Wózki spacerowe/parasolki

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Emi » 01 gru 2014, 18:50

gorzatka, ja mam spacerówkę chicco multiway w kolorze granatowym
coś takiego http://www.pujcovnakocarku.cz/golf-buggy/
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: gorzatka » 01 gru 2014, 19:20

Emi, a jaka cena? i ogólnie w jakim stanie jest?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: ola » 10 sty 2015, 23:16

Czy ktoś używa parasolki Maclarena? Warto?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Patrycja11 » 11 sty 2015, 9:24

ola, wystarczy przeczytać wątek od początku, odpowiadałyśmy tutaj wielokrotnie na to pytanie. Albo skorzystać z opcji "szukaj" wpisując słowo Maclaren.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: ola » 24 lut 2015, 21:56

Nie znam się na wózkach, bo dostaliśmy od siostry x landera, więc nawet aż tak bardzo nie przeglądałam wózków, bo nie było takiej potrzeby.

Teraz nadszedł ten czas że kupujemy parasolkę, typ już wybrany Inglesina Trip.
Tylko...

czym się różni

http://www.mamaija.pl/index.php?Product ... 202015&x=1

od np. tego
http://www.mamaija.pl/index.php?Product ... 202013&x=1

? Czy to jest różnica tylko w kolorze? Bo z 2014r kosztuje 699zł a z 2015r 799zł? Tylko tym że jest nowszy, z nowej kolekcji?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: sardynka » 27 lut 2015, 9:49

ola, raczej tak ;) ten czerwony to właściwie 2013 kolekcja (mamy taki sam tylko czarny)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: MamaŻaby » 25 mar 2015, 1:38

ja również zaczęłam rozglądać się za spacerówką. Chciałabym przesadzić Młodszą już w maju, czyli będzie miała 6 miesięcy. Moje wymagania:
musi rozkładać się na płasko,
musi być dość zabudowana żeby nie wiało do niej jesienią i zimą,
musi składać się jak parasolka,
dobrze żeby w zestawie miała folię p-deszczową i pokrowiec na nóżki
wytrzymały
no i cena - do 500 zł

W dwóch sklepach z wózkami oglądałam 3 modele Chicco i generalnie te wózki jakoś mi nie pasują, wyglądają na niewielkie (chodzi o siedzisko) a chciałabym żeby Młodszej za rok było w niej wygodnie. Żaba swoją spacerówkę użytkowała do 2,5 roku i zakładam, że spacerówka dla Młodszej będzie służyła tak samo długo, czyli musi być wygodna i dla półroczniaka i dla dwulatka. Będzie to jedyny wózek (bez zapasowych) więc musi być w miarę wytrzymały. Pan w Mama i Ja namawiał na Inglesinę Trip ale cena 700 zł więc raczej odpada.
W sklepie w Carrefour na Przybyszewskiego Pani zaproponowała wózek Bomiko XL i nawet mi się podoba, cena ok. 350 zł
http://allegro.pl/bomiko-wozek-spacerowy-model-xl-nowosc-2015-wys-0-i5190182920.html
Tylko jest o nim niewiele opinii bo to nowość. To jest wózek firmy Baby Design więc firma dobra.
Po przeczytaniu wątku biorę też pod uwagę polecany tu Caretero Spacer, mam tylko wątpliwość czy rozkłada się na płasko i czy jest dobrze zabudowany, czy osłonka na nóżki jest ocieplana oraz czy zapięcie po złożeniu wózka się nie rozpina - czy użytkowniczki mogą się wypowiedzieć?
Porównanie obu tych wózków wychodzi na korzyść Caretero - ładniej wygląda, tak solidniej, ma większy kosz na zakupy, no i podoba mi się ta wkładka na siedzeniu, której brakuje w Bomiko.

No i myślę, czy jednak nie zdecydować się i nie kupić używanego Peg Perego Pliko P3. Taki mieliśmy przy Żabie i byłam bardzo zadowolona. Ale nowy kosztuje 1000 zł a planowałam zakup nowego wózka więc cena by go dyskwalifikowała.
Przykładowa aukcja http://allegro.pl/alu-wozek-spacerowy-peg-perego-pliko-p3-i5188606593.html

Doradzicie coś?
Wkurza mnie, że najczęściej w sklepach są Chicco i Inglessiny a te mnie popularne i tańsze wózki już nie. Wolałabym przymierzyć Młodszą zanim kupię wóżek :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: agnieszka19 » 25 mar 2015, 8:03

Ja juz się wypowiadalam i zdania jeszcze nie zmienilam☺ Chicco wytrzymału nas pponad 3lata i nadal go mam. Teraz Martyna będzie go używać.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: martula_87 » 25 mar 2015, 8:12

MamaŻaby pisze: Chicco i generalnie te wózki jakoś mi nie pasują, wyglądają na niewielkie (chodzi o siedzisko) a chciałabym żeby Młodszej za rok było w niej wygodnie.

My mamy model Multiway Chicco i jest bardzo zadowolona do dziś jeżdzi w nim i spokojnie się w nim wysypia miejsca ma sporo w porównaniu do innych spacerówek. Ja szukałam czegoś co będzie wygodne bo Dominik dużo korzytał z wózka często w nim spał więc te z malutkimi kułkami nie wchodzimy w grę bo były mało stabilne i strasznie w nich telepało nawet na chodniku
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Bian » 25 mar 2015, 8:26

MamaŻaby według mnie Caretero Spacer jest fajnie zabudowany, jak dołożysz w zimie pokrowiec na nóżki, to jest na serio dobrze obudowany. Nie pamiętam czy rozkłada się do pozycji leżącej, ale dzisiaj sprawdzę, na pewno jak dziecko zaśnie, to możesz je dość mocno opuścić. Wtedy jest minus - słaby dostęp do kosza, ale faktycznie jest on pojemny.

MamaŻaby pisze: czy zapięcie po złożeniu wózka się nie rozpina

Powiem szczerze, że nigdy nie spinałam go aż tak, po prostu składaliśmy i wystarczyło.

MamaŻaby pisze:czy osłonka na nóżki jest ocieplana

Od wewnętrznej strony nie masz jakiegoś typowego ocieplenia, natomiast samo wypełnienie wydaje się naprawdę solidne.

U mnie z tego wózka korzystała przez jakiś czas Hania, teraz jeździ Matylda. Jedyny minus, ale to być może występuje też w innych tego typu wózkach, zdecydowanie bardziej trzeba dbać o kółka niż w dużych wózkach.

MamaŻaby jakbyś chciała przymierzyć Młodszą do Caretero to zapraszam :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: MamaŻaby » 25 mar 2015, 11:49

Bian, bardzo Ci dziękuję za wszystkie informacje. Naprawdę coraz bardziej podoba mi się ten wózek.
Bian pisze:MamaŻaby jakbyś chciała przymierzyć Młodszą do Caretero to zapraszam

dzięki za propozycję :) Odezwę się :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: wiolancia » 25 mar 2015, 13:20

No tak kółka to jedyny minus Caretero Spacer , ja mam wersję Deluxe .Jedno kółko strasznie mi się blokuje,czekałam na wiosnę bo muszę go trochę umyć i oddać do reklamacji niestety.
Bomiko XL ma moja koleżanka i jej się sprawdza bezproblemowo już prawie drugi rok.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: MamaŻaby » 25 mar 2015, 14:51

wiolancia, no to świetne wieści mi niesiesz :D

znalazłam na allegro bardzo tani a zupełnie niezniszczony Pliko P3 i być może się jednak skuszę na niego, bo wygląda jak nieużywany. Nasz Pliko mimo że kupiłam używany spisywał się super przez te 2,5 roku, byłam z niego naprawdę bardzo zadowolona. Więc w sumie wiem czego mogę się spodziewać, no i spełnia wszystkie moje wymagania. Sprzedawca ma mi jutro przesłać dodatkowe zdjęcia i jak będzie ok to chyba się zdecydujemy.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Karola5 » 26 maja 2015, 12:37

Dziewczyny czemu parasolki mają podwójne kółka? Bo znalazłam np Caretero Sonata i ma pojedyncze kółka i ciekawa jestem czym się różni od takich podwójnych? :D
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: wiolancia » 26 maja 2015, 12:45

Karola5 pisze:Dziewczyny czemu parasolki mają podwójne kółka?


Też się nad tym zastanawiam,ostatnio oglądałam nawet taki dla Ali(na pojedyńczych) i nie wiem czy znów nie zmienię wózka(to już będzie trzeci :twisted: ) ,bo ona lubi jeździć i pewnie jeszcze długo wózka poużywamy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: malulu » 26 maja 2015, 12:50

Wydaje mi się, żeby kółka były trwalsze. One są małe i mogą szybko ulec zniszczeniu. Dziecko jest cięższe niż w gondoli, kółka zazwyczaj są piankowe, nie ma amortyzacji - to wszystko szybciej zużywa kółka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: Karola5 » 26 maja 2015, 13:36

Aha bo szukam parasolki i łeb mnie już boli od wybierania :-(
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: wiolancia » 26 maja 2015, 15:04

Ja same dobre opinie czytałam o tym to jest I&Kids Kiss.Fajny jest bo do 20 kg.
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Wózki spacerowe/parasolki

Postautor: niesia2708 » 15 lis 2017, 22:51

Dla Karoli mieliśmy parasolkę Mamas&Papas. Jak na śmieszne pieniądze które za nią dałam nie mogę narzekać. Była z nami 4 razy nad morzem, na wycieczkach, zakupach. I w sumie jeszcze jest sprawna chociaż już mocno zniszczona.
Dla Malwinki wybrałam jako prezent na chrzciny JOIE MUZE.
Obrazek
Założenia były takie,że musi być rozkładany zupełnie płasko żebym już teraz mogła z niego korzystać np. na zakupy, plastikowy a nie gumowy podnóżek, duży kosz na zakupy i łączona rączka.
Co prawda nie jest to typowa parasolka ponieważ po złożeniu jest większa,ale to akurat mi nie przeszkadza.
Prowadzi się leciutko jedną ręką. Plus za ogromną budkę która sięga praktycznie do tacki. System składania/rozkładania siedziska też lepszy niż w poprzednim- tu jest mechanizm a w poprzednim paski do ściągania.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Poprzednia

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron