Smoczki

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Smoczki

Postautor: malaJu » 31 gru 2012, 18:06

Popełniłam artykuł ;)
http://www.lodzkiemamy.pl/index.php/9-m ... i-poradnik
Proszę o komentarze i uwagi. Bo na stówę o czymś zapomniałam. Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 31 gru 2012, 18:12

Mnie nie przychodzi do głowy nic o czym zapomniałaś.
A sama mam taki temat rozpoczęty w Wordzie, ale go porzuciłam. Pisałam z punktu widzenia karmienia AR. Bardzo AR. Wtedy zabawa ze smoczkami jest przednia :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: malaJu » 31 gru 2012, 18:15

szaraczarownica, to pisz i dokończ, chetnie wrzucę na portal. Bo pamiętam, jak pisałaś o Aventowskich smoczkach, że są do bani, bo większy przepływ oznacza większą ilość małych dziurek.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 31 gru 2012, 22:11

Wielką pisarką nie jestem, ale coś wypociłam :) Jakby coś mam wersję w Wordzie :)

_______________________________________________________________________

O smoczkach subiektywnie, czyli karmienie mlekami AR


Żeby dokładnie przedstawić problem, muszę rozszerzyć nieco temat i zaprezentować dwa rodzaje mlek AR (antyrefluksowych) dostępnych na rynku polskim:
- mleka zagęszczane mączką chleba świętojańskiego – NAN Pro AR, Bebilon AR, Bebiko AR oraz Bebilon Nutriton – preparat zawierający samą mączkę, który można domieszać do dowolnego mleka niezagęszczonego; po przygotowaniu mleka te mają konsystencję świeżego (płynnego) budyniu;
- mleka zagęszczane skrobią ryżową – Enfamil AR; mleko to ma konsystencję rozgotowanej, rozwodnionej papki ryżowej;

Eksperyment przeprowadzałam na mlekach Bebilon Pepti 1 + Bebilon Nutriton oraz Enfamil AR 1.
Testowane smoczki:
- Tommee Tippee – rozmiar 1 i 2
- Avent – rozmiar 2 i 3
- MAM – rozmiar 1 i 2
- Lovi – rozmiar 1 i 2 oraz smoczek o zmiennym przepływie

Jesli chodzi o zagęszczanie mleka preparatem Bebilon Nutriton (czyli podawanie mlek zagęszczanych z pierwszej grupy), to różnica polega jedynie na tym, że dosyć szybko (około 5-6 tygodnia życia) trzeba przejść na smoczki przeznaczone dla niemowląt powyżej 3 miesiąca (zazwyczaj rozmiar 2). Taka zamiana pozwala wyeliminować problem z karmieniem. Prawdziwym wyzwaniem jest podawanie mleka Enfamil AR.
Okres testowy dla Enfamilu AR to wiek od 8 do około 12 tygodni życia mojego synka. Później Enfamil AR musieliśmy odstawić ze względu na skazę białkową. Okres testowy dla Bebilonu Nutriton rozpoczął się w 4 tygodniu życia i trwa nadal.

Niekwestionowanym zwycięzcą testu są ex aequo dwa smoczki: Tommee Tippee 2 i Lovi o zmiennym przepływie. TT ma stosunkowo duże dziurki, więc nie ma problemu z wysysaniem papki ryżowej. Z kolei Lovi o zmiennym przepływie ma tę zaletę, że jeżeli na najniższym ustawieniu dziecko marudzi, że słabo leci, zawsze można go przekręcić i leci lepiej. Dziura w nim jest tak duża, że myślę, że ciężko będzie dziecku nie dogodzić. Nie polecam go jednak w żywieniu dzieci poniżej 8-10 tygodni, bo może powodować zachłystywanie się.
Miejsce drugie dostał u mnie smoczek MAM 2. Może dołączyłby na szczyt podium, tylko firma ta stosuje obniżoną rozmiarówkę i rozmiar 2 to tylko 2-4 miesiące. Nie pokusiłam się o zakup rozmiaru 3, bo nie był nam on aż tak potrzebny.
Lovi 2 to miejsce trzecie. Bez rewelacji, ale jakoś dawał radę. Młody się wkurzał na niego, jak miał gorszy humor.
Avent to totalna porażka. Pozostali producenci smoczków, które testowałam przyjęli taktykę powiększania średnicy dziurki. Avent po prostu zwiększa ilość małych dziurek. Tak więc smoczek o rozmiarze 1 ma 1 dziurkę, o rozmiarze 2 ma dziurki 2 i tak dalej. A problem z Enfamilem AR nie polega tylko na szybkości przepływu, ale również na tym, że te kawalki ryżu ciężko przeciągnąć przez małą dziurkę. W związku z tym jeśli ktoś ma tylko butelki i smoczki Aventu, a chce podać dziecku Enfamil AR, musi być przygotowany na dodatkowy wydatek. Szczęście w nieszczęściu, że wcale nie taki duży, ponieważ smoczki firm Lovi, Avent i MAM można zamiennie stosować między sobą. Wystarczy zatem do butelek Avent dokupić smoczki Lovi lub MAM i problem z głowy.

Można oczywiście nie bawić się w kupowanie nowych smoczków, tylko starym sposobem powiększyć dziurkę w posiadanym, ale nie na tym te testy polegały ;)

Za niecałe 2 tygodnie podwajamy dawkę Bebilonu Nutriton, zgodnie z zaleceniem producenta, więc jeśli coś się zmieni w temacie smoczków napiszę odpowiednie uzupełnienie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: Patrycja11 » 01 sty 2013, 13:30

szaraczarownica pisze:Szczęście w nieszczęściu, że wcale nie taki duży, ponieważ smoczki firm Lovi, Avent i MAM można zamiennie stosować między sobą. Wystarczy zatem do butelek Avent dokupić smoczki Lovi lub MAM i problem z głowy.
oooooooooo a tego to ja nie wiedziałam. Jak dobrze Szara, że ty tak dużo wiesz ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 01 sty 2013, 15:28

Patrycja11 pisze:Jak dobrze Szara, że ty tak dużo wiesz

Usłyszałam gdzies przypadkiem i przed napisanem tego postu sprawdziłam na własnych butelkach :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: malaJu » 01 sty 2013, 16:06

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 01 sty 2013, 16:17

O jaaaaa :oops:
Dzięki za poprawki :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 05 mar 2013, 18:08

Moja mama kupiła dzisiaj nową butelkę na polskim rynku - Innosense by mothercare
Tutaj jest o całej serii http://www.mothercare.com/innosense/inn ... lt,pg.html
A tu konkretnie butelka:
Obrazek
Smoczek ma na samym brzegu, żeby nie trzeba było mozolnie pionizować butelki, żeby spłynęło wszystko.
My mamy smoczek variflow, który ma zwykłą dziurkę i od tej dziurki rozchodzi się dodatkowe nacięcie na krzyż.

Po pierwszym użyciu jestem stanowczo na "tak". Fajna, Stasiowi się ją wygodnie trzymało (przy wieczornym karmieniu w zasadzie je już sam) i do tego smoczek przepuścił dosyć gęsty kleik ryżowy. Zdziwiło mnie również to, że zawór napowietrzający działa, bo w większości innych butelek to z tym kiepsko (szczególnie TT i lovi).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: a_gatka » 17 mar 2013, 13:11

A gdzie można kupić to cudo?
a_gatka
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2013, 12:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 17 mar 2013, 13:12

W Mothercare
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: a_gatka » 17 mar 2013, 13:50

Gapa ze mnie! Przecież mam nazwę podaną :) Dziękuję!
a_gatka
 
Posty: 31
Rejestracja: 05 mar 2013, 12:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 05 kwie 2013, 9:40

Tak mnie naszło dzisiaj jak usypiałam Stanisława (ale mam przemyślenia :lol: ): wymieniacie smoczki w butelkach? Producenci piszą, że co dwa miesiące należy wymienic smoczek, bo traci swoje właściwości. No właśnie - jakie? Bo jak dla mnie jedyną wadą jest matowienie silikonu, czasami odbarwienie, jak podawało się soczki, szczególnie marchewkowy. Ale reszta? Dalej sie rozciąga, z dziurką nic się nie dzieje, kształt zachowuje, sztywność raczej też.
Ja do tej pory nie wymieniłam żadnego tylko dlatego, że minął okres jego użytkowania. Żaden też nie wymagał według mnie wymiany po jakimś czasie.
A jak jest u Was?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: agnieszka19 » 05 kwie 2013, 10:54

Ja nie wymieniałam... Miałam po dwa na każdy wiek i używałam ich aż do momentu przejścia na kolejny etap :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Smoczki

Postautor: Patrycja11 » 05 kwie 2013, 12:59

agnieszka19 pisze:Ja nie wymieniałam... Miałam po dwa na każdy wiek i używałam ich aż do momentu przejścia na kolejny etap
i ja również.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Smoczki

Postautor: Malwina » 05 kwie 2013, 16:32

Ja wymieniałam, ale w mojej opinii się zużywały :)
Łatwiej zbierał się bród i osad i trudniej się go czyściło :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Smoczki

Postautor: grafitowa » 05 kwie 2013, 21:48

Malwina pisze:Ja wymieniałam, ale w mojej opinii się zużywały :)
Łatwiej zbierał się bród i osad i trudniej się go czyściło :)


Dokładnie tak uważam. Też wymieniam co jakiś czas.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Smoczki

Postautor: tulipan87 » 05 kwie 2013, 22:03

Ja też wymieniam. Robię to wtedy kiedy w mojej opinii smoczek jest już "brzydki" tzn. właśnie bardzo matowy, zabarwiony od soków, mam problemy z domyciem go. Miałam inny smoczek do soczku i inny do wody, żeby wszystkie nie były przebarwione ( teraz Mat pije z niekapka, więc smoczek mamy tylko do mleka).
Ale ja mam większość butelek Canpola, a smoczki do nich (2 szt) kosztują całe 3,20zł :lol: Za taką cenę nawet nie mam dylematu czy wymienić czy nie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Smoczki

Postautor: Malwina » 06 kwie 2013, 6:17

tulipan87, my mieliśmy dr Browna butelki i wymiana smoczków na nowe to cena 16 zł za 2 sztuki :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Smoczki

Postautor: Fuente » 06 kwie 2013, 10:41

My mamy butelki Aventu
Obrazek

oraz słynną Medelę Calmę
Obrazek

O ile do Aventu nie mam zastrzeżeń a i Amelka ją lubi wyjątkowo, bo ona ogólnie mało butelkowa jest, tak już do Calmy zastrzeżenia niestety mam. Kupilismy Calmę bo polecano ją nam na szkole rodzenia a i znajomi również, a że nasza córeczka za butelkami nie przepada, to postanowiłam spróbować z Calmą bo ponoć najbardziej imituje ssanie piersi... No i fakt dziecko musi wytworzyc odpowiednie ciśnienie żeby w ogóle z butelki coś poleciało, ale jak juz dziecko zassie, to jest dramat bo mleko leci bardziej niż z Aventu i Mała się krztusi :shock:
Kolejna kwestia jest taka, że według zaleceń producenta Calme można stosować tylko do mleka matki (nie do modyfikowanego, nie do napojów soczków tudzież innych). Dla mnie to tez minus, bo póki co poję Małą głównie glukozą z racji żółtaczki fizjo... Byc może Calma sprawdzi się jak ja wrócę na uczelnię a Mąż będzie Amelcie dokarmiał moim mlekiem z butelki. Póki co Calma dla mnie to po prostu totalnie przereklamowany produkt, który dla mnie nie spełnia swoich zalożeń. Nie polecam...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Smoczki

Postautor: tulipan87 » 06 kwie 2013, 11:52

Malwina pisze:tulipan87, my mieliśmy dr Browna butelki i wymiana smoczków na nowe to cena 16 zł za 2 sztuki :)

Malwina, wiem, bo my do 6 m-ca życia Mateusza też używaliśmy tylko butelek dr. Browna. I też kupowałam te oryginalne smoczki. Ale kiedyś coś mnie natchnęło i porównałam smoczki dr. B z tymi z Canpolu. I co? I niczym się nie różnią prócz tego, że na oryginalnych jest napis dr. B. Więc potem kupowałam już tylko te canpolowskie, bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :) Zwłaszcza, że przecież butelki nie straciły swoich "leczniczych" właściwości.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Smoczki

Postautor: Szizel » 25 kwie 2013, 12:34

Ja generalnie miałam zamysł wychowywać bez smoka, ale kiedy Julia spędzała mi przy piersi cały dzień i często traktowała ją jak smoczek w drugim miesiącu dostała smoczek Lovi od razu jej przypadł dostawała go do spania i na spacerach nie zbyt często bo nie jestem zwolenniczką smoczków, a tym bardziej nie lubię widoku chodzącego dziecka ze smokiem w ustach i tak kiedy skończyła pół roczku odstawiłam jej smoka pierwsze 3 dni były ciężkie, a potem poszło gładko.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Smoczki

Postautor: MadMar » 01 cze 2013, 21:43

Ja kupiłam butelki TT. Czytałam dobre opinie i wydawały mi się odpowiednie. Ostatnio moja kuzynka jak usłyszała jakie butelki kupiłam nagadała i nastraszyła moja mamę, że to chiński, tandetny i śmierdzący plastikiem produkt. Ze jest niebezpieczny dla dziecka. Wiec zaczęlam wąchać te butelki ale chyba nie śmierdzą, już sama nie wiem;( rzeczywiście są produkowane w Chinach, ale czy to determinuje ich złą jakość? Jakie macie zdanie na ten temat? Co sądzicie o TT?
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 01 cze 2013, 21:54

MadMar, u nas w użyciu zostały 3-4 butelki, z czego 2 to TT. Przez cały czas karmienia mieliśmy ich najwięcej. Moim zdaniem jedne z najlepszych na rynku.
A przepraszam, że zapytam: kuzynka jakich używała?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: MadMar » 01 cze 2013, 21:58

szaraczarownica, lovi
Uspokoilas mnie;)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 01 cze 2013, 22:02

Bo już myślałam, że w ogóle niedzieciata :twisted:
Lovi są spoko. Do tej pory używamy butelki ze smoczkiem trójprzepływowym do kaszek. No i mamy medical+ (jeden z kilku rodzajów butelek Lovi) i to jest jedyna butelka, na której nie osadza nam się tłusty nalot z mleka.
Ale i tak wolę TT ;) Tylko mają badziewne smoczki do kaszek i dlatego TT są tylko do czystego mleka, czyli karmienia typowo nocnego. Może jak Stanisław zacznie jeść jeszcze bardziej gęste kaszki, to się przerzucimy na Y TT.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: kari » 01 cze 2013, 22:04

MadMar, moja siostra używała i była bardzo zadowolona, ja tylko z tego względu nie kupiłam TT, bo dostaliśmy na warsztatach Nuby, ale pasują do nich smoczki TT i co do smoczków nie mogę narzekać

co do smoczków to muszę powiedzieć, że Filip do tej pory korzysta tylko ze smoczków mini, jak miał z kleikiem to jeszcze medium, ale kupiłam fast i już się krztusił, za szybko dla niego leciało a trójprzepływowy to już zupełnie u nas porażka była, tylko przy Nuby te drugie smoczki od 6 miesięcy mu pasowały przy lovi już nie
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Smoczki

Postautor: martula_87 » 02 cze 2013, 6:56

My używamy butelek TT i są naprawdę w porządku.
Dla mnie porażką była butelka Avent.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Smoczki

Postautor: kasia_m85 » 02 cze 2013, 7:05

My też mamy tylko butelki TT i jesteśmy bardzo zadowoleni. A kuzynka pewnie gdzieś przeczytała i dalej powtarza te głupoty, bo butelki TT nie są ani szkodliwe dla dziecka ani nie śmierdzą.Razem z Aventem mają najwyższą sprzedawalność.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Smoczki

Postautor: MadMar » 02 cze 2013, 7:24

Dzieki;) na opakowaniu rzeczywiscie jest info ze produkt wyprodukowano w Chinach, ale tak na prawde teraz to wiekszosc rzeczy powstaje w Chinach.
A pisalyscie tez o kaszce i innych smoczkach- kiedy podaje sie dziecku kaszke w butli? Pytam, bo jedyne smoczki jakie mam to te o najmniejszym przeplywie. Jak one sa oznaczone? Nawet nie wiedzialam ze takie trzeba miec.
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 02 cze 2013, 7:54

MadMar, większość smoczków ma oznaczenie numerkami. Zaczyna się od 1 i to jest smoczek 0+. A dalej to już zależy od producenta. W Avencie 2 to 1+, ale na przykład TT to 3+. Lovi ma oznaczenia "słowne". Zaczyna się od mini, potem jest slow. Dalej nie wiem, bo nie miałam takiego smoczka. No jeszcze variflow, to właśnie zmiennoprzepływowy.
Może być tak, że dziecko w ogóle nie wyjdzie ze smoczka 0+, bo taki przepływ będzie mu pasować. No i 0+ przydają się do pojenia wodą, bo wylatuje łatwiej niż mleko, więc większy smoczek może powodować krztuszenie. Smoczki 0+ musisz mieć. A co dalej, to już zależy od dziecka. Jak będzie się prężyć przy karmieniu, wypluwać smoczek, a wiesz, że jest głodne, to wtedy zmieniasz smoczek i patrzysz czy jest poprawa sytuacji.
Smoczki do kaszki to sobie na razie daruj, bo to najwcześniej po skończeniu 4 miesiąca.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: MadMar » 02 cze 2013, 8:20

szaraczarownica, dziękuję;) rany ja nie wiem jak się w tym wszystkim połapię.
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Smoczki

Postautor: Malwina » 02 cze 2013, 8:23

MadMar, połapiesz się, tylko nie wszystko na raz, bo inaczej będziesz miała mętlik w głowie.

Jeśli się nie mylę, to butelki Dr Browna, też są "Made in China", ale do tandety im daleko.
Zresztą teraz mało co nie jest "Made in China".
Teraz mamy butelkę NUK ("Made in Germany"), ale do Dr Browna jej daleko w mojej opinii :)
Na szczęście Maks pije z niej tylko mleko rano i wieczorem. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Smoczki

Postautor: Bian » 02 cze 2013, 11:18

szaraczarownica pisze:Może jak Stanisław zacznie jeść jeszcze bardziej gęste kaszki, to się przerzucimy na Y TT.
\
szaraczarownica jak będziesz chciała to za symboliczną kaszkę oddam dwa te smoczki kaszkowe, jeden nówka sztuka, drugi użyty dwa razy. U nas się nie sprawdziły.

martula_87 pisze:Dla mnie porażką była butelka Avent.

Może nie tyle butelka, co smoczek w naszym przypadku. Wg mnie te smoczki są bardzo długie i np. Hanka się krztusiła.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 02 cze 2013, 14:11

Bian, mam od misi nawet 4, bo zapomniałam, że już brałam i wzięłam jeszcze 2 :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: wiolancia » 21 cze 2013, 22:09

Ja uwielbiałam butelki TT i gdyby nie cena smoczków to pewnie używałabym ich do dziś.
Udało mi się z powodzeniem przerzucić Alę na butelki i smoczki Canpol Babies.Cena przystępna,więc można częściej wymieniać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Smoczki

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 9:19

Potrzebuje pomocy w namierzeniu smoczka :)
W wyprawce z lux medu dostałam smoczka. Silikonowy i ma takie jakby wypustki na końcu. Nie wiem co to za firma.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Smoczki

Postautor: Patrycja11 » 17 sie 2013, 10:14

lmyszka pisze:silikonowy i ma takie jakby wypustki na końcu. Nie wiem co to za firma.
a jak wygląda?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Smoczki

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 10:39

Patrycja11, hmm jak smoczek :p Jest jasno zielony. Te wypustki są charakterystyczne bo inne które mam ich nie mają.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 17 sie 2013, 10:42

No ale na końcu czego te wypustki, w jakim kształcie. Piszesz o smoczku do butelki, czy uspokajającym?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 10:48

Na końcu smoczka tej silikonowej części. Pisze o uspokajaczu :) Smoczek jest dość szczupły i płaski. Nie ma takiej duzej kulki na końcu. No nie da sie kurcze opisać :) Wiem, że na pewno nie jest to avent ani canpol.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Smoczki

Postautor: MadMar » 17 sie 2013, 11:01

lmyszka, a moze to smoczek dynamiczny lovi? Albo MAM one sa inne?
A jeszcze TT ma takie poprzeczne wypustki
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Smoczki

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 11:26

MadMar, taaaaaak :)
to dokładnie ten:
Obrazek

Tylko, że juz po szale :| Dwa razy ładnie załapał a teraz już nie chce.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Smoczki

Postautor: Patrycja11 » 17 sie 2013, 13:29

lmyszka, tak myślałam, ze to Lovi. Ja miałam ten niebieski w zestawie, bo one są chyba zawsze po dwie sztuki:

Obrazek

Ale Gabryś też nie chciał go ssać.

Jedyne smoczki, które go interesowały to Canpol kulka. Żaden inny nie wchodził w grę. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Smoczki

Postautor: lmyszka » 17 sie 2013, 13:51

Patrycja11, mamy kulkę i tez nie chce, mamy aventu jakiś i jeszcze jakiś.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Smoczki

Postautor: szaraczarownica » 17 sie 2013, 14:46

A nasz obecnie tylko lovi używa, a w życiu bym nie powiedziała, że ma jakieś wypustki :D To już właśnie prędzej TT :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Smoczki

Postautor: niesia2708 » 17 sie 2013, 18:48

lmyszka widzę że mamy ten sam problem.Nasza od wielkiego dzwonu akceptuje NUK LATEKSOWY.Najtaniej te smoczki w DOZ.PL dostaniesz.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Smoczki

Postautor: Fuente » 17 sie 2013, 20:52

To moje dziecko TYLKO i wyłącznie smoczek Aventu. Najzwyklejszy, przezroczysty. Tez był w jakiejś wyprawce szpitalnej. Każdym innym smoczkiem pluje na odległość :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Smoczki

Postautor: ava » 18 sie 2013, 9:21

Fuente, to pilnujcie go jak oka w głowie, któraś forumka pisała, że jej dziecko też tylko taki akceptowało i że ciężko go dostać w sklepach :roll: Nasz też kiedyś w awaryjnej sytuacji go dostał, ale mu nie podpasował.

Mój syn szybko załapał smoczka, od początku mamy Lovi, ale z tej serii:
Obrazek
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Smoczki

Postautor: Fuente » 18 sie 2013, 10:57

ava, Mam drugi awaryjny z wyprawki ze szkoły rodzenia taki sam :D No i na allegro widziałam że też są po całe 4 zł... tanie to moje dziecko w eksploatacji :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Następna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości