Pierwsze wózki

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kisskiss » 15 gru 2013, 14:07

szaraczarownica pisze:kisskiss, ten test wózka to jakiś niezły odjazd. Oglądałam wybiórczo i bez dźwięku, ale powaliła mnie próba podjechania pod kilka schodków przodem. Że się tak wyrażę: wtf?? Ten facet chyba nie ma dziecka albo nie jeździ z nim wózkiem na spacery ;)


Gość jest jak dziecko we mgle, ale generalnie inglesina nie prowadzi sie super. Sprawdzałam w sklepie mama i ja i sprzedawca powiedział tylko, ze jeśli chce sie polansowac i mam suva to super, ale jeśli faktycznie chce nim jeździć to odpada ;) padło wiec na zwykłego jedo, ale to był chyba dobry wybór. U nas, czyli w lesie, retro wóz niestety, by sie nie sprawdził. Choć oczywiście cały czas mi sie podobają tego typu wózki ;)

A co wjazdów przodem, to po naszych 3 schodkach do domu tez tak wjeżdżam (oczywiście na razie z pustym ) ;)
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: tinka » 31 sty 2014, 8:36

Dzięki za radę, zastanawiałam się właśnie nad zakupem tego sprzętu :) Ale trafiłam na post :)
Awatar użytkownika
tinka
 
Posty: 85
Rejestracja: 26 sty 2014, 16:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 17 lut 2014, 12:03

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie - zdecydowaliśmy się w końcu na wózek, ale składając zamówienie możemy negocjować rabaty i zastanawiam się jakie dodatki do tego wózka, bo jest to głęboko-spacerowy, ale "goły".
Chcę na pewno:
- zapasowe koło i dętkę
- folię przeciwdeszczową na spacerówkę (do gondolek jest w komplecie)
- śpiworek do spacerówki na zimę - wózek nie ma osłony na nóżki, a śpiworek od producenta mi nie pasuje, więc myślę więc o czymś takim:
Obrazek
Obrazek
- torba - i tu mam największy problem... są torby albo organizery
Obrazek Obrazek
Co się u was sprawdziło z dodatkowego wyposażenia do wózka? czy może w ogóle nie korzystacie z takich gadżetów a macie coś innego?
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 17 lut 2014, 12:16

Karola5 ewentualnie jeszcze parasolkę na lato. U nas się przydała :)

Karola5 pisze:torba - i tu mam największy problem... są torby albo organizery

Ten organizer to jest taki "otwarty" jak na zdjęciu? W sensie, że widać to co jest za siateczką i nie da się tego niczym zakryć? Jeśli tak to ja bym wybrała torbę, wg mnie jest praktyczniejsza, bo sprawdzi się przy każdej pogodzie i podejrzewam, że też może więcej pomieścić.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Sybel » 17 lut 2014, 12:37

JA też bym wybrała torbę, ale pod warunkiem, ze najpierw bym mogła ją pomacać. Po pierwsze - czy da się z niej zrobić przewijak? Są takie, które da się całkiem otworzyć i użyć jako matę do przewijania (oczywiście zawsze można wziąć kocyk dodatkowy, ale to o jedną rzecz mniej :) I druga kwestia - czy to taka torba, ze wrzucasz rzeczy i tyle, czy jednak jakieś przegródki są.
Sybel
 

Re: Pierwsze wózki

Postautor: wikusia » 17 lut 2014, 13:17

Karola5, a jaki model wybraliście?
Wg mnie potrzebne są:
-śpiworki na zimę
-osłonki na nóżki ( jak już dzieciaki chodzą)
-folia przeciwdeszczowa
-parasolki
-koło zapasowe też dobry pomysł, czy dętka
- a pompka jest w komplecie?

Co do torby - ja nie miałam specjalnej do wózka. W x-landerze był duży, pojemny bagażnik pod wózkiem i jeszcze duża kieszeń w budce i jeszcze za siedzonkami takie siateczkowe przegródki. Odsłonięty organizer nie sprawdzi się przy każdej pogodzie, poza tym jak dziewczyny już będą chodziły i też "prowadziły" wózek to będą z zainteresowaniem wywalać zawartość;) Dla mnie taki organizer to po prostu gadżet. I jakoś nie wyobrażam sobie torby, z której robię przewijak, bo wtedy co - wszystko muszę z niej wyjąć? Torba, ta którą wkleiłaś wydaje mi się "wąska" u góry, więc za dużo w nią nie włożysz.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 18 lut 2014, 16:35

wikusia, wybraliśmy w końcu Mountain Buggy. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale względy praktyczne przeważyły.
Obrazek
Torba jest droga bo ok 300zl, ale jak szukam na allegro to zwykłe torby mogą być za wąskie do zawieszenia na podwójnym wózku, a ta raczej małą nie jest bo ma wymiary 46 x 34 x 13 cm, przewijak w komplecie.
ObrazekObrazek
wikusia pisze:-śpiworki na zimę
-osłonki na nóżki ( jak już dzieciaki chodzą)

a czym to się różni?
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 18 lut 2014, 16:44

Karola5 śpiworek do gondoli
Obrazek

i osłonka na nóżki do spacerówki
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Deco-Ania » 18 lut 2014, 17:42

tak ,żeby bardziej namieszać niektórym w głowach - my daliśmy radę pierwszą zimę bez tego śpiworka. Antoś urodzony pod koniec września, wiec pierwsza zima w całości zaliczona w gondolce.
Z perspektywy czasu uważam, że jeśli nie ma go w zestawie, a ktoś nie narzeka na nadmiar gotówki to właściwie zbędny wydatek. Myślę, że dziecku, które jest odpowiednio ubrane, ma kombinezonik plus kocyk (u nas rozłożony becik) i osłonka na gondolkę jest równie ciepło.
Nawet bym się zastanawiała czy ten śpiworek w gondolce nie przegrzeje dziecka? - bo ile z mam zdejmie wówczas dziecku jedną warstwę ubrania? Pewnie niewiele.
Według mnie ten śpiworek to fajna sprawa w przypadku nieco starszego dziecka, które wyrosło już z gondolki i zimę musi przejeździć w spacerówce.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: lmyszka » 18 lut 2014, 18:06

Zgadzam się z Deco. A nwet i do spacerówki moim zdaniem nie jest niezbędny. Wiktor zimą jeździł w spacerówce i mieliśmy zwykła osłonkę na nogi z kompletu wózka. Nie marzł.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: wikusia » 18 lut 2014, 18:18

Deco-Ania, myślę właśnie, że śpiworek to właśnie do wersji spacerowej.

Karola5, różnicę w śpiworku i osłonce już wyjaśniła Bian. Śpiworek sprawdzi się przy dzieciach niechodzących, jak zaczynają chodzić to już niepraktycznie. Śpiworek jest ocieplony, a osłonka nie, przynajmniej taka jak ja miałam - no i tylko na nóżki. Ale jak dziecko już chodzi, a jest chłodniej - to wiadomo ubrane ciepło, żeby mogło biegać, a jak siedzi w wózku to nóżki owijamy kocykiem, osłonka i już.
Jeśli śpiworka nie ma w kpl to ja bym chwilowo wstrzymała się z zakupem, dokupić zawsze zdążysz, a zobaczysz na ile Ci gondola starczy i jakie dziewczyny będą duże na pierwszą zimę.
Cena za torbę obłędna. Szukałabym alternatywy.

Myślę, że wygoda jest ważniejsza jeśli chodzi o wózek. A będziecie mieli opcję, że dwie gondolki duże obok siebie? A potem wersja spacerowa?
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 18 lut 2014, 18:48

Ze spiworkami dla bliźniąt może być kłopot. Tzn mojej koleżance się do jej wózka blizniaczego nie mieściły ale nie pamiętam jaki miała wózek.
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 18 lut 2014, 18:56

Deco-Ania pisze:Nawet bym się zastanawiała czy ten śpiworek w gondolce nie przegrzeje dziecka? - bo ile z mam zdejmie wówczas dziecku jedną warstwę ubrania? Pewnie niewiele.

Ja się mieszczę w zakresie "niewiele" :P Z Hanią miałam taki śpiworek i sprawdził się właśnie dlatego, że ona nie lubiła tylu warstw ubrań. Ale zgadzam się, że nie jest to rzecz niezbędna i nie trzeba tego kupować jako elementu wyprawki przedporodowej. Z Matyldą miałam kupić, ale jak wiecie do tej pory na spacerze nie była, a tu nagle wiosnę w lutym mamy :P Także pewnie tym razem nie trafiłabym z zakupem.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 18 lut 2014, 19:06

Moim zdaniem zamiast takiego śpiworka typowo do gondoli lepiej kupić miękki śpiworek, który można użyć też w fotelikach samochodowych. My taki mieliśmy i używałam go właśnie w obu sprzętach.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Deco-Ania » 18 lut 2014, 21:03

Karola5, podpytaj na przykład forumowej Evelinki czy nie uszyłaby Ci podobnej torby.
Może nie będzie to aż taki koszt.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 18 lut 2014, 22:59

W takim razie osłonki na nóżki w tym wózku nie ma.
A te śpiworki, które wstawiłam maja dziurki na pasy więc można użyć ich do gondoli, fotelika i do spacerówki, no i maja możliwość odpięcia dołu tak, żeby buciki wystawały... Nie wiem tylko czy to się w praktyce sprawdzi..
Bian pisze:Z Matyldą miałam kupić, ale jak wiecie do tej pory na spacerze nie była, a tu nagle wiosnę w lutym mamy

Ale rzeczywiście się z tym wstrzymam do następnego sezonu grzewczego, dzięki za rady!!! :lol:

wikusia, pojęcie "duże gondolki" jest względne, bo wózek z założenia jest waski :lol: ale jest to wózek 3w1

Nad torba myślę, bo wykonanie pojedynczej sztuki nie byłoby raczej opłacalne. A wy jakie macie torby? Takie w komplecie do wózka? Może jeszcze pojade do świata dziecka i poogladam co tam maja.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2014, 9:45

Karola5 pisze:A wy jakie macie torby?
My mamy taką:
Obrazek
Ale mamy też pojedynczy wózek, więc zdecydowanie łatwiej coś znaleźć.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: wikusia » 19 lut 2014, 19:15

Karola5, masz rację, pojęcie względne z wielkością gondolek:) Ale wiesz jak popatrzysz na niektóre wózki pojedyncze to też nie ma szału z szerokością. Potem może okazać się, że Twoja spacerówka jest o wiele wygodniejsza i praktyczniejsza niż zwykła parasolka.
Pytałam o gondole, bo patrzyłam sobie na ten model co wybraliście i tam tyle opcji, że hoho:) My nie mieliśmy takich 'sztywnych' gondoli, tylko takie 'ala' nosidła z usztywnionym spodem, przyczepiany do stelaża wózka.
A co do torby - to znalazłam producenta wózków na allegro. Może napisz do nich, czy jest możliwość zakupu samej torby (http://allegro.pl/raf-pol-wozek-blizniaczy-blizniak-twins-gratisy-i3972106219.html ), choć absolutnie nie wiem czy to będzie opłacalne.
Jak my wybieraliśmy wózek to nie było aż takiego wyboru i tyle bajerów;) nawet mój ukochany x-lander wygląda teraz inaczej:)
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: alamakota » 20 lut 2014, 10:59

wikusia, i byłaś zadowolona z takiego wózka z wkładką gondolową? Czy dziecko może spać w takiej gondoli również poza wózkiem (w sensie, że można ją w gondoli położyć na wersalce czy podłodze na drzemkę jak byśmy byli u teściów czy gdzieś poza domem)?

Bo ja właśnie taki mam (używany od rodziny) i zastanawiam się jak zda nam egzamin
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 20 lut 2014, 11:16

alamakota, ja też miałam taki wózek. Bardzo wygodna była ta miękka gondola. Jedyny mankament jest taki, że nie postawisz jej na ziemi, bo ma pod spodem materiał. Chodzi mi na przykład o postawienie przy samochodzie, a nie na podłodze w przedpokoju.
No i dzięki temu nie musiałam kupować śpiworka do wózka, bo gondola po zdemontowaniu usztywnień i odpięciu góry zamienia się właśnie w taki śpiworek. Chociaż i tak korzystałam z tego krótko, bo dostałam miękki śpiworek do fotelika i używałam go wszędzie
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: alamakota » 20 lut 2014, 11:47

szaraczarownica, aha no to super, bo obawiałam się że będzie problem ze spaniem maleńkiej w gościach, bo łóżeczko turystyczne mamy starego typu i nie ma tego "podwyższenia poziomu podłogi" dla noworodków więc nie bardzo żeby od razu spała w takim co jest dla starszych dzieci :)
Co do stawiania na ziemi to spoko, zawsze można postawić na chwilę na tylnym siedzeniu w aucie jakby co ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: wikusia » 20 lut 2014, 12:29

alamakota, byłam zadowolona, w sumie musiałam, bo inny wózek by się w naszym przypadku nie sprawdził.
Ale moje gondolki były montowane do wózka, więc żeby wyjąć gondolkę, musiałam najpierw wyjąć dzieci, a potem poodpinać wszystko. Moje gondolki nie zmieniały się w śpiworek. W samochodzie i tak musisz wozić w foteliku, a myślę, że gdzieś do spania będzie lepszy kawałek wersalki z kocykiem, niż gondolka na wersalce.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kisskiss » 24 lut 2014, 20:04

Mój Jedo jest już w użyciu i sprawdza się całkiem ok. W zestawie była torba, ale szału z nią nie ma. Na blogu jest już recenzja gondoli: http://inspiracjemamy.blogspot.com/2014 ... -memo.html Jeśli ktoś się zastanawia nad tym wózkiem i ma pytania, to zapraszam.

Co do śpiworka, ja nie mam (choć zima jest bardzo ciepła) i dajemy radę bez problemu. Na kombinezonik zawsze można położyć kocyk na to osłona i jedziemy :) U nas w zestawie był już śpiworek na nóżki do spacerówki, ale zanim zacznę z niej korzystać minie trochę czasu, więc nie mogę się wypowiedzieć o przydatności.
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agunia » 18 mar 2014, 22:30

Zastanawiam się czy mając dzieci z tak małą różnicą wieku (16mcy) przyda się taki specjalny wózek dla dzieci "rok po roku"???
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: sardynka » 19 mar 2014, 7:58

agunia pisze:Zastanawiam się czy mając dzieci z tak małą różnicą wieku (16mcy) przyda się taki specjalny wózek dla dzieci "rok po roku"???

Też się zastanawiam ale decyzję podejmę chyba po porodzie...

Nie wiem jaki masz pierwszy wózek, ale może pasowałaby Ci sama dostawka? (do mojego nie pasuje)
http://www.buggypod.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fuente » 19 mar 2014, 8:52

agunia, ja nie zamierzam kupowac. Glównie dlatego, ze zamierzam od początku zacząć sie chustować ;) Tak wiec dla mnie kolejny wózek czy dostawka są zbędne ;) No chyba ze Maluch nie,polubi chustowania, wtedy będę sie martwic :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agunia » 19 mar 2014, 11:37

Ta dostawka fajna by była,ale niestety nie pasuje do mojego obecnego wózka :-(
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: milencja83 » 16 kwie 2014, 12:40

Ja wypowiem się o naszym Jedo: Jestem bardzo zadowolona i Mały chyba też. Udany to był zakup >D
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: nieznajowa » 16 kwie 2014, 13:40

My mamy jeszcze po Oli Jedo Fyn i jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni. Tyle, że stelaż wózka zostawiamy na dole na klatce. Gdybym miała wozek trzymać w domu wybrałabym cos dużo mniejszego i lżejszego.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nieznajowa
 
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 20:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: risonia » 17 kwie 2014, 10:36

My wózek po Basi sprzedaliśmy :( Uważaliśmy , że na razie się nie przyda i nie zbyt byliśmy z niego zadowoleni . Na szczęście dostaliśmy wózek od znajomych trójkołowego x-landera , bardzo się ucieszyłam bo na nowy chyba z różnych powodów nie było by nas stać :( U nas w ogóle przy Basi bardzo sprawdzały się trójkołowce , bo nie mieliśmy chodnika i ciężko było iść na spacer , były masywne i bardzo terenowe , mam nadzieje , x-lander też taki będzie .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: 19anioleczek92 » 17 kwie 2014, 11:02

My również póki co jeszcze używamy trójkołowca i jestem mega zadowolona dość lekki bardzo zwrotny i prawie po wszystkim przejedzie,a korzystamy z cossato ventura Obrazek ale widać to już dla dzieciaczka siedzącego:) a pierwszym naszym był cudowny firkon swing retro Obrazek byłam w nim zakochana ale niestety musieliśmy go sprzedać ;/
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agnieszka19 » 17 kwie 2014, 11:09

My kupiliśmy i do tej pory używamy Tako Laret.
O ile przy Natalce szybko zmieniłam "duży" wózek na parasolkę, bo był mega niewygodny, o tyle teraz póki co o zmianie nie myślę.
Wózek cudownie się prowadzi, jest zwrotny i śliczny.
Jedyny minus to ciężki dostęp do kosza pod wózkiem, no a dla tych co mieszkają wyżej niż na 1piętrze i nie mają windy waga też może być minusem.

Ale generalnie bardzo polecam.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Kurczak » 17 kwie 2014, 11:14

Kurczak pisze:U nas stanęło na Jedo Fyn. Kolor fioletowy, widzę, że ostatnio modny ;) Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.


Ogólnie jesteśmy bardzo. Świetnie się prowadzi, łatwo się składa, a to dla nas ważne, bo wózek sporo z nami podróżuje. W najbliższym miesiącu będzie we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Jest ciężki, ale nie wiem, czy bardzo. Ja daję radę bez problemu wrzucić go do bagażnika. Wydawałoby się, że zajmuje sporo miejsca, ale oprócz niego do bagażnika wchodzą 3 duże torby plus masa pierdółek, mimo że nie mamy kombi. Właściwie dostrzegam jeden jedyny minus - fatalna jakość opon. Gumę złapałam już chyba z 7 razy. Ale! Napisaliśmy bezpośrednio do producenta, dwa dni potem kurier przywiózł nam cały komplet zapasówek. Mimo że pisaliśmy tylko o jednej felernej. Mam nadzieję, że te będą lepsze, bo wyglądają jakoś solidniej. Ogólnie jak najbardziej polecam.

Bałam się, że będę żałowała zakupu, bo byłam strasznie napalona na Tako Laret Polka Dots, ale przekonał mnie pan Jakub w Mama i Ja, że Jedo ponoć solidniejsze, a nawet jeśli się zepsuje, to dają wózek zastępczy na czas naprawy. Czego nie mogli zaoferować przy Laretach. A że nie chciało mi się szukać po innych sklepach, czekać, zamawiać, czekać, odbierać itp., to stanęło na Jedo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 17 kwie 2014, 11:25

Kurczak pisze:Jest ciężki, ale nie wiem, czy bardzo. Ja daję radę bez problemu wrzucić go do bagażnika

Ja również, a żadna z nas nie jest tzw. herod-babą :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 17 kwie 2014, 14:39

My podobnie jak agnieszka19, mamy Tako Laret od jakiegoś czasu jeździmy w spacerowce i jestem bardzo zadowolona,super się jeździ i po mieście i po lesie.
koszyk pod wózkiem jest rzeczywiście mało wygodny,zakupy trzeba wkładać pojedynczo ale nie zamienilabym go na inny,przynajmniej w najbliższym czasie.
Od znajomych dostaliśmy parasolke,także jak Młoda będzie większa i będzie potrzeba to skorzystamy,choć auto jest duże więc także z tym żeby zapakować tako Laret też nie ma kłopotu;) mało wygodna wydaje mi się ta parasolka i w prowadzeniu i dla dziecka.
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: niesia2708 » 18 kwie 2014, 6:10

agnieszka19, MadMar, mogę się tylko podpisać pod Waszymi słowami :)
MadMar pisze:więc także z tym żeby zapakować tako Laret też nie ma kłopotu;)

Ja kiedyś zmieściłam stelaż do bagażnika w Cinquecento :D :D
MadMar pisze:mało wygodna wydaje mi się ta parasolka i w prowadzeniu i dla dziecka.

Ja już w grudniu przerzuciłam się na parasolkę gdy jadę do miasta czy lekarza. Może mniej wygodna, ale o wiele szybciej się składa i rozkłada. No i mniej dźwigania.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: zuza12345 » 09 cze 2014, 8:26

mam pytanie jaki stelaż do wózka się lepiej sprawdza?
1) z przednimi kołami "obrotowymi?
Obrazek
czy
2)
Obrazek

może któraś z was miała do czynienia z jednym i drugim i ma porównanie który rodzaj się lepiej prowadzi czy tez może nie ma to w ogóle znaczenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kochecka » 09 cze 2014, 8:58

My mamy co prawda trojkołowca ale przednie kółko jest obrotowe, można je też zablokować. Jak dla mnie przednie obrotowe kółko/kółka znacznie poprawiają komfort prowadzenia wózka. Z odblokowanym kółkiem wózek można prowadzić w zasadzie jedną ręką i wtedy wózek jest bardzo zwrotny.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Deco-Ania » 09 cze 2014, 9:02

zuza12345, ja jestem fanką obrotowych kółek, więc głosuję za 1.

Chociaż zarówno 1 i 2 podobają mi się wizualnie, to jednak zdecydowanie wybrałabym 1. A to dlatego, że:
MODEL 1
- plus: obrotowe koła (zawsze można je zablokować)
- plus: prawdopodobnie można dokupić do niego spacerówkę i wykorzystać stelaż dalej
- plus: duży koszyk

MODEL 2
- plus: świetny design (nawet wizualnie bardziej mi się podoba)
- minus: brak skrętnych kół
- minus: mały koszyk
- minus (choć niekoniecznie - zależy od wielu czynników): wydaje się być większy gabarytowo, co może mieć znaczenie przy pakowaniu go do samochodu i w takich codziennych sytuacjach, np. czy zmieści się do windy, czy wygodnie go będzie "wtaszczyć" do domu...
- minus: białe kółka - wyglądają obłędnie, ale za chwile stracą swój urok niestety
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: lmyszka » 09 cze 2014, 9:07

Ja też uważam, że obrotowe koła są najlepsze, zresztą tu jest opcja blokady więc jak komuś to przeszkadza wystarczy je zablokować. Nie wyobrażam sobie prowadzić wózka bez skrętnych kół.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 09 cze 2014, 9:07

zuza12345 moja koleżanka ma taki z kołami, których się nie da odblokować. Ja bym nim nie dała rady jeździć na dłuższą metę. Dla mnie wózek powinien zdecydowanie mieć przednie koła z możliwością skręcania. Możesz je sobie zablokować oczywiście w razie potrzeby.

kochecka pisze:Z odblokowanym kółkiem wózek można prowadzić w zasadzie jedną ręką i wtedy wózek jest bardzo zwrotny.

Dokładnie tak sobie wczoraj jechałyśmy z Mati po ubitej dróżce na Stawach Jana. Drugą ręką trzymałam za łapkę Hanię i takie chodzenie w ogóle nie sprawiało mi problemu.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: malaJu » 09 cze 2014, 9:26

mieć wózek bez przednich obrotowych to jak prowadzić auto bez wspomagania.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Patrycja11 » 09 cze 2014, 9:59

malaJu pisze:to jak prowadzić auto bez wspomagania.
kierowca się odezwał :p =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 09 cze 2014, 10:13

Patrycja11 pisze:
malaJu pisze:to jak prowadzić auto bez wspomagania.
kierowca się odezwał :p =))))

Ale porównanie dobre, więc się nie czepiaj :p
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agnieszka19 » 09 cze 2014, 10:16

Ja miałam przy Natalce bez obrotowych kół a teraz mam z obrotowymi.
Wnioski:
NIGDY WIĘCEJ WÓZKA BEZ OBROTOWYCH KÓŁ

Prowadzi się masakrycznie- tzn jak sie nie ma porównania to może się wydawać, że ok jest, ale jak się ma to już więcej nie chce się prowadzić innego wózka jak ze skrętnymi kołami. Efekt posiadania wózka bez skrętnych kół był taki że zmieniłam go na spacerówkę mniejszą już jak Natalia miała 6 czy 7 miesięcy a teraz Martyna ma już prawie 11 i nadal wozimy się w duzym wozku i na razie zmieniać go nie chce :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Patrycja11 » 09 cze 2014, 10:39

szaraczarownica pisze:
Patrycja11 pisze:
malaJu pisze:to jak prowadzić auto bez wspomagania.
kierowca się odezwał :p =))))

Ale porównanie dobre, więc się nie czepiaj :p
wiem wiem, ale chodziło mi bardziej o porównanie jakie dała Ju :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: ava » 09 cze 2014, 10:40

zuza12345 pisze:może któraś z was miała do czynienia z jednym i drugim i ma porównanie który rodzaj się lepiej prowadzi czy tez może nie ma to w ogóle znaczenia?
Mam porównanie, u siebie mieliśmy wózek ze skrętnymi kołami, a u moich rodziców starszy model bez skrętnych kół i zdecydowanie jestem za pierwszym modelem. Duuuużo wygodniejszy, no i jak Dziewczyny już pisały możesz sobie te skrętne koła zablokować jeśli zajdzie taka potrzeba. Ja wózka używałam tylko na typowe spacery (jak to na wsi), a Ty w mieście pewnie będziesz bardziej go eksploatować, wygoda jest bardzo ważna i jak dla mnie nie ma się nawet nad czym zastanawiać ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kasieńka 85 » 09 cze 2014, 11:02

Przy Karolci skrętne koła miałam zablokowane(jakoś wygodniej mi się wtedy jeździło). Obecnie, z racji tego, że trzymam za rączkę Karolcię, wózek prowadzę jedną ręką. Koła są odblokowane i nie wyobrażam sobie jeździć inaczej. Delikatny ruch nadgarstka i wózek skręca...czad po prostu :D
Z perspektywy czasu na pewno nie kupiłabym wózka 3w1. Wolałabym kupić oddzielnie gondolę a później parasolkę. Mój wózek nie należy do najcięższych, mieszkam w bloku z windą a i tak muszę się z nim naszarpać, żeby znieść z półpiętra( po prostu rozkładam go-oddzielnie gondola i stelaż, bo znieść złożonego bym nie dała rady i bałabym się, że się wywrócę). A nie potrafię sprowadzać go tak, jak niektóre mamy. W efekcie ze spacerówki korzystałam sporadycznie.
Proponuję też zwrócić uwagę na sposób wypinania i wpinania gondoli w stelaż.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: zuza12345 » 09 cze 2014, 20:19

dziękuje za odpowiedź, też tak właśnie mi się wydawało, że z tymi obrotowymi się będzie lepiej prowadziło 8-)
malaJu pisze:mieć wózek bez przednich obrotowych to jak prowadzić auto bez wspomagania.
dobre porównanie ;)


Deco-Ania, nie patrzyłam jeszcze konkretnych wózków te to pierwsze, które znalazłam żeby zilustrować o co mi chodzi >D
wprawdzie bardzo podobał mi się ostatnio u koleżanki wózek JEDO, na białej ramie, koła ze szprychami, i gondola w odcieniach beżu i capuccino, bardzo zgrabny.. :D i ona tez miała zimowe dziecko, więc wybrała go ze względu na sporą gondolę.. bo jak się ubierze dziecko we wszystkie warstwy, żeby w wózku miło jeszcze luz.. no ja mam termin na październik, więc to też w moim wypadku będzie miało znaczenie

kasieńka 85 pisze:Proponuję też zwrócić uwagę na sposób wypinania i wpinania gondoli w stelaż.
tzn?

macie może jeszcze jakieś wskazówki co się przydaje przy wózku, a co nie? czym się kierować przy szukaniu idealnego wózka?
np mi się wydaje, że parasolki są niewygodne i nie warto dopłacać za to, natomiast moskitiera, a i owszem .. czy jestem w błędzie :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: malaJu » 09 cze 2014, 20:27

Patrycja11 pisze:kierowca się odezwał :p =))))

:ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
może nie jeżdżę, ale uczylam się na Uno bez wspomagania (tak, tak, taka stara jestem), a potem mi dali Fiestę. No to chociaż tyle z jazdy pamiętam ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron