Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: szaraczarownica » 30 gru 2012, 20:32

Często w ciąży słyszy się "nie kupuj jeszcze nic z wyprawki, a nuż zapeszysz". Czy wierzycie w ten przesąd?
Kiedy zaczełyście lub planujecie zacząć kompletowanie wyprawki?

Ja pierwsze ubranka dla Stasia kupiłam chyba w 6tc :D Nie moja wina, że byly wyprzedaże i akurat natknęłam się w Mothercare na ubranka świąteczne :) No taka okazja drugi raz by się nie trafiła, bo po wakacjach akurat tego asortymentu nie mają :)
Potem bodajże w 8 lub 10 tc moi rodzice trafili w Ikei na wyprzedaży na łóżeczko z materacem powystawowe, więc nawet nie pytając się nas o zdanie wzięli. Zaoszczędziliśmy tym sposobem ponad 300zł, więc nie mieliśmy z mężem żadnego "ale".
I tak przez całą ciążę coś kupowałam. Dzięki temu udało mi się kupić w promocji monitor oddechu i zaoszczędziłam ok 100zł. Generalnie jak widziałam, że coś się opłaca już teraz, a i tak chcę to kupić w przyszłości, to bez namysłu brałam.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: martula_87 » 30 gru 2012, 20:42

My rozłożyliśmy wadatki zaczeliśmy od ok 18 tygodnia powolne kupowanie i co miesiąc coś nowego dochodziło nie wyobrażam sobie wydac tej sumy na raz.No i ja szukałam promocji jak było coś okazyjnego wtedy kupowałam.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: kochecka » 30 gru 2012, 20:51

W ciąży z Maksem chyba dosyć wcześnie zaczęłam kompletowanie wyprawki. Ale nie wyobrażam sobie kupować wszystkiego na raz. Zresztą od samego początku wertowałam net, przeglądałam, sprawdzałam opinie aby wiedzieć czego szukać. A jakoś tak nam się trafiło, że na początku drugiej połowy ciąży były targi "dzieciowe" i tam w zasadzie zrobiliśmy największe zakupy - wózek, łóżeczko, akcesoria przeróżne.

Tym razem sporo rzeczy mam na start - czyli łóżeczko, wózek, wanienkę, nieco ciuszków. Od mniej więcej 12tc kiedy poznałam płeć powolutku coś kupuję. A wczoraj (30tc) zrobiłam zakupy kosmetyczno-apteczne. Dokupiłam kilka ciuszków, stolik pod przewijak, termometr.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 21:00

Ja podobnie jak martula_87, też gdzies około 18 tygodnia, chociaz korciło mnie juz wcześniej :)
Kompletujemy sobie powoli, sukcesywnie, żeby potem nie robić wszystkiego ad hoc... Bo ja bylabym zdenerwowana że z czyms nie zdążymy, albo nie mogłabym w tym uczestniczyć ze wzgledu na zaawansowaną ciążę, a tak to będąc w 28 tygodniu mamy niemalże wszystko. Dzis zakupilam część kosmetyczno-pięlęgnacyjną. Zostało mi kilka rzeczy z apteki, termometr, laktator elektryczny, niania (ale to zostawimy na po porodzie raczej), fotelik do samochodu, jakis kocyk dodatkowy no i kilka rzeczy dla mnie do szpitala.
Ewentualnie dokupie jeszcze jakieś ciuszki jak trafi się jakaś okazja :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Misiak » 01 sty 2013, 8:09

szaraczarownica pisze:I tak przez całą ciążę coś kupowałam

Tyle że teraz jestem bogatsza w doświadczenie co z ubranek TRZEBA kupić a co jest fanaberią.
Dla noworodka (56) najlepiej kupić pajace/body rozpinane w całości z przodu. Moje dziecko od razu przy rozbieraniu dostaje czkawki i jedyne o czym wtedy marzę to zmienić pampka i jak najszybciej włożyć ją z powrotem w ubranie. Nie muszę mówić, że body wkładane przez głowę nie jest szybkowkładalnym ciuchem.;) Więc u nas leżą odłogiem. Tak samo nie zwracałam uwagi na dekolty ciuszków, w skutek czego w części ubranek córa świeci cycami jak P.Anderson, i trzeba pod np takiego pajacyka włożyć coś, co sięga pod jej chudą szyję. No i co mnie podkusiło kupować cokolwiek z kapturem dla takiego szkraba. #-o
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: szaraczarownica » 01 sty 2013, 8:20

Misiak pisze:No i co mnie podkusiło kupować cokolwiek z kapturem dla takiego szkraba.

Mnie się przydawało na początku października, bo nie zakładałam żadnej czapki, tylko naciągałam kaptur.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: MamaŻaby » 02 sty 2013, 18:53

ja zaczęłam kupować za późno. Wszyscy mi mówili, że mam jeszcze czas, żeby się nie spieszyć bo to przynosi pecha. No to czekałam a potem musiałam kilka miesięcy leżeć i wszystko kupowałam na kilkanaście dni przed pójściem do szpitala przez allegro i na jednej wyprawie do sklepu (dużego ale drogiego). Nie polecam, bo już i ciężko i stres, że z czymś się nie zdąży, o czymś zapomni, no i że trzeba już tu i teraz kupić bo przecież nie ma czasu. Nawet nie zdążyłam sobie nic poprać i poprasować. Żadna przyjemność. Radzę robić zakupy stopniowo przez kilka miesięcy
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: ava » 02 sty 2013, 20:35

My zaczęliśmy kompletować wyprawkę po usg połówkowym, kiedy poznaliśmy płeć. Wiadomo - lepiej rozłożyć wydatki na raty. Na dzień dzisiejszy mam ambitny plan zakończyć zakupy do końca stycznia, żeby potem móc spokojnie czekać i nie martwić się, że czegoś jeszcze mi brakuje (termin mam na 4 marca). Tydzień temu zamówiliśmy łóżeczko, przy odbiorze kupimy od razu materac. Poza tym nie mamy fotelika samochodowego, wszystkich rzeczy "aptecznych" dla małego i dla mnie, muszę dokupić jeszcze kilka ubranek, kosz na pieluchy i parę innych "pierdół".
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: lmyszka » 02 sty 2013, 20:39

Ja w pierwszej ciąży jak tylko zobaczyłam dwie kreski to już chciałam kupować. Po wizycie u lekarza i info że jest ok zdarzyło kupić mi sie bodziaka czy pajaca, kolor unisex. Po połówkowym to juz poszła fala :P
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: grafitowa » 02 sty 2013, 20:48

Od około 12 tygodnia zaczęłam kupować rzeczy w neutralnych kolorach, a po 21 już także te bardziej dla dziewczynki. I dobrze, że rozłożyłam wszystko w czasie i nie zostawiałam zakupów na koniec, bo okazało się, że na wózek i fotelik musieliśmy około miesiąca czekać i niby miałam mieć zapas, jeśli chodzi o czas, a tu niestety poród przed czasem, niunia się urodziła, a my bez fotelika. Musielibyśmy od kogoś pożyczać, ale na szczęście dzień przed naszym wyjściem ze szpitala był telefon ze sklepu, że wszystko jest już do odebrania, więc mąż razem z moim tatą najpierw pojechali do sklepu odebrać wózek i fotelik, a potem po nas do szpitala:)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Fuente » 02 sty 2013, 20:51

No my też wlaśnie na wózek mamy czekac miesiąc...
Z fotelikiem ponoc ma nie być takiego kłopotu, ale w sumie grafitowa, masz rację, lepiej o foteliku pomysleć wcześniej, bo potem może byc problem... Wiec chyba na dniach się tym zainteresujemy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: szaraczarownica » 02 sty 2013, 20:53

No właśnie. Ja niby dotrwałam tak jak dotrwać miałam, a i tak się cieszyłam, że większość rzeczy kupiłam mniej więcej do czerwca/początku lipca. Potem w upały, to już mi się nie chciało palcem ruszyć, a co tu mówić o bieganiu po sklepach i bym sobie pluła w brodę, że zwlekałam. A tak to zostały mi głównie rzeczy, które zamawiałam w necie, albo jechałam do konkretnego sklepu, samochodem z klimą, więc jakoś dawałam radę :lol:

Fuente pisze:lepiej o foteliku pomysleć wcześniej

Zwłaszcza, że mamy na forum świetnego doradcę ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: grafitowa » 02 sty 2013, 20:58

No właśnie, ja od ósmego miesiąca to ledwo się toczyłam, więc już nie w głowie były mi wycieczki po sklepach; dobrze, że większość rzeczy kupiłam wcześniej.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: sardynka » 03 sty 2013, 20:18

Ja zaczęłam kupować po połówkowym ale jeszcze nie skończyłam (zostało mi w sumie 1 zamówienie)... no po ciuszki (od rozmiaru 68) mam zamiar się jeszcze wybrać w najbliższym czasie, bo warto skorzystać z wyprzedaży :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Frezja » 14 sty 2013, 19:11

szaraczarownica pisze:Często w ciąży słyszy się "nie kupuj jeszcze nic z wyprawki, a nuż zapeszysz". Czy wierzycie w ten przesąd?

ja podchodzę do przesądów z przymrużeniem oka ale w tym przypadku coś mi mówiło żeby się nie śpieszyć ;;) pierwsze zakupy poczyniłam około 7 miesiąca ciąży,w zasadzie były to szybkie wypady do sklepów z listą upatrzonych rzeczy w necie
Fuente pisze:lepiej o foteliku pomysleć wcześniej

fotelik kupiliśmy jakiś miesiąc przed porodem,z wózkiem natomiast były przeboje >D dotarł w dniu porodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: malulu » 23 sty 2013, 8:20

W momencie zobaczenia 2 kresek kupiłabym już wszystko, ale wstrzymałam się do wizyty u lekarza (kilka dni później). Na początku były to ubranka unisex, a jak dowiedzieliśmy się o płci to zaczęłam wybierać spodenki i koszulki dla chłopca. Obecnie czekamy tylko na wózek i poród. Nie wyobrażam sobie chodzenia w tych zamieciach śnieżnych i szukać wyprawki w rozsądnej cenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Deco-Ania » 23 sty 2013, 11:41

Odczekałam chyba pierwszy trymestr. Nawet w tym czasie nie chciałam nikomu powiedzieć.
A później, podobnie jak większość z Was - nie wszystko na hura!, ale raczej rozłożyłam zakupy na kilka miesięcy. Nie dałabym razy finansowo wszystkiego kupić na raz.

Fajne były te zakupy :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Patrycja11 » 23 sty 2013, 13:44

Ja mniej więcej od 15 tygodnia zaczęłam dostawać ciuszki Unisex.
Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, bo później mieliśmy w domu remont i nie bardzo był czas na kupowanie wszystkiego dla Gabrynia.
Wózek mieliśmy w domu już we wrześniu.
Na sam koniec po remoncie, wielkim sprzątaniu i małym odpoczynku, zrobiliśmy giga listę i wyruszyliśmy do Łodzi na zakupy.
Po łóżeczko, materacyk, przewijak i wszystko inne związane z urządzaniem pokoiku.
Pieluszki, chusteczki, wszystko dla mnie potrzebne do szpitala kupowałam sobie systematycznie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: agnieszka19 » 23 sty 2013, 14:05

Przy pierwszej ciąży zaczęłam dość wcześnie. Pierwsze ubranko- choć tylko jedno - kupiłam jak byłam w jakimś 6-7 tygodniu. To był żółto-beżowy pajacyk z kubusiem puchatkiem. Potem koło 10tego tygodnia kupiłam wózek ( była okazja, ale do porodu mi się znudził i spodobały mi się wózki troche innego typu- wiem, że brzmi to głupio, ale w Anglii takierzeczy są na prawdę tanie, więc można poszaleć- koło 24 tygodnia kupiłam, więc inny :P ). Po USG w 12stym tygodniu zaczęło się już istne szaleństwo zakupowe, mimo że płci jeszcze nie znałam. Kupowałam rzeczy unisex,lub inne potrzebne- łóżeczko turytyczne, kołyskę, sterylizator, butelki i takie tam pierdoły- prawie wszystko używane ( w Anglii to była jedna z moich ulubionych rzeczy jaką zawsz robiłam w weekedny. Takie coś jak nasze szafingi odbywało się co weekend za miastem. Ludzi było mase a rzeczy kupowło się za bezcen...)

Teraz skończyłam 16sty tydzień ciąży i nie kupiłam jeszcze nic... Po pierwsze większość rzeczy typu butelki, sterylizator, elektroniczna niania mam po córce. Płci jeszcze nie znam, więc nie wiem jak działać z ciuszkami... Szukam aktulanie leżaczka-bujaczka i kosza dla dziecka. Reszta zakupów ruszy pewnie dopiero jak poznamy płeć :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: tulipan87 » 24 sty 2013, 15:37

Pierwsze ubranka unisex kupiłam w 16tc. Wcześniej tylko oglądałam, zastanawiałam się...Wtedy kupiliśmy też część akcesoriów i kosmetyki dla Maluszka.
Po usg połówkowym zaczęło się szaleństwo zakupowe - wybraliśmy wózek, łóżeczko no i poszalałam z ciuszkami chłopięcymi.
Również robiliśmy wszystko żeby rozłożyć zakupy w czasie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: mls » 28 lut 2013, 14:26

Pierwsze ubranka kupiliśmy po USG genetycznym w 13tc, później co miesiąc coś. Wszystko skompletowane było do połowy czerwca, a poród na początku sierpnia :) Ja sobie chwaliłam ten system :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: niesia2708 » 23 cze 2013, 16:41

Ja zaczęłam kompletować wyprawkę pod koniec 3 miesiąca. Pierwszy zakup- leżaczek :p A później ciuszki uniseks. Z perspektywy czasu cieszę się,że tak wcześnie zaczęłam ponieważ rozłożyło to wydatki w czasie. A poza tym teraz, kiedy jestem w 8 miesiącu i prawie wszystko jest już kupione jestem spokojniejsza.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: lmyszka » 08 lip 2013, 18:59

No to już wiem że jak przy pierwszej ciąży wyprawkę miałam gotową do 30 tygodnia, tak przy drugiej mamy 34 tydzień a ja jestem w lesie :)
Raz, że nie jest to juz taka frajda bo raz już przeżyłam, dwa brak czasu na zajęcie się tym. Ale teraz ruszam z kopyta ;)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: milencja83 » 02 paź 2013, 21:18

Ja dziś na kolejnej wizycie pytałam lekarza czy już w końcu mogę szaleć na szopingach, bo do tej pory miałam się baaaaaaardzo oszczędzać, ale nic z tego ::( ... Chyba pozostaną mi zakupy przez internet, bo później jak już będę mega gruba to nie będę się mogła ruszać. A mąż ciągle pracuje także nawet nie mam kiedy go wyciągnąć na zakupy... żeby chociaż sobie pooglądać :|
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: rajeczka » 03 paź 2013, 7:08

milencja83 wiesz..ja mogę nadrobić za Ciebie :mrgreen: ;) lub towarzyszyć zamiast męża ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Misiak » 03 paź 2013, 7:43

milencja83, ja rzeczy do wyprawki takie jak np frida, tetra, nożyczki do paznokci, krem na każdą pogodę itp zamawiałam przez allegro. Masz wszystko w jednym miejscu, tanio i jeszcze Ci do domu dowiozą więc nie musisz szukać po sklepach. Są na allegro użytkowmicy sprzedający wyprawkę niemowlęcą np rodzyneczki, rp_77, jakiś tam stanislaw (nie pamiętam dokładnie). Reszta zakupów (np chusteczki, pieluchy, mydełko do kąpieli itp) to jednorazowa wizyta w Rossmanie. Tak samo zakup Bepanthenu, Octaniseptu itp- jednorazowa wizyta w aptece. Najfajniej jest kupować ciuszki, i tu już inaczej, bo można przez allegro, ale jednak fajniej na żywo zobaczyć co się kupuje. O ile teraz zakupy dla Poli typu pieluchy czy krem do pupy już mnie nie cieszą ta jakk na początku, tak kupowanie ciuchów dla niej to niezmiemna frajda. >D
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: milencja83 » 03 paź 2013, 11:05

rajeczka wyobrażam sobie reakcję mojego chłopa :) ale wiesz zapamiętam to sobie ;;)

Misiak no właśnie o te ciuszki mi chodzi, żeby pomacać i w ogóle :). Z wózkiem jeszcze nie wiadomo, bo może kupimy używany ale też co bym sobie pooglądała to moje :). I dziękuję Ci za rady :).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Marcka » 03 paź 2013, 19:56

my mieliśmy przez połowę ciąży przeboje z małą i baliśmy się czegokolwiek kupowac. Jak się okazało, że mała jest zdrowa ok 25tyg to kupiliśmy jej kilka ubranek, na święta grzechotkę ;) a całą wyprawkę ok 7 miesiąca. Nie chciałam się z nią spieszyc i wolałam z rabatem za jednym zamachem wszystko kupic.
Po poznaniu płci na połowkowym dostałam również masę ubranek od znajomych
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: elinka3 » 07 paź 2013, 14:15

ja wyprawkę rozłożyłam na 3 miesiące - narazie wszystko idzie tak jak w planie :)
(1-szy miesiąc) - najpierw kupiliśmy ubranka - bo są takie słodziutkie, że nie mogłam się powstrzymać żeby nie zacząć od nich, łóżeczko, przewijak, kołdrę, pościel, pieluchy tetrowe i flanelowe, rożek - wszystko u jednego sprzedawcy na allegro
(2-gi miesiąc) - teraz czas na wózek i fotelik :) - spory koszt
(3-ci miesiąc) - kosmetyki, produkty z apteki, pampersy, chusteczki, rzeczy dla mnie do szpitala i pozostałe mebelki do pokoju dla Małego (komoda, szafa , lampka - planuję z IKEI, cenowo i kolorystycznie dla mnie ok)

z uwagi, że to nasze 1-sze dziecko to co będzie potrzebne wyjdzie w tzw.praniu i będziemy kupować na bieżąco. poza tym każda moja koleżanka prezentowała mi nieco inną listę i swoje produkty MUST HAVE więc postanowiłam kupić tylko produkty podstawowe i zobaczyć, kupuje głównie na allegro tak jak piszą dziewczyny bo jest znacznie taniej i kurier wnosi do mieszkania - różnica np na wózku wielofunkcyjnym z fotelikiem to prawie 600 zł !!!!!!! jak dla mnie to ogromna różnica.
elinka3
 

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: zbroziu » 08 wrz 2016, 7:11

Marcka pisze:my mieliśmy przez połowę ciąży przeboje z małą i baliśmy się czegokolwiek kupowac.


Tak naprawdę zaczynam kompletować dopiero teraz w 29 tygodniu, ale też bardzo ostrożnie.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Malena » 15 wrz 2016, 12:38

Mnie się cały czas wydawało, że jest za wcześnie na kompletowanie wyprawki, że jeszcze czas - poza tym sporo pracowałam (do przełomu 7/8 miesiąca), więc tak czekałam aż poczuję, że "już pora". Zaczęlismy ok 6 miesiąca - od kołyski. Większość rzeczy jednak, jak ubranka, wanienka, kocyki, ręczniczki, - widze, że zostawłam trochę last minute - 7 miesiąc (płeć znamy od 12 tygodnia, mozna było troszkę wcześniej to robić). Natomiast jak poczułam, że już 30 tydzień, dostałam speeda - i przez ostatnie 2 tygodnie ruszyliśmy pełną parą i nadrobilismy, kosmetyki pięlęgnacyjne, pieluszki, zostało skompletowanie torby do szpitala, kupno przewijaka i pojemników do przechowywania. Pokoik gotowy, ciuszki uprane, czekają na wyprasowanie.

Gdybym miała cofnac czas, zrobiłabym to w 6 miesiącu, gdy brzuszek był mniejszy i jednak mniej było ciążowych dolegliwości :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Malena
 
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Paulinka » 20 wrz 2016, 16:16

Malena, no to rzeczywiście późno sie wzięłaś za tą wyprawkę ;;) ja tez juz na tym etapie byłam lekko ociężała ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: szaraczarownica » 20 wrz 2016, 16:31

Ja to nawet bardzo, ale była pełnia lata z upałami i tak przez całe wakacje :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

Postautor: Tatianka » 23 kwie 2018, 15:14

Ja zaczełam kompletować jak poznałam płec dzieci czyli jakoś w połowie ciązy :)
link w podpisie usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
Tatianka
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2018, 15:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron