Warsztaty dla Mam powracających na rynek pracy

Co portal planuje i jakiej pomocy potrzebuje, by ruszyć z pomysłem.

Warsztaty dla Mam powracających na rynek pracy

Postautor: Fuente » 12 mar 2015, 22:55

Dziewczyny,

Planuję zorganizować bezpłatne warsztaty dla mam które wracają do pracy po urlopie macierzyńskim, planują zmianę pracy, lub po prostu chcą skorzystać z okazji do spotkania w kobiecym gronie podczas aktywnego szkolenia. Szkolenia mają dotyczyć dwóch aspektów:

1. Poszukiwania pracy. Jak poprawnie napisać CV i dlaczego warto dołączyć do aplikacji list motywacyjny?
2. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Mój plan jest taki że cykl warsztatów ma być bezpłatny, patronat nad tym programem ma objąć portal łódzkie mamy, liczę również na to, że uda mi się do programu włączyć Urząd Miasta łodzi, lub Łódzki Urząd Pracy - ale ponieważ pomysł jest w fazie projektowej- nie jestem jeszcze w stanie tego obiecać :) Wstępnie do współpracy udalo mi sie przekonać Anię ze Smykawki, więc spotkania odbyłyby się w kawiarni :) Szacuję, że jedno szkolenie to około 2 godzin, aktywnego warsztatu. Warsztaty planuje prowadzić samodzielnie- bo pewnie część z Was nie wie, ale jestem szkoleniowcem z wykształcenia, a właściwie mam uprawnienia do bycia Trenerem Biznesu.

Piszę do Was, ponieważ potrzebuję zbadać potrzeby szkoleniowe grupy docelowej. Powiedzcie mi czy w ogóle wśród Was byłyby jakieś chętne na tego typu warsztaty? Jesli tak to jakie byłyby Wasze oczekiwania względem takich spotkań? Jakie zagadnienia/problemy chciałybyście poruszyć? Czy poza blokami które zaproponowałam, istnieją jeszcze jakieś aspekty które chciałybyście poruszyć?

Będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie Wasze sugestie i odpowiedzi w tym temacie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Wróć do Łódzkie Mamy Potrzebują

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości