Wycieczka rowerowa z dzieckiem

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Pepsi » 09 lip 2013, 17:51

Sezon w pełni a na forum brak tematu o wycieczkach rowerowych ;;) Większe maluchy pewnie śmiagają na swoich ale te mniejsze siedzą wygodnie np. w fotelikach rowerowych. Na rynku jest coraz więcej rozwiązań umożliwiających wycieczki rowerowe z maluchami. Przyczepka, fotelik montowany z tyłu/przodu a może hol rowerowy. Co macie? co polecacie?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: poison_moon » 09 lip 2013, 18:47

My mamy Hamaxa Obrazek
Baśka go uwielbia, fajnie, że można go trochę pochylić, kupiliśmy drugie mocowanie, żeby nie było problemów z przekładaniem fotelika między naszymi rowerami, ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. W zeszłym roku zrobiliśmy setki km z B., wzięliśmy nawet udział w Tour de Kalonka :mrgreen: I strasznie mi smutno, że w tym sezonie sobie nie pojeżdżę... chyba, że październik i listopad będą ładne ;;)

usunęłam zdublowany post. Pepsi
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 09 lip 2013, 19:19

poison_moon, rewelacja, zabieramy się do zakupu roweru dla mnie i właśnie takiego fotelika. W zeszłym roku mówisz.. Gdzieś wyczytałam, chyba Zawitkowski nawet to powiedział, że dzieciaki, ale dopiero od 2 roku życia zaleca się wozić na takim foteliku, bo wcześniej kręgosłup dziecka nie jest jeszcze na to gotowy. I właśnie jak wy sądzicie?

Chętnie poczytam wasze opinie przed zakupem :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: rajeczka » 09 lip 2013, 20:01

My też mamy Hamaxa tylko wersję Kiss :) i w zupełności spełnia swoje zadania:) Za tą cenę wart był kupna. Nadia nigdy w nim nie usnęła. Kupiliśmy go, gdy mała miała póltora roku i tak użytkujemy do tej pory ;) przejechaliśmy z nim naprawdę dużo km. >D. Jesteśmy bardzo zadowoleni :)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Pepsi » 09 lip 2013, 20:05

My mamy fotelik Bellelli
Obrazek

Jeździmy drugi rok i nic się nie dziej. W tym roku trochę mniej kilometrów robimy przez moje kolano ale praktycznie każda ładna niedziela = wycieczka krótka rowerowa.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: poison_moon » 09 lip 2013, 20:10

Patrycja11 pisze:ale dopiero od 2 roku życia

A ja slyszałam, że od 3 ;;) Może jestem wyrodną matką, ale my zaczęliśmy wozić Baśkę w tym foteliku jak miała rok i 3 miesiące. Staralismy się jednak jeździć po w miarę równym podłożu, robiliśmy częste postoje, żeby mogła sobie pobiegać (nie była z tego zbytnio zadowolona ::) ) no i jednorazowo staraliśmy się nie przekraczać 20 km. Wyjątkiem było Tour de Kalonka, gdzie przejechalismy prawie 50.
Wyszłam z założenia, że nie jeździmy codziennie, nie robimy nie wiadomo jakich długich tras, więc raczej kręgosłup młodej nie ucierpi jakoś bardzo.
A poza tym ona to uwielbia! >D
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 10 lip 2013, 7:42

pijana-wiatrem, pokaż jaki, ja może będę zainteresowana :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Emi » 10 lip 2013, 12:01

my również mamy hamaxa, takiego jak wkleiła rajeczka,
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: lmyszka » 10 lip 2013, 12:28

Mój mąż też planuje kupić takie siedzisko. Ale u niego od planów do realizacji długaaaa droga =))))
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11311
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 105 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 15 maja 2014, 8:29

Patrycja11 pisze:zabieramy się do zakupu roweru dla mnie
tak się zbieraliśmy, że w końcu mąż podjął za mnie decyzję i MAM :)
W związku z tym wczoraj również nabyliśmy dla Gabcia

Obrazek

no i i on i my jesteśmy zachwyceni :)

Wczoraj pierwsza wycieczka, dzisiaj kolejna :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Bian » 15 maja 2014, 9:43

My też mamy Hamaxa, wersja Sjesta z pompowaną wyściółką :P Póki co Hanna nie chce korzystać... :evil:
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 15 maja 2014, 9:56

Bian, fajna ta wyściółka?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Bian » 15 maja 2014, 10:03

Patrycja11 fajna, jak dziecko mniejsze, to można sobie napompować, żeby było miękko :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 15 maja 2014, 10:06

Bian, no właśnie gdzieś mi się w oczy rzuciła, ale zastanawiałam się czy spełnia swoje zadanie. Chociaż my nie mamy i jak pytam Gabcia czy boli go pupa to mówi że nie, że jest luzik, więc nam chyba nie będzie potrzebne :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Bian » 15 maja 2014, 10:20

Patrycja11 wydaje mi się, że Gab jest już na tyle duży, że jemu aż tak bardzo nie byłoby to potrzebne. Nawet nie wiem czy Hance już będzie sens jakoś mocno pompować, ale np. takiemu dziecku półtorarocznemu na pewno się przyda.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Deco-Ania » 15 maja 2014, 11:42

My mamy taką zwykłą wyściółkę. A że swego czasu byliśmy mocno rowerowi, zdarzało się że i 50-60 km Antoś przejeżdżał. Ani razu nie narzekał, że go boli "siedzenie".
Większy problem mieliśmy z tym jak zasnął - ale tez rozwiązaliśmy (chociaż to nie było rozwiązanie idealne).

Ale ciekawa jestem czy ta pompowana mata jest wygodna w użytkowaniu, więc czekam na opinie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: momo » 15 maja 2014, 12:19

Deco-Ania pisze:Większy problem mieliśmy z tym jak zasnął - ale tez rozwiązaliśmy (chociaż to nie było rozwiązanie idealne).


A możesz napisać jaki? Helena potrafi mi odstawić taki numer zawsze najdalej od domu, dobudzić jej nie mogę, a wrócić jakoś trzeba, także każde rozwiązanie jest na wagę złota :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
momo
 
Posty: 64
Rejestracja: 24 paź 2013, 15:35
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Bian » 15 maja 2014, 13:00

Ten nasz model ma regulowane pochylenie oparcia jakby dziecko zasnęło. No ale na razie to wszystko teoria, muszę Hankę przekonać do wspólnych wycieczek.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Deco-Ania » 15 maja 2014, 16:23

Bian pisze:Ten nasz model ma regulowane pochylenie oparcia jakby dziecko zasnęło
Nasz tez ma (Hamax Sleepy), ale nie ma co ukrywać, że jak dziecko zaśnie to i tak nie zdaje to egzaminu bo głowa lata mu na wszystkie strony.

momo pisze:A możesz napisać jaki?
Przyczepialiśmy kask do oparcia fotelika za pomocą takich rzepów od lampki rowerowej. Na tyle, żeby głowa nie latała za bardzo na boki, ale żeby mógł nią delikatnie ruszać oczywiście. Czasami - jak wycieczka miała być dłuższa - zabierałam też taką dmuchaną podróżną poduszkę na szyję.
Tak jak mówiłam - sposób nie jest idealny, ale przyznam, ze wolę to niż latająca na wszystkie strony i niebezpiecznie wychylająca się na boki głowa dziecka.
Wiem, wiem - w teorii kiedy dziecko zaśnie, powinno się przerwać wycieczkę i odczekać, ale... sorry, nie zawsze to jest wykonalne.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: kakonka » 15 maja 2014, 16:32

i my od kilku tygodni używamy Hamaxa smiley Obrazek
Filip uwielbia w nim jeździć :) każe sobie przypinać stopy, jak zapomnę opieprza mnie :p
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Kurczak » 07 lip 2014, 11:53

Dziewczyny, a czy orientujecie się, czy są jakieś foteliki, w których można bezpiecznie przewozić dziecko 11-miesięczne?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: agnieszka19 » 07 lip 2014, 11:54

Kurczak pisze:Dziewczyny, a czy orientujecie się, czy są jakieś foteliki, w których można bezpiecznie przewozić dziecko 11-miesięczne?


Kurczak z tego co pamietam to w ogole dziecka nie powinno sie wozić na rowerze do 24 miesięcy... Chodzi o jego kręgosłup...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Kurczak » 07 lip 2014, 11:55

Tak podejrzewałam, dzięki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: caixa » 25 wrz 2014, 16:18

Kurczak, są takie fajne przyczepki dla maluchów. Widziałam taką w sklepie Bikermania przy ul. Wydawniczej. Za granicą są bardzo popularne.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10677
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Kurczak » 25 wrz 2014, 16:48

Wiem, widzieliśmy, oglądaliśmy, ale ja jakoś nie jestem na 100% przekonana, bałabym się, że mi dziecko wypadnie.
Teraz sezon już się skończy, a dwulatkę już od czasu do czasu będzie można przewieźć w siodełku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Blue » 25 wrz 2014, 17:13

Te przyczepki są super!
Blue
SuperMama
 
Posty: 18434
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Blue » 25 wrz 2014, 22:05

Jeszcze do przyczepek rowerowych wracając (już powyższego posta nie mogę edytować by dopisać),to ich zaletą jest zdecydowanie fakt,że wogóle nie czuć ciężaru-nawet 2 dzieci.Ja sama bez problemu ciągnęłam 2 panny (w sumie jakieś 35 kg + waga samej przyczepki),a naprawdę wytrawną rowerzystką nie jestem.Jeździliśmy w te wakacje naprawdę w długie trasy z dzieciakami i jest o wiele wygodniej niż w fotelikach (mnie np nieco znosi na bok na zakrętach i odczuwam ciężar).Z przyczepki dziecko nie wyleci bo są pasy.Generalnie można wsadzić poza dziećmi troche bambetli jak napoje,mały plecak itp.No tylko taka przyczepka ma 2 podstawowe wady-cena oraz gabaryty.Rozważaliśmy jej kupno (ta była wypożyczona),ale jakoś temat rozszedł się.PS.Na allegro ceny przyczepek zaczynają się od 250zł,dziwi mnie to bo jak mąż orientował się w cenach to była ona duuuuużo wyższa,ale nie mam czasu wczytywać się w szczegóły czym się różnią te tanie i te drogie,ale na pierwszy rzut oka widzę że amortyzacją.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18434
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Deco-Ania » 26 wrz 2014, 19:26

Kurczak, ja 11-miesięcznego szkraba wsadziłabym już w tradycyjny fotelik. Ważne, aby wybrać dobry.
Mnie osobiście przyczepki nie przekonują. Jeżeli jest to wakacyjna przejażdżka po lesie to może i tak, ale nie widzę takiej opcji np w mieście.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Kurczak » 26 wrz 2014, 19:27

Ja po przeczytaniu wielu opinii fizjoterapeutów w tym roku bałam się ryzykować z fotelikiem. Za rok na pewno kupimy. Przyczepka, tak jak napisałam, też mnie nie przekonuje, poza większymi kosztami jest również trudniejsza w przechowywaniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Blue » 27 wrz 2014, 9:49

Tylko jedna rzecz jeszcze:)Przyczepką my akurat jeździliśmy po ścieżkach rowerowych,bo wtedy łatwo sunie,ewentualnie fragmentami leśnych ubitych dróżek.Natomiast po wertepach lub w miejscach gdzie ciężko się manewruje bo jest np ciasno, lub trzeba jeździć slalomem,to nieco ciężej,gdyż one są dość szerokie i można np zawadzić kołem na zakrętach itp.Jak w razie kupimy własną przyczepkę (w te wakacje było o włos od tej decyzji,ale ostatecznie pożyczyliśmy),to będę kontynuować swoje opinie w tym wątku.U nas stałaby w garażu.Ogólnie jak dla nas niesamowita sprawa-naprawdę jeśli chodzi o komfort jazdy dla pasażera przyczepki jak i ciągnącego,(i pojemność :lol: of course),to nie ma porównania z fotelikiem,my byliśmy zachwyceni,a to nie był jakiś wypasiony model tylko raczej zwykły (choć nie znam się za bardzo;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18434
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: ola » 21 lut 2015, 15:03

Widzę że dopiero po 2 latach można wozić w takich fotelikach. Czyli w okolicach roczku lepiej nie korzystać? Nawet na chwilę, żeby się przejechać? nie mówię o jakiejś długiej wycieczce, ale max do godziny w rowerze - ale też nie całą godzinę ciągiem, a np. pół godziny, a później odpoczynek i po jakimś czasie drugie pół?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3343
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: zabieganamama » 21 lut 2015, 16:21

ola my synka woziliśmy od 11 miesiąca życia i szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, że to dla dziecka może być szkodliwe :shock: pomimo że mój mąż od lat pracuje w branży rowerowej i raczej na własnym dziecku by nie ryzykował ;) ... :roll: za granicą maluchy wozi się faktycznie częściej w przyczepkach , ale nie tylko, ale tam i kultura jazdy i przede wszystkim jakoś i ilość ścieżek rowerowych jest nie od porównania.
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Wycieczka rowerowa z dzieckiem

Postautor: Patrycja11 » 13 cze 2015, 21:39

Możecie sobie wyobrazić, że drugi dzień z kolei widziałam kolesia który jechał na rowerze i na plecach miał coś takiego:

Obrazek

:o :-o

Rower górski, koleś pochylony, w tym czymś na plecach dziecko mniej więcej w wieku 7-8 miesięcy.. Dynda głową w dół...
Szczena mi opadła do samej ziemi :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times


Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość