wybór pierwszych butów

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: caixa » 04 wrz 2014, 17:09

ava, moja mała chodzi w takich trampkach ale od niedawna i nie bez przerwy. Ja jestem z nich bardzo zadowolona bo są idealne do przedszkola (szybko się zakładają i są praktycznie niezniszczalne).
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 04 wrz 2014, 20:42

ava, Nie pomogę. Nasz Antek swoje pierwsze trampki dostał dopiero w tym roku (tuż przed wakacjami).
Ale ja generalnie nie jestem fanką trampek.

ava pisze:wygląd wyglądem, ale nie chcę szkodzić jego stopom złym obuwiem...
A kiedy macie to wesele? Bo jak niedługo, to jest szansa, że synek za długo w nich nie pochodzi (zima wkrótce).
A jak założy raz czy dwa to pewnie nie zaszkodzą.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ava » 04 wrz 2014, 21:32

Dzięki za opinie. Chyba jednak dam sobie spokój, zwłaszcza, że przypomniało mi się, że późno wiosną Wojtek czasami chodził w trampkach Adiddasa z wysoką cholewką i raczej nie lubił ich zakładać :roll:

Deco-Ania, wesele jest za tydzień. A jak ma założyć raz czy dwa to szkoda mi kasy. Tym bardziej, że jego pierwsze buty zaczynają robić się za ciasne (w sumie to i tak długo w nich chodził, 5 m-cy) i dziś kupiliśmy nowe, za więcej pieniędzy niż zakładaliśmy :evil:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 05 wrz 2014, 9:13

ava pisze:dziś kupiliśmy nowe, za więcej pieniędzy niż zakładaliśmy
z reguły tak właśnie to wygląda.
Moim zdaniem - dobra decyzja.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: niesia2708 » 30 lis 2014, 20:46

Muszę Karolci kupić kolejne ciapetki ponieważ te robią się już "na styk".
Obecnie ma Befado 19- 12,6 cm i zastanawiam się czy kolejne kupić 20 - 13,4 cm czy od razu 21- 13,9 cm??...
Czy któraś z Was miała porównanie- Befado- Zetpol?? Różnią się znacząco?
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: wiolancia » 01 gru 2014, 15:32

Befado wypadają dość duże ,większe niż te z Zetpolu.Ja kupiłam teraz Ali tylko rozmiar większe i chyba będę musiała włożyć do środka jakąś wkładkę,bo sporo odstają :evil:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: agnieszka19 » 05 gru 2014, 22:41

Ja używam Befado i zawsze kupuję rozmiar większe od poprzednich i jest ok... Także Ja bym kupiła normlanie 20...
(A swoją drogą widzę że Martynka ma duże stopy bo kapce ma już 22, a jest w wieku Twojej Karolci... Natalka miała zawsze małe stopy, więc teraz jakas odmiana...)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: alamakota » 08 sty 2015, 15:32

Dziewczyny, a czy znacie buty firmy Renbut?
Chciałam młodej kupić jako pierwsze kapcie po domu, takie: http://www.smykowakopalnia.pl/obuwie_wc ... oz_-10642i
Narazie ma całe ze skórki Primigi, kupione w TK Max :) Podobne do tych: http://www.primigi.it/en/calzature-2014 ... tails.html
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: mikron123 » 28 sty 2015, 21:31

Dziewczyny czy orientujecie się gdzie w łodzi mogę kupić buciki domowe firmy Memo,Aurelka lub Dawid?chodzi mi o sklep w którym byłby jakiś wybór i chciałabym te buciki obejrzeć na żywo i przymierzyć synkowi. A odnośnie dyskusji która toczyła się w tym wątku o tym czy zakładać buciki w domu to ja dziś również usłyszałam od ortopedy ze w domu na twardych panelach,płytkach dziecko powinno być w butach z usztywnionym zapietkiem. My od początku tj od 12 mięs gdy młody zaczął chodzić kupowaliśmy befado, czasem biegał po domu boso. Niestety po dwóch miesiącach chodzenia zaczął brzydko stawiać stopy do wewnątrz, tak że czasem wręcz martwię się ze się przewroci o nie. Dziś ortopeda stwierdził że do dwóch lat dziecko nie chodzi lecz stawia kroki,ma prawo do takich błędów i wynika to z tego ze on jeszcze nadal ma jakieś zaokrąglone kolanka co powinno mu zniknąć. Zalecił jednak buty profilaktyczne z zapiętkiem usztywnionym w/ w firm. Pokazałam mu befado w których teraz chodzi i stwierdził że ten zapis ten stopy nie trzyma. .. W domu ma być zawsze w butach. Mam nadzieję,że zna się na rzeczy. .mam jeszcze pytanie czy któraś z mam orientuje się czy buty firmy Dawid sporo tańsze od Memo są równie dobre jakościowo? Z góry dziękuję za odpowiedź.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kari » 28 sty 2015, 21:39

mikron123, wiem, że chyba babeczka ma u mnie w Zgierzu Dawida, jutro zajrzę spytam po ile i czy ma ortopedyczne, Memo widziałam w Oranżadzie na Widzewie w Agrafce (mają stronę internetową, to niby pasmanteria, ale buty też mają)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 28 sty 2015, 21:47

mikron123, my kupujemy buty w Zdrowych stopkach ale tam nie ma formy Memo my po domu kupujemy butki firmy Dawid bo są najkorzystniejsze cenowo. Memo miałam na lato dla Dominika z wyprzedaży fajne nie do zdarcia ale wg 2rehabilitantow i ortopedy za sztywne wiec odradzam.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 28 sty 2015, 21:51

A co do jakości dla mnie i memo i Dawid jest oki nigdy nie miałam zastrzeżeń tylko że Memo ma fajniejsze wzory i bardziej nadają się na dwór a Dawid to typowo po domu choć my korzystamy też na dworzu.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: mikron123 » 28 sty 2015, 21:54

martula_87, a gdzie są Zdrowe stopki? Czy mają tam pełną rozmiarówke czy trzeba zamawiać? Czyli Twoim zdaniem Dawidy będą w porządku? Najgorsze, że ja nie wieziałam, że te wzystkie buty mają tyle modeli, chodzi mi o to że s takie do polowy łydki, za kostke I takie do kostki... Nie wiem, chyba te pośrednie będą najlepsze, bo nie chce mu az tak nogi usztywnić... A półbucki też z tych firm kupujesz czy gdzieś indziej? Bo w sumie ten lekarz dziś powiedział, że najważniejsze po domu, bo na dworzu to w sumie jest max 2 godz..
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 28 sty 2015, 22:04

mikron123, My mamy te tuż za kostkę bo właśnie nie chcieliśmy mu usztywniać dalej nogi. Zdrowe stopki są na ul Struga pomiędzy Kościuszki a Gdańską. Pani sprzedawczyni jest kompetentna i doradzi ale zawsze pokazuje ciut droższa opcje ja wybieram Dawidy zgodnie z tym co polecali rehabilitancji ortopeda też się zgodził. wybieram tańsze buciki tym bardziej ze często je zmieniamy. Co do rozmiarów wybór jest nigdy nie zdarzyło mi się zamawiać zawsze wybrany rozmiar był.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: mikron123 » 28 sty 2015, 22:20

Oki, dziękuję Ci za pomoc. W sobote się tam przejedziemy I przymierzymy co mają ciekawego... No właśnie też wolałabym te Dawidy. Właściewie różnią się od aurelki I memo podeszwą tylo, więc chyba będą dobre. Ortopedzie chodzilo właściwie o to żeby miał stabilny, sztywny zapiętek. A btw, byliście może kiedyś w przychodni przy Niciarnianej? Masz jakieś opinie o tamtejszym ortopedzie?
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: martula_87 » 29 sty 2015, 9:10

mikron123, tamtejszy ortopeda to specyficzny człowiek Dominik chodził tam na rehabilitację i teraz ma kontrolę 2 razy do roku ale skoro ona kazał nosić takie buty to raczej musicie go posłuchać bo on zazwyczaj odchodzi od takich rozwiązań i zaleca normalne buty....Widać jest taka potrzeba. Zdrowe stópki mają swoją stronę internetową i pani też ma jakąś maszynę do badania stóp tak mi się kojarzy my z tego nie korzystaliśmy bo u nas wada oczywista ale może też będzie Was na tym urządzeniu sprawdzała. Ona zazwyczaj poleca Aurelki bo jest płaska podeszwa a jednak Dawidy mają obcas Thomasa który nam był też potrzebny tylko że odwrotnie więć był but prawy na lewą nogę a lewy na prawą nogę teraz już się poprawiło więc zakładamy normlanie. Zależy czy Twoje dziecko koślawi też stópki itd. Dla mnie cena Aurelek ze specjalnie zrobionym odwrotnie obcasem Thomasa była nie do przyjęcia bo wychodziłop prawie 300zł....Takie bez specjalnych udogodniej kosztują około 200zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: mikron123 » 29 sty 2015, 14:12

Masakra, ja juz w takim razie nic nie wiem...ale w kazdym razie dziekuje za odpowiedź:) musze skonsultowac nasz przypadek w takim razie z kims jeszcze, moze jakims rehabilitantem, bo ten lekarz podal mi 2 nazwy firm, pokazal zdjecie w jakims katalogu i to wszystko...a ja sie w domu zorientowalam ile fasonow maja te firmy i zglupialam..
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 03 mar 2015, 19:55

Neurolog nam powiedziała żeby pierwsze buty nie były ortopedyczne. Najlepiej Bartka. Mówiła również że do nauki chodzenia żeby już je nosiła. Jeśli na trawie, lub na plaży to boso. Ale na panelach lepiej żeby to były buty.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: madame b » 04 mar 2015, 12:25

My ostatnio kupiliśmy w Smyk outlet fajne buciki. Skórzane, ładnie się zginają, trochę wyższe, mam nadzieję, że sprawdzą się. Kosztowały 45zł z 90zł.
madame b
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 24 mar 2015, 14:22

Dziewczyny kiedy należy zakładać jak zacznie samodzielne kroki stawiać ? Czy już jak zaczyna stać? Czy to nie ma sensu teraz?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 24 mar 2015, 15:09

Ja zaczęłam zakładać buty jak Staś zaczął stać z podparciem. Bardzo mi to ułatwiało zapakowanie go do samochodu, czy wyjęcie wózka z bagażnika, więc korzystałam z tej nowej umiejętności.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 25 mar 2015, 7:56

Jeszcze mam pytanie jak szybko rośnie nóżka? Jeden sezon pewnie jedne buty, szybciej nie? Wiadomo są różne dzieci, ale u nas Hanula raczej tak szybko nie będzie nóżka rosła, bo ani ja ani mąż nie mamy jakiejś dużej stopy.
Neurolog nam powiedziała żeby kupić po domu sandałki. No ok, czyli potrzebuję sandałki i takie zabudowane do wózka jeśli pogoda będzie kiepska, a później już latem sandałki.
Czyli już powinna zacząć chodzić w takich sandałkach czy nie ma co przesadzać?
Czy dzieci Wasze chciały nosić buty, bo u nas generalnie Hania w ogóle butów nie nosi, do wózka ma takie bardziej ciapetki, w ogóle nie wyglądające jak buty. Ostatnio kupiłam jej takie z h&m żeby do wózka były. Ale jak jej założyłam to się denerwowała i trzeba było zdjąć.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: gorzatka » 25 mar 2015, 8:03

ola, moja Ola pierwszy krok postawiła jak miała 9,5 miesięcy pierwsze buty dostała na początku maja czyli miałą nie całe 11 miesięcy i były to sandałki w zasadzie przechodziła w nich całe lato. A co do szybkości rośnięcia stópki to my tez mamy małe stopy a Oli w ciągu niespełna roku przerobiłyśmy rozmiary od 18-22
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 25 mar 2015, 8:08

ola, ja myślę, że w domu to jeszcze nie ma co przesadzać i kupować butów...a zamiast sandałków po domu ja tam kupuję normalnie kapcie (Befado albo Zetpol...byleby w miarę przewiewny model)
Co do pierwszych butów to bardzo polecam Elefanteny (nam właśnie neurolog Miśka je poleciła), szczególnie ten model jest fajny na pierwsze buty bo ma świetną podeszwę
http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/mar ... _brand_r=6

Jeśli chodzi o długość noszenia, to Misiek dostał pierwsze buty jakoś pod koniec kwietnia (samodzielnie zaczął chodzić późno bo mając rok i 4 mc) i przenosił całe lato (sandałki miał w tym samym rozmiarze i też całe lato były ok)...ale on też z tych dzieci o małych stopach raczej ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kochecka » 25 mar 2015, 9:08

Maksiu wyrastał do pewnego momentu z butów raz na kwartał, góra raz na pół roku. Laura od ponad roku ma rozmiar 21.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Bian » 25 mar 2015, 9:41

U mnie Hania w zasadzie ma buty w jednym rozmiarze na dany sezon albo i dłużej, kwestia zmiany modelu z uwagi na pogodę. Rozmiarówka sama w sobie sporo też zależy od firmy, bo np. zimą nosiła rozmiar 23, teraz trampki z CCC też ma na 23, a mierzyliśmy w Adidasie sandałki to 24 było na styk.

ola co do kupowania butów do domu, to ja nie kupowałam. Moje dziewczyny dostały pierwsze buty jak już po domu chodziły pewnie i można było wyjść połazić po podwórku. No tyle, że akurat obie zaczęły pewnie chodzić na przełomie lutego i marca, więc akurat weszły w okres półbutów/trampek.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 25 mar 2015, 9:44

Ula i Leo w pierwszym rokuz butami przeszli od rozmiaru 18/19 do 22. Potem się uspokoiło. Dotąd liczyłam 2 rozmiary na rok. Teraz Ula nadal smiga w 26, ale już kupiłam jej adidasy 27. Leo ma 24/25 i tak już od jesieni. Więc nie ma reguły, choć ja jakoś wyczuwam moje dzieci i prawie zawsze trafiam z rozmiarem, mimo że kupuję na wyrost. Np. już teraz Ula ma buty na przyszlą zimę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Kurczak » 25 mar 2015, 11:37

ola, Dianka po domu "nosi" kapcie, Befado lub Zetpol. "Nosi", bo generalnie ciągle je ściąga. Nie ganiam Jej, bo obstawiam, że jest Jej za gorąco po prostu.
A co do rośnięcia stopy - my w samym tylko sezonie zimowym kupowaliśmy 3 pary kozaków, więc różnie to bywa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ava » 25 mar 2015, 13:18

ola pisze:Jeszcze mam pytanie jak szybko rośnie nóżka? Jeden sezon pewnie jedne buty, szybciej nie?
Mój mały dostał pierwsze buty pod koniec marca, wyrósł z nich jakoś na początku września (i to był chyba jakiś mega skok, jednego dnia buty były jeszcze dobre, a za ok. 5 dni już nie mogłam wcisnąć mu nogi). Z reguły kupuje się buty ciut za duże (do 1 cm długości), więc dziecko powinno zdążyć w nich pochodzić (choć chyba szaraczarownica pisała kiedyś, że Stasiowi rozmiar zmienia się co 2 m-ce).

Co do butów po domu, to młody dostał pierwsze kapcie jak miał 1,6 roku, jakoś wczesną jesienią - głównie dlatego, że u nas ciągnie od podłogi.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 25 mar 2015, 13:34

ava, mhm... dobrze pamiętasz. 4 pierwsze rozmiary to u nas było 2-2,5 miesiąca na każdy. Za to teraz kupiłam Stasiowi buty na przyszłą zimę większe o 2 rozmiary i mam obawę, czy będą dobre (w sensie czy nie za duże).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: tulipan87 » 26 mar 2015, 9:16

Co do rozmiaru - u nas do tej pory było tak, że 1 buty na sezon wystarczały. W zasadzie buty kupione na wiosnę jesienią wciąż były dobre (zawsze kupujemy z zapasem ok 1cm). A tu ostatnio niemiła niespodzianka. Półbuty zakupione jesienią okazały się dużo za małe. Pomijam już kwestię rozmiaru - Mateusz nosi 26/27 w zależności od modelu :shock:
Ja nie mam dużej stopy, zatem Młody poszedł w ślady ojca :evil:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasieńka 85 » 26 mar 2015, 9:21

tulipan87 pisze:Mateusz nosi 26/27 w zależności od modelu :shock:
Karolci kupiliśmy w niedzielę buty w rozmiarze 29 :shock: :shock: 28 były w sam raz, więc wzięliśmy nieco większe. I jak tak czytam o rozmiarach stóp Waszych dzieci to mam wrażenie, że Karolcia to jakby "wielkostopa" =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: malaJu » 26 mar 2015, 10:14

tulipan87, kasieńka 85, no powiem Wam, że jestem w szoku! Myślałam, że moja Ulcia ma sporą stopę, ale teraz to już zaczynam w to wątpić ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasieńka 85 » 26 mar 2015, 10:16

malaJu, ja to się jeszcze obawiam, że niedobrze sprawdzamy czy but jest ok. Ale na takiej miarce w sklepie też wychodzi 27-28. I jak patyczkiem mierzę to też tak wychodzi. Karolcia wysoka jest to i stopę ma konkretną =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Patrycja11 » 26 mar 2015, 10:25

malaJu pisze:Myślałam, że moja Ulcia ma sporą stopę, ale teraz to już zaczynam w to wątpić
raczej normalną. Gabcio teraz też ma 27 i wolniutko rośnie mu nóżka, z kolei Lenka ( o 6 miesięcy młodsza od Gabrysia) ma teraz pewnie 28-29. Gabryś jest raczej drobny, nie wysoki, więc i stopę ma niewielką. Ale nie to, żebym się nie cieszyła. Mam kuzyna, który ma ponad 2 metry wzrostu i obuwie w rozmiarze 52. Dziękuje bardzo :ymdevil:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasieńka 85 » 26 mar 2015, 10:27

Patrycja11 pisze:Gabcio teraz też ma 27 i wolniutko rośnie mu nóżka, z kolei Lenka ( o 6 miesięcy młodsza od Gabrysia) ma teraz pewnie 28-29.
pocieszyłaś mnie :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Deco-Ania » 26 mar 2015, 10:47

kasieńka 85 pisze: ja to się jeszcze obawiam, że niedobrze sprawdzamy czy but jest ok
ja cały czas mam podobne rozterki.
W przypadku Antosia - boe mam pełną swiadomośc tego, że Gapiszon jeden, nawet jak but będzie go upijał, to powie, że OK. Byle tylko dostac nowe buty.
W przypadku Julka - z racji oczywistej: problemu w komunikowaniu się =)))) Ciągle mówi niezrozumiałym dla mnie językiem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 10 kwie 2015, 21:07

Czy jest sens kupować takie buty? Czy lepiej sobie je darować? Póki Hanula nie chodzi, ale np. do wózka, a później jak zacznie chodzić to i też te buty jak i również np. z Bartka? Czy lepiej nie kupować tyle?

Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 11 kwie 2015, 15:00

ola ja bym na początek kupiła jedne buty ale dobre, typowe do nauki chodzenia. My jesteśmy wierni Emel i uważam,że są na prawdę dobre, stabilone,z dobrych materiałów. Bartek natomiast ma tylko 4 modele z atestem z całej swojej kolekcji (na resztę atestu nie mają).
A takie buty jak wkleilaś będą ok jak mala będzie już stabilnie chodzić.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: sardynka » 11 kwie 2015, 15:27

kasia_m85, a emele kupujesz gdzieś stacjonarnie czy online?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: milencja83 » 14 kwie 2015, 10:59

sardynka pisze:kasia_m85, a emele kupujesz gdzieś stacjonarnie czy online?


kasia_m85, podepnę się do pytania :). U nas Mały ma wysokie podbicie i wolałabym przymierzyć buciki.
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: kasia_m85 » 26 kwie 2015, 12:36

sardynka pisze:kasia_m85, a emele kupujesz gdzieś stacjonarnie czy online?

Kupuję on-line ale spory wybór mają w takim małym sklepiku przy Batorym na Widzewie. Wiem też że jest stoisko na Górniaku ale tam nigdy nie bylam.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 26 kwie 2015, 15:10

A czy kupować sandałki też np. Emele lub Bartka? Czy tylko takie pełne?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Bian » 26 kwie 2015, 15:53

ola moja Hania miała pierwsze sandałki normalnie z odkrytymi palcami, w takim stylu:
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 26 kwie 2015, 17:22

Staś nie miał nigdy takich z zakrytymi palcami. Kupuję tylko z odkrytymi. Pierwsze Bartek, w zeszłym roku Ecco i na ten rok też czeka Ecco, tylko już z odkrytą piętą.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Karola5 » 26 kwie 2015, 21:52

A sprawdzałyście szerokość buta-stopy? Bo ja mam wąską stopę i jak przymierzałam buciki Basi to po wsadzeniu nóżki a przed zapięciem sprawdziłam że z boku pięty wchodzi mi palec czyli but na szerokość jest chyba za tęgi :-\
Kupiliśmy Elefanten chwilowo chyba buty bardziej do raczkowania bo Basia jeszcze nie chodzi a i wybór nie był powalający w rozm 19 (w Bartku od 20 są buciki takie nie do wózka).
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 27 kwie 2015, 6:43

Karola5, jeszcze ecco ma od 19. Wiem, że w zwykłym sklepie ceny są powalające, jak na buty na kilka miesięcy, ale zorientuj się, czy gdzieś w Warszawie lub okolicy nie ma przypadkiem outletu Symbiosis. U nas jest w Ptak Outlet. Tam na przykład buty w rozmiarze 19-20 można kupić za 99 zł.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: Karola5 » 27 kwie 2015, 12:08

szaraczarownica, a te ecco są węższe? Bo w następnym rozmiarze to juz wybór bedzie duży tylko właśnie szerokość mnie martwi :-\
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: szaraczarownica » 27 kwie 2015, 13:17

Normalne chyba nie, ale biom wydaje mi się, że tak. Tylko one są trochę droższe i nie wiem czy są od 19.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: wybór pierwszych butów

Postautor: ola » 10 maja 2015, 21:13

Czy buty Bartka można kupić w innych sklepach niż Bartek? Znacie takie? Byłam w Bartku, ale sandałki o rozmiarze 20 mają bardzo mało a wręcz wyboru żadnego. Te co mi się podobają mają większe rozmiary. Nawet w sklepie internetowym nie ma w rozmiarze 20.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron