Wózki spacerowe/parasolki

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 23 kwie 2013, 7:36

szaraczarownica pisze: że przecież do takiego terenu jest blokada kółek, więc je zablokowałam i już byla rewelacja.


Dlaczego nikt mi tego nie napisał 3 lata temu :P Ja umordowałam sie z moim wózkiem ale nie wpadłam na blokadę kół :P
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: szaraczarownica » 23 kwie 2013, 7:59

lmyszka, będziesz miała jeszcze okazję wykorzystać tę wiedzę :twisted:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 23 kwie 2013, 8:00

I nie zawaham się jej użyć >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: juta79 » 23 kwie 2013, 8:10

A są jakieś spacerówki które mają regulacje rączki? Przy moim 150cm rączka ze spacerówki prawie mi pod pachy sięga :lol:
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: szaraczarownica » 23 kwie 2013, 8:25

MacLaren, ale da się tylko podwyższyć :lol:
juta79, chyba rzeczywiście parasolka nie dla Was, bo ja nie widziałam takich z obniżaną rączką. Ale napisz może do Kuby - on będzie wiedział najlepiej :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: juta79 » 23 kwie 2013, 8:47

szaraczarownica pisze:juta79, chyba rzeczywiście parasolka nie dla Was
no chyba tak, ale już się przyzwyczaiłam że coś jest za wysokie lub za długie >D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Blue » 23 kwie 2013, 9:27

Juta - w moim wozku tez da sie tylko podwyzszyc,a i tak jest juz dostatecznie wysoko.
A moze spacerowka z lamana raczka a nie teleskopowa?
Wtedy sobie zlamiesz ja nizej,by do siebie podpasowac.Tylko efekt dzwigni moze
na tym stracic bo czasem wozek jest tak wywazony ze lepszy nacisk jest (by np
podniesc kolka podjezdzajac pod wysoki kraweznik) jak raczka jest wyzej.
Musialabys sprawdzic.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: juta79 » 23 kwie 2013, 10:20

Blue pisze:A moze spacerowka z lamana raczka a nie teleskopowa?

A jaka to rączka? Taka cała tylko łamana ? Coś jak w espiro?
Obrazek
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Blue » 23 kwie 2013, 10:55

juta-duzo wozkow ma taka raczke.Po prostu jedna cala laczona raczka (a nie 2 osobne) z regulacja gora-dol :)
Inglesina espresso tak wlasnie miala,tu przykladowy link:

http://allegro.pl/wozek-spacerowka-ingl ... 83624.html

duzo jest takich wozkow:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 29 kwie 2013, 20:49

Ponieważ już trochę minęło, odkąd użytkujemy Inglesinę, napiszę kilka słów.
Chciałam wymienić osobno zalety i osobno wady, ale się nie opłaca :P
Ogólnie - super się prowadzi, bardzo pojemny kosz, regulowany podnóżek, bardzo fajne i mega wygodne opuszczanie oparcia. Ponieważ oparcie jest wysokie - Maja w wózku leży jak w łóżku, na długość ma sporo miejsca i jeszcze jakiś cza spokoijnie będzie mogła kłaść się wygodnie w wózku. Wózek jest wąski. Zaleta i wada. Duża zaleta przy przeciskaniu się między regałami, między ludźmi czy samochodami na parkingu. Wszędzie się mieścimy. Wada - jeśli ktoś ma grubsze dziecko, a już grubsze dziecko w zimowej kurtce - maluch może mieć trochę ciasno. Mega wygodne blokowanie przednich kół.
Jedyny minus - wg mnie trochę ciężko się podbija. Espiro Magic przy Inglesinie Espresso podbijał się w zasadzie sam :) Podjazd pod krawężnik Inglesiną jest trochę ciężkie. Albo ja mam za mało siły :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 30 kwie 2013, 6:44

misia-misia pisze:Jedyny minus - wg mnie trochę ciężko się podbija. Espiro Magic przy Inglesinie Espresso podbijał się w zasadzie sam :) Podjazd pod krawężnik Inglesiną jest trochę ciężkie. Albo ja mam za mało siły :P


Mogę sie pod tym podpisać, chociaż ja znalazłam sposób, bo brakowało mi sił na podbicie :) Tam na dole przy tylnich kołach jest taka "barierka" jak ja nadepniesz wózek sam podbija do góry :) Nie wiem czy do tego to służy, ale mnie pomogło bardzo :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Patrycja11 » 30 kwie 2013, 7:16

lmyszka pisze: Nie wiem czy do tego to służy, ale mnie pomogło bardzo
w moim Maclarenie też taka barierka jest i właśnie tak podbijałam wózek jak nie mogłam podjechać. Wydaje mi się, że właśnie po to to jest.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 30 kwie 2013, 7:35

Faktycznie jest tam taka barierka. Jeśli mówimy o tym samym to ona służy do składania wózka - nie trzeba się schylać czy jakoś tak. Ale fakt spróbuję z nią, zobaczymy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 30 kwie 2013, 7:44

misia-misia, chodzi o ta taka cienką rurkę między tylnymi kółkami :)
Wiesz jak kilka razy własna siła podbijałam to szukałam jakiekolwiek rozwiązania co by sobie ułatwić i byłam zła, że tak późno na to wpadłam :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 30 kwie 2013, 7:53

aaa ty o tej mówisz... spróbuję :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: tulipan87 » 08 maja 2013, 12:52

My jesteśmy posiadaczami parasolki Patty Scharon :)
Obrazek
Zacznę od tego, że w ogóle nie nosiliśmy się z zamiarem zakupu takiego wózka, byliśmy przekonani, że wystarczy nam spacerówka od wózka 2w1. Ale podczas zakupów w uwaga! Biedronce :lol: natknęliśmy się na te wózki i stwierdziliśmy bez większego przekonania, że może kupimy żeby zostawić u dziadków, tak na wszelki wypadek. Cena nie była wysoka - 179 zł, więc tak zrobiliśmy. Było to dość dawno, Mateusz miał wtedy 4-5 m-cy.
Kiedy nastała wiosna a ja miałam do wyboru parasolkę lub ciężkiego Freelandera, wyciągnęłam to pierwsze i pomknęliśmy na spacer. I muszę przyznać, że od tamtej chwili jestem zachwycona tym wózkiem.
Jest lekki, zwrotny, łatwo się składa i zajmuje mało miejsca, oparcie rozkłada się na płasko, przednie kółka oczywiście można zablokować. Testowany był na różnych terenach ( w tym na trawiasto - piaszczystym) i na każdym się sprawdził. Prowadzi się na tyle lekko, że nawet moja 4 letnia siostrzenica daje radę :) A i fajnie podbija na krawężnikach.
Minusem jest to, że żeby go złożyć trzeba odpiąć budkę i tę barierkę z przodu, kosz na zakupy jest nieusztywniony i drobne rzeczy mogą się w nim trochę zapadać, no i taki bardziej wizualny niż praktyczny minus - podnóżek jest z takiego elastycznego plastiku i wskutek składania lekko się odkształca. Ale swoją funkcję spełnia. I to chyba tyle.
Polecam osobom, które nie chcą wydawać na wózek wielkich pieniędzy, lub takim jak my - którzy nie mają wielkiego przekonania i chcą zaryzykować :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: gohnia » 08 maja 2013, 19:42

Wozimy Wojtucha w Baby Design Travel i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.
Obrazek
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: wiolancia » 10 maja 2013, 22:30

Wybór parasolki na szczęście już za mną .Dzisiaj w Mama i Ja zakupiłam Inglesinę Trip,która będzie prezentem dla Ali na chrzciny.
Co do koloru,chciałam fioletowy,ale właściwie w żadnym sklepie już go nie ma.Oglądałam też ten taki ciemna fuksja i szary,no ale w sumie teraz mam wózek różowo-grafitowy i zachciało mi się czegoś innego.
Wygrał kolor Marina 2013 (granatowy) !
Myślę,że będzie OK.Do granatu pasuje wiele innych kolorków .Będzie się super komponował z różowym,białym,czerwonym...No i nie będzie zbyt brudzący.
A wygląda tak :
Obrazek


Pan w Mama i Ja polecał też X-Landera XS i Chicco Lite Way,jednak żaden z nich nie miał takiej budy jak Inglesinka.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: martula_87 » 11 maja 2013, 7:44

A my już jakiś czas użytkujemy Chicco Multiway.
Obrazek

I ja jestem bardzo zadowolona mimo że nie jest to najmniejsza parasolka.
Sprawdza się w każdym terenie przerobiliśmy także piach i super sobie poradziła oczywiście ze zblokowanymi kółkami.
Miała dużo obaw że będzie to wózek niewygodny dla Dominika ze wzg na brak pompowanych kółek ale naprawdę jest oki i całkiem przyjemnie.Nie telepie tak dzieckiem w wózku jak myślałam i jak nieraz się widzi na ulicy.
Podjazdy pod krawężniki nie sprawiają żadnych kłopotów.

A minusy znalazłam dwa
W porównaniu z Jedo malutki kosz na zakupy co w naszym przypadku jest dośc ważne.
No i to że przy składaniu trzeba odpiąc barierkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: agnieszka19 » 29 maja 2013, 12:56

Nawet tak wygląda 8-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: verrerie » 02 cze 2013, 16:48

Ja jako maniak wozkowy za najfajniejsze z lekkich spacerowek uwazam Maclarena xlr, jest lekki, rewelacyjnie sie prowadzi i ma dobra cene. Z wyzszej polki polecam Bugaboo Bee.
http://mum.blog.pl - Matka z Londynu
verrerie
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:38
Lokalizacja: Londyn, UK
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Pepsi » 02 cze 2013, 20:28

verrerie pisze:dobra cene

no nie wiem czy ta cena aż taka dobra :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: kari » 02 cze 2013, 20:30

Pepsi, może w Londynie w porównaniu z innymi ma dobrą, bo w Polsce to jak dla mnie dość wyższa półka, choć i parasolkę za kilka tysięcy też można kupić, ale nie poopadajmy w przesadę
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Misiak » 03 cze 2013, 8:46

Powoli zagłębiam się w temat. Spacerówka z kompletu z gondolą jest super, ale gdy jedziemy na zakupy na przykład, to stelaż włożony do naszego golfa sprawia, że wyglądamy jak cygański tabor. W związku z tym wózeczek Mikado zostaje wózkiem "domowym" a do auta szukam czegoś zajmującego mało miejsca. Finansowo to póki co lepsze rozwiązanie, niż kupno większego samochodu. ;;) Będę się rozglądać za czymś używanym, co przetrzyma jazdę po śniegu (tak przyszlościowo). Na razie w temacie jestem zielona.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Misiak » 06 cze 2013, 20:31

No i już mam. Wybór padł na Mamas and Papas- Swirl Buggy:

Obrazek

Regulowane oparcie i podnóżek, amortyzowane koła. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Hosiole » 06 cze 2013, 21:56

verrerie pisze:a jako maniak wozkowy za najfajniejsze z lekkich spacerowek uwazam Maclarena xlr

Co prawda mamy techno xt, ale uważam, że wózek absolutnie nie jest wart swojej ceny...
Po kilku podróżach samolotem i jednym sezonie letnim, wygląda jakby był używany przez co najmniej piąte dziecko...
Zamierzam się go pozbyć jak najszybciej i kupić Lili coś lepszego...

Za to w temacie wózków dla dwójki dzieci z niewielką różnicą wieku polecam szczerze Phil and Teds Vibe (nowy model Verve).
Długo się zastanawialiśmy czy będzie nam on w ogóle potrzebny, ale znajomi nas przekonali.
Jest to wózek ze stelażem pojedynczego wózka, składa się nawet z dodatkowym siedzeniem jak pojedynczy wózek i jest takich rozmiarów,poza tym prowadzi się super, jest lekki, zwrotny, bardzo dobrej jakości.
Myślałam, że teutonia była super... ale z tego jetem jeszcze bardziej zadowolona :)
Ma całą masę dodatków, które można wybrać według uznania.
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Jakub_Paluch » 13 cze 2013, 20:51

martula_87 pisze:
No i to że przy składaniu trzeba odpiąc barierkę.
]

sprzedałem wam model z tego roku prawda? (taki jak na foto)
jestem prawie pewny, jeżeli tak, nie musicie odpinać barierki, składa się z wózkiem. TADAM! :mrgreen:
Osiem Gwiazdek Łódź
C.H. GLOB ul. Piotra Skargi 12 Łódź
505 374 083

Otwarcie 16 maja!
Awatar użytkownika
Jakub_Paluch
Ekspert
 
Posty: 222
Rejestracja: 03 gru 2012, 16:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Misiak » 13 cze 2013, 21:04

Przyszła nam już parasolka z Allegro i jesteśmy z mężem urzeczeni.:) Tym jak lekka jest, jak się łatwo prowadzi, jak jest skrętna no i tym jak się składa, wreszcie nie dochodzimy do wniosku, że któreś z nas jedzie na dachu samochodu hehe. Kolorek- bajka, bardzo mi się podoba. Przetestowany i w mieście, i na nierównościach naszej wsi. Polecam, tym bardziej, że cena jest niewielka (ja dałam 180 z wysyłką za nieużywany).
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: martula_87 » 16 cze 2013, 21:48

Jakub_Paluch, dzięki my nawet raz nie próbowaliśmy składac z barierką.
Po tej informacji sprawdziłam składa się bez potrzeby odpinania barierki więc jeden minus dla tego wózka mniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 17 cze 2013, 7:40

Po weekendzie dość wyczerpującym, mogę śmiało stwierdzić, że ta nasza Inglesina Espresso sprawdza się w 100%! Była testowana na wybojach, łąkach,piaszczystych drogach. Super dała radę. Do tego oparcie po raz kolejny zdało egzamin - jest wysokie a co za tym idzie po rozłożeniu na płasko Maja miała super wygodne spanie. Ba nawet cała się zmieściła.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: szaraczarownica » 23 cze 2013, 15:47

No to ja się pokuszę o porównanie Teutonii Mistral S i Inglesiny Trip.
Planowaliśmy się dzisiaj wybrać do Arturówka. Mieszkańcy Radogoszcza Wschodu drogę znają i wiedzą, że to rajd terenowy z przeszkodami, więc postanowiłam podejść do garażu rodziców i wyciągnąć Tośkę, która ostanio w użytku była pod koniec kwietnia, czyli jakieś 2 miesiące temu. Wprawdzie z wycieczki nic nie wyszło, ale ja nie o tym miałam ;)

No więc: jak przesadzałam Stanisława, to wydawało mi się, że Inglesina jest wózkiem dużo mniejszym, o wiele mniej zabudowanym, z mniejszą budką. Dzisiaj przeżyłam szok. Mój syn, który ma trochę ponad 74 cm wzrostu w pewnych monetach w Teutonii zawadzał głową o budkę. Pozycja maksymalnie siedząca nie jest całkowicie prosta, tak jak w Inglesinie. Jak założyliśmy moskitierę, to okazało się, że budka nie sięga zbyt daleko i Stanisław ma tę moskitierę na twarzy, w Inglesinie daszek jest mocno wysunięty do przodu i moskitiera jest daleko przed nim.
Oparcie w Teutonii jest bardzo niskie, w Inglesinie Staś ma jeszcze sporo zapasu. Długość siedziska jest porównywalna w obu wózkach. Szerokość na korzyść Teutonii, ale nie jakoś drastycznie, a poza tym Staś lubi sobie usiąść wystawiając nóżkę w bok, a w Teutonii z racji obudowania siedziska jest to niemożliwe. Poza tym podnóżek w Teutonii w połączeniu z krótkim oparciem powoduje, że niedługo Staś w Teutonii wygodnie już nie pośpi, bo w nogi będzie go uwierał zagięty podnóżek.
Na plus dla Tośki widoczność z wózka - o wiele szerszy kąt widzenia, więc Staś był wniebowzięty, ale wynika to z mało zabudowanej budki (a ponoć w Tośkach są i tak ogromne - to wolę nie oglądać w innych wózkach). Oczywiście również wielkość kosza to plus Tośki oraz prowadzenie, a szczególnie podbijanie na krawężnikach - w Inglesinie to czasami trudna sztuka. No i podstawowa różnica to położenie oparcia: w Tośce idealnie na płasko, w Inglesinie nie do końca.

Podsumowując: miałam ostatnio jakieś wyrzuty sumienia, że tak krótko użytkowałam Tośkę, ale już przestałam je mieć. Pomimo kilku wad, Inglesina jest wygodniejszym wózkiem. Niestety Teutonia w naszym przypadku niedługo i tak musiałaby być odstawiona w kąt, bo Staś zwyczajnie nie zmieścił by się w niej na wysokość. Wbrew pozorom Inglesina wydaje mi się obszerniejsza. No i spacery w deszcz oraz po lesie by nam odpadły, bo się strasznie wkurzył tą moskitierą na twarzy :lol:

A na koniec porównanie wizualne (dopiero na zdjęciu zobaczyłam, że mąż źle rozłożył Inglesinę i Staś siedzi krzywo :lol: )
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: kasia_m85 » 23 cze 2013, 19:42

My mamy Cosatto,oczywiście podwójny,ale są też pojedyncze. I skoro jestem zadowolona z podwójnego wózka to myślę,że pojedynczy będzie jeszcze fajniejszy, bo lżejszy >D Prowadzi się go bardzo dobrze pomimo tego,że ma małe koła- sprawdziliśmy na piachu, kamieniach itp Jest zwinny, bo nawet bliźniaczy jest sam w sobie lekki (z dwoma księżniczkami na pokładzie już mnie >D ).Rozkłada się oczywiście na płasko i ma regulowany podnóżek.No i te wózki są po prostu bardzo fajne wizualnie i bardzo ładnie wykonane. Jedyny minus jak do tej pory to słaby dostęp do kosza gdy jest rozłożony na płasko.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Marta » 27 cze 2013, 21:00

Dziewczyny, wiecie coś o wózkach Hauck Torro i Graco Evo?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 18 sie 2013, 16:15

Dzisiaj nabyliśmy
Obrazek

fajny lekki wózek typ parasolka, ma uchwyt na napój
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 18 sie 2013, 17:15

misia-misia, a po co Wam kolejny wózek? :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: misia-misia » 18 sie 2013, 18:38

a na wyjazd :)
Po co ma się nasza Inglesinka męczyć w razie transportu po plaży. A nawet złożony to ten łatwo wziąć w rękę, jest lekki, niesie się bez problemu.
Inglesina zostaje w domu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Fuente » 06 wrz 2013, 20:12

Dziewczyny, szukam wózka spacerowego i zgłupiałam... Potrzebuję czegoś lekkiego z regulacją oparcia w niskiej cenie, bo to wózek tylko do użytku jak będziemy przyjeżdżali do Łodzi do mojej mamy (na co dzień zamierzam używać spacerówki z naszego Tako). Poradźcie coś w rozsądnej cenie... wózek może być oczywiście używany.

Mnie osobiście podoba się ten: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/35/04/39/42/3504394243 MAMAS&PAPAS Pipi Floral. Co sądzicie?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: tulipan87 » 09 wrz 2013, 8:20

Misiak ma parasolkę tej firmy, więc pewnie będzie mogła coś powiedzieć.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Misiak » 09 wrz 2013, 9:52

tulipan87, ha ha dokładnie.:)

Fuente, rzuć okiem kilka postów wyżej. Ten co wkleiłaś różni się chyba od naszego tylko kolorem. Ogólnie wózek jest fajny, wytrzymały, lekki, skrętny, ale... odkąd Pola siedzi nie można dobrać jej oparcia tak, żeby miała wygodnie. Ale dla mnie to nie problem, bo po prostu ściągam tasiemki regulujące tak jak chcę i związuję sama swoją tasiemką. Wtedy jest idealnie.:) Mialyśmy ją na pikniku ale pewnie nie zzwróciłaś uwagi.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Michasia » 09 wrz 2013, 10:56

A ja mam pytanie może trochę z innej beczki. My wózek 3w1 oddaliśmy po mieliśmy pożyczony a zresztą był tak duży że jak włożyliśmy do bagażnika to nic innego się nie mieściło (tako jumper)Teraz mamy lekką,małą parasolkę chicco.Latem sprawdzała się idealnie ale czy na zimę taki wózek jest dobry?Dziecko nie jest w nim chronione od wiatru,jest mało materiału więc wózek jest zimny nie wspominając już o małych kołach?
Jakie są Wasze doświadczenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia
 
Posty: 129
Rejestracja: 28 sie 2013, 16:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: lmyszka » 09 wrz 2013, 11:56

Michasia, ja miałam chicco multiway spacerówkę. I zima była masakra. Nie chodzi o to że było młodemu zimno ale w sniegu grzęzła i nie dało się jechać. Ile ja się naszarpałam z nim :?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: martula_87 » 09 wrz 2013, 12:12

Michasia, ja mam ten wózek o którym pisze lmyszka, i nie wyobrażam sobie Dominika w nim zimą. Po prostu nie ma szans na przejazd w mega błocie i zaspach śniegu i na zimę znów zaczniemy używać spacerówka Jedo z pompowanymi kołami.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: szaraczarownica » 09 wrz 2013, 13:49

Ja z kolei widzialam klarysę z Inglesiną na śniegu i mówi, że zdaje egzamin. Zresztą sama zamierzam ją wypróbować w tym roku, bo nie chcę wracać do Teutonii.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: kari » 09 wrz 2013, 13:51

szaraczarownica, ciekawa jestem właśnie jak się będzie sprawować....
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: martula_87 » 09 wrz 2013, 14:40

szaraczarownica pisze:Ja z kolei widzialam klarysę z Inglesiną na śniegu i mówi, że zdaje egzamin

No to jestem ciekawa bo Chicco ma zdecydowanie większe kółka i może też jakoś by się dało radę przetrwać zimę 8-)
Też sprawdzę Chicco bo my dużo spacerujemy zimą i nie wyobrażam sobie walki z ciągnięciem czy szarpaniem się z wózkiem po śniegu :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: malulu » 09 wrz 2013, 14:46

Co możecie powiedzieć o wózkach Maclaren? Łatwo się prowadzą i są lekkie?
Rozglądam się za spacerówką, która przeżyje długie spacery, ma regulowane oparcie i zajmuje mało miejsca po złożeniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Patrycja11 » 09 wrz 2013, 15:08

malulu pisze:Co możecie powiedzieć o wózkach Maclaren?
ja mam Questa. Jest mały, prowadzi się lekko, jest zwrotny, oparcie rozkłada się na płasko, ale... niestety kółka klekoczą, budka jest zbyt płytka, zdecydowanie fajniejsza jest w XLR chyba, czy XT, nie wiem nie rozróżniam ich.
Ale z tego co pamiętam z któregoś wyżej wspominanego chyba Hosiole nie była zadowolona, ma też Ju ona też może coś powie ;)

Teraz gdybym miała wybierać chyba wybrałabym Inglesinę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: malulu » 09 wrz 2013, 16:42

Patrycja11, dziękuję za dokładną wypowiedź.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Marta » 09 wrz 2013, 20:51

malulu pisze:Co możecie powiedzieć o wózkach Maclaren? .

My mamy xt i jestesmy bardzo zadowoleni. Wozek lekki, zwrotny, super sie prowwadzi. Oparcie mozna polozyc na plasko, wiec dziecku sie wygodnie spi. Bardzo duza buda, nie trzeba uzywac parasolki. Polecam :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: malaJu » 09 wrz 2013, 21:30

Marta i ja mamy takie same, tyle że w innej kolorystyce.
Ja jestem bardzo zadowolona, to już wózek drugiego dziecka. Zniszczony i owszem, więc zgadzam się z Hosiole, że po wszystkim do odsprzedaży to Maclareny się nie nadają. Chyba że ktoś go ma i nie używa ;) Nasz podróżuje w bagażniku i jest dość mocno eksploatowany. Kółka ma wszystkie, nic nie skacze, amortyzacja w miarę, świetna budka, ładnie się wózek składa. Jestem ogólnie na tak, choć oczywiście mógłby być tańszy.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron