wybór pierwszych butów

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 10 maja 2015, 21:23

ola, mają pojedyncze sztuki w Smyku online. A w sklepie internetowym sprawdzałaś? Na Allegro na profilu Bartka?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 10 maja 2015, 21:35

W sklepie internetowym Bartka też ich nie ma. A kilka mi się podoba i żadnych nie ma :( W Porcie mówiła Pani żeby dzwonić pod koniec tygodnia i się dowiadywać czy nowa dostawa była.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 11 maja 2015, 10:38

Znalazłam na allegro, ale nie na profilu Bartka. A znalazłam takiego użytkownicza: Odlotowybuciorek. Kupowała któraś z Was u tego allegrowicza? Opinie ma dobre i dużo sprzedanych już butów. Co najlepsze ten but i ten numer co potrzebuję mają. Tańsze są o 30 zł i teraz mam problem czy nie ma jakiegoś ukrytego haczyka ;)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 13 maja 2015, 10:19

Ok to mam drugie pytanie :P mam już buty - wydają się ok. Ale moje pytanie, bo są to sandałki a wszędzie piszą żeby było ok 0,5 - 1 cm zapasu, no i jest zapas, na oko ok. 1 cm. Ale nie wiem czy to dobrze, czy to nie wygląda dziwnie? Bo tą "luke" widać z przodu buta - wiadomo pewnie jak bardziej zacznie w nich chodzić, to może stopa pójdzie do przodu i tylko z tyłu będzie luz, bo teraz to tak nie wie jak w nich stać itp.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Bian » 13 maja 2015, 11:24

ola jeśli są to jej pierwsze buty, to potrzebuje trochę czasu, żeby się przyzwyczaić. Możesz mieć takie wrażenie, że nie wie jak w nich stać :) Ale spokojnie, kilka dni i będzie tuptać. A co do luzu, to według mnie dobrze, że masz ten zapas, bo przy chodzeniu stópka się nieco do przodu przesunie i nie będzie już się to tak rzucało w oczy.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 07 sty 2016, 12:54

Jak sądzicie czy tego typu pierwsze buty na zewnątrz będą odpowiednie?

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach butki Cool Club.

Jakiego typu buty, jakich firm polecacie dla rocznego malucha na zewnątrz - na zimę? :) Mała niechętnie siedzi w wózku. Za jakiś czas będę musiała ją z niego wypuścić i pozwolić "pospacerować". ;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 07 sty 2016, 12:57

Paulina S., ja myślę że spokojnie mogą być...niestety chyba żadne buty zimowe nie będą super wygodne dla małych stóp, ale z drugiej strony w takich butach dziecko też nie chodzi niewiadomo ile więc nie ma co przesadzać ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulinka » 07 sty 2016, 16:27

Paulina S., moja przyjaciolka pierwsze i kolejne buciki dla coreczki kupuje firmy Emel i jest bardzo zadowolona.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasieńka 85 » 07 sty 2016, 17:01

Paulina S., te pierwsze sobie bym chętnie sprawiła. >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 07 sty 2016, 20:38

sardynka, a Gajka jakie ma buciki na zimę?

Paulinka, dziękuję.

kasieńka 85, fajne, nie? >D
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: elinka3 » 07 sty 2016, 21:26

bardzo fajne buciki :) najważniejsze zeby były ciepłe i łatwo się ubierały :) , taki maluszek kilometrów nie przejdzie , tym bardziej na sniegu wiec uważam że nie ma co szczególnie wydawac kasy na pierwsze zimowe buty (1 sezon).
Ja niestety tak zrobiłam w zeszłym roku, kupiłam drogie, które wygladają jakby praktycznie nie były używane, a Tymek był w zeszłym roku w podobnym wieku co Twoja córka
elinka3
 

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 08 sty 2016, 11:16

Paulina S., śniegowce z lidla mamy ;) jakieś dobre buty kupię jej dopiero na wiosnę bo teraz to w sumie ma je głównie do auta ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 08 sty 2016, 11:20

a jakie firmy polecacie oprócz bartka? Powoli zaczynam się rozglądać ale cały czas liczę na to, że zimowych nie będę musiała kupować ;)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 08 sty 2016, 11:42

jpuasz, ecco
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malinka1984 » 08 sty 2016, 15:26

Emel, to nasze wiosenne
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 17 mar 2016, 20:12

Zakup butów zbliża się wielkimi krokami. Na ten moment biorę pod uwagę Bartka, Lasocki Kids i Elefanten (Ecco ma bardzo mało wzorów wiosennych - głównie sandałki na lato).

O ile na temat Bartka i Elefanten jest dużo opinii (pozytywnych), tak o Lasockim żadnych. Czy któraś może kupowała dla dzieci buty Lasocki? Jakie opinie?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 17 mar 2016, 20:44

Gai kupiłam w końcu Ecco mimic ale ona już pod koniec lutego wyrosła z zimowe więc potrzebne było coś na już :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 17 mar 2016, 21:13

A ja w końcu odkryłam stronę sklepu online ecco (wcześniej patrzyłam tylko na stronę producenta) i wzorów jednak mają więcej, ale... 300zł jak na buty dla dziecka na kilka miesięcy, to zdecydowanie za dużo. Mam opory przed wydaniem 150, także elefanten pewnie w ostateczności odpadnie.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 17 mar 2016, 21:25

jpuasz, w Ptak Outlet jest Symbiosis i tam jaką ecco mimic za 100-160 zł (zależy od rozmiaru i wzoru). Ja do tej pory tylko jedne kupiłam w zwykłym sklepie ecco, jak dostałam smsa na 100 zł zniżki i zamiast 240 zł zapłaciłam 140 zł :D Nawet w outlecie Symbiosis tak tanio tego rozmiaru się nie dostanie (to już 26)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 17 mar 2016, 21:40

jpuasz, o jakiego typu bucikach myślisz? Półbuty, wiosenne trzewiki?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 17 mar 2016, 22:14

jpuasz, w m1 też jest outlet ecco jak coś. Ja za Gajki zapłaciłam chyba 119 zł więc taniej niż Elefanteny...najmniejszych rozmiarów mają zawsze sporo i większy wybór ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 17 mar 2016, 22:27

Paulina trudno powiedzieć :D Tzn póki co coraz bardziej sie rozglądam, bo mały coraz odważniej próbuje chodzić. Tzn przy meblach od dawna chodzi, czasem jak się zapomni, to nawet stanie bez trzymanki, ale jak tylko zda sobie z tego sprawę, to jest panika i leci na pupę lub się łapie czego się da :P Pierwszych samodzielnych kroków (bez trzymanki) jeszcze nie było. Także taki mały cykor z tego mojego syna :P A podejrzewam, że jak sam stanie i poczuje się pewnie, to od razu zacznie chodzić - ponoć mąż tak miał, że zaczął późno, ale jak ruszył, to bardzo pewnie :) No a wracając do butów, to plan mam taki, że jak zacznie chodzić samodzielnie, to kupujemy buty. No i tak naprawdę nie wiem jaka pogoda nas zastanie :D Tzn czy na dworzu będzie ok. 0, czy może +20 :D Także wiem tyle, że myślę o butach zakrytych, ale czy one będą na wczesną, czy na późną wiosnę, to się okaże :)

szara, sardynka dzięki za namiary :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 18 mar 2016, 13:30

Ile Wasze dzieci miały jak zaczęły nosić buciki typu adidaski np. nike? Bo mój małżonek kategorycznie nie chce takich kupić, mówi że Hania jest jeszcze za mała.
Póki co kupowaliśmy buty Bartka. Sandałki i półbuty. Półbuty są już na styk, więc trzeba kupić nowe sandałki, półbuty i myślałam właśnie nad adidaskami na lato.
szaraczarownica pisze: w Ptak Outlet jest Symbiosis i tam jaką ecco mimic za 100-160 zł (zależy od rozmiaru i wzoru).
duży wybór jest? bo właśnie obstawiałam że tam są buty po 300zł i w ogóle nawet nie myślałam żeby tam jechać oglądać.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 18 mar 2016, 13:42

ola, Staś jeszcze adidasów nie nosił i szybko nosić nie będzie. Jedynie trampki na lato.

W Symbiosis to zależy jak trafisz. Czasami spory, czasami mało. Urok outletu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ava » 18 mar 2016, 14:20

szaraczarownica pisze:ola, Staś jeszcze adidasów nie nosił i szybko nosić nie będzie. Jedynie trampki na lato
U nas podobnie. Czesto np. w Deichmannie widuję fajne z Adidasa czy wlasnie Nike, ale zawsze maja tak koszmarnie sztywna podeszwe, ze moim zdaniem nie sa odpowiednie dla malych stóp.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: elinka3 » 18 mar 2016, 19:48

Mój Tymek miał w zeszłym sezonie pumy i były super :) runningowe bo są lekkie, z elementami materiałowymi. Łatwo się ubieraly, nawet przetrwały pranie w pralce. Mam w domu prywatnego, osobistego ortopede i paniki nie miał w oczach jak nasze dziecko w nich biegało swój 1szy sezon :)
Ja co do niektórych wzorów z Bartka mam mieszane uczucia.
elinka3
 

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Agata. » 18 mar 2016, 20:23

A ja już przestałam wierzyć, że buty mają ajkieś większe znaczenie dla prostych nóg. Od początku kupujemy dziecku drogie buty polecanych marek, kapcie po 100 zl za parę, zimówki prawie 300 zł, wiosenne 200 zł. I co? I mamy koślawość kolan, wcale nie taką małą. Siadania też zawsze strałam się pilnować, chodzików żadnych nie używaliśmy. Dla porównania, siostrzenica męża od 8 miesiąc była wsadzana do chodaka i tak się uczyła chodzić, biega w butach z ryneczku za 40-50 zł, siada jak chce. I co? Nogi prościutkie. Ostatnio ortopeda powiedziała nam coś takiego: "genów się nie przeskoczy". Może faktycznie coś w tym jest. W kazdym razie po naszych doświadczeniach zaczynam się się mocno zastanwiač, czy te drogie buty to nie jest po prostu wyciąganie kasy od rodziców. My w przyszłym tygodniu jedziemy na dobór indywidualnych wkładek -250 zł. Tyle nam dały drogie "dobre" buty.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 05 kwie 2016, 10:25

Jak sądzicie, tego typu półbuciki na wiosnę, na teraz, będą ok?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 05 kwie 2016, 10:26

jpuasz, kupiłaś już buty Adasiowi?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 05 kwie 2016, 20:28

Jeszcze nie, ale ten moment zbliża się wielkimi krokami :P Sama nie wiem - może w weekend pojedziemy coś zobaczyć? :) Dam znać co i jak :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 06 kwie 2016, 8:23

Paulina S., a wczoraj były inne na zdjęciu :)

Co do butów to wydają się ok, ale ja jednak na Twoim miejscu bym pojechała przymierzyć (bo chyba planowałaś kupić przez internet?) i sprawdziła jak podeszwa (czy zgina się w miarę ok), no i najlepiej niech Laura pobiega chwilę w butach po sklepie to będziesz wiedzieć czy jej pasują czy nie ;)
(Gajka np. w ecco mimic to praktycznie spać chciała, za to Miki miał jedne takie sandałki elefantena- kupiłam mu sama, których za chiny nie chciał nosić, więc warto ten zakup "skonsultować" z dzieckiem ;) )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kangurek » 06 kwie 2016, 13:34

sardynka pisze: ja jednak na Twoim miejscu bym pojechała przymierzyć , no i najlepiej niech Laura pobiega chwilę w butach po sklepie to będziesz wiedzieć czy jej pasują czy nie ;)


Też polecam. Mój synek jak przymierzył jedne półbuty (mięciutkie, zginające się, teoretycznie wszystko ok) to się rozpłakał i kroku nie chciał zrobić. Założyliśmy mu inny model i był zachwycony.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 06 kwie 2016, 13:44

sardynka pisze:Paulina S., a wczoraj były inne na zdjęciu :)
Tak, bo jednak stwierdziłam, że są zbyt ciepłe. ;) Upatrzyłam już kolejne w CCC. Chciałam kupić przez Internet w Smyku (była promocja), ale pewnie w weekend pojedziemy do sklepów z małą.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 06 kwie 2016, 13:49

Paulina S., pierwsze buty przez net chciałaś kupić? Szalona :lol: Przecież nie wiesz jakie one mają być. Czy na wysokie podbicie, czy na niskie, czy na pewno rozmiar dobry (to co czasami podają producenci ma się nijak do rzeczywistej rozmiarówki). Później to już chociaż masz jakieś porównanie i wzrokowo potrafisz tak pi razy oko ocenić, ale przy pierwszych butach, to jesteś jeszcze zielona jak szczypiorek ;)

Ja tam jestem jednak za klasycznymi skórzanymi półbutami dla tych najmniejszych dzieci.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 06 kwie 2016, 13:52

szaraczarownica, pierwsze "lżejsze" na wiosnę. Dwie pary Laura już ma. Jedne z tej samej firmy co oglądane przez net, więc optymistycznie liczyłam na to, że trafię z rozmiarówką a jak nie, to odeślę. :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 06 kwie 2016, 14:00

Paulina S., ale żadne z tych wklejonych nie są "lżejsze". Dla mnie są tak samo ciepłe jak zwykłe półbuty.
Lżejsze to mogą być na przykład mocno zakryte sandały/półbuty z wycięciami, albo lekkie tenisówki, chociaż te ostatnie to takie średnie dla dziecka, które niedawno zaczęło chodzić.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 17 kwie 2016, 18:31

Jak obiecałam, tak melduję :) Pierwsze buty kupione, stanęło na Lasockim :)
Obrazek
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 19 kwie 2016, 17:53

jpuasz, mamy bardzo podobne, tylko różowe >D
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 19 kwie 2016, 20:21

ola pisze:Ile Wasze dzieci miały jak zaczęły nosić buciki typu adidaski np. nike? Bo mój małżonek kategorycznie nie chce takich kupić, mówi że Hania jest jeszcze za mała.
Póki co kupowaliśmy buty Bartka. Sandałki i półbuty. Półbuty są już na styk, więc trzeba kupić nowe sandałki, półbuty i myślałam właśnie nad adidaskami na lato.
szaraczarownica pisze: w Ptak Outlet jest Symbiosis i tam jaką ecco mimic za 100-160 zł (zależy od rozmiaru i wzoru).
duży wybór jest? bo właśnie obstawiałam że tam są buty po 300zł i w ogóle nawet nie myślałam żeby tam jechać oglądać.


Miki miał pierwsze w rozmiarze 22 ( dwa lata i dwa miesiące) i uwielbiał je na tyle że nawet przy 40 stopniach chciał tylko chodzić w nich ;) teraz właśnie kupiliśmy mu trzecią z rzędu parę adidasów (model court z deichmanna) bo nie chciał ani ecco ani lasockiego
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: krys_k » 12 maja 2016, 6:22

Ja również kupowałam w smyku
Pozytywna :)
Awatar użytkownika
krys_k
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2015, 10:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ava » 12 maja 2016, 9:58

ava pisze:
szaraczarownica pisze:ola, Staś jeszcze adidasów nie nosił i szybko nosić nie będzie. Jedynie trampki na lato
U nas podobnie. Czesto np. w Deichmannie widuję fajne z Adidasa czy wlasnie Nike, ale zawsze maja tak koszmarnie sztywna podeszwe, ze moim zdaniem nie sa odpowiednie dla malych stóp.
Cóż, tylko krowa nie zmienia poglądów :lol: Jako, że Wojtkowe półbuty Lasockiego musiałam oddać na reklamację, a nie zawsze może założyć trampki, to wygrzebałam mu adidasy Nike, które dostał po synku znajomych. Są super >D Podeszwa miękka, elegancko zgina się tam gdzie powinna. Młody polubił je od pierwszego założenia. Co prawda nadal jestem na nie dla adidasów dla najmniejszych dzieci, ale przy następnym zakupie butów dla Wojtka na pewno weźmiemy je pod uwagę. Wszystko zależy od konkretnego modelu ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 12 maja 2016, 13:05

ava, jak mają miękką podeszwę, to zupełnie inna sprawa :) Ja jestem na "nie" dlatego, że do stylu w jakim ubieram Stasia bardziej pasują skórzane półbuty. Myślę jednak, że w przyszłym roku kupimy już jakieś miękkie adidasy, bo to chyba lepszy wybór do przedszkola. Ale jeszcze zobaczę co będzie miało do zaoferowania ecco w rozmiarach 27+ ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 19 maja 2016, 20:17

W jakim wieku były Wasze dzieci, gdy kupiłyście im pierwsze kaloszki? :) Na jaki rozmiar?

Drugie pytanie - sandały - powinna być zakryta pięta i paluszki, prawda?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ava » 19 maja 2016, 20:44

Paulina S., jeśli chodzi o kalosze, to mój syn pierwsze miał chyba w rozmiarze 24 (ale on z tych większych dzieci, pierwsze buty miały rozmiar 22 ;) ). Miał wtedy ok. 1,5 roku.
A co do sandałów - w tych małych rozmiarach to chyba wszystkie mają zakryte pięty, to bardziej stabilizuje nogę. Z palcami to już różnie, mój miał odkryte (jakoś wydają mi się bardziej "przewiewne"), a zaczął śmigać w pierwszych sandałach wcześniej niż Laura, miał wtedy rok i 2,5 m-ca. Kupiliśmy z Elefantena.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 19 maja 2016, 20:48

Staś pierwsze kalosze miał na drugi sezon letni, czyli tak mniej więcej 1r 9m - 2l, ale za dużo w nich nie pochodził.
Pierwsze sandały dostał w wieku chyba 8 miesięcy. Przez dwa pierwsze sezony miał z zakrytą piętą, w zeszłym roku już z odkrytą. Zakrytych palców nie miał nigdy. Nie podobają mi się takie buty i nie ma z nich fasonu, który by na Stasia pasował (MUSI mieć regulację przy placach)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: AgaGrusiecka » 19 maja 2016, 20:52

Na grubą stopę Małgosi nie wchodzą sandałki z zakrytymi palcami ;) a te, które mają regulację przy palcach też czasem ledwie się dopinają :ymdevil:
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 19 maja 2016, 21:08

Paulina S. pisze:W jakim wieku były Wasze dzieci, gdy kupiłyście im pierwsze kaloszki? :) Na jaki rozmiar?

Drugie pytanie - sandały - powinna być zakryta pięta i paluszki, prawda?


U nas pierwsze kalosze w rozmiarze 21 (teraz Gajka je nosi)

Co do sandałów to Miki miał z elefantena z zakrytą piętą i odkrytymi palcami. Gajka ma niby sandały lasockiego z zakrytymi palcami ale jak dla mnie to bardziej przewiewne półbuty i na samo lato na pewno kupię jej coś bardzo odkrytego (nawet nie wiem czy nie adidasa bo są odporne na większość rzeczy więc do targania po ogródku powinny być ok)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Paulina S. » 19 maja 2016, 21:18

sardynka pisze:ma niby sandały lasockiego z zakrytymi palcami ale jak dla mnie to bardziej przewiewne półbuty
Jakiś czas temu robiłam mały rekonesans w sklepach i wiele sandałów przypominało właśnie bardziej półbuciki.

Dziękuję za rady. :)

sardynka, gdzie kupiłaś kaloszki? :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 20 maja 2016, 10:49

Paulina S. pisze:sardynka, gdzie kupiłaś kaloszki?


http://www.zetpol.pl/kalosze-dzieciece/

My mamy dokładnie te: http://sklep.zetpol.pl/pl/p/WODNIK-01-GRANATOWY/183
niby podają tam długość wkładki 15,4 ale na pewno jest mniejsza, bo Gajka w nich normalnie chodzi a ona ma stopę pewnie ok 13 cm i rozmiar buta 21 (ecco, Lasocki, kapcie)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: jpuasz » 22 sie 2016, 19:26

wracam do tego wątku :P Pierwsze buciki to były półbuty lasockiego:
Obrazek
Kolejne, to sandały (też z lasockiego)
Obrazek
Moja mam kupiła jeszcze sandały z Befado. Na początku nie byłam zachwycona, ale w sumie wyszło na dobre - lasocki był na wyjścia a Befado do piaskownicy :P
Obrazek

Najwyższy czas kupić buty na jesień i mam dylemat. Gdziekolwiek nie szukam, to wszędzie są buty za kostkę... Szukam zakrytych półbutów do kostki i praktycznie nigdzie nie ma. Jakoś sobie póki co radzimy, bo półbuciki Lasockiego jeszcze ujdą, ale już lekko ciasne.

No i pytanie, czy któraś ostatnio była w Ptak Outlet? Czy tam jeszcze są jakieś sklepy z butami dla dzieci, do których warto iść?

Ostatnie pytanie dotyczy kaloszy... Jak tylko założę Adasiowi kalosze, to jest płacz tak rozpaczliwy, że aż mi go żal... Jak przekonać dziecko do kaloszy? :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości