Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MartynaG.pl » 13 sty 2015, 9:36

skasowałam- fuente
Blog matki, żony i pani urządzającej dom: http://www.MartynaG.pl/
MartynaG.pl
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2015, 9:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Fuente » 13 sty 2015, 9:47

MartynaG.pl, zapraszam do działu powitań to raz. Dwa przestań proszę spamować forum swoim blogiem. Jak któraś będzie chciała go odwiedzić to zrobi to. Poza tym mamy odpowiedni wątek o blogach, gdzie można polecić swój internetowy pamiętnik: http://forum.lodzkiemamy.pl/viewtopic.php?f=126&t=111&p=155029&hilit=blog#p155029

Tu możesz o nim napisać, we wszystkich pozostałych wątkach Twoje posty kasuję- bo są niezgodne z poruszanymi tematami. Warto korzystać z opcji szukaj... Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MamaŻaby » 06 lut 2015, 18:08

nie mogłam się powstrzymać :oops: :
http://www.pudelek.pl/artykul/76017/wodzianka_narzeka_w_dzien_dobry_tvn_wydalam_juz_30_tysiecy_na_dziecko/
Biedna ta Wodzianka, że też dziecko musi tyle kosztować ... :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: MamaŻaby » 06 lut 2015, 21:20

gwyneth1975 pisze:MamaŻaby, nie mów, że nie kupiłaś kosza, który sam zwija pieluszkę???? Smutek, ja też o tym nie pomyślałam :p ...... A to przecież taki potrzebny gadżet :))

no jakoś nie pomyślałam, a tak mógł mi ułatwić życie i przy Żabie i teraz :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: ania32 » 03 wrz 2015, 8:55

no ja tez zaplacilam ponad 4 tysiace przed narodzinai, ale też trzeba było odmalować pokój i w ogole. To, co mi i tak naprawiło budżet to rabaty w sieci. Bez tego byłoby gorzej, ale znalazłam taką stronkę reklama
ania32
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2015, 11:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: szaraczarownica » 03 wrz 2015, 8:57

ania32, polecam ponowne zapoznanie się z regulaminem. Reklama na forum jest zabroniona
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: martonia » 22 maja 2017, 13:34

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Kociadło » 17 sty 2018, 20:42

na tą chwilę wydaliśmy 4 tysiące, mamy 90% wyprawki jeszcze z 800 zł na pozostałe rzeczy i będzie komplet.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kociadło
 
Posty: 28
Rejestracja: 16 sie 2014, 19:39
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Borkosia » 30 kwie 2018, 11:38

Elma pisze:Ciężko podać jakieś sumy, bo wszystko kupuje się "na bieżąco", z ciuszków jak wiadomo maluch szybko wyrasta, więc to się szybko zmienia. Dużo pieniążków idzie też na produkty typu kosmetyki i pieluszki.
Teraz jestem w drugiej ciąży, wyjdzie nas nieco taniej, bo część ciuchów i zabawek mam po pierwszym dziecku :)

Dokładnie!! Nie da się tego określić, bo każda mama stawia na coś innego. Ogólnie i tak zazwyczaj wychdozi więcej niż zakładaliśmy na poczatku...
"Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń..."
<3
Awatar użytkownika
Borkosia
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2018, 11:34
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: jpuasz » 30 kwie 2018, 13:31

Miałam napisać podsumowanie 3 lata temu, tylko jakoś nie wyszło :P Teraz nadrabiam :) U nas całość wyszła... 8408,53zł razem z remontem pokoju. Jesli nie liczyć remontu (wymiana okien, tapety, farby, oświetlenie itp), to mamy 6651,92zł. Poniżej bardziej szczegółowo:
meble + materac 1538
wózek 1313
fotelik+baza isofix 1227
przewijak+wanienka+stelaż 115
niania i monitor oddechu 399
termometr 137
laktator ręczny 40
waga niemowlęca 100
ubranka (większość używanych z szafingu na forum, liczyłam rozmiary 56-68) 670
kocyki, pościel, prześcieradła, ręczniki, pieluchy flanelowe itp 380
dział HIGIENA (pampersy, waciki, płatki kosm, chusteczki nawilżane, nożyczki itp) 261
dział KOSMETYKI (wszelkie kremy, oliwki, płyn do prania, płyn do kąpieli itp) 120
dział APTECZKA (gaziki jałowe, octenisept, sół fizjologiczna, woda morska) 30
dział DLA MAMY (piżamy, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, staniki do karmienia itp) 166zł

I to wszystko co mam zapisane. I tak jak wcześniej pisałam to jest budżet dla osoby, która naprawdę nie ma nikogo od kogo mogłaby dostać cokolwiek. My wszystko musieliśmy kupić, bo tak jak wspominałam najmłodsze dziecko w rodzinie miało w tamtym czasie 7 lat i już nie było rzeczy dla takich maluchów. Wśród znajomych same ciężarówki, osoby bezdzietne lub z malutkimi dziećmi, które planują następne, więc też prawie nic. Oczywiście wiele rzeczy można kupić używanych i w ten sposób zaoszczędzić. My akurat kupiliśmy używane meble, bo szkoda nam było wydawać 2-3 tysiące na nowe. Decyzji nie żałuję, bo teraz wiem co się sprawdza i jak będziemy robili szafę, to wiem jak to rozplanować. A te meble i tak są w rewelacyjnym stanie, więc je sprzedamy i część kasy odzyskamy. Na czym można było zaoszczędzić?
- Na pewno wózek - my kupiliśmy nowy, bo dostaliśmy 1000zł na ten cel, więc z własnej kieszeni poszło ok. 300. Planowałam wydać max 500 i myślałam o używanym
- fotelik - tu akurat nie oszczędzałam, nie chciałam używanego z niepewnego źródła dlatego zdecydowaliśmy się na nowy. Można było kupić sam fotelik bez bazy i połowę by się oszczędziło, ale uznaliśmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a wygoda przy montażu fotelika też ma niemałe znaczeniu. Bazę kupiliśmy na 2 kolejne foteliki, więc też koszt się poniekąd rozkłada
- wanienka/przewijak - najwięcej poszło na stelaż, ale nie żałuję, bo dzięki temu kąpiel nie obciążała kręgosłupa, wanienka zwykła, żałuję, że przewijak kupiłam z motywem takim jak na meblach - wystarczyłby najzwyklejszy. Ale tu różnica może 20zł, więc nie jakaś kolosalna
- monitor i niania - ja z tych przewrażliwionych, więc zakupu nie żałuję. Niania przydaje nam się do tej pory jako projektor gwiazdek i odtwarzacz kołysanek
- z pozostałych rzeczy, to chyba pościel do łóżka można było sobie darować, ale to by był jedynie zakup odłożony w czasie, bo prędzej czy później i tak trzeba by było.

Ale na koniec jeszcze powiem, że rozumiem te osoby, które potrafią wydać np. 1000zł na wyprawkę, zwłaszcza, jak mają w rodzinie czy wśród znajomych osoby od których mogą kupić/pożyczyć wiele rzeczy. Mój budżet na 2 dziecko na chwilę obecną wynosi... niecałe 1000zł. Do kupienia jedynie materac (łóżeczko mamy), trochę ubranek (ze względu na różnicę w porach roku i w płci dziecka), 1 kocyk (żeby dziecko miało swój a nie po starszym bracie) no i rzeczy apteczne, kosmetyczne itp.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: asia-koral » 14 cze 2019, 13:41

Ciężko jest oszacować koszty wyprawki, bo tak naprawdę ceny ciągle się zmieniają i trafiają się różne promocje, a do tego każdy będzie wybierał inne produkty. Jedni kupują droższe, inni tańsze, więc ciężko to zliczyć.
Awatar użytkownika
asia-koral
 
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Galareta998 » 20 kwie 2021, 12:07

Około 5 tysięcy wyszło nam razem. Rzeczy i lekka adaptacja pokoiku liczę tu
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Galareta998
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 11:56
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: Lithium » 14 gru 2021, 16:04

Powiedzcie mi proszę, w jakim rozmiarze kupowaliście dziecko ubranka do szpitala? 56 czy może od razu lepiej 62 cm?
Awatar użytkownika
Lithium
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2021, 16:01
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Koszt wyprawki dla pierwszego dziecka

Postautor: martonia » 14 gru 2021, 17:11

To zależy jak dziecko rośnie, jaką masz szacowana wagę w 32 lub 36 tc. U mnie nawet 50 przydało się..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Poprzednia

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości