wybór pierwszych butów

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

wybór pierwszych butów

Postautor: kari » 03 lis 2012, 22:23

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, najwyżej ktoś przeniesie
nieuchronnie zbliża się chwilą kiedy moje dziecię zacznie stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki i co za tym idzie trzeba będzie się zaopatrzyć w obuwie temu pomocne i teraz pytanie: na co zwrócić uwagę przy wyborze takich butów, jaką długość cholewki, jaką twardość podeszwy itp. a przede wszystkim, gdzie kupić żeby nie zbankrutować (bo wiadomo rzeczy dla dzieci są x-razy droższe od zwykłych czy dorosłych)
będę wdzięczna za informacje
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 03 lis 2012, 22:27

ja polecam na początek ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=fKt-FyaUeeA

A u nas z firm sprawdziły się: Coccodrillo, Bata i pokazane tu Elefanten. Te ostatnie były naszymi pierwszymi i rzeczywiście świetne w użytkowaniu.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: MikiMum » 04 lis 2012, 15:33

My jako pierwsze buciki kupiliśmy Mikołajkowi Gucie i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni :) teraz na zimę kupiłam mu kozaki Ecco
Awatar użytkownika
MikiMum
 
Posty: 118
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 04 lis 2012, 16:05

Ja kupuję młodej buty zazwyczaj w sklepie BOTI. Praktycznie wszystkie buciki jakie miała były firmy WALKY i ja jestem z niej bardzo zadowolona. Kozaki można kupić już od 50 zł do 150 zł. Buciki nie przemakały, a po badaniu u ortopedy wiemy, że młoda nie ma żadnej wady stóp, więc buty chyba też są dobre pod tym względem.
Sorki, ale jak dla mnie wydatek na buty dla dziecka powyżej 100 zł jest bezsensu. Dziecko buciki nosi jeden sezon, bo na drugi zazwyczaj są już za małe, więc jeśli chodzi o trwałość to nie ma co inwestować... Pozostałe zaś ważne cechy czyli nieprzemakalność i wyprofilowanie, buty tańszych marek też spełniają :)
Oczywiście jak wiemy każdy robi tak jak uważa.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 04 lis 2012, 18:51

To u nas problem z głowy Dominik ze wzg na swoją wadę długo będzie nosił buty specjalne ortopedyczne robione specjalnie dla niego strasznie drogie już zacznę odkładac kasę na pierwszą poważną parę.
Zresztą teraz tez nosi specjalne buciki tylko jedyne 350zł sztuka(tak tak nie pomyliłam się sztuka)Troszkę dorzucił NFZ ale niezbyt wiele.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kakonka » 04 lis 2012, 21:17

My mamy Emela :) skórzane, wysokie- super :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Pepsi » 04 lis 2012, 21:18

My pierwsze butki kupiliśmy w Bartku i chyba tylko dlatego, że pani nam je idealnie dobrała. Niestety cena powalająca jak na buty na 3 miesiące - 180zł :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Frezja » 04 lis 2012, 21:52

a ja kiedyś natknęłam się na tego producenta obuwia
http://www.befado.pl/strona-glowna
szkoda że rozmiary zaczynają się dopiero od 18 bo już mam ochotę na kilka par :mrgreen: może mamusiom starszych pociech się spodobają :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 04 lis 2012, 22:04

Natalce kupuję kapcie właśnie tej firmy- takie z odkryrtymi palcami i raz miała jeszcze takie półbuciki. Bardzo fajne były.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Justinaa » 04 lis 2012, 22:51

ja też jestem za Elefanten, tańsza od Bartka, a moim zdaniem jakościowo nie gorsze, chociaż Emele też mi się podobają, ale są głównie sznurowane, a rzepy bywają bardziej praktyczne :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 10:52

agnieszka19 pisze:Sorki, ale jak dla mnie wydatek na buty dla dziecka powyżej 100 zł jest bezsensu.
Mój mąż jest fizjoterapeutą i gdybyś go posłuchała (z jakimi niektórymi przypadkami ma do czynienia) nie uznałabyś, że jest to bez sensu.
Zakładając oczywiście, że but w cenie 200-300zł jest wart swojej ceny (bo niestety nie zawsze).

Frezja pisze:a ja kiedyś natknęłam się na tego producenta obuwia
http://www.befado.pl/strona-glowna
szkoda że rozmiary zaczynają się dopiero od 18
Ale to jest chyba właśnie rozmiar bucików, które kupuje się jako jedne z pierwszych. Az sprawdziłam u nas: pierwsze buciki jakie miał to był rozmiar 20. kapetki - chyba 19 (ale Befado ma dość dużą rozmiarówkę)

U nas było tak:
- jako pierwsze były kapetki Befado (takie z odkrytymi palcami o jakich pisała agnieszka19 - polecam!)
- pierwsze buciki na dwór: Mazurki (tu już lekko tuningowana wersja: http://www.mazurek-buty.pl/products/40/p/804)
- pierwsze zimowe: Ecco

Ecco i Befado zagościły u nas na dłużej.
Po jakimś czasie Mazurki odpadły - bo w sklepie którym kupowaliśmy przestały pojawiać się nowe wzory, a innego w Łodzi nie znalazłam. Ecco i Beafado - nadal funkcjonują jako bezkonkurencyjne w swoich kategoriach (odpowiednio: zimowe i domowe).

Mieliśmy także:
- sportowe walky: jak dla mnie odpadają. Chociaż cena korzystna to bardzo szybko się zniszczyły i w sezonie musiałabym kupić co najmniej trzy pary. (chyba, że kupię jako "podwórkowe" do babci)
- trzewiczki Befado: po pierwszym złym wrażeniu, mogę jednak powiedzieć, że są bardzo OK
- sandałki i tenisówki NEXT - super! W przyszłym sezonie też na nie stawiam.

I z czystym sumieniem mogę polecić sklep : Eko-But-Elma, na Milionowej 96. Taki niewielki osiedlowy sklepik, do którego niestety dość trudno trafić. Ale mają spory wybór bucików dziecięcych, w tym bogata kolekcję Befado właśnie. Zawsze można coś wybrać.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 06 lis 2012, 11:04

Deco-Ania pisze:agnieszka19 pisze:Sorki, ale jak dla mnie wydatek na buty dla dziecka powyżej 100 zł jest bezsensu.
Mój mąż jest fizjoterapeutą i gdybyś go posłuchała (z jakimi niektórymi przypadkami ma do czynienia) nie uznałabyś, że jest to bez sensu.
Zakładając oczywiście, że but w cenie 200-300zł jest wart swojej ceny (bo niestety nie zawsze).


Pytanie czy ktokolwek to sprawdza. Bo moim zdaniem duża część rodziców kupuje droższe tylko dlatego, że uważają
droższe = lepsze, co często prawdą nie jest. Bo jeśli bazuje się na opiniach innych rodziców to są subiektywne. Jak widzisz moje dziecko nosi buty tanich firm i ma zdrowe stopy. Jakby nosiła te drogich firm też pewnie małaby zdrowe, ale wtedy jakbym napisała taką informację, to inni rodzice uznaliby, że ma zdrowe stopy pewnie dlatego, że nosi lepsze buty... I tak to się kręci moim zdaniem. ( nie wiem czy zrozumiale to opisałam 8-) )
Jeśli zaś chodzi o opinie specjalistów to często też jest tak, że firm które robią tańsze buty po prostu nie stać na takie badania. Inwestują w nie te droższe firmy, więc eksperci wypowiadają się o ich konkretnych produktach.
Kiedyś Paweł Zawitkowski wypowiadał się o bucikach Walky i uznał je za dobre buty... :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 11:59

agnieszka19 - droższe czy tańsze - to już chyba odwieczna walka pomiędzy mamami. Zawsze i wszędzie.
Zgadzam się oczywiście ze stwierdzeniem, że droższe nie zawsze jest równoznaczne z "lepsze".
Jeżeli chodzi o buty, to akurat u mnie jest to domena męża, a on przykłada do tego ogromną wagę. Świr zawodowy i tyle.Każdy ma jakiegoś "bzika" - ona ma fioła na punkcie butów dla Antosia (ja mogłabym mu kupić dziesiątki par spodni :-) )

Ale jak widzisz to nie jest tak, że nie szukamy innych (tańszych) rozwiązań. Dlatego m.in. kupiliśmy walky - tyle, że u nas się nie sprawdziły, chociaż moje znajome są z nich zadowolone.
Tak już jest - że jak już raz się do czegoś przekonasz, lub zrazisz - to dość trudno to zmienić.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 06 lis 2012, 12:50

Nie no ja rozumiem :) Nie odnosiłam się konkretnie do Ciebie tylko ogólnie do tego jak moim zdaniem to wygląda :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 13:51

agnieszka19 pisze:Nie no ja rozumiem :) Nie odnosiłam się konkretnie do Ciebie tylko ogólnie do tego jak moim zdaniem to wygląda :)
No widzisz - siedzi człowiek za długo w domu to i przewrażliwiony jest :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Frezja » 06 lis 2012, 20:19

Deco-Ania pisze:Ale to jest chyba właśnie rozmiar bucików, które kupuje się jako jedne z pierwszych. Az sprawdziłam u nas: pierwsze buciki jakie miał to był rozmiar 20. kapetki - chyba 19 (ale Befado ma dość dużą rozmiarówkę)

na stronce w ofercie mają napisane "Poniemowlęce rozmiary 18-26" więc chyba dopiero po pierwszym roku???
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 07 lis 2012, 13:04

Frezja pisze:na stronce w ofercie mają napisane "Poniemowlęce rozmiary 18-26" więc chyba dopiero po pierwszym roku???
To chyba zależy od długości stopy bardziej niż od wieku.
Na pewno na roczek nasz Antoś miał buciki Mazurka w rozmiarze 20 (rozmiar na 100% bo mam je jeszcze w pudełku, wiec sprawdziłam)
Ale zaczął chodzić trochę wcześniej i aż z ciekawości wrócę do zdjęć z pierwszych wakacji, żeby zobaczyć co miał na nóżkach, bo przyznam, że nie pamiętam już za bardzo.

Edit:
Mam.
Pierwsze buciki Antosia to: sandałki. Takie z zakrytymi paluszkami i usztywnionym zapiętkiem.
Rozmiar: chyba 19.



Sprawdziłam na stronie. Były takie (tylko beżowe): http://www.mazurek-buty.pl/products/55/p/49
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Bian » 09 lis 2012, 17:49

To ja jeszcze z innej beczki... czy jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki to warto mu od razu kupować buciki? Bo trafiłam ostatnio na komentarz Pawła Zawitkowskiego odnośnie chodzenia:

"By nauczyć się stawiać i chodzić dziecko potrzebuje po prostu nieskrępowanej swobody w zdobywaniu wcześniejszych umiejętności. I cierpliwości rodziców. Tych etapów nie można przyspieszać, a "pomaganie" często staje się przeszkodą w prawidłowym rozwoju.

Typowe i naturalne w tym okresie jest koślawienie stópek. I niech was nie podkusi, by kupować buty "do nauki stawania i chodzenia". W butach dziecko nie ma szans na naturalne doświadczenia obciążenia, przenoszenie ciężaru, czucia podłoża. Niech kombinuje, niech zalicza błędi i wpadki - to wszystko jest nieodzownym warunkiem późniejszej doskonałości ciała."

No i tak się zastanawiam - w takim razie kiedy czas na buty? Czy kupowałyście pierwsze buciki na szybko czy czekałyście aż dziecko nabierze pewności siebie w chodzeniu po domu? Czy Wasze dzieci chodziły w bucikach po domu?
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 09 lis 2012, 19:45

Jeśli chodzi o takie do chodzenia po domu, to ja kupiłam jak młoda już chodziła dobrze, choć w sumie niepotrzebnie, ale to taki już krok w dorosłość dziecka i tak bardzo chciałam, żeby chodziła w kapciach... Po jakimś jednak czasie zrezygnowałam z tego bo właśnie wyczytałam, że dla dziecka najzdrowiej jak chodzi na boso, więc do tej pory Nati po domu nie ma kapci. Biega w sakrpetach.

Jeśli zaś chodzi o buty zimowe, to kupiłam mimo że Nati jeszcze kiepsko chodziła. Ważne było, żeby na dworzu było jej ciepło w stópki.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 09 lis 2012, 20:31

Bian pisze:czy jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki to warto mu od razu kupować buciki?
Zdecydowanie nie.
U nas było podobnie jak u Agnieszki19 - Antoś jak najwięcej chodził na boso. Pewnie byłloby idealnie gdyby chodził boso po różnych nawierzchniach, ale jak jechaliśmy na wakacje to bałam się trochę, że jak będziemy gdzieś na łące to nadepnie na jakiegoś robaka i ten go ugryzie. Dlatego pierwsze buciki kupiliśmy jak jechaliśmy na wakacje, ale tez niewiele w nich chodził. Po łódce (byliśmy na żaglach) też chodził na boso. Na większości zdjęć jest z gołymi stópkami.
Pierwsze kapetki do chodzenia po domu kupiliśmy chyba na zimę.

Teraz latem też po domu pozwalam mu jak najwięcej biegać boso. Pozwalałabym też u babci na podwórku (trawa) ale boję się tych robali.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ela » 09 lis 2012, 22:42

Mieliśmy Bartki, ale nie byłam z nich zadowolona, uwielbiałam Elefanteny - świetne są i cena bardzo atrakcyjna.
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 10 lis 2012, 21:56

Ula chodziła i chodzi boso, w skarpetach albo w kapcioskarpetach (takie skarpety z doszytą podeszwą). Pierwsze buty dostała na wycieczki poza dom.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 28 sie 2013, 20:31

U nas padło na Ecco mimic, rozmiar 19. Zasadzałam się na Elefanten, ale okazało się, że Ecco w Ptak Outlet wychodzą w zbliżonej cenie, więc się nie zastanawiałam nawet.
Miały być wprawdzie na jesień, ale okazuje się, że Staś niedługo z nich wyrośnie. No i Panicz zaczął nam stawać wcześniej niż zakładaliśmy, więc w tak zwanym miedzyczasie wypadł nam jeszcze zakup sandałków. Pierwsze kupiliśmy jakieś w TKMaxxie (19, ale jakieś mniejsze niż te Ecco), bo to były tylko takie buciki do postawienia Stasia przy samochodzie, przy wózku. Akurat jak zaczął wymuszać chodzenie to z nich wyrósł i kupiłam mu drugie sandałki w Bartku (19).
A jako docelowe na jesień czeka już kolejna para Ecco mimic, tylko teraz 20.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: mikołajkowa » 30 sie 2013, 20:14

My mamy elefanteny, wybrane głównie pod wpływem dyskusji w tym wątku ;-). Takie:
Obrazek
Pierwszy rozm 20, ale widzę, że powoli robią się przyciasne :-(
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 30 sie 2013, 20:24

mikołajkowa, śliczne :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Patrycja11 » 30 sie 2013, 20:25

mikołajkowa, fajoweeee ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: wiolancia » 01 wrz 2013, 8:13

My też wybraliśmy Elefanteny ,dokładnie takie jak na zdjęciu.Bardzo fajne są ,całe z mięciutkiej skórki.
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Misiak » 05 wrz 2013, 10:13

Dostaję takie powiadomienia co miesiąc gdy Pola kończy kolejne miesiące, dziś dostałam taki poradniczek:
http://dzidziusnews.pl/?letId=10,103562433,t2
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 22 paź 2013, 16:20

Czas na pierwsze prawdziwe buciki dla dziewczynek >D I mam dylemat Naturino czy Emel? Te pierwsze są drogie,ale aktualnie jest promocja -50% więc ok i mają kiepskie wzornictwo i wybór. Z drugiej strony mają być dobre przede wszystkim. No i jest na nie nacisk np. u neurologów. Emel znalazłam dzisiaj, mają dobrą cenę (taką jak Naturino w promocji), są śliczne i mają bardzo dobre opinie. I już sama nie wiem :roll: Doradźcie plis :!:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 22 paź 2013, 16:26

Justinaa miala Emel i była zadowolona.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: grafitowa » 22 paź 2013, 16:36

Ja też polecam Emel :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kakonka » 23 paź 2013, 11:20

grafitowa pisze:Ja też polecam Emel :)

I ja :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 23 paź 2013, 13:52

kasia_m85 pisze:Emel
właśnie Was miałam pytać o te buciki bo czytałam wywiad z właścicielem firmy ostatnio
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 06 lis 2013, 10:05

Dziewczyny ile mniej więcej czasu dziecko nosi pierwsze buciki zanim z nich wyrośnie? Tzn jak szybko rośnie stopa dziecka?

Dostałam dzisiaj buciki dla dziewczyn i są tak śliczne i dobrze wykonane, że mam ochotę kupić im jeszcze po parze (mają takie ładne wzory) ::)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kochecka » 06 lis 2013, 10:09

juz tak dokładnie nie pamiętam ale Maks w pierwszych bucikach chodził coś między pół roku a rok.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2013, 10:13

Staś rozmiar 18, a potem 19 nosił dokładnie po 2 miesiące. Teraz nosi 20 już 1,5 miesiąca i zastanawiam się, kiedy z nich wyrośnie. Wzrost stopy ma skokowy. Jednego dnia buty są dobre, a 3 dni później nie da się ich na nogę wcisnąć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 06 lis 2013, 10:18

szara ale te pierwsze buciki miałaś na styk czy troszkę większe tzn. ten dopuszczalny 1 cm?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2013, 10:28

Większe. Nie wiem, czy o 1 cm, ale zapas był. I nagle patrzę, a tam Stasiowi w zasadzie wystaje duży palec z buta (sandałki). Więc kupiłam drugie z zapasem (pani w Bartku dobierała rozmiar, więc zakładam, że z takim zapasem jaki ma być, zresztą o rozmiar większe były dużo za duże) i po dwóch miesiącach już palec niebezpiecznie zbliżał się do krawędzi. W międzyczasie lato minęło i zamieniliśmy te sandałki na półbuty Ecco, które rozmiarowo są identyczne i krótko po tym miałam problemy z założeniem buta, więc szybko wyciągnęłam 20.

Czytałam gdzieś, że te pierwsze rozmiary zmienia się właśnie co 2 miesiące, dlatego kupiłam na zimę dwie pary - rozmiar 21 i 22. Nawet jeśli teraz stopy Stasia zwolnią trochę wzrost, to tak czy siak powinien w obu rozmiarach pochodzić.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Bian » 06 lis 2013, 10:33

kasia_m85 u mnie Hanuta pierwsze buty nosiła ponad pół roku (jak zaczęła to były minimalnie większe, ok. 1,5 cm). Z kolei sandałki na lato miała kupione z takim zapasem 0,5 cm od krawędzi bucika i po dwóch miesiącach już zrobiły się za małe.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 06 lis 2013, 20:12

kasia_m85, my ortopedyczne kupiliśmy z 1 cm zapasu i Dominik chodzi w nich już ok 5 miesięcy. Teraz już palec jest na styk więc czeka nas zmiana. Z tym że ja już mam kolejne buty zakupione i były o 2-3 rozmiary większe niż te pierwsze(bo są dwóch różnych firm i jest inna rozmiarówka wg mnie to 3 rozmiary różnicy bo pierwszy rozm.19 był sporo zawyżony a wg numeracji jest o 2 rozmiary bo kolejne buty są rozmiaru 21).
Generalnie wg tych wszystkich zasad bucik nie powinien być większy niż 1cm. Jak przymierzyliśmy bucik o 1.5 cm większy to Dominik ciągle się potykał i go to mocno wkurzało.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Misiak » 07 lis 2013, 19:43

Póki co Pola chodzi boso, bo tak najzdrowiej, a pierwsze buty jakie kupimy to będą kozaczki do kombinezonu- takie, by mogła pochodzić po śniegu na przyklad, bo tych bucików co teraz zakładam do wózka nie liczę. Czytalam, ze takie buciki po domu czy kapcie zakładamy, jak dziecko pewnie chodzi, a u nas jeszcze pupa tańczy. ;;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ppola » 07 lis 2013, 19:47

Misiak pisze:bo tak najzdrowiej
no i tu sa różne opinie, bo ostatnio słyszałam od ortopedy, że jak najbardziej zdrowo ale jak boso chodzimy po trawie, piasku itd. Generalnie po powierzchniach dopasowujących sie do kształtu stopy, natomiast chodzenie po płaskim tj. panele, płytki już tak zdrowe nie jest.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Malwina » 07 lis 2013, 21:20

A mój tylko boso po domu... Nawet w żłobku ściąga buty i zasuwa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 26 lis 2013, 10:41

Moja uwagę właśnie zwróciła reklama bucików Bobux (ach - te gazety mamowe).
Zlustrowałam stronę (bobuxpolska.pl) - dwa czy trzy modele baaaaaardzo mi się spodobały.

Miał ktoś? Jakieś opinie na ich temat?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 27 lis 2013, 11:40

No i miałam nosa z tymi rozmiarami butów. W zeszłym tygodniu chowałam kilka par skarpetek, bo nagle zrobiły się za małe, więc wyciągnęłam też wkładkę z Ecco rozmiar 20 i okazało się, że jest idealnie na styk, co oznacza, że zapewne już bym Stasiowi tych butów nie włożyła. Czyli 20 nosił też 2-2,5 miesiąca. Mam nadzieję, że nie będę musiała dokupić 23 na zimę :roll:

Mogę więc już chyba podsumować nasze pierwsze buty:
- sandałki - Bartek
- pełne buty - Ecco mimic - high cut i low cut - low się łatwiej zakładało, ale i lepiej ściągało pocierając stopą o drugą stopę ;)
- kozaki - Elefanten i Bartek
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: caixa » 27 lis 2013, 11:54

ppola pisze:no i tu sa różne opinie, bo ostatnio słyszałam od ortopedy, że jak najbardziej zdrowo ale jak boso chodzimy po trawie, piasku itd. Generalnie po powierzchniach dopasowujących sie do kształtu stopy, natomiast chodzenie po płaskim tj. panele, płytki już tak zdrowe nie jest.

Ja też to słyszałam.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: BubiBaby_pl » 06 gru 2013, 11:42

Zgadza się,zresztą kontakt bosej stopy z naturalnym podłożem u dziecka jest w czymś wskazanym,co innego podłoga jak płytki czy panele,to zupełnie inne kategorie. A co do bucików- Emel to dobra firma.
BubiBaby_pl
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2013, 10:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Androsace » 11 gru 2013, 22:18

Ja przymierzam się teraz do zakupu bucików na zimę i kompletnie nie wiem co zrobić, Krzyś jeszcze nie chodzi, dopiero stawia pierwsze kroczki i ledwo trzyma się na nóżkach. Myślałam na razie o takich bucikach do wózka i kompletnie nie wiem co wybrać.
Androsace
 
Posty: 36
Rejestracja: 26 lis 2013, 15:25
Lokalizacja: Łódź/ Aleksandrów Łódzki
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 05 sty 2014, 10:42

Dziewczyny jakich bucikach chodziły Wasze dzieci po domu jak zaczynały chodzić? My mamy Emele ale to są jak dla mnie buciki na zewnątrz, wolałabym im po domu kupić coś bardziej domowego/odkrytego ale oczywiście typowego do nauki chodzenia. Emel nie ma takich modeli.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 05 sty 2014, 11:17

moje butów nie miały, tylko skarpetko-kapcie. Z H&M lub z Deichmanna.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Następna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron