Zakupy z wyprzedzeniem

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: szaraczarownica » 26 lip 2013, 14:53

Chowając kolejną partię ubranek na 3-4 lata zaczęłam się zastanawiać, czy oprócz mnie ktoś też jest tak szurnięty. W ciąży miałam ubranka do 80, miesiąc po porodzie odebrałam od kocheckiej zamówione ubranka na 98, a niedługo potem na 104. Obecnie mam już nawet 110 (dwie koszulki z wyprzedaży), a 98 to już skompletowałam dwa kwadraty w ikeowskim expedicie.
Z jak dużym wyprzedzeniem kupujecie ubrania dla dzieci? Tylko jeden rozmiar, czy jednak więcej? A może po prostu kupujecie na bieżąco?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: martula_87 » 26 lip 2013, 15:12

szaraczarownica, ja może nie doszłam jeszcze do rozmiaru 110 ale 104 już mam :lol:
Zazwyczaj korzystam z jakiś okazji lub wyprzedaży w normalnych cenach raczej nie kupuje więc zawsze mam ubranka do przodu ;;)
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: malaJu » 26 lip 2013, 15:23

szaraczarownica pisze:Z jak dużym wyprzedzeniem kupujecie ubrania dla dzieci? Tylko jeden rozmiar, czy jednak więcej? A może po prostu kupujecie na bieżąco?

Póki byly maleńkie i szybko rosły tak. W tej chwili już nie dalej niż "na następny rok". Dużo wolniej dzieci rosną. Zatem teraz mam już komplet dla Uli na 98/104 a dla Leosia na 92. Z większych pojedyncze sztuki kupione "przy okazji". Buty też tylko "na przyszły rok". Dziś kupiłam dwie pary w Bacie online.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Patrycja11 » 26 lip 2013, 15:26

szaraczarownica pisze: A może po prostu kupujecie na bieżąco?
właśnie tak. Nigdy nie umiałam i nie umiem wyliczyć jaki rozmiar będzie nosił mój syn na przyszłe lato. Ba! Taki z niego chudzielec, ze nosi te same bluzeczki co w zeszłym roku. Czyli 80/86. Nie kupuje mu na 92 np. H&Mowych, bo wygląda jak szurnięty. Za długie, za szerokie, nie znoszę ;)
Teraz tez nie wiem jaki miałby nosić rozmiar na przyszły rok. Yyyyyy 92 :?: :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Deco-Ania » 26 lip 2013, 15:38

szaraczarownica pisze:A może po prostu kupujecie na bieżąco?
raczej tak.
Co prawda będąc w ciąży miałam większy zapas, ale to chyba każda z nas, bo wiadomo - krasnoludki szybciej rosną. Więc miałam przygotowane ubranka w rozmiarze: 56-68, czyli mniej więcej na pół roku.
Teraz raczej na bieżąco. Poza tym, u nas podobnie jak u Patrycja11, z Antka
Patrycja11 pisze:Taki z niego chudzielec, ze nosi te same bluzeczki co w zeszłym roku
.
Ma przeszło 110 wzrostu, ale koszulki na 116 są jak sukienki (nie tylko te z H&M). Teraz w użyciu są 104-110 i podejrzewam, że niektóre 110 zostaną na przyszłe lato. W szafie mam kilka egzemplarzy na 116 - bo kiedy Antek osiągnął 110 uznałam, że nie ma sensu już tego rozmiaru kupować. Ale okazały się jeszcze dużo za duże, więc leżą. Oczywiście wszystko zależy od firmy.
Na pewno nie kupuję na zapas butów - bo o ile np. koszulkę z kr.rękawem wykorzystam jeszcze zimą do przedszkola, to sandałek zimą raczej nie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Patrycja11 » 26 lip 2013, 15:42

Deco-Ania pisze:to sandałek zimą raczej nie.
gruba skarpetka, albo ze trzy pary i na śnieg :lol:

Ale tak serio, to mam dokładnie tak samo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: klara76 » 26 lip 2013, 15:48

z tych sanych powodów co Patrycja11 i Deco-Ania, nie kupuje Hance nic na przyszły rok; jest tak drobna, że mimo swych 105 cm czasem może założyć nawt 98; kostium kupiłam jej na rozmiar 92 - 98 bo w większym się topiła;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Deco-Ania » 26 lip 2013, 16:20

klara76, dokładnie mam to samo. Antek ma przeszło 110, a ostatnio w Smyku kupowałam mu majteczki na 98-104.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Pepsi » 26 lip 2013, 17:07

Kiedy Stelka była mniejsza kupowałam z dużym, a nawet bym powiedziała z bardzo dużym zapasem. Teraz przystpowałam bo z jej szafy się usypuje a poza tym te wyprzedażowe kolekcje jakoś mi nie przypadły do gustu więc nawet nie mam z czego zrobić zapasów :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: lmyszka » 26 lip 2013, 18:46

Ja też się ogarnęłam w tym temacie :) Młody ma rzeczy kupione do 116. I czasem za duże jest 104 a czasem 116 jest na styk :)
jak był mały tez miałam zapasy na zaś teraz się to nie opłaca bo wolno rosnie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: kakonka » 26 lip 2013, 18:51

Patrycja11 pisze:
szaraczarownica pisze: A może po prostu kupujecie na bieżąco?
właśnie tak.


rok temu kupiłam mu na wyprzedażąch buty i spodenki które nosi teraz ale spodenki są spięte na ostatni guzik, bo inaczej lecą z dupska. a buty i jesienią jeszcze ponosi- dobrze, że to trampki- bo w sandałach wyglądać mógłby nieco dziwnie :p

Ogólnie nie wiem jaki rozmiar za rok będzie nosić, więc tematem ubrań na przyszłe lato zajmę się w maju 2014 :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: kasia_m85 » 26 lip 2013, 19:25

Kupuję raczej tylko o jeden rozmiar do przodu. Chyba,że np. coś mi się bardzo podoba, pasuje na każdą porę roku a nie ma rozmiaru to zdarza mi się kupić większe. Albo np dana rzecz w którą ubieram aktualnie dziewczyny bardzo mi się podoba to idę do sklepu i kupuję identyczną ale większą " na potem".
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Patrycja11 » 26 lip 2013, 19:48

kasia_m85 pisze: kupuję identyczną ale większą " na potem".
szkoda, ze z tygryskiem naszym ulubionym są tylko co najwyżej do 86/92 i ja już tak zrobić nie mogę :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: agnieszka19 » 26 lip 2013, 21:27

Ja kupuję raczej na bieżąco...
W ciąży zrobiłam co prawda większy zapas bo mieszkałam w Anglii ale wiedziałam, że wracamy do Polski. Także miałam ciuszki do rozmiaru 80 skompletowane.

Teraz nie kupuje do przodu bo młoda nie rośnie "równo" tylko ma skoki nigdy nie wiem jaki rozmiar będzie dobry...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Bian » 27 lip 2013, 12:41

Ja również raczej na bieżąco, bo Hanka jest drobna i długo nosi jeden rozmiar. Obecnie jeszcze ma pojedyncze sztuki na 74 cm, które już ledwo starczają na długość, a na szerokość są idealne. Z kolei rozmiar 80 z H&M czy Reserved no to na niej wisi na szerokość. Zdarza mi się kupić rzeczy uniwersalne, np. spodnie, koszulki o rozmiar większe na przyszłość, ale nie śpieszy mi się, bo pewnie zanim wskoczy w 86 to akurat przyjdą następne promocje :P Podobnie jest z butami, kupuję na bieżąco w zależności od potrzeb. Pamiętam, że pod koniec zimy kupiłam jej dość mocno zabudowane półbuty w rozmiarze "20" z CoolClubu i dopiero teraz są dobre :twisted: Więc założyła dosłownie kilka razy jak były deszcze.

Poza tym nie chce mi się składować na zapas rzeczy, bo z reguły musiałabym je upchnąć gdzieś głęboko, a potem bym zapomniała. No i nie mam żadnej pewności, że coś co kupię teraz na zapas będzie mi się podobało za rok czy dwa :twisted:
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: taja » 27 lip 2013, 12:52

Kacper długo nosił ubranka 62. miałam ich duży zapas kupiony jeszcze w ciąży.więc był luz. w ciągu 2tygodni na gwałt kompletowałam ubranka 68, ale ponosił 2tyg i za małe. teraz 2tyg pasowało na niego 74, ale już robi się wszystko małe !!! :shock: nie sądziłam, że będzie rósł tak bardzo szykbo, więc kupowałam po 5 bodziaków, 3 pary spodni, jakąś bluzeczkę i starczało. nie wydałam dzięki temu dużo kasy 8-) po domu wiadomo, nawet lekko za małe rozciągnę po praniu, pozwalam mu się brudzić podczas jedzenia, więc po prostu jak cos nawet po domu się nie nadaje, wyrzucam. ale jak wychodzimy, wolę jak wygląda przyzwoicie.
jak dorwę na wyprzedaży łądną, praktyczną rzecz, ale większą nawet o 2 rozmiary zawsze kupuję. szczególnie bodziaki !! tego u nas zawsze mało !! spodenki wiadomo przydają się też, nie kupuję bluz, sweterków, bucików. to na bieżąco jak potrzeba.
nie ukrywam, ze ceny niwych ciuszków sa dla mnie za wysokie, tym bardziej, że rozmiary zmieniam co 2tyg 8-) szkoda mi kasy na bodziaka za 40zł, którego mój syn ubierze 3-4 razy. dlatego kupuję na wyprzedażach i mi z tym dobrze. oststnio kupiłam "na wyrost" w smyku bodziaki, sztuk 5 za 35zł :) czysta bawełna-idealne
"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."

Obrazek
Obrazek
taja
 
Posty: 272
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: misia-misia » 27 lip 2013, 13:15

szaraczarownica pisze:kolejną partię ubranek na 3-4 lata


aż tak szurnięta nie jestem ;;) natomiast korzystając z wyprzedaży letnich ubrań, mam w szafie reklamówkę ciuchów na przyszłe lato dla Majki. Podpytałam doświadczonych mam, jaki mniej więcej nosi rozmiar dziecko w wieku 2,5 i pokupowałam jakieś bluzeczki, sukienki.
W ciąży kupowałam raczej z małym wyprzedzeniem rozmiarowym, nie wiedząc czy wpasuję się rozmiarowo.
Sporo ubranek dostałam także na wyrost. Więc z automatu miałam większe ciuszki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Bian » 27 lip 2013, 13:24

misia-misia pisze:Sporo ubranek dostałam także na wyrost

O tak, w sumie jedyne ubranka, które mam np. dwa rozmiary wprzód to te, które dostałam po dzieciakach z rodziny.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: taja » 28 lip 2013, 8:25

ja również dostałam dużo ubranek po rok starszym syknu koleżakni. więc zawsze miałam w co małego ubrać, dała mi dosłownie wszystko :) a teraz je jej oddaje :) pomiędzy jej pierwszym a drugim będzie 2,5 roku różnicy więc nic się nie zmarnuje :D
"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."

Obrazek
Obrazek
taja
 
Posty: 272
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: monika » 29 lip 2013, 21:18

Raczej na bieżąco, ale czasem okupię go w rozmiarówkę wyżej. Czasem nie trafię z rozmiarem, założy coś kilka razy i za małe ::( Czasem coś mnie trzepnie i kupię coś w Tkmaxx np. sandały zimą i potem jest ok, albo jest problem-albo za duże, albo za małe:-( Z rozmiarówką się nie trafi, Młody ma 130cm wzrostu a ma ciuchy jeszcze na 116 oraz jedną bluzę na...152 :shock: Tak samo buty 31-33.
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: AnnaMaria » 29 lip 2013, 21:53

ja poszalałam i kupiłam 2 pary spodenek i kilka koszulek na przyszłe lato :ymblushing:
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: 19anioleczek92 » 29 lip 2013, 21:56

Ja też raczej kupuję na bieżąco Igor bardzo szybko rośnie,mając teraz 8,5msc nosi juz rzeczy na 80cm co prawda często mu coś kupuję ale z rozsądkiem że nie będzie leżało w szafie rok czy dwa,chyba że naprawdę jest jakaś bomba (cenowa) również to wtedy się zastanawiam, bo biorąc pod uwagę jego szybki wzrost i wagi i długości to nieraz mam problem... A co do butów na razie największe to ma na 21r na przyszły rok mam nadzieję:):):)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Deco-Ania » 30 lip 2013, 6:58

taja pisze:jak dorwę na wyprzedaży łądną, praktyczną rzecz, ale większą nawet o 2 rozmiary zawsze kupuję. szczególnie bodziaki !! tego u nas zawsze mało !!
Dokładnie, bodziaki to taki ciuch, który w przypadku okazji cenowej można kupić "na zapas".
Dla mnie największy problem jest z rzeczami typowo sezonowymi - bo tu rzeczywiście może się okazać, że np. kurtka zimowa będzie dobra latem :-)

misia-misia pisze:Podpytałam doświadczonych mam, jaki mniej więcej nosi rozmiar dziecko w wieku 2,5
Niestety u nas się to nie sprawdziło. Przez ścianę mieszkała z sąsiadka z dziećmi: Jeden z chłopców - o rok starszy, drugi - trzy miesiące młodszy. Niby powinnam mieć jakiś "odnośnik", ale Antoś jest o głowę wyższy od tego starszego chłopca. Jest prawie tego samego wzrostu co niemal rok starszy kuzyn (chociaz właściwie może już i tego samego? - dawno się nie widzieliśmy).

W ogóle z Antkiem mały problem, zwłaszcza ze spodniami: jeśli dobre na długość, to w pasie dwóch takich Antków by się zmieściło.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: kari » 30 lip 2013, 8:32

ja większość ubrań do tej pory dostawałam, w pierwszej paczce był do 6-9 miesięcy zanim się Filip urodził, później na 1-5-2 lata, teraz kupuję na bieżąco, wcześniej na promocjach kupowałam ubrania np. body na 86, które nosi teraz
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: rajeczka » 30 lip 2013, 10:12

ja nie kupuję z wyprzedzeniem ani sobie ani Nadii..dla mnie wiadomo- moda się zmienia... tak samo z ubraniami dla małej- raz jej się podobają "księżniczki" a innym razem "potwory"..no i lubię nowości :)i łażenie po sklepach..a teraz jest tyle tego towaru i różnych promocji, że goła i wesoła chodzić nie będzie ;)
Bian pisze:No i nie mam żadnej pewności, że coś co kupię teraz na zapas będzie mi się podobało za rok czy dwa

otóż to ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: wiolancia » 30 lip 2013, 10:50

Ja kupuję co najwyżej jeden-dwa rozmiary do przodu,ponieważ nie wiem tak naprawdę ile moja mała urośnie i czy później zakupione wcześniej rzeczy będą mi się jeszcze podobać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: monika » 30 lip 2013, 13:03

spojrzałam do Młodego szafy i zdarzy mi się też kupić coś dużo za duże, np ma za duże bluzy bo mi się podobały i czekają sobie, czasem jakaś koszulka bo mi się bardzo spodoba...No a właśnie wyciągnęłam spodnie Pumy, o których zapomniałam i są na styk, pewnie do jesieni wyrośnie::( To niestety moja wada, schowam do szaf (ma ich Młody sporo) i zapomnę, wyciągnę i na styk czasem. Mąż stwierdził, że ciuchami mogłabym obdzielić kilkoro dzieci i chyba muszę mu przyznać rację...Dlatego ostatnio wcale nie chodzę po mieście, piszecie o wyprzedażach aż mnie skręca ale znowu wróciłabym z siatami, lepiej nie kusić losu :)
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Deco-Ania » 30 lip 2013, 13:56

monika pisze: właśnie wyciągnęłam spodnie Pumy, o których zapomniałam i są na styk
to też jeden z powodów dla których teraz już nie chcę kupować "na zapas". Trochę się obawiam, że też schowam i zapomnę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: malaJu » 30 lip 2013, 14:05

Bo trzeba mieć system ;)
Mój polega na tym, że ma każdą półkę na inny rozmiar dla każdego dziecka, czyli mam półki bieżące, półki na "za chwilę" i półki "na potem". Co dwa miesiące przesuwam część ubrań z jednej półki na drugą. W szafie na drążkach mam ubrania posortowane i wiszą wg rozmiarów.
Dzieki temu jeszcze niczego nie przeoczyłam.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: AnnaMaria » 30 lip 2013, 14:06

Deco-Ania pisze:to też jeden z powodów dla których teraz już nie chcę kupować "na zapas". Trochę się obawiam, że też schowam i zapomnę.
ja mam sporo rzeczy na przyszłość po synu kuzynki i tych kupionych pewnego dnia się zawzięłam posegregowałam rozmiarami wsadziłam do pudeł i każde pudło opisałam i jestem z siebie dumna (szkoda że ze swoimi rzeczami nie mam takiego porządku :roll: )
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: szaraczarownica » 30 lip 2013, 14:12

Ja mam pudła w expedicie. Każdy rozmiar ma własne, czasami nawet 2 ;) Rozmiar większy niż Staś właśnie nosi leży w dolnej szufladzie komody. Co 2 tygodnie robię przegląd, czy aby coś nie będzie już dobre.

Co do tego, że za jakiś czas nie bedzie mi się podobało, to ja tak właśnie w h&m robiłam zakupy tylko, że na odwrót ;) Tak mi się tegoroczna kolekcja dla starszych chłopców podobała, od 92, że i tak kupiłam ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: caixa » 30 lip 2013, 14:19

malaJu, masz dużo półek :lol: . Ja nie mam aż tak dobrze więc wszystko upycham w szufladach, na wieszakach lub pudłach.
Ja mam sporo rzeczy na wyrost ale wynika to z faktu, że kupuję je w bardzo okazyjnych cenach lub w ciuchlandach. Te w regularnych są kupowane na bieżąco.
Buty potrafię kupić nawet na rok do przodu. :ymblushing: Sandałki miałam nietrafione (Ecco) i mała przelatała mi w nich pół zimy i wiosny po domu a później zaniosłam do przedszkola. ;;))

Uwielbiam te zakupy na wyrost bo zawsze cieszę się z nich dwa razy: jak kupuję i jak je na nowo odkrywam gdy dziecko dorasta. :D
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: ava » 30 lip 2013, 14:29

kari pisze:większość ubrań do tej pory dostawałam
ewentualnie kupowałam w takim jednym fajnym lumpku, nowych rzeczy na pierwsze miesiące miałam malutko. Obecnie jeśli kupuję coś nowego to tak co najmniej rozmiar do przodu, najlepiej dwa. Jeśli w lumpku trafi się coś fajnego za grosze to kupuję, mimo, że rozmiar jest nawet na 24 m-ce, ale to raczej sporadyczne przypadki, staram się trochę ograniczać ;;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8873
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Pepsi » 30 lip 2013, 15:14

caixa pisze:Buty potrafię kupić nawet na rok do przodu.

ja właśnie kupiłam Młodej z zamysłem "na wiosnę" ;;)
I jeansy w zarze na "za rok, może dwa" ale to klasyczne spodnie więc raczej moda na nie nie przeminie. Ale aż szkoda mi było nie wziąć za 3 dychy :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: gohnia » 30 lip 2013, 15:32

Też mam pudła na ubrania "na zaś". Kupuję ciuchy na za dwa sezony, tak więc teraz szukam ubrań na zimę/wiosnę.
Z wojtuchowymi muszę chyba przyhamować, bo nie rośnie już tak szybko więc pewnie nie będę juz musiała wymieniać mu całej garderoby 8-)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: malaJu » 30 lip 2013, 17:29

caixa pisze:malaJu, masz dużo półek :lol:

a żebyś wiedziąła ;) Każda 30cm szeroka, więc luzik ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Misiak » 01 sie 2013, 7:41

gohnia pisze:Też mam pudła na ubrania "na zaś".

A właściwie pudło. Tak dużo ciuchów na przyszłość nie mam, ale trochę jest. Niektóre to nawet na 3-letnią Polunię. :lol: Sama z tak dużym wyprzedzeniem nie kupuję, to wszystko prezenty. Nie potrafię ocenić jak wysoka będzie moja córka na przyszłą wiosnę (teraz nosi 74/80). Ale myślę, że na szafingu obłowię się na jesień, zimę i na przyszłe lato może też mi coś wpadnie w oko.:) Przypomniał mi ten temat o tym moim pudełku "na zaś" i właśnie zrobiłam w nim przegląd, sporo rzeczy dziś wyjęłam, które powinny być już dobre.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Blue » 02 wrz 2013, 8:55

Jak przejrzałam,co chowają moje przepastne skrzynie w narożniku,to omal nie zemdlałam :lol:
Dla Hani mam ciuchów gdzieś do 2 roku życia a dla Juli do 5-6 lat :lol:
Teraz tylko będzie dużo pakowania i dźwigania :ymdevil: , gdzie ja miałam łeb.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: monika » 02 wrz 2013, 10:12

malaJu pisze:Bo trzeba mieć system ;)
Mój polega na tym, że ma każdą półkę na inny rozmiar dla każdego dziecka, czyli mam półki bieżące, półki na "za chwilę" i półki "na potem". Co dwa miesiące przesuwam część ubrań z jednej półki na drugą. W szafie na drążkach mam ubrania posortowane i wiszą wg rozmiarów.
Dzieki temu jeszcze niczego nie przeoczyłam.

system faktycznie niezły ;;) niby też kontroluję co jakiś czas rozmiarówkę, ale Młody rośnie tak skokami i czasem jakoś mnie zaskoczy.
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: taja » 02 wrz 2013, 10:52

mój mąż kupił już czapkę małemu na zimę :) tak mu się spodobała :) a teraz moja głowa, aby do czapki znaleźć pasującą kurtkę :)
na ostatnich wyprzedażach w Smyku kupiłam kilka koszul, większy rozmiar, sadzę, że na wiosnę będą idealne :)
"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."

Obrazek
Obrazek
taja
 
Posty: 272
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Pepsi » 02 wrz 2013, 11:02

Ja zrobiłam zakupy na przyszłe lato przy okazji końcówki wyprz w Zarze + buty na wiosnę. Trafię z rozmiarem to super, nie trafię to po domu pobiega ;) Ale.. buty były po 30zł, sukienki 25zł a spódniczki 19zł więc same się do koszyka ładowały i wyjść nie chciały :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: BubiBaby_pl » 06 gru 2013, 11:48

Aj mam podobnie,z tym ze np teraz zimą kupuje ubrania w styczniu kiedy jest cały miesiąc wyprzedaży i wiele rzeczy można zdobyć znacznie taniej,to świetna opcja:)
BubiBaby_pl
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2013, 10:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Blue » 18 wrz 2016, 8:33

Dziewczyny jak sobie radzicie z przechowywaniem ubranek kupowanych na zaś oraz tych zostawianych po starszym rodzeństwie dla młodszego?Moje "domowe magazyny" pękają w szwach...Chyba musimy zmienić mieszkanie,bo w tym powoli przestrzeń się zapełnia :lol: W każdym razie,po starszym dziecku nie zostawiam wszystkiego,ale jako że są to coraz większe gabarytowo rzeczy to i więcej miejsca zajmują (choćby kurtki zimowe itp).Mam w 2 szafach,w pojemniku na pościel od narożnika i jest full.Nie jest to pakowane próżniowo,ani w pudła-tylko albo normalnie ułożone w kupki albo w reklamówki.Buty są w pudełkach,ale i tu robi się ciasno.Mogłabym popakować w pudła i wynieść do garażu,ale nie chcę by przeszło to garażowym zapachem (garaż jest suchy,jednak zapach jest inny niż w mieszkaniu).Może na buty się zdecyduję.A wogóle odnośnie butów-czy Wy też tyle ich macie-mam na myśli te bieżące rozmiary?Przy 4 osobowej rodzinie to jest jakiś obłęd ile tych butów się robi.Ale ja mam zawsze jakieś poczucie,że w każdym sezonie choćby dla dzieci i kalosze się przydadzą i ze 2 pary butów sportowych (trampki,adidasy),zimą ze 2 pary (kozaki,śniegowce),w góry też inne buty,dodać do tego obuwie letnie no i robi się Polska Ludowa...Czy ktoś sprzedałby jakieś zgrabne patenty na przechowywanie zapasów ubrań,butów itp?Dziś dzień porządków i usuwania letnich rzeczy-jak ja się cieszę z tego,że sandały starszej są już tak wysłużone,że mogę je wywalić,zrobi się luźniej:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: agnieszka19 » 18 wrz 2016, 9:29

Blue pisze:Dziewczyny jak sobie radzicie z przechowywaniem ubranek kupowanych na zaś oraz tych zostawianych po starszym rodzeństwie dla młodszego?

Ja pakuję w pudła, podpisuj i znoszę do komórki... W domu nie ma szans na przechowywanie tego... Jedynie w domu trzymam rzeczy które powinny być dobre lada moment... Ale ja też już nie mam miejsca na nic... Drażni mnie brak jakiekolwiek przestrzeni... :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Blue » 18 wrz 2016, 9:46

Aga-ja już myslałam o czymś w rodzaju pawlacza,bo nie chcę już dociążać przestrzeni na podłodze,a byłby taki kąt w przedpokoju,który jest duży,żeby coś takiego umieścić.Bo mimo,że od remontu doszedł w mieszkaniu duży regał i komoda,to i tak miejsca brak.Do tego jest dysproporcja w rozmiarze dziewczyn-niby 3 lata różnicy,ale to co starsza nosiła w wieku 3 lat,to młodsza dopiero od niedawna nosi,więc to wszystko czeka 1 rok dłużej.Ja w końcu już nie wiem,czy ma sens składować te rzeczy po starszej dla młodszej,nie ma miejsca na to.No chyba,że próżniowo popakować i do garażu?Ale poza zapachem,to tam pająki biegają,duże,włochate...brr.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: agnieszka19 » 18 wrz 2016, 10:21

Blue pisze:No chyba,że próżniowo popakować i do garażu?Ale poza zapachem,to tam pająki biegają,duże,włochate...brr.

Wiesz jak wyciągam z komórki to i tak pranie trzeba zrobić...

A pawlacz to ja mam, garderobę, szafę dwudrzwiową do sufitu i drugą dwudrzwiową u Natalki do sufitu, a miejsca i tak brak... Tylko że ja pomocy do szkoły mam dwie szafki...Książki, karty pracy, plakaty, stempelki, ozdobne nożyczki, kolorowe papiery, bloki techniczne, brokaty, naklejki itp...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Blue » 18 wrz 2016, 12:37

Aga-no tak,oczywiście.Jakoś nie mogę się mimo to przemóc,ale nie będę miała wyjścia chyba.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: Joanka » 18 wrz 2016, 20:14

Ja trzymam w pudłach po pieluchach, a w nich w torbach z Biedronki, w piwnicy, podpisane mniej więcej co w którym w notesie który mam w domu. Z żadnym zapachem niechcianym nie ma problemu, jak wyjmuję to czuć zapach taki jak po praniu.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakupy z wyprzedzeniem

Postautor: gohnia » 18 wrz 2016, 21:15

Ja mam to szczęście, ze jak Wojtek z czegoś wyrasta, to akurat robi się dobre na Łukasza ;)
Ale rzeczy po chlopakach z myślą o kolejnym dziecku wywozilam do garażu na działkę w podpisanych rozmiarami torbach
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times


Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron