Rower dla dziecka

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Re: Rower dla dziecka

Postautor: caixa » 14 mar 2014, 11:47

My w tym roku chcemy kupić rower na pedały. Mąż szuka odpowiedniego do wzrostu bo wyczytał, żeby nie kupować dziecku na wyrost. Stwierdziliśmy, że stawiamy na markę i dobre opinie kosztem tego, że będzie on używany.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Marcka » 22 mar 2014, 21:09

hej dziewczyny przymierzamy się kupna biegówki dla Emilki, bo dorawała prszezz kilka dni rowerek biegowy kuzyna i zejśc z niego nie chciała ;)
Powiedzcie mi gdzie można taką kupic, aby sprzedawca pomógł odpowiednią dobrac no i jakie polecacie?
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: caixa » 23 mar 2014, 14:10

Oszaleje z tymi rowerami. Byliśmy dziś w GoSport i są 2 rowerki, które są odpowiednie na wzrost Kai. Ja nawet nie wiedziałam ,że 16 calowe są sobie nierówne. Ostatecznie chyba kupimy taki, do którego przymierzymy małą. W GoSport każdego 15 dnia miesiąca zniżka -15%.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Joanka » 23 mar 2014, 14:55

caixa pisze:W GoSport każdego 15 dnia miesiąca zniżka -15%.

W każdym sklepie, i na wszystkie artykuły?
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Pepsi » 23 mar 2014, 15:21

Joanka pisze:
caixa pisze:W GoSport każdego 15 dnia miesiąca zniżka -15%.

W każdym sklepie, i na wszystkie artykuły?

tak ;;)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: kakonka » 23 mar 2014, 16:53

Marcka, my mieliśmy drewnianą Kinder Kraft, ale za wysoka dla Filipa i kupiliśmy mu Milly Mally - lubi go wczoraj troszkę pojeździł i nie chciał zejsc- próbował wjechac po schodach :) zdecydowaliśmy się na milly mally bo :
1. jedna z niższych biegówek 33 cm
2. fajna cena :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: caixa » 23 mar 2014, 17:52

Joanka, na każdy produkt w regularnej cenie. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misia-misia » 23 mar 2014, 22:04

kakonka, a jaki konkretnie macie? Ilu calowe koła? 10" czy 12''?

Czy w którymś z łódzkich sklepów te Milly Mally można obejrzeć na żywo?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: kakonka » 23 mar 2014, 22:07

misia-misia, mamy 10 :-)
Mąż kupował w sklepie na Zgierskiej 69 w budynku ABC :-) wahał się między dwoma ale Milly małpy wygrał :-)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: ppola » 23 mar 2014, 22:19

Jak pisałam my też mamy Milly Mally - dla takiego maluszka jest bardzo fajny, niski, do tego lekki wiec jak sie wywróci to nie ciagnie za sobą dziecka:)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misia-misia » 23 mar 2014, 22:19

kakonka, ale masz taki z opuszczanym siodełkiem?

Ja się zastanawiam nad tymi:
Milly Mally
Obrazek
lub b'twin z Decathlonu
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Joanka » 23 mar 2014, 23:13

misia-misia, mamy dokładnie taki, jak na pierwszym zdjęciu (Milly Mally)
Zgrabny i lekki, Młoda go bardzo lubiła. W tym roku przesiada się już na rower siostry, więc będziemy dla niego szukać nowej właścicielki jak coś ;)
Po starszej mamy jeszcze inny biegowy (Kettler), tamten też był OK (powiedziałabym że mocniejszy, jednak droższy).
Hudora są podobne, a tańsze niż Kettler. W ubiegłym roku w okolicach Dnia Dziecka były też rowerki biegowe w Lidlu, wyglądały OK.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: kakonka » 23 mar 2014, 23:34

I my tez taki jak ten pierwszy :-) oczywiście inna kolorystyka :-)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misia-misia » 24 mar 2014, 8:52

A ja mam pytanie do osób, które dłuższy czas użytkują Milly Mally. W internecie jest sporo negatywnych opinii na temat tego rowerka. Ja wiem, że nie warto do końca brać sobie to do serca, bo ludzie nieraz szukają dziury w całym.
Ale co się najczęściej przewija: kiepskiej jakości plastiki, pękające osłonki na kierownicy.
Ja wy oceniacie jakość.

Bo Puky ma bardzo dobre opinie, ale cena powala... Kettler już cenowo lepiej, dosyć dobre opinie ma.
Najlepiej cenowo wychodzi Milly Mally i ten B'twin.
Ja się boję, że u nas będzie stał rowerek. I wydam kupę kasy za coś co stoi.
Myślałam o używce. Tyle, że używane Puky są i tak drogie i w cenie nowego Kettlera albo B'twin.
A tańsze używane rowerki są zazwyczaj już w gorszym stanie.
No i tak to wygląda...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 24 mar 2014, 8:55

Misia-ja nie znam Milly Mally (to chyba polski producent?),ale jesli rower ma użytkować tylko Majka (w sensie że rodzeństwa narazie niet),to myślę że wystarczy.Ludzie nawet rowery w marketach kupują i nie mją obaw,aczkolwiek dylematy masz słuszne-pewnie też bym takie miała.
Wogóle jak J.jeżdziła na rowerku biegowym to było to mało popularne jeszcze,a teraz proszę jaki szał:)

PS.Misia-misia a patrzyłaś na serwisach aukcyjnych lub tablica.pl?
Można dorwać rowerek w dobrej cenie.

Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: mikołajkowa » 24 mar 2014, 22:57

My kupiliśmy puky. Na razie trudno o opinię bo używaliśmy raz. Miki jeszcze musi odrobinę dorosnąć (mimo że to chyba najmniejszy model - siodełko na wys 30 cm), jak siedzi na siodełku to jest w stanie postawić całe stopy, a z tego co widze powinien mieć raczej ugięte nóżki.
Jest dosyć ciężki i to Małemu na początku przeszkadzało (żadał żeby mu kierownicę trzymać, bo mu skręcała i rower się przewracał), ale chyba sie już przyzwyczaił. Po pierwszym spacerze udało mu się przejść trochę z rowerem bez siadania i przejechać trochę, ale tu przy asekuracji. Na pewno miał frajdę olbrzymia z tego, więc nie mogę się już doczekać kiedy podrośnie ten centymetr czy dwa.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Joanka » 24 mar 2014, 22:58

misia-misia, dokładnie jest tak jak piszesz- Milly Mally w porównaniu z np. Kettlerem wypada gorzej jeśli chodzi o jakość/wytrzymałość, natomiast wiąże się to z różnicą w cenie. Blue też dobrze prawi, że na ten jeden sezon użytkowania spokojnie wystarczy (a nawet prawdopodobnie będzie się nadawał do odsprzedania). Jak kupowaliśmy dla starszej córki, wybraliśmy Kettler, ale wtedy wybór był niewielki, bo rowerki biegowe nie były jeszcze u nas tak popularne. Młodsza dostała na 2 urodziny od chrzestnej ten Milly Mally (prezent-niespodzianka, nie konsultowany wcześniej), stąd mam porównanie tych akurat 2 modeli.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 25 mar 2014, 9:35

Moja H.przymierzona na Hudorę jest za mała,nogami ledwo sięga ziemi a gdzie tu mówić o odpychaniu się.Ze zezdziwienia luknęłam w ksiażeczki zdrowia i juz wiem co jest grane-starsza byla w tym wieku mniej wiecej (bo nie mam danych porownawczych dokladnie co do miesiaca) 6cm wyzsza (i 1,5 kg cieza by the way).No to ja juz nie wiem,bo ona ma od pieluchy (suchej;) do podlogi w butach tylko 28 cm.Nogi ma ogolnie dosc krotkie.Zostaje nam albo poczekac az dorosnie albo rozejrzec sie za Puky Lr m.Byc moze uda sie zalatwic (uzywkę).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 27 mar 2014, 16:13

Pytanie do tych mam ktorych dzieci mają Puky lr m.
Czy w tych wszystkich rowerkach kierownica obraca sie LUZEM 360 stopni?
Bo to ze nie ma blokady kierownicy to ja wiem,ale zastanawiam sie czy to normalne
aby ona az tak luzno chodzila,czy to jest bezpieczne.
Hudora byla idealna pod tym wzgledem a ten Puky jakos za luzno się kręci.
Bo mozemy zalatwic uzywanego pukacza,ale nie wiem czy ten duzy luz w obrotach kierownicy
nie wynika z faktu ze cos jest nie tak...

A u innych mam czy dzieciaki jezdza z ograniczeniem skretu (np do 45 lub 90 stopni),czy na full tzn 360?
Jak macie w waszych rowerkach?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: mikołajkowa » 27 mar 2014, 20:18

Blue pisze:Pytanie do tych mam ktorych dzieci mają Puky lr m.
Czy w tych wszystkich rowerkach kierownica obraca sie LUZEM 360 stopni?
Bo to ze nie ma blokady kierownicy to ja wiem,ale zastanawiam sie czy to normalne
aby ona az tak luzno chodzila,czy to jest bezpieczne.
Hudora byla idealna pod tym wzgledem a ten Puky jakos za luzno się kręci.
Bo mozemy zalatwic uzywanego pukacza,ale nie wiem czy ten duzy luz w obrotach kierownicy
nie wynika z faktu ze cos jest nie tak...

A u innych mam czy dzieciaki jezdza z ograniczeniem skretu (np do 45 lub 90 stopni),czy na full tzn 360?
Jak macie w waszych rowerkach?


U nas tak to chodzi. A czy bezpieczne to nie wiem, bo Miki sie jeszcze nie rozpedza ;;), ale dosc szybko skumal o co chodzi z ta kierownica, choc najpierw prosil zeby mu trzymac prosto
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 27 mar 2014, 22:50

mikolajkowa-ale czy ta kierownica chodzi u Was tez w ten sposob,ze po przekreceniu jej lekko na bok i puszczeniu (nie mowie teraz podczas jazdy,tylko jak rower stoi podtrzymywany),przekreca sie o 360 stopni czyli wraca do punktu wyjscia?Bo mnie chodzi o to,ze gdy dziecko przez nieuwage pusci 1 reka bo gdzies sie zapatrzy,to to kolko stanie deba bokiem lub obroci sie i mozna sie przewrocic.W Hudorze to jest lepiej pomyslane bo tam jest blokada kąta skrętu i J.mimo że używała rowerka bardzo intensywnie 3 sezony (mając 2 lata,3 lata i 4 lata),to przewrocila sie na nim moze kilka razy (wliczając naukę).Tak myslę żeby do jakiegos rowerowego podjechac zapytac czy to np wina zlego skrecenia kierownicy lub jesli to wynika ze zuzycia (rowerek uzywany),to jak nieco przyhamowac ten pelen obrot.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misia-misia » 03 kwie 2014, 19:55

W końcu udało się kupić rowerek biegowy. Stanęło na b'twin z Decathlona.
Dzisiaj była pierwsza próba i powiem szczerze, Maja przymierzała się do różnych rowerków ale z tym jej się najlepiej współpracuje.
Udało się wyczaić używany za małe pieniądze. Sprzedaliśmy trójkołowca a z tych pieniążków kupiliśmy rowerek biegowy i kask :D
O taki:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: mikołajkowa » 03 kwie 2014, 20:51

Blue pisze:mikolajkowa-ale czy ta kierownica chodzi u Was tez w ten sposob,ze po przekreceniu jej lekko na bok i puszczeniu (nie mowie teraz podczas jazdy,tylko jak rower stoi podtrzymywany),przekreca sie o 360 stopni czyli wraca do punktu wyjscia?Bo mnie chodzi o to,ze gdy dziecko przez nieuwage pusci 1 reka bo gdzies sie zapatrzy,to to kolko stanie deba bokiem lub obroci sie i mozna sie przewrocic.W Hudorze to jest lepiej pomyslane bo tam jest blokada kąta skrętu i J.mimo że używała rowerka bardzo intensywnie 3 sezony (mając 2 lata,3 lata i 4 lata),to przewrocila sie na nim moze kilka razy (wliczając naukę).Tak myslę żeby do jakiegos rowerowego podjechac zapytac czy to np wina zlego skrecenia kierownicy lub jesli to wynika ze zuzycia (rowerek uzywany),to jak nieco przyhamowac ten pelen obrot.


Tak dokładnie. Chodzi bardzo luźno. Problem był tylko za pierwszym razem i w domu, gdzie prawde powiedziawszy nie mamy miejsca do takiej zabawy. Na dworze mi to raczej odpowiada, bo jak się w ten sposób kierownica odkręca to jak Miki puści rower to on go nie przewraca tylko się jakby składa.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 03 kwie 2014, 21:16

Mikołajkowa-aha,ok.Czyli ta nasza używka nie jest uszkodzona,widocznie Puky tak ma,że kierownica chodzi luźno.dzieki:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Joanka » 03 kwie 2014, 21:26

misia-misia, fajnie wygląda, no i super że macie go w zamian za trójkołowca, a nawet starczyło na kask.
Myślę że będziecie zadowoleni (bo piszesz że Maja już jest, a to najważniejsze), my mamy już 2 rowerki B'Twin (tradycyjne tym razem), i są naprawdę porządne.
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Marcka » 08 kwie 2014, 10:54

wczoraj zakupiony rowerek Milly Mally- Emilka zakochała się w nim i już nie chciała żadnego innego.
Dlatego rower jest zielony a kask różowy :D
Obrazek
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: magda86 » 17 lip 2014, 19:11

mój starszy syn jak był mały to miał taki rowerem biegowym. często jeździł nim po parku. Później gdy dostał normalny rower nie miał problemów z nauczeniem się jezdzenia na nim. Bardzo szybko zdjelismy mu dodatkowe kółka i teraz jezdzi na dwoch. Wielu znajomych odradzało mi zakup rowerka biegowego jako zbedny wydatek. Ja jednak myślę, że dzięki temu nauczył się utrzymywać równowagę, Teraz rowerek czeka az młodszy synek dorośnie
magda86
 
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2014, 18:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 17 lip 2014, 20:05

U nas starsza cora jezdzaca na biegowce od 2 roku zycia,juz rok temu smigala na 2 kolkach w rozpedzie,ale ciagle balam sie odczepic jej dwa boczne.W tym roku ledwo zima sie skonczyla,wsiadla i wiosna juz smigala na 2.Mlodsza przesiadla sie wlasnie na 12 calowa biegowke,bo dotad jezdzila na 10 calach i widac ze poki co ciezko jej idzie na duzym rowerze (bardziej chodzi niz jezdzi) ale nogami juz dotyka ziemi wiec wyrobi sie;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: lmyszka » 18 lip 2014, 18:20

A ja postanowiłam, że Kacprowi nie kupimy trójkołowca tak jak miał Wiktor. Szkoda kasy, kupimy mu rowerek biegowy. Akurat na wiosnę będzie miał te 1,5 roku więc będzie w sam raz.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

rowerek biegowy

Postautor: Martha_ » 07 kwie 2015, 10:26

Chciałabym kupić 2 letniej córce rowerek biegowy-który polecacie? słyszałam, że są rowery, które "rosną" z dzieckiem, bo kierownica i siodełko są regulowane?
Martha_
 
Posty: 71
Rejestracja: 27 lis 2012, 13:23
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Rower dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 16 kwie 2015, 19:44

Ponieważ Natalka nauczyła się jeździć musimy kupić jej obiecany rower. Byliśmy dzisiaj w decatlonie żeby przymierzyć wielkość kół. Wiemy już że szukamy 20 cali. Ja jednak nie o tym...
Przy okazji oczywiście zazdrośnica Martyna też koniecznie chciała jeździć na rowerze, więc żeby dała nam spokój wsadziłam ją na rowerek biegowy będąc jednocześnie pewną, że zaraz nam odda go spowrotem bo nie będzie umiała jechać... A tu co? zdziwko! Co prawda nie jeździła ale chodziła. Po całym sklepie z nim łaziła i była dzika awantura że zostawiamy rower i wychodzimy... Mielismy zamiar kupić jej rowerek trzykołowy, ale po dzisiejszej wizycie w sklepie zmienilismy zdanie. Obecnie zatem szukam roweru dla Natalki i biegowego rowerku dla Martyny. Prawdopodobnie postawie na taki jak ma Emilka Marcki. Chyba, że macie jaieś doświadczenia i z jakiegoś powodu polecacie inny rowerek?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: lmyszka » 16 kwie 2015, 20:03

A ja się waham. Mam od znajomej do kupienia rowerek biegowy PUKY rozmiar M. Napisane jest, że dedykowany jest dla dzieci przy wzroście minimum 85 cm i długości nóżki od kroku 30 cm. Kacper ma 28 cm. Myślicie, że te 2 cm pozwolą mu na jeżdżenie czy to za dużą różnica i odpuścić w tym roku?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 16 kwie 2015, 20:08

Imyszka najlepiej jakyś go przymierzyła do tego rowerka... Ja w zyciu nie spodziewałam się, że Martyna sobie poradzi a tu widzisz...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: 19anioleczek92 » 16 kwie 2015, 20:16

Igor uwielbia swoją biegówkę i też nie mogę nazwać tego jazdą tylko bardziej coś jak truchtanie ale idzie mu dobrze i co ważne przemieszcza się z punktu A do B :-) a ile radości przy tym :-) agnieszka19, to czekany na przejażdżkę świętej trójcy :-)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: mikołajkowa » 16 kwie 2015, 20:27

lmyszka pisze:A ja się waham. Mam od znajomej do kupienia rowerek biegowy PUKY rozmiar M. Napisane jest, że dedykowany jest dla dzieci przy wzroście minimum 85 cm i długości nóżki od kroku 30 cm. Kacper ma 28 cm. Myślicie, że te 2 cm pozwolą mu na jeżdżenie czy to za dużą różnica i odpuścić w tym roku?


My mieliśmy identyczną sytuację jak Miki miał około 1,5 roku (nawet rowerek mamy ten sam ;-)). Niestety z moich doświadczeń wynika że żeby się nauczyć jeździć to musi do rowerka dorosnąć. Teraz juz mu nie przeszkadza za duży sprzęt (inny bo z PUKY zaraz wyrośnie) i śmiga nawet jak ledwo sięga do ziemi.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Blue » 16 kwie 2015, 23:17

Imyszka-przymierz Kacpra,bez tego ciężko podjąć decyzję.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: lmyszka » 17 kwie 2015, 5:33

Tak właśnie zrobię, tylko to miał być prezent na dzień dziecka a ja wiem, że jak pójdę przymierzyć to on już go nie zostawi >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 19 kwie 2015, 18:16

Dziewczyny a powiedzcie bo cały czas się zastanawiam czy inwestować dla Natalki w rower z przerzutkami... Podejrzewam że ten który teraz kupie starczy na ten sezon i max 2 kolejne... I teraz tak. Nowy rower bez przerzutek kosztuje około 370 zł- taki jak sie Natalce podoba, z przerzutkami zaś - około 500 zł (najtaniej). Rozważam też zakup używanego. Z przerzutkami znalazłam za 370 zł... Ale pytanie czy te przerzutki będą jej potrzebne w najbliższym czasie...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 21 kwie 2015, 9:33

Jako, że brak odpowiedzi, poczytałam w necie i zdecydowaliśmy się na rower z przerzutkami, ale używany. Nie widziałam sensu ładowania 600 zł w rower na max 3 sezony.
Kupilismy taki:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Hosiole » 21 kwie 2015, 12:08

agnieszka19, ale sliczny. >D
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 21 kwie 2015, 18:22

No to i druga gwiazda na swoim sprzecie:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Deco-Ania » 21 kwie 2015, 19:21

agnieszka19, jest radość!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misiao1983 » 29 kwie 2015, 8:18

Dziewczyny, ile wasze dzieci miały jak kupiłyście rowerek z pedałami / dodatkowymi kołami / rączką do trzymania już stricte do nauki jazdy. Bo biegowy dostał na 2 latka i teraz nie wiem czy już ( Adaś w maju 3 lata ) czy to przesada i dopiero około 4 roku myśleć.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: martula_87 » 29 kwie 2015, 8:25

misiao1983, znajomych syn mając dwa lata dostał rowerek z dodatkowymi kółkami radził sobie słabo natomiast w tym roku jeżdzi super a jest starszy od chłopaków o 1 dzień ;;) My mamy w planach zakupić taki rowerek na prezent urodzinowy.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: ppola » 29 kwie 2015, 9:10

misiao1983, Marysia miała w zeszłym roku ale usiadła na nim może ze dwa razy, biegowy zreszta wtedy też był blee. Teraz na biegowym jeżdziła przez całą zimę, no jak śniegu albo lodu nie było ;) Ostatnio wsiadła na ten z pedałami przejechała sama kilka metrów i się przestraszyła :lol: Natomiast ma koleżankę starszą o miesiąc, która śmiga na rowerku 16 calowym, :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: misiao1983 » 29 kwie 2015, 9:22

Ok, przekonałyście mnie, że 3 latka to dobry wiek na początek, tylko no właśnie- ile cali koła? ( Adaś ma 104 cm jest wysoki jak na swój wiek, ale jak zerknęłam na allegro na 16calowe to takie wielkie te rowery mi się wydały...).
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: ppola » 29 kwie 2015, 9:31

misiao1983, najlepiej przymierz go :) Marysia ma tez cos koło 102-104, jezdzi na 12 calowych ale obawiam sie ze w przyszłym roku trzeba bedzie zmienic. Ta dziewczynka o której pisałam tez jest tego wzrostu i bez problemu siega i jezdzi na 16 :) Wiesz wzrost, wzrostem ale jeszcze długosc kończyn jest istotna :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: tulipan87 » 29 kwie 2015, 12:41

misiao1983, nasz właśnie teraz na wiosnę zaczął jeździć na 12-calowym. W ubiegłym roku jeszcze nie dawał rady, nie miał siły pedałować. Teraz już bez problemu.
Mamy taki
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: kasieńka 85 » 29 kwie 2015, 16:13

misiao1983, moja Karolcia w ubiegłym roku jeździła na rowerze. I dawała radę. Wiadomo dwa czy trzy dni zajęło jej rozkminienie co i jak ale jeździła. Podobnym do tego, który wstawiła tulipan87,
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Rower dla dziecka

Postautor: Patrycja11 » 29 kwie 2015, 20:50

misiao1983, Gabcio dostał rower z bocznymi kółkami dwa lata temu. Miał wtedy 2,5 roku.
Nauka zajęła mu jeden dzień. Gabryś z tych co pokochał ten rower od pierwszego wejrzenia.
Koła ma dwunastki, ale już wygląda jakby był za mały. W tym roku podniesiemy mu nieco siodełko i kierownicę i jakoś przetrzyma, natomiast za rok będzie musiał mieć bankowo większy.


My mamy taki:
Obrazek

Nie zamieniłabym go na żaden inny. Jest niezniszczalny. Wygląda jak nowy, a użytkujemy go w zasadzie codziennie w okresie wiosenno-letnim. Gabryś nie raz zaliczył na nim glebę, wiele razy jeździł z nami w samochodzie. Nie ma zbyt wiele oznak użytkowania, oprócz łysych opon od hamowania ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron