Niania elektroniczna i monitor oddechu

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: szaraczarownica » 17 lis 2012, 22:09

Czy uważacie zakup niani elektronicznej i monitora ruchu/oddechu za konieczny? Macie takie w swoim domu? Jeżeli tak, to dlaczego zdecydowałyście się je kupić? Na jakie firmy się zdecydowałyście?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: justine » 17 lis 2012, 22:24

My mamy Angelcare ale używamy go dopiero od tygodnia, bo Maciuś poszedł 'na swoje' :) wcześniej był u nas w pokoju, więc uznaliśmy, że nie ma takiej potrzeby.
Jestem zachwycona tym wynalazkiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: agnieszka19 » 17 lis 2012, 22:33

Niania- jak dla mnie zakup konieczny. Bardzo długo jej używalismy nawet w domu... Przestaliśmy chyba dopiero jak młoda miałam 1,5 roku. Ja jakoś pweniej się czułam. No i pomijam wyjazdy gdzie niania jest niezastąpiona. ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kakonka » 17 lis 2012, 22:42

justine pisze:My mamy Angelcare
nianię i monitor oddechu. Niania się przydała monitor na szczęście nie- chociaż jego czułość kilka razy o zatrzymanie serca do mnie doprowadziła :/ (mąż wyciągnął Fifka z łóżeczka nie wyłączając monitora, który podniósł alarm) Od 3 miesięcy nie używamy ani monitora ani niani :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Dorota Grodecka » 18 lis 2012, 0:17

niania przydawala nam sie na wyjazdach bardzo dlugo.
monitor oddechu wg mnie oslabia czujnosc rodzica. zreszta nasza J spala w naszym pokoju od urodzenia tuz przy naszym lozku. spalysmy nos w nos ;-)
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kari » 18 lis 2012, 9:39

ja nie mam ani jednego, ani drugiego młody do 8 miesięcy spał z nami w pokoju, teraz jak jest na swoim, czasem do niego zaglądam, z resztą drzwi mamy pootwierane do pokoi, więc mniej więcej go słychać
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: misia-misia » 18 lis 2012, 9:47

my od samego początku nie używaliśmy monitora oddechy ani tym bardziej niani. Nie były nam potrzebne.
Monitor to ja miałam w sobie. :D
A niania nie potrzebna bo ... Maja spała z nami w pokoju.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: malaJu » 18 lis 2012, 10:02

Dorota Grodecka pisze:monitor oddechu wg mnie oslabia czujnosc rodzica. zreszta nasza J spala w naszym pokoju od urodzenia tuz przy naszym lozku. spalysmy nos w nos


Jasne, że jeśli dziecko jest zdrowe i śpi w pokoju z rodzicami to monitor a już na pewno niania to zbytek. I dlatego nam się monitor przy Drugim nie przydał. Natomiast Pierwsza urodziła się z wiotkością krtani i od samego początku chciała spać sama, a że chrapała jak ciągnik to nam ten układ odpowiadał. Dodatkowo nie mogła bez dusznosci od krtani spać ani na plecach ani na boku, jedynie na brzuchu. To chyba bez monitora bym padła ze strachu, gdybym dalej spała "spokojnie" w innym pokoju albo z niewyspania, gdybym miała jednak przy niej czuwać.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2012, 11:18

My mamy i nianię i monitor oddechu.
Monitor Angelcare AC-300 kupiłam jeszcze w ciąży, żeby móc spać spokojniej.
Uznałam wtedy, że niania nie będzie nam potrzebna, ale okazało się, że jest, bo nic nie słyszymy w nocy z małego pokoju, a mamy mocno ulewające dziecko i boimy się, że się zacznie krztusić (co już zresztą miało kilka razy miejsce). Na szybko kupiłam nianię Philips Avent SCD 505.
Z obu rzeczy jesteśmy zadowoleni. Tyle tylko, że do odbiornika niani potrzebny jest drugi komplet akumulatorków, bo na jednym czasami nie wytrzymuje całej nocy. Całe szczęście, że i tak mieliśmy je w domu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: martula_87 » 18 lis 2012, 11:22

Miałam ochotę na monitor ale odpuściłam i obyliśmy się bez.
A nianie mamy pożyczoną ale będziemy ją oddawac bo posłużyła tylko przez parę dni po przeniesieniu Dominika do jego pokoju bałam się że go nie będę słyszała.Więc narazie nie kupujemy a na wyjazdy może będzie udawało nam się pożyczac teraz w sumie nawet ostatni włączyłam jak byli znajomi i było trochę głoścniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kochecka » 18 lis 2012, 11:42

Mieliśmy nianię ale nie przydała się w ogóle ponieważ w czasie kiedy mogliśmy jej używać to nasze mieszkanie to był jeden pokój.
Teraz się zastanawiam i nad nianią i nad monitorem. Ale pozostawiam to na sam koniec, zadecyduję jak Młoda będzie już po drugiej stronie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Dorota Grodecka » 18 lis 2012, 16:45

malaJu pisze:Natomiast Pierwsza urodziła się z wiotkością krtani i od samego początku chciała spać sama, a że chrapała jak ciągnik to nam ten układ odpowiadał. Dodatkowo nie mogła bez dusznosci od krtani spać ani na plecach ani na boku, jedynie na brzuchu. To chyba bez monitora bym padła ze strachu, gdybym dalej spała "spokojnie" w innym pokoju albo z niewyspania, gdybym miała jednak przy niej czuwać.


wiesz, to jest sytuacja wyjatkowa...ja generalnie jestem za tym, zeby w miare mozliwosci dziecko spalo z rodzicami. ale tez uwazam, ze jest to indywidualny wybor kazdego z nas i nic mi do tego ;-)
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Emi » 19 lis 2012, 18:55

My mamy monitor oddechu. Adaś nam sporo ulewał po urodzeniu i się po prostu baliśmy. Załączył nam się dwa razy. Za pierwszym razem na szczęście nic się nie stało, mały się po prostu zsunął w dół łóżeczka. Za drugim razem nie wiem czy się coś stało czy nie, jak doszliśmy do łóżeczka to mały płakał.
malaJu pisze:To chyba bez monitora bym padła ze strachu, gdybym dalej spała "spokojnie" w innym pokoju albo z niewyspania, gdybym miała jednak przy niej czuwać.

Wg mnie nie da się w 100% czuwać nad dzieckiem, nawet jeżeli śpi ono z rodzicami. Ja budziłam się praktycznie na każde stęknięcie, każdy ruch moich dzieci, ale z monitorem czuję se po prostu pewniej.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Malwina » 22 lis 2012, 12:33

Moim zdaniem niania przydaje się, jak dziecko śpi w innym pokoju niż rodzic, natomiast monitor oddechu, to dla mnie zbędny bajer (w dodatku drogi).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Pepsi » 22 lis 2012, 21:28

Monitora nie mieliśmy, bo spalismy w jednym pokoju a ja i tak wstawałm co chwila sprawdzac czy młoda oddycha. zreszta do tej pory przed snem sprawdzam :roll: ot takiego hopla mam. Nianie kupiłam dopiero kiedy wyeksmitowałam młoda do swojego pokoju. Pewnie gdybym teraz miała jeszcze jedno dziecko i spałoby ono w swoim pokoju to kupiłabym niańkę z monitorem. Ale to mi raczej nie grozi :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Szizel » 22 lis 2012, 23:01

My mieliśmy monitor oddechu z nianią AngelCare chciałam go od razu nabyć bo miałam strasznego świra na punkcie śmierci łóżeczkowej. Dzięki temu monitorowi spałam spokojnie nie wiem czy to czysty przypadek czy też nie ale dwa razy nam się włączył alarm. Ja nie żałuję wydanych na to pieniędzy,a niania przydaję się nam do dnia dzisiejszego przede wszystkim na wyjazdach.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Misiak » 25 lis 2012, 17:05

Niani nie kupujemy, bo póki co nam się nie przyda- będziemy spać z Młodą w jednym pokoju. Natomiast bez monitora umarłabym ze strachu, i cieszę się, że go mamy... oby się nigdy nie przydał.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: grafitowa » 25 lis 2012, 18:51

My nie używaliśmy ani niani ani monitora; uważałam to za zbędny wydatek. Może pomyślałabym o niani, gdyby mała spała w innym pokoju niż my, ale skoro śpimy razem, to nie było takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Sybel » 25 lis 2012, 20:06

Wit spi tuż obok nas, a ja jestem juz tak przez psy wytresowana, że na każde stęknięcie jestem na baczność... Także nie używamy żadnych takich cudów.
Sybel
 

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: ava » 25 lis 2012, 20:09

Misiak pisze:Niani nie kupujemy, bo póki co nam się nie przyda- będziemy spać z Młodą w jednym pokoju
U nas tak samo :)
Nad monitorem jeszcze się zastanawiamy, ja chcę, Mąż nie...
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Misiak » 25 lis 2012, 21:36

ava, a czemu mąż nie chce? Z ciekawości pytam. Ja mojego w sumie nawet nie spytałam, przytachałam z szafingu i tyle :) Ale tak jak pisałam nie wyobrażam sobie nie mieć go, nawet gdyby Kuba nie chciał, na szczęście jemu też podoba się ten sprzęt, jakoś tak człowiek jest ciut, ciut spokojniejszy..
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kakonka » 25 lis 2012, 22:04

Misiak pisze:jakoś tak człowiek jest ciut, ciut spokojniejszy..


jest :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: ava » 25 lis 2012, 22:35

Misiak pisze:ava, a czemu mąż nie chce?
On uważa, że skoro i tak będziemy spać w tym samym pokoju, to monitor nie jest na liście "must have". Poza tym, nikt z naszych bliskich dzieciatych znajomych nie używał monitora, więc dla Niego to
Malwina pisze:zbędny bajer (w dodatku drogi)
:roll:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: mala_mk » 26 lis 2012, 11:53

A ja monitora nie mam. Lena od początku śpi w swoim pokoju, ale szczerze mówiąc, jeśli z dzieckiem jest wszystko ok (a tak u nas było), to dla mnie monitor to
Malwina pisze:zbędny bajer (w dodatku drogi)

Nianię mam, ale tylko po to, że jak Lena spała w domu, a ja szłam "podłubać" w ogrodzie, to chciałam mieć ją na podsłuchu. W domu nie używam, bo śpimy w sąsiadujących pokojach i słyszę ją doskonale.
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 23:35

My nie mamy ani niani ani monitora. Śpimy w jednym pokoju, więc budzę się od razu kiedy Mateusz zakwili. Dzieli nas jakieś 0,5m.
Nad brakiem niani czasem ubolewałam w ciągu dnia - wystarczyło, że poszłam do kuchni gotować obiad a Mateusza zostawiłam śpiącego. Dzielił nas dość długi korytarz i często nie słyszałam jak płakał.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: AnnaMaria » 07 gru 2012, 20:34

A ja się nie zgodzę że to zbędny bajer dla mnie to super sprawa mam go i nie potrafię zasnąć jeśli nie jest włączony kiedyś małemu ulało się jak spał dobrze że on zawsze śpi i ma główkę na bok zwróconą a nie śpi na wznak ja tego nie słyszałam chociaż śpię bardzo czujnie ale czasem zmęczenie za bardzo daje się we znaki i jakby nie daj Boże coś się zadziało miałabym czas na jakąś reakcję.
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Fuente » 15 lut 2013, 14:12

dziewczyny mam pytanie. Czy któraś z was uzywała może niani: Motorola MBP 20, dokładnie takiej: Obrazek

Rozglądam się za czymś rozsądnym, bo mieszkamy w domku i mam swiadomość, ze w ciągu dnia, jak zejdę na dół do kuchni a Maultka zostanie w sypialni w swoim łózeczku to nie mam realnych szans, żeby ja na dole usłyszeć, więc zakup niani uważam za niezbędny.

Nie wiem też czy warto od razu inwestować w opcję niani z monitorem oddechu, bo to już faktycznie spory koszt. Z drugiej jednak strony i tak taniej wychodzi zakup niania i monitora w jednym urządzeniu niż zakup dwóch osobnych. Co wy uważacie na ten temat?

Byłabym też wdzięczna za jakiekolwiek opinie na temat niani firmy Motorola... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kasieńka 85 » 15 lut 2013, 15:05

Niestety w kwestii niani firmy motorola nie pomogę...
Natomiast mogę wypowiedzieć się na temat monitora oddechu Angelcare. Uważam, że to potrzebny "gadżet". Dzięki niemu rodzice mogą być spokojniejsi o dziecko. Padł tutaj argument, że sprawia, że rodzice śpią mniej czujnie. W moim przypadku nie zaobserwowałam niczego takiego. Mimo, że "Aniołek" był włączony to słyszałam pisknięcie czy też kręcenie się. Uważam, że monitor pomaga w sytuacji kiedy człowiek ze zmęczenia może "mocniej" zasnąć. Jego pisk natychmiast wybudza człowieka.Do dzisiaj pamiętam jak zaczął wyć, my w strachu do łóżeczka a tam okazało się, że sygnalizował rozładowanie baterii. Przede wszystkim pozwolił nam-rodzicom być spokojniejszymi. Na szczęście nas ominął wydatek, bo pożyczono nam go.
Niani nie kupowaliśmy, bo przy powierzchniach mieszkaniowych w blokach uznaliśmy, że nie ma takiej konieczności. Pewnie gdybyśmy mieszkali w domu to zdecydowalibyśmy się.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Fuente » 15 lut 2013, 15:13

To może któraś z was korzystała z Niani i Monitor w jednym firmy Angelcare dokładnie taki: http://allegro.pl/niania-angelcare-ac401-monitor-oddechu-gwarancjapl-i3017264423.html

Wiem, ze sporo z was korzysta właśnie z tej firmy i wiem że to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o markę. Możecie cos powiedziec na temat tej niani z monitorkiem? Czy jedna płytka sensoryczna wystarcza? Bo widziałam, ze na niektóych aukcjach oferuja dwie... jest jakaś znacząca różnica między jedną płytką a dwiema?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: szaraczarownica » 15 lut 2013, 16:19

Fuente pisze:Czy jedna płytka sensoryczna wystarcza? Bo widziałam, ze na niektóych aukcjach oferuja dwie... jest jakaś znacząca różnica między jedną płytką a dwiema?

Zdecydowanie dwie.
Tu info od importera: http://www.angelcare.pl/dwie_plytki.htm

Z doświadczenia moge tylko napisać, że mnie nie przyszło do głowy podłączyć jedną, więc mamy od początku dwie i jak teraz Staś zaczął się już kręcić, to zdarza się, że się zsunie w "martwe pole" i włącza się alarm. Moze ze dwa-trzy razy, ale zawsze. Z jedną płytką będziesz miała takie alarmy bardzo często.

Co do samego AC-401 się nie wypowiem, bo mam AC-300.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Emi » 17 lut 2013, 20:37

szaraczarownica pisze:Zdecydowanie dwie.

A my nadal używamy jednej, kwestia odpowiedniego położenia. Niestety druga nam coś nie styka i musi ją teść rozebrać i sprawdzić.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: dorotka847 » 18 lut 2013, 11:07

Ja zdecydowałam się na monitor oddechu babysense i jestem bardzo zadowolona. Dzięki temu urządzeniu od samego początku mogę spokojnie spać w nocy i nie mam potrzeby sprawdzam co chwilę czy mała oddycha (czego bałam się przed porodem). Jak do tej pory (ponad 5 miesięcy) monitor działał ok. Reagował zawsze gdy mała była wyjęta z łóżeczka a my zapomnieliśmy go wyłączyć. Wybraliśmy tą firmę ponieważ wiem że jest to monitor stosowany w szpitalach i posiada atest jako wyrób medyczny (czy coś takiego) więc dla nas był godny zaufania.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka847
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2013, 13:00
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Blue » 18 lut 2013, 12:57

tez mamy Babysense II na 2 plytki i jestesmy zadowoleni.Jest jak dotad bezawaryjny,nie dal zadnego falszywego alarmu:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: agnieszka19 » 18 lut 2013, 13:42

kasieńka 85 pisze:Niani nie kupowaliśmy, bo przy powierzchniach mieszkaniowych w blokach uznaliśmy, że nie ma takiej konieczności. Pewnie gdybyśmy mieszkali w domu to zdecydowalibyśmy się.


Ale niania nie tylko przydaje się w domu... My np. wykorzystywaliśmy ją na działce. Młoda spała w domku a my siedzielimy sie na zewnątrz do późnej nocy nieraz i wtedy nie mieliśmy szans bez niani usłyszeć młodej. Podobnie było na wakacjach...
Ja zakup niani uważam ze niezbędny, ale niekoniecznie z monitorem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Patrycja11 » 18 lut 2013, 14:07

agnieszka19 pisze:Ale niania nie tylko przydaje się w domu... My np. wykorzystywaliśmy ją na działce.
ja nie mam i uważam dokładnie tak samo jak kasieńka 85 my w bloku nie potrzebowaliśmy, ale za to u siostry w wakacje już tak.
Jak dzieciaki spały w domu
agnieszka19 pisze:a my siedzielimy sie na zewnątrz do późnej nocy nieraz i wtedy nie mieliśmy szans
usłyszeć budzących się dzieci. Zawsze ktoś musiał z nimi być w domu. I tu przyznam rację.
Natomiast w bloku przydaje się już rzadziej. Ściany są takie, że słyszę nawet jak Gabryniek się kręci ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: mls » 28 lut 2013, 14:37

Nie mieliśmy ani niani, ani monitora. Mamy mieszkanie 2 pokojowe, od urodzenia mała był u Nas w pokoju. Jak dla mnie w mieszkaniu zbędny wydatek (chyba, że mieszkanie poziomowe, czy zwykłe, ale 120m2)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: ula9812 » 05 kwie 2013, 22:53

Wybór czy monitor ma być czy nie zależy i wyłącznie od mamy czy tego potrzebuje. Ja mam wcześniaka i mojemu dziecku uratował życie 2 razy. Śmierć łóżeczkowa spotyka każde dzieci nawet te, które dostały 10 na 10 i urodzone o czasie. Niania to wygoda siedzimy w pokoju obok i jeśli mały się przebudzi z płaczem to wiemy o tym. Najlepsze nianie to cyfrówki nie musimy słuchać trzasków ani czyichś rozmów telefonicznych. Firma mało ważna, jeśli niania jest cyfrowa kupuj, jaka ci się podoba tylko zasięg sobie dobierz do potrzeb. Monitor oddechu ja kupiłam, bo używałam go ponad 9 miesięcy, nasz wybór padł na BABYSENSE 2 najtaniej (439 zł) o dziwo znalazłam w moim mieście a niby Pabianice to wieś, używają go w matce polce, więc sprawdzony, za to moja koleżanka w tym samym miejscu wypożyczyła ten monitor na tydzień żeby zobaczyć czy jest jej potrzebny. Dziecko tak w nocy głośno oddychało, że oddała go po tygodniu i kosztowało ją to 20 zł a nie 400. Zresztą ta kobietka ma na wypożyczenie chyba wszystkie monitory, jakie są na rynku od angelcare po babyguard za 1200 zł. A teraz żart tygodnia moja koleżanka rodzi za tydzień i na szkole rodzenia w Pabianicach pani powiedziała im, że po porodzie lekarz przychodzi bada dziecko i stwierdza czy monitor oddechu będzie trzeba zakupić to się nazywa inteligencja wtórna. A i jeszcze jedno wypożyczalnia za bardzo się nie ogłasza jak ktoś chce skorzystać to zadzwońcie do nich numer jest u nich na sklepie internetowym

Usunęłam zbędny link >D Pepsi :ymdevil:
ula9812
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2013, 22:14
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: lmyszka » 06 kwie 2013, 7:43

Czy to czasem nie reklama?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Patrycja11 » 06 kwie 2013, 8:07

lmyszka pisze:Czy to czasem nie reklama?
ojjj pewnie niestety tak ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Hekate » 25 kwie 2013, 8:47

A moje dziecko od początku śpi w oddzielnym pokoju i nie używamy niani ani monitora oddechu. Gdyby była wcześniakiem to bym się zastanawiała, ale jest urodzona o czasie i układaliśmy ją do snu lekko na boczku i główka lekko wyżej. Mieszkamy w bloku, a pokój malej jest obok naszego. I tak się budziłam na każde jej kwilnięcie. Miałam starą nianię od siostry męża i nawet dostałam w prezencie nianię z wideo i stoją obie w szafce nieużywane.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: lmyszka » 20 maja 2013, 17:14

Dziewczyny a czy spotkałyście się z nianią z dwom odbiornikami? Chodzi o to że jak jest dwójka dzieci w dwóch różnych pomieszczeniach aby miec podsłuch na oboje :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: szaraczarownica » 20 maja 2013, 17:33

lmyszka, nie za bardzo wiem jak to by miało działać. Bo skąd byś wiedziała w którym pokoju coś się dzieje. A gdyby działo się w obu na raz?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: lmyszka » 20 maja 2013, 17:36

szaraczarownica, No wiem, że słabe logistycznie ale raczej rozróżniła bym płacz małego dziecko od Wiktora :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: kasia_m85 » 20 maja 2013, 19:33

U nas monitor był zbędnym zakupem. Używaliśmy tydzień.
Nianię natomiast mamy Luvion i jest rewelacyjna i przydaje nam się bardzo często,codziennie. Teraz również w nocy jak Lenka śpi w swoim pokoju.Jest bardzo czuła, bo słyszę nawet jak Mała oddycha.
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: niesia2708 » 24 cze 2013, 7:34

Ja kupiłam i nianie i monitor. Monitor Angelcare- kupiony używany, mam nadzieję,że się nigdy nie przyda, ale mimo wszystko ja będę spokojniejsza.
Co do niani -po długich zastanowieniach zamówiłam Philips Avent Elektroniczna Niania Scd505/00:
Obrazek

Ze względu na to,że mieszkamy w domku uważam nianię za zakup niezbędny. Po 1 pokój malutkiej nie przylega bezpośrednio do naszego a jest w drugim końcu korytarza. A po 2 będę mogła swobodnie wyjść na podwórko i będę miała małą na podsłuchu.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Misiak » 24 cze 2013, 8:01

No i przyszedł czas na zakup niani i u nas. Zdecydowaliśmy się na BabyOno z czujnikiem ruchu. Ma dobre opinie, a czujnik ruchu dla nas bardzo przydatny, bo młoda zanim zacznie mnie wołać to najpierw się wybudza przewracając z boku na bok. Będę miała okazję przyjść do niej zanim się rozwrzeszczy żebym ją z podwórka usłyszała. ::)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: lmyszka » 24 cze 2013, 16:47

Misiak pisze:Zdecydowaliśmy się na BabyOno z czujnikiem ruchu. Ma dobre opinie, a czujnik ruchu dla nas bardzo przydatny, bo młoda zanim zacznie mnie wołać to najpierw się wybudza przewracając z boku na bok. Będę miała okazję przyjść do niej zanim się rozwrzeszczy żebym ją z podwórka usłyszała. ::)


Poczytałam o tej niani i opinie ma nie za fajne. Chyba, że akurat tak trafiłam.
Podobno przez ten czujnik ruchu niania cały czas trzeszczy.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: szaraczarownica » 24 cze 2013, 17:26

Poza tym w zwykłej niani też słychać jak dziecko się rusza. Albo nasz tak hałaśliwie się przewraca z boku na bok :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: Fuente » 24 cze 2013, 19:28

szaraczarownica pisze:Poza tym w zwykłej niani też słychać jak dziecko się rusza. Albo nasz tak hałaśliwie się przewraca z boku na bok :lol:


W mojej słychać każdy ruch ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Niania elektroniczna i monitor oddechu

Postautor: agnieszka19 » 24 cze 2013, 19:31

lmyszka pisze:Poczytałam o tej niani i opinie ma nie za fajne.


Ja mam jakąś baby ono ale nie wiem czy z czujnikiem ruchu... W każdym razie jak dla mnie ok jest :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość