Pierwsze wózki

Wózki, butelki, podgrzewacze, łóżeczka, ubranka, smoczki i wiele, wiele innych rzeczy dla naszych dzieci.

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Patrycja11 » 24 maja 2013, 14:30

MadMar pisze:na pompowanych, skrętnych kołach z amortyzacją
4 kołowca Quinny niestety nie znajdziesz. Chyba że Quinny Speedi, ale on nie jest 4 kołowy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 24 maja 2013, 14:53

Patrycja11, to nie wiem, może mi się coś pomyliło. Na jakichś warsztatach był pan, który prezentował taki wózek (quinny moodd) (fakt w wersji 3-kołowej) i mówił, że jest opcja 4-kołowa
no w każdym razie i tak musimy wszystko pomacać na żywo
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Patrycja11 » 24 maja 2013, 16:33

MadMar, można zmienić sobie przednie koła (Bynajmniej w buzz tak można było) ale nie będą one pompowane, tylko plastikowe.
Pokaże Ci o co mi chodzi...
To jest Buzz trzykołowy
Obrazek

można zrobić taki czterokołowy:

Obrazek


Albo dokupić takie przednie koło
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: niesia2708 » 24 maja 2013, 17:42

MadMar, szukamy podobnego wózka :)
W pierwszej wersji podobał mi się TAKO Captiva, ale na żywo wydawał mi się dość wielki.
Mój drugi wybór to Euro-Cart Passo
Obrazek
Bardzo fajnie się prowadzi, na sprężynach więc jest "elastyczny". Duża gondola. Przyjemna cena :) Jedyny minus ode mnie za kolor, ponieważ ciężko było znaleźć uniwersalny zarazem niezbyt jasny i niezbyt ciemny :)) Ten wózek można na żywo zobaczyć w Dino.
Ostatecznie nasz wybór padł na firmę Adbor model S-line :)
Obrazek
Wózek ten polecili mi znajomi mojej siostry prowadzący sklep w Piotrkowie. W sumie bardzo podobny do wózka powyżej. Trochę inny sposób składania. Gondola taka sama, odpinane wnętrze gondoli więc można zdjąć do prania. Fajna kolorystyka. Cena przyjemna. Ponoć współpracują z firmą Adbor od dawna i nie mają do niej zastrzeżeń... Z tego co widzę wózek powinien być także w DINO.
http://dino.sklep.pl/nowy/wozek-2w-1-ad ... ca4af2c797
I ich konto na FB gdzie jest dużo zdjęć:
https://www.facebook.com/Adbor.wozki.dzieciece
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: malaJu » 24 maja 2013, 19:39

MadMar pisze:ale czy w gondoli nie jest cieplej? i może lepiej w spacerówkę przesiąść się dopiero na wiosnę?
jesli spacówka ma opcję zabudowania na zimę, to powinno być ok. Moja Teutonia ma. bo dokupilismy akcesoria.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agnieszka19 » 29 maja 2013, 13:16

Kupiony dla Martynki:
Tako Laret
Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 29 maja 2013, 13:47

agnieszka19, piękny kolor :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Blue » 29 maja 2013, 15:44

Agnieszka-piekna charakterna fuksja dla Twojej dziewuszki o rownie slicznym imieniu:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agnieszka19 » 29 maja 2013, 16:09

Też jestem zakochana w tym kolorze :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Pepsi » 29 maja 2013, 19:42

szaraczarownica pisze:piękny kolor

oj tak <3
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 01 cze 2013, 21:30

Decyzja podjęta- wybraliśmy Tako Laret. Wersja imitująca len. Mam nadzieję, że się sprawdzi;)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agunia » 02 cze 2013, 21:03

MadMar a w jakiej kolorystyce? To był mój wymarzony wózek również imitacja lnu,ale waga i gabaryty niestety go zdyskwalifikowały ::(
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 02 cze 2013, 21:23

agunia, czerwono-szary Obrazek
Chociaż beżowo szary też wyglądał super ;)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: malaJu » 02 cze 2013, 21:49

MadMar, chyba Fuente go ma. Sprawdź w dzienniku ciążowym (archiwum dzienników). Tylko w zestawieniu beżowo-szarym.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kari » 02 cze 2013, 21:53

MadMar, Fuente ma taki sam jak Ty na 3 stronie tego wątku jest nawet zdjęcie, z tego co pisała w swoim dzienniczku jest bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kakonka » 02 cze 2013, 21:56

kari pisze:MadMar, Fuente ma taki sam jak Ty


otóż nie :p Fuente ma Captivę :)
Agnieszka19 kupiła Lareta :) Firma ta sama tylko model inny :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fuente » 02 cze 2013, 21:56

malaJu pisze:MadMar, chyba Fuente go ma. Sprawdź w dzienniku ciążowym (archiwum dzienników). Tylko w zestawieniu beżowo-szarym.


Ja mam taką kolorystykę z imitacją lnu (czerwono- szary) ale Tako Captiva Mohican :) Wózkiem jestem zachwycona... Laret różni się w zasadzie tylko torbą i wzorem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kari » 02 cze 2013, 21:59

kakonka, dobrze mój błąd przepraszam
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 02 cze 2013, 22:03

Fuente, właśnie odnalazłam Twoje zdjecie.
Rzeczywiście -różnią się detalami. Tym bardziej cieszę się że jesteś zadowolona;) mam nadzieję, że i my będziemy bo na razie bardzo mi sie wozek podoba.
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fuente » 02 cze 2013, 22:47

MadMar, będziecie zadowoleni... Choć wózek jest spory i ciężki. Ale za to jest bardzo zwrotny, lekko sie prowadzi i żadne tereny- kamienie, piaski, górki, dołki śniegi i błota nie są mu straszne :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: niesia2708 » 23 cze 2013, 16:21

U nas stanęło w końcu na Tako Laret kolor fioletowy :)
Obrazek
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Kurczak » 23 cze 2013, 18:22

U nas stanęło na Jedo Fyn. Kolor fioletowy, widzę, że ostatnio modny ;) Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: agunia » 24 cze 2013, 13:36

Faktycznie fiolet ostatnio w modzie ::) U nas zakupiona bebetto luca
Obrazek
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 24 cze 2013, 13:41

Nasz tez mial byc fioletowy;)
Ale urzekl mnie ten szaro-czerwony i wygral ostatecznie:)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 24 cze 2013, 17:25

MadMar, nie umniejszając uroku innych wózków, ale gdybym miała wybierać, to też bym wzięła Twoją kolorystykę :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fuente » 24 cze 2013, 19:28

szaraczarownica pisze:MadMar, nie umniejszając uroku innych wózków, ale gdybym miała wybierać, to też bym wzięła Twoją kolorystykę :D


w wersji imitacji lnu ta wersja kolorystyczna jest najfajniejsza :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: MadMar » 24 cze 2013, 19:39

w wersji imitacji lnu ta wersja kolorystyczna jest najfajniejsza :)
też mam takie wrażenie;)
ale to rzecz gustu jak wiadomo
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: taja » 24 lip 2013, 14:54

my mamy Mutsy Transporter.
Rety, mogłabym napisać mega wypracowanie o tym wózku. w ogóle poszukiwania dla mnie były ciężki i koniec końców stanęło na nim. czy jestem zadowolona ?? nie wiem.

i tak i nie.
w mieście, na chodniku źle mi się prowadzi. tzn na kostce, równych płytach jedzie sam. gorzej jak zdarzy się dziura, krawężnik, przednia oś hałasuje jak z plastiku a dziecko nie ma żadnej amortyzacji i podskakuje w nim biedne.
to ale mnie natomiast ogromnym plusem jest na bezdrożach !!! mknie idealnie po drogach leśnych !!! tylko szyszki są przeszkodą, bo nawala jak na żwirze, kocich łbach korzeniach.
kosz-wielki-mieści wszystko, nawet 6 pak wody mineralnej i inne zakupy. jednak nawet odrobinę obciążony szoruje po krawężnikach, ponieważ jest nisko zawieszony. tym sposobem mamy dziurę na wylot. na wycieczki po lesie kosz zdejmuję, ale to chyba nie o to chodzi, żeby potrzebne rzeczy trzymać w torbie na ręku :)
koła piankowe-super,bo po drogach w lecie wyjmowałam wielokrotnie rożne powbijane w nie rzeczy. ale on dawna nastrajam się na zakup przednich pompowanych,aby w spokoju przetrwać spacery po mieście, może nie będą takie beznadziejne, bo przyrzekam, że ten odgłos plastikowego wózka mnie dobija.
tapicerka-za bardzo się tym nie przejmuje, to wózek, dziecka. zwykle jest brudny :) ale raz na ruski rok wezmę szczotę, płyn i szoruję z całej siły. do tej pory dziur nie ma :)
buda-mogłaby być troszkę bardziej nasuwana, nawet słońce w samo południe przeszkadza dziecku.
dodatki-drooogie. torba-260 zł, parasolka - 160 zł. nieoryginalne nie pasują, szczególnie parasolki.
tylne koła są super, dobra amortyzacja, genialne.
brakuje mi przekładanej rączki.
ogólnie wózek wizualnie też ładnie się nie prezentuje, ale nieważne. wózek służy do jeżdżenia.
tak to wcale za lekki nie jest, ciężko mi z zawartością wnieść go na 1 piętro i to bardzo.
a, niestety nie rozkłada się na płasko, w upale dziecko mi się poci, materiał jest sztuczny, ale to chyba standard.
drugi raz bym go nie wybrała. ale jak spaceruję po lesie z koleżankami, które nie maja wózków terenowych, tylko miastowe, albo nie daj bóg 8-) tzw. zwykłe, to jestem baaaaardzo zadowolona z wyboru :)

następnym razem kupię zwykłą, tania gondolę, zainwestuję w spacerówkę jeepa, baardzo mi się ona podoba :)
a teraz szukam małej, najlepiej nadającej się również do lasu spacerówki.

dokończę swoje spostrzeżenia.
super sprawą jest podgłówek w spacerówce. szczególnie dla dziecka, które samo nie siedzi. główka nie lata na wszystkie strony.
blokada przednich kół-świetna sprawa na uczęszczanych przez samochody leśnych, piaszczystych drogach. nie ma problemu z pchaniem.
regulowana wysokość rączki też się sprawdza.

gdybym produkowała wózki zrobiłabym dwie wersje budy-letnia i zimową. letnią taka bardzo siateczkową, zimową duużą, żeby można było całkiem zakryć wózek.
aluminiowa, srebrna rama stelaża łatwo się rysuje, ale mi wygląd wózka nie spędza snu z powiek
wózek jest stabilny, nie da się go przechylić na bok, nie ma prawa się przewrócić, a widuję wózki, gdzie nie dość że trzeba pchać przed siebie, to kontrolować uciekanie na boki, nie wiem jak to powiedzieć, jest stabilny i już
nie wiem czemu służy ruchoma rączka przed dzieckiem do góry i do dołu, chyba tylko temu, żeby dziecko mogło ją sobie podnosić nogami na spacerze.

aaaa, świetna rzeczą jest montowanie części spacerowej wózka, jest ona ta takie zaczepy, nie jest taką sztywną częścią, z która nie wiadomo co zrobić wpinając fotelik. składa się ją na pół i można na płasko położyć np w bagażniku samochodu.
a co do adapterów-do fotelika Recaro trzeba nabyć inne, łatwo wchodzą w wózek, jednak zakładanie i wyjmowanie z niego fotelika jest niewygodne bardzo.
budę można zdjąć i używać samej parasolki, ale nie wiem czy ktokolwiek tak jeździ z dzieckiem
hamulec jest super mocny. jeżdżąc w autobusie nie trzeba nawet wózka trzymać, nie ma szans, aby się poruszył. koła też mocno trzymają.
co do wagi, pisałam że nie jest najlżejszy. z dzieckiem i takimi codziennymi zakupami ważyłam i waga wskazała 25 kg. nie wiem jak dałabym sobie rade z cięższym wózkiem, np X-landerem, który bardzo chciałam.

połączyłam posty, żeby się lepiej czytało i poprawiłam pisownię. Patrycja11
"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."

Obrazek
Obrazek
taja
 
Posty: 272
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: niesia2708 » 28 lip 2013, 16:22

niesia2708 pisze:U nas stanęło w końcu na Tako Laret

I jestem mega zadowolona. Duże koła super nadają się na nasze dziury a dodatkowo skrętne przednie koła sprawiają,że wózek prowadzi się jedną ręką.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fibi » 06 wrz 2013, 11:50

Witam :) Chciałabym zapytać te Mamy, które zdecydowały się na wózek Bebetto - Luca, czy jesteście zadowolone? Ja jeszcze nie zdecydowałam, ale ten jest u nas na pierwszym miejscu...
Fibi
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2013, 11:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 23 lis 2013, 15:38

Mam prośbę o poradę odnośnie wózka, ale nie chodzi mi o konkretny model (będziemy kupować bliźniaczy) tylko o typ wózka. Dziewczyny mają się urodzić marzec/kwiecień (ew wcześniej trochę) czyli lato powinny przejeździć w głębokim wózku, a przesiąść się na wersję spacerową mając z 7miec koło listopada (chyba dobrze kalkuluję?). I teraz zastanawiam się czy nie kupić teraz tylko wersji głębokiej, a spacerówkę kupić później od razu parasolkę.. tylko czy nie zmarzną w takiej parasolce jesienią i zimą w tym wieku? np w czymś takim:
Obrazek
Niestety wózek, który byłby sensowny w naszym przypadku 2w1:
Obrazek
waży bez dzieci i osprzętu ok20kg i kosztuje ok 3200 bez fotelików, więc i cena jest spora i jakbym miała za pól roku kupować nowy wózek, bo mi będzie np za ciężko pchać takie coś z plus podrośnięte dziewczyny to bez sensu... możecie coś doradzić?
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Patrycja11 » 23 lis 2013, 15:46

Z tego co kojarzę to w wersji głębokiej miała wózki Mutsy kasia_m85 wiec najlepiej byłoby kiedy ona by Ci doradziła.
Ten drugi chyba miała zabieganamama i pisała że jest koszmarnie ciężki i że nie może doczekać się kiedy przesadzi dziewczynki w wózek typu parasolka.

Także chyba lepiej jak mamy "bliźniacze" ci podpowiedzą :)

Fajną opcją w parasolkach Maclarena (np. w XLR) jest głęboka budka.

tutaj na fotce widać najlepiej

Obrazek


Jeśli w bliźniaczych tak jest również, to uważam to za duży plus, bo nawet jak jest dość zimno w listopadzie, to można te budki zaciągnąć tak, że dzieciaczkom nie wpada zimne powietrze. Musiałabyś sobie chyba porównać na żywo i wtedy zdecydować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Fuente » 23 lis 2013, 15:50

Karola5, moja Amelcia rodziła się pod koniec marca, więc tak jak piszesz lato przejeździła w gondoli, a w październiku mając nieco ponad 6 miesięcy przesiadła się do spacerówki.

Spacerówki mam dwie. Jedną od naszego TAKO - wózka w wersji 3 w 1. Tym wózkiem Amelka jeździ jak jestesmy u nas w domu, czyli na naszej wsi. Drugi wózek to zwykła parasolka, w której Amelcia podróżuje jak jesteśmy u mamy, po to żebym nie musiała wozic naszego ciężkiego TAKO.

Na początku bałam się, że będzie jej za zimno w spacerówce u mojej Mamy i planowałam wozić ze sobą TAKO. Potem jednak zaczęłam ją opatulać kocykiem. Kupiłam duży, grubszy koc i podkładam jej go pod spód, żeby nei zawiewało jej pod plecki. Jest jej cieplutko, choć nie ukrywam, że na pewno nasz TAKO lepiej sie sprawdza w takie pogody jak teraz. Raz że jest lepiej zabudowany i chroni przed wiatrem, dwa że lepiej się go prowadzi po roztopach i błocie. Zimą w śniegi nie wyobrażam sobie jeździć zwykłą standardową spacerówką, zwłaszcza po mojej wsi.

Jeśli martwisz się, że będzie Dziewczynkom za zimno, to mogę Cię uspokoić w spacerówce zwykłej możesz dzieci otulić kocykiem porządnie, albo dokupić im śpiworki do wózków, wtedy będą miały cieplutko :)

Ja biorąc pod uwagę swoje odczucia kupiłabym wózek 3 w 1. No ale ja nie muszę go nigdzie dźwigać, bo mieszkamy w domku, więc nie wnosze go nigdzie po schodach. Czasem wrzucam go tylko do auta, ale to moment. Natomiast nieporównywalnie lepiej prowadzi mi się ten wózek niż zwykłą spacerówkę. Weź pod uwagę, że za dobrą spacerówkę z dobra amortyzacją i porządnymi kołami tez musisz sporo zapłacić. Zwykłe spacerówki są tańsze owszem, ale też niestety gorzej się prowadzą, zwłaszcza w okresie zimowym czy jesiennym kiedy na dworze jest błoto lub śniegi :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 23 lis 2013, 15:55

Karola5 ja wprawdzie doświadczenia z wózkami podwójnymi nie miałam, ale wydaje mi się, że jeśli dziewczynki będą się dobrze rozwijać, to będą chciały widzieć świat wcześniej niż mając 7 miesięcy. Także możliwe, że wymuszą przesadzenie do spacerówki mając ok. pół roku. Według mnie jak parasolka będzie solidna, będzie miała osłonki na nóżki, to spokojnie dziewczynki będą mogły jeździć w lekkiej parasolce jesienią i zimą. Ja z perspektywy czasu trochę żałuję, że nie kupiłam wcześniej parasolki. Biorę pod uwagę też to, że będziesz się poruszała po terenie typowo miejskim.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 23 lis 2013, 16:30

No tak, w grę wchodzi raczej tylko teren miejski, ew park, czy las ale z ubitą ścieżką. Nie będę musiała też wnosić po schodach bo jest winda. Co do modelu to wstawiłam przykładową spacerówkę, bo na razie oglądałam tylko wózki 3w1.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 23 lis 2013, 16:35

Patrycja11, Kasia miała dwa pojedyncze wózki głębokie, a ja potrzebuję jeden.. Co do wagi wszystkie wózki 3w1 bliźniacze ważą ok 20kg jakby było za łatwo stąd też min moje rozważania parasolkowe :twisted:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Bian » 23 lis 2013, 16:37

Karola5 bo jeszcze widziałam taki wózek 3w1 - BabyActive Twinni 2013. Ma leki stelaż - 6 kg i podobno z gondolą waży 14 kg. Aczkolwiek nie wiem jak ze stabilnością takiego wózka.
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: martula_87 » 23 lis 2013, 16:42

Karola5, moim znajomy ostatnio urodziły się bliźniaki i o ile się nie pomyliłam to zakupili taki wózek http://www.leo.sklep.pl/dla_blizniakow/p358.
Z tym że maluszki urodziły się październiku więc dokupili gondole.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: lmyszka » 23 lis 2013, 17:08

J ze swojego doświadczenia co do parasolek tych lekkich z małymi kołami odradzam przesiadanie się na nie w zimę.
Na pewno zależy to od modelu ale my w chicco zakopywaliśmy się w śniegu i nie byłam w stanie Go pchać, a przy podwójnym obciążeniu będzie jeszcze gorzej.
Moim zdaniem zimę najlepiej przejeździć w spacerówce z dużymi kołami czyli tej od gondoli.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kasia_m85 » 24 lis 2013, 13:54

Karola5 ja już Ci pisałam o wózkach, ale dla mnie jedynym sensownym bliźniaczym z gondolami jest Bugaboo http://www.bugaboo.pl/produkty_bugaboo/donkey
I gdybym jak urodziły sie dziewczyny zdecydowała się na jeden a nie dwa pojedyncze to pewnie stanęłoby na tym. Chciałam go nawet kupić w wersji spacerowaj jak szukałam wózka podwójnego wiosną, ale sprzedają tylko razem z gondolami które potrzebne mi nie były. Jest na prawdę fajny, do obejrzenia w Mama i ja. Tylko cena :?
Jeśli przesadzisz dziewczynki do spacerówki zimą to ja odradzam parasolkę z małymi kołami. Parasolka jest lekka, ale z dziewczynkami i po śniegu itp będzie ciężko. Duże koła to jednak duże, nawet jak wózek będzie cięższy. My teraz jeździmy prawie tylko naszym podwójnym Cosatto, ale na zimę go schowamy,bo te małe kółka na śniegu na naszym terenie na pewno nie dadzą rady.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: wikusia » 24 lis 2013, 14:08

Karola5, ja miałam x-lander bliźniaczy. To był nasz jedyny wózek, idealnie się sprawdził. Moje dzieci urodziły się pod koniec września. To jest wózek jeden obok drugiego. Pytanie jak u Was z szerokością drzwi? Czy Wam się zmieści do windy itp?
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Karola5 » 24 lis 2013, 20:17

kasia_m85, bogaboo są fajne, ale za wózek bez fotelików 5tyś to dla mnie za dużo :)
wikusia, mamy dużą winę i drzwi wejściowe 90cm, w domu 75cm. Także raczej szerokością się tak nie martwię, tym bardziej że wózek chyba będzie stał głównie na korytarzu.
Dzięki za porady, będziemy jeszcze macać i myśleć >D
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: milencja83 » 07 gru 2013, 19:57

U nas po wielu wątpliwościach decyzja zapadła - wózek kupiony JEDO FYN MEMO szary imitacja lnu. Mam nadzieję, że będzie się sprawował dobrze ::) .
Obrazek
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: kisskiss » 13 gru 2013, 16:05

My też wybraliśmy Jedo Fyn Memo w szarościach. Popełniłam nawet na jego temat krótką notkę na bloga: http://inspiracjemamy.blogspot.com/2013 ... ujemy.html
kisskiss
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2013, 17:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze wózki

Postautor: milencja83 » 13 gru 2013, 16:48

kisskiss normalnie jakbym czytała o sobie ;;).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 13 gru 2013, 17:05

kisskiss, ten test wózka to jakiś niezły odjazd. Oglądałam wybiórczo i bez dźwięku, ale powaliła mnie próba podjechania pod kilka schodków przodem. Że się tak wyrażę: wtf?? Ten facet chyba nie ma dziecka albo nie jeździ z nim wózkiem na spacery ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Pepsi » 13 gru 2013, 20:20

szaraczarownica pisze:powaliła mnie próba podjechania pod kilka schodków przodem.

=)))) =)))) =)))) ciekawe czy by dziecka nie zgubił. Przy tych próbach to pewnie w nogach i tak poskładane w pół by leżało :lol:
a tak w ogóle to co to za patent na schody przodem?? :|
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: szaraczarownica » 13 gru 2013, 20:31

Pepsi pisze:a tak w ogóle to co to za patent na schody przodem??

Pepsi, ja od tego czasu zachodzę w głowę, czy istnieje jakikolwiek wózek, który akurat ten test by przeszedł :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: misia-misia » 13 gru 2013, 20:46

Ja kiedyś próbowałam podjechać przodem... No... Po prostu zapomniałam się :P Ale szybko wyprowadziłam sama siebie z błędu :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pierwsze wózki

Postautor: Kurczak » 13 gru 2013, 21:37

A mnie się udaje przodem po schodkach, trzech, ale płaskich :D Do naszego pobliskiego sklepu jakoś w ten sposób wygodniej mi wjechać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wyprawka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości