Kijki Nordic Walking

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Kijki Nordic Walking

Postautor: Kamilka » 18 mar 2016, 8:59

Witam, od niedawna spaceruję z wywaliłam niepotrzebny link - Patrycja11. Wiele osób podchodzi do tej dyscypliny dość sceptycznie, a ja chciałabym powiedzieć wam, że to świetny sposób na poprawienie kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów po ciąży. Wiadomo trzeba włączyć do tego zdrową dietę ale pomaga :) Zaczyna się wiosna bierzmy więc kijki w dłonie i w drogę :)
Kamilka
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Karolina1907 » 18 mar 2016, 9:58

Kamilka pisze: Wiele osób podchodzi do tej dyscypliny dość sceptycznie
ja teź kiedys do nich tak podchodziłam :)
Przed weselem Mojej siostry od marca do czerwca chodząc na kije zrzuciłam, bez żadnego wysiłku 10 kg.
Dla Mnie kije to relaks, uwielbiam je i chodzę jak tylko mogę ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina1907
 
Posty: 158
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Tasia » 13 lis 2016, 10:05

Sama zaczynam się zastanawiać czy nie zakupić sobie takich kijków.... Zauważyłam,że mam jedak trochę za dużo zbędnych kilogramów... Myślicie, że można uprawiać nordic walking teraz zimą? Czy jednak nie jest to dobra pora? Jak się ubrać aby się nie zgrzać?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Fuente » 13 lis 2016, 11:28

Tasia, a dlaczego nie można zimą? Ubrałabym się podobnie jak do szybkiego marszu ;) Na pewno nie tak jak do biegu bo jednak nordic nie jest tak dynamiczny ;)
Swego czasu troche chodziłam z kijkami ale absolutnie mnie to nie kręci... Zbyt monotonnie, za wolno. Zdecydowanie bardziej pasuje mi bieganie, niestety po kontuzji kostki z ubiegłego roku nie jestem w stanie wrócić do biegania... Może za rok sie uda.
Powodzenia z nordic ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Blue » 13 lis 2016, 11:36

Tasia-ja rok temu zimą właśnie z kijami chodziłam,bo nie jeżdżę na nartach,a coś chciałam ruchowo podziałać.A tak to latem w lesie na działce,bo u nas na osiedlu raczej seniorzy z kijami chodzą,ogólnie wolę w plenerze niż po twardym chodniku/asfalcie.W każdym razie ja byłam ubrana normalnie zimą-w kurtkę sportową,ale nie jakąś specjalistyczną.Kije też mam zwyczajne,teleskopowe aby właśnie na wyjazdy dobrze się pakowały.Jesli chcesz podejść do tematu profesjonalnie (sprzęt,ubiór itp) to poszperaj w necie lub na you tube,na pewno znajdziesz odpowiedzi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Tasia » 13 lis 2016, 15:19

No własnie muszę się zorientować w zakresie bielizny oraz ciuszków . Mam fajną ścieżkę obok swojego miejsca zamieszkania, tak wiec już wiem w sumie gdzie bym chodzila :) W lecie biegałam, ale teraz chciałabym spróbować kijków.
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: monia25 » 17 lis 2016, 10:25

Polcam ponieważ nie ejst to tak męcze jak bieganie. A wymusza aktywność praktycznie wszystkich grup mięśni tak wiec jest bardzo polecane jeśli chodzi o jesienny oraz zimowy sport. W zasadzie to nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o temperaturę.
Warto jest po prostu dobrać sobie odpowienią bieliznę termoaktywną:
http://sklepgwinner.pl/blog/jak-dobrac- ... moaktywna/
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Kijki Nordic Walking

Postautor: Blue » 10 wrz 2021, 6:14

Fajnie,ze mamy taki temat.Pierwsze kijki sprzed lat miałam,jak się okazało,nie do NW a trekkingowe.Prawidłowe kije do NW muszą mieć rękawiczkę i ostry grot na końcu.Przy prawidłowej technice NW nie polecany jest asfalt (wtedy na grot zakłada się gumowy "bucik").Grot powinien być wbijany w ziemię/piach stąd dobrze chodzi się np w lesie,na plazy,po parku (ścieżką wydeptaną a nie asfaltową).
Od siebie polecam kije Fizan-przetestowane,trochę kilometrów juz ze mną przeszły.Jeszcze torbę/futerał muszę sobie kupić.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości