar wkrótce do nich wrócic.
Babygream fun&fit jak dla mnie super rewelacja i jak nie będę miała odpowiednie promocji na pampersy to będę ich używac bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiły.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2012, 13:25

My używaliśmy nastepujących pieluch:
- Happy 1 - wzięłam do szpitala. Totalna porażka. Twarde, grube i mało chłonne. Męczyłąm się z nimi jak glupia, a mogłam od razu kazać przywieźć sobie inne.
- Pampers Premium Care 1 - jak już poszłam po rozum do głowy, to sobie zażyczyłam przywiezienia ich z domu do szpitala. Moim zdaniem na smółkę strzał w 10 i tylko dlatego warto je kupić. Smółka przelatuje przez tę siateczkę i zamiast 30 minut czyszczenia (brak wprawy) mamy tylko 5. Całkiem fajne pieluchy, ale moim zdaniem nie są warte swojej ceny jeżeli kupujemy je później. No i bardzo chemicznie pachną, co przeszkadza mojemu mężowi - przez kilka dni podejrzewał ZUM u Młodego, bo mu tak dziwnie śmierdziało :lol:
- Huggies Newborn 1 i 2 - na początku wystawiłam im ocenę "niezłe, chociaż bardzo sztywne", ale im dłużej je używam, tym bardziej ocena spada. Bardzo szybko Staś przesikuje się górą. W tym momencie używane są przez nas tylko i wyłącznie na dzień, żeby je zużyć. Niestety mamy jeszcze Huggiesy 3 - 2 duże paczki, obie dostaliśmy w prezencie i szkoda nam je wydawać dalej, więc pomęczymy się w dzień trochę dłużej :roll:
- Babydream "stare" 2 - jedne dostałam, drugie odkupiłam od kari za niewielką kwotę. Mnie się nie podobają. Wystarczy odrobina moczu i od razu puchną, bo są same z siebie bardzo grube. Do tego przyklejają się od razu do pupy i "z przodu" (nie napiszę do czego, bo dostanę opieprz od Ju, że używam niepoprawnego słownictwa ;) ). Ja im mówię "nie" i zużywamy je do podkładania w trakcie robienia kupy. Żeby Pampków nie marnować.
- Pampers New Baby 1 i 2 - nie są idealne, ale najlepsze jakich używaliśmy. Dlaczego nieidealne? Bo zdarza się, że Młody się przesika. No ale może taka jego specyfika siusiania, bo to nie zależy od stopnia dopięcia, ani osoby zakładającej. Czasami tak jest i już. Najbardziej chłonne. Na chwilę obecną jedyna firma, jaką kupuję.

Dzisiaj na noc Młody dostał Pampka Active Baby 3, ponieważ ostatnio, jak zaczął wpitalać ryż, to pije na potęgę i tyle samo sika - weszło, musi wyjść. I 2 nie wytrzymują już, szczególnie w nocy. Musimy go przewijać częściej niż co karmienie, a wiecie przecież, że mój syn je mało, a często, więc sytuacja jest dosyć skomplikowana, szczególnie w nocy. No to dostał tę 3, ale nie ja ją zmieniałam, tylko mąż, więc nie wiem ile w nią weszło i jak długo wytrzymała. Potestujemy, to dam znać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Frezja » 18 lis 2012, 17:47

My zaczęliśmy od Pampers new baby 1 i Pampers Premium Care 1,te pierwsze moim zdaniem bardziej chłonne niż PC więc przy nich zostaliśmy,następne były 2 które równie dobrze się sprawowały,Pamers 3 active baby właśnie nam się skonczyły i przechodzimy na 4,innych nawet nie próbowałam zakładać skoro te od początku podpasowały Kubusiowi a zdarza się że niektóre uczulają więc nie chciałam ryzykować :roll: także raczej zostaniemy przy Pampersach active baby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 18 lis 2012, 19:14

Huggiesy - mam wrażenie że się koszmarnie popsuły. Nie dość, ze jakieś takie papierowe, to jeszcze szybko przesiąkają i czuć wilgoć na zewnątrz.
Pampers Sleep & Play - dostałam w spadku. Dobrze ze przy drugim dziecku, to dalismy radę przy kompletnie nieelastycznych bokach.
Pampers Premium Care - moim zdaniem najlepsze pieluszki na początek
Pampers Active Baby - dobre po Care. W tej chwili jedne z najlepszych na rynku
Babydream - koszmarek ze wzgledu na przesikalność, dobre, gdy ma sie wskazanie szerokiego pieluchowania - takie grube ;)
Dada - bardzo dobre, ale Premiumki na dłuzej starczają
a na koniec najgorsze pieluchy z tych, które testowalismy czyli Happy. Szorstkie, twarde, odparzają pupę, wręcz kaleczą ciało. Naprawdę nie wiem, jak szpitale mogą je mieć dla delikatnych noworodków.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Malwina » 19 lis 2012, 9:42

Na początku miałam Hugiessy te najmniejsze - za małe na moje duże dziecko, wszystko górą wylatywało, później Happy - koszmar, przebieranie co godzinę całego dziecka, najgorsze jest to, że kikut pępka był cały czas mokry i się nie goił, spróbowaliśmy Pampers Active Baby - świetne, nigdy nie było z nimi problemu, testowaliśmy też Pampers Premium Care - wszystko byłoby ok, ale Maks miał na nie uczulenie.
Także uwielbiam Pampersy, jestem im wierna, nie testuję więcej, a drugie od początku będzie je nosiło na dupce. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Marcka » 19 lis 2012, 21:19

od początku używamy Pampers Premium Care, jednak po zakończeniu rozmiaru 2 przeszliśmy na Active Baby. Jak dla mnie Pampersy są rewelacyjne, zresztą chusteczek nawliżających też tylko tych używamy.
Natomiast zdecydowanie odradzam Pampersów Sleep & Play, głównie przez to, że szybko przeciekają.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: evelinka » 21 lis 2012, 9:08

My używamy przy mlodszej Dady. Dostalam w prezencie paczkę Huggiesów, ale to była porażka. Takie sztywne, ze aż byłam w szoku. Przy starszym przecież od poczatku używałam Huggiesów i byłam zadowolona. Od rozmiaru 4 zaczęłam testować inne pieluchy, bo skończyło mi się źródlo tańszych Huggiesów. Miałam paczkę pieluch z Rossmana, ale mi nie podeszły, bo jakieś takie strasznie grube i szerokie byly. Później kupilam Dady i tak już zostało. Pampersów oryginalnych nie kupowałam, bo dla mnie sa za drogie.

A teraz świąteczne Dady mają nadrukowanego renifera :)
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: martula_87 » 21 lis 2012, 9:14

evelinka pisze:Pampersów oryginalnych nie kupowałam, bo dla mnie sa za drogie.


Dlatego ja kupuje tylko w dużych promocjach.I jak narazie się udawało chodź lada moment przejdziemy na 4 które już tak tanio nie wychodzą i muszę jeszcze raz spróbowac Dady a jak się nie sprawdzą to zostanę przy Babydreamch.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: evelinka » 22 lis 2012, 9:43

Ja zakładam na noc Dadę i spokojnie 12h wytrzymuje. Fakt, że rano mogłabym zabić kogoś taką pieluchą, ale nie przecieka :)
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: lmyszka » 22 lis 2012, 10:34

Przerobiliśmy różne.
Huggisy - zawsze kupowałam rozmiar taki jak młody nosił innych i zawsze były za małe.
Pampersy - dla mnie super ale znalazłam tańszy zamiennik.
Lidlowe - nie pamietam nazwy, były strasznie twarde i sztywne.
Babydream - tak lidlowe, nam nie leżały.
Dady - tym byłam wierna, jak dla mnie nawet lepsze niz pampersy, były tanie. Teraz już są droższe ale i tak wychodziło taniej :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Szizel » 22 lis 2012, 11:46

No ja trochę pieluch przetestowałam.
Na początek do rozmiaru 3 używaliśmy Pampersów:
Pamper Premium Care i złego słowa nie mogę powiedzieć nie zawiodły jedynie cena wysoka, ale będąc w ciąży kupowaliśmy raz w miesiącu jedną paczkę pieluch i tak zapasik nam się zrobił i wtedy nasz portfel tego nie odczuł, a szły jak woda.
Huggiesy też jestem zadowolona zarówno z rozmiarów małych jak 2 jak i większego 4. Bella Happy rozmiar 1 dostaliśmy w prezencie tragedia sztywna, mało elastyczna i wielka w porównaniu do innych pieluch w tym rozmiarze.
Przy rozmiarze 4 zaczęłam kupować różne pieluchy w celu znalezienia tych jedynych idealnych i tak były:
Babydream stare nie leżały mi za grube, natomiast te nowe fit&fun są dużo lepsze, cieńsze i często po nie sięgamy
Gaga z Tesco polecam najczęściej kupujemy wytrzymują całą noc
Dada z Biedronki nie wytrzymywały nam całej nocy i często przesiąkały
Helen Harper raz użyte nie takie złe, ale ze względu na trudność ich dostępu nie używamy
Tibelly z Netto też dość często kupujemy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Emi » 22 lis 2012, 19:28

U nas najbardziej sprawdziły się:
- Pampersy
- Dady
- Babydream
- z Lidla

Huggiesy też używaliśmy ale odkąd odkryłam Dadę i Babydream to omijam je z daleka. Pampersy kupujemy bardzo rzadko, jak jest jakaś promocja.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: AnnaMaria » 30 lis 2012, 20:56

Na dzień DADA a na noc spacery i dłuższe wyjścia Pampersy na początku białe a teraz zielone
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Pepsi » 30 lis 2012, 21:02

U nas były Huggiesy, Happy i Pampki. najbardziej przypasowały się te ostatnie, więc przy nich zostaliśmy. Kupowałam zawsze albo w Jumbo pakach albo większe ilości w promocjach. Teraz na noc też zostały Pampersy, a najbardziej lubię to że jedna paczka starcza na blisko 2 miesiące :D
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 30 lis 2012, 22:40

Właśnie kończę testować Toujours z Lidla no i niestety - sam papier i odparzona pupa. Dodatkowo nie są tak samo pojemne jak Pampersy, wiec na noc odpadają. Zostaję przy Active Baby.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Fionka » 30 lis 2012, 22:45

My, póki młode się nie odpieluszyło, używalismy :
Obrazek
Teraz zakładamy tylko na noc, na wszelki wypadek (zazwyczaj w nocy woła siku).
Naprawdę fajnie, a przesiedliśmy się do nich z Pampersów, bo cenowo nas wykańczały.
Uwaga - nie mylić z
Obrazek

Te są koszmarne. Teraz są w całkowicie białym opakowani. Folia i papier. Masakra.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: martula_87 » 01 gru 2012, 7:44

A ja kupiłam Dade z reniferkami i jest bardzo zadowolona są jeszcze lepsze niż zwykłe Dady.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Emi » 01 gru 2012, 16:05

malaJu pisze:Właśnie kończę testować Toujours z Lidla no i niestety - sam papier i odparzona pupa

a u nas się sprawdziły, pupa ładna i w nocy wytrzymują bez problemu
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 23:03

My przetestowaliśmy wiele różnych pieluszek i najbardziej odpowiadają nam Pampers Active Baby oraz Dady.
Te pierwsze zakładamy na noc i na wyjścia, drugie na dzień. Niestety u nas noc w Dadzie = kompletnie mokre ubranko, bo moje dziecko bardzo dużo pije i jeszcze więcej sika.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Marcka » 05 gru 2012, 13:41

po waszych zachwalaniach pieluszek Dady, postanowiłam je wypróbować ;)
Wczoraj cały dzień mała w nich śmigała i jak dla mnie są super, a szczególnie reniferek :D
Tylko między nimi a Pampersami jest różnica wagowa w danym rozmiarze i tak Dady są ciut mniejsze od Pampków, ale to mi akurat póki co nie przeszkadza, bo Pampki są właśnie ciut za duże ::) więc póki co na noc zostają Pampki a w dzień reniferek z Dadą :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Patrycja11 » 16 gru 2012, 19:05

gohnia pisze:My na co dzień używamy Dada Premium 5, a na noc Pampers Active Baby, jako że są bardziej chłonne.
to dokładnie tak jak my. Tyle, że teraz jak jest ta seria limitowana reniferkowa to używamy tylko tych również na noc.
Dla mnie Huggies niestety odpadają, bo przeciekały i są niestety dość sztywne co mi osobiście nie odpowiadało.

Na te Pampresy new baby moje dziecko zareagowało mega wielkim uczuleniem na pupci.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Patrycja11 » 26 gru 2012, 11:09

tulipan87 pisze:My przetestowaliśmy wiele różnych pieluszek i najbardziej odpowiadają nam Pampers Active Baby oraz Dady.
to tak jak nam.

Teraz ta limitowana edycja z reniferem wydawała się, że są bardziej chłonne, ale niestety. Jak Gabryś dużo pije, a ostatnio znów zaczął pić więcej to niestety przeciekają w nocy.
W związku z tym znów muszę zaopatrzyć się z Pampersy na noc, a Dady na dzień.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: misia-misia » 26 gru 2012, 12:57

My w dalszym ciągu wierni Dadom. Kupiliśmy Pampki w promocji. Super, naprawdę fajne i chłonne. Wkład ciut różni się od Dady.
Pierwsze założenie i... kupsko przeleciało :?
Pomyślałam, przypadek. Ale i tak mi się Pampki podobają. Kolejne użycie, kolejna kupka i... przesiąkają. Przy którymś użyciu doszły nam krostki. Nie wiem czy to wina kupki czy kupki+Pampersy.
Póki co używam sporadycznie. Na wyjście, czasem w pracy. Nadal zostaję przy Dadach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 17:13

Dziewczyny poradźcie jakie pieluszki kupić na początek dla Maluszka...
Zdecydowałam że na początek kupię na pewno Pampersy... tylko jak stanęłam przed regałem z pieluszkami to aż mnie głowa rozbolała... :(
Powinnam na początek kupić te w rozmiarze: 2-5 kg czy może lepiej 3-6 kg?
Pani w sklepie upierała się, ze te pierwsze, dla mnie jakoś tak dziwnie chyba... więc postanowiłam że zaufam wam jak zwykle i oto pytam? :D
Chcę już pieluszki zakupić żeby domknąć temat wyprawki, niech sobie będą i czekają w szafce...
Btw, jakaś promocja na pampersy jest w carrefourze aktualnie, ale nie wiem czy na wszystkie... ogólnie spore przeceny na Pampersy mają...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 17:16

Fuente, ja zawsze na początek miałam opakowanie jedynek Pampersa. Minusem jest siateczka, która się do ciałka przykleja.
Tylko pamietaj, że lepiej kupić małe opakowanie niż wielkie, bo z jedynek i dwójek (!!!) dzieci dość szybko wyrastają (ok, moje ;P )
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Malwina » 30 gru 2012, 17:17

Fuente, ja polecam te 2-5.
Raczej dziecka z wagą powyżej 5 kg nie urodzisz. :)
W tych mniejszych jest jakieś specjalne wycięcie na pępek z tego co kojarzę.
Z kolei z tych większych może wyciekać Ci bokiem wszystko, jak dzidziuś będzie malutki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 17:18

Malwina pisze:W tych mniejszych jest jakieś specjalne wycięcie na pępek z tego co kojarzę.
niestety nie we wszystkich.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: szaraczarownica » 30 gru 2012, 17:26

malaJu pisze:
Malwina pisze:W tych mniejszych jest jakieś specjalne wycięcie na pępek z tego co kojarzę.
niestety nie we wszystkich.

Nam i tak kazano zakrywać pępek w całości, bo tak się mniej podrażnia.
Nasz najszybciej w sumie wyrósł z 3 :evil: Mam chyba z 6 nieotwartych opakowań i nie wiem, czy zużyję jeszcze choćby 1 :evil:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: kari » 30 gru 2012, 17:29

Fuente, zdecydowanie jedynki, no chyba że na usg wyjdzie Ci mały gigancik jak mojej koleżanki rozmiar 59 i 4900 żywej wagi :P

nasz zużył 2 opakowania 1 i kilka 2,

szaraczarownica, to już 4 nosi? :shock:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: klarysa » 30 gru 2012, 17:30

Fuente, wszystko zależy od tego, jak duże, a właściwie małe dziecko urodzisz. A tego niestety nie da się do końca sprawdzić przed porodem. Moje dziecko akurat było malutkie i z Pampersów 1 korzystaliśmy 1,5 czy nawet 2 miesiące. Potem z 2 też ze 2. Dlatego teraz też mam zapas jedynek (były w promocji).
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 17:32

Czyli wychodzi na to, ze najbezpieczniej kupić i 1 i 2.... tak czy siak 2 się przydadzą :)
Kupię więc chyba po jednej paczce i zobaczymy jak to wyjdzie jak się Malutka urodzi :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: misia-misia » 30 gru 2012, 18:21

Ja z doświadczenia polecam kupić paczkę 1 i paczkę 2.
Ja tak zrobiłam. I nie żałuje. byłam przekonana że Majkę wcisnę od razu w 2 ale gdzie... 1 przydały się jakiś czas a 2 czekały na później.
Ja kupiłam Babydream 1. Wtedy Dada nie miała jeszcze 1. Ale teraz gdybym musiała wybierać tylko kupiłabym Dady 1.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: szaraczarownica » 30 gru 2012, 19:36

kari pisze:szaraczarownica, to już 4 nosi?

Tak, pisałam o tym w innym wątku. 3 są rozmiarowo ok, ale ma problemy z oddaniem moczu. Jakby mu coś przeszkadzało. W 4 problemu nie ma.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: martula_87 » 30 gru 2012, 21:00

Ja też poroponuje kupic jedną paczkę my kupilśmy pampersy new baby i u nas zdaly egzamin póżniej dostaliśmy pampersy sensitive i dla mnie totalana porażaka więc więcej ich nie kupiłam nigdy nie wiadomo co u Was się sprawdzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 21:02

To mam ostatnie pytanie odnośnie pieluszek i juz mnie tu nie ma :D
Czy w szpitale dysponują pieluszkami, czy musze mieć swoje? Chodzi mi głównie o SALVE. Jeśli dysponują, to jakie są pieluszki używane w szpitalach? Na stronie SALVE w wyprawce do szpitala nie doszukalam sie informacji żeby zabierać ze sobą pieluchy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 21:03

Fuente, w Salve masz pieluszki Happy. Rozmiar 2, bo czasem brakuje jedynek.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Malwina » 18 sty 2013, 8:30

Ja mam wrażenie, że ostatnio pieluszki Pampersa bardzo się popsuły (odkąd zmienił się ich design).
Zanim nastąpiła zmiana, pieluszka wytrzymywała mi całą noc, napompowana do granic możliwości. Teraz Maks nie pije w nocy, a pieluszki przemiękają.
Do tego wszystkiego Maksowi na jajeczkach pojawiają się jakieś krostki.

Nie wiem co zrobili z pieluszkami, ale są wg mnie gorszej jakości. :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: grafitowa » 18 sty 2013, 8:46

Też miałam takie wrażenie ostatnio, ale to chyba dotyczyło jednej paczki. Miałam wrażenie, jakby brakowało jednej warstwy, bo na przykład pieluszka nie była ciężka, a bodziak i rajstopki mokre. Dziwne...
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Malwina » 18 sty 2013, 9:08

grafitowa, na stronie facebookowej Pampersa też się sporo ludzi skarży, także coś musieli odwalić. :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Frezja » 18 sty 2013, 9:14

ja też zauważyłam zmianę na gorsze ::( na szczęście kupiłam mniejszą paczkę w nowym wydaniu
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: lmyszka » 18 sty 2013, 9:15

Ja przy drugim dziecku zostane wierna Dadzie, mam nadzieje, że tez sie sprawdzą. Nigdy nas nie zawiodły :)
Czy Dady sa w rozmiarze 1?? Bo nigdy nie zwróciłam na to uwagi
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: malaJu » 18 sty 2013, 9:16

lmyszka, podobno już są. Misia-misia coś kiedyś pisała.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: lmyszka » 18 sty 2013, 9:18

No to super :) Musze spojrzeć jak będę w Biedronce.

A czy widziałyście, albo miałyście pieluszki z Netto? Moja mama mówiła, że maja tez swoją markę.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pieluszki jednorazowe - spece od zadań specjalnych

Postautor: Patrycja11 » 18 sty 2013, 9:22

lmyszka pisze:Czy Dady sa w rozmiarze 1??
są na pewno, wydaje mi się że już na stałe w ofercie, bo kiedyś to tylko się pojawiały. Teraz często widuje 1, więc zapewne wprowadzili je do oferty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości