Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie?

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie?

Postautor: Deco-Ania » 02 lut 2013, 8:32

http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79353, ... l#BoxLSTxt

Bez wątpienia muszę przyznać, że tak - zdecydowanie więcej wydaję na ubrania Antosia niż swoje. I tak - chcę, żeby wyglądał fajnie i modnie.
Na pewno jednak jest mi obca postawa Ani z artykuły, czy moda na Beckama.
Określiłabym swoje podejście jako połączenie Joasi (bo nie ma bata: na chwilę obecną wciąż co sezon muszę wymienić praktycznie całą garderobę synka) i Magdy.
Czasami wybieram się na window shopping, upatruję ciuszki a potem poluję na promocję. Zdarza mi się kupić ciuszki używane jednak ok 70% ubrań to ciuszki nowe, ale niekoniecznie markowe.

I właśnie jestem na etapie przeorganizowywania szafy Antka pod kątem wiosny.

A jak to wygląda u Was?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: caixa » 02 lut 2013, 9:07

Ja również muszę przyznać, że więcej wydaję na ubrania Kai niż swoje. WYnika to jednak z faktu, że dziecko rośnie i trzeba mu co chwilę wymieniać garderobę. Ja aż tak bardzo się nie zmieniam więc jak pochodzę w koszulce 3 czy 4 sezon korona mi z głowy nie spadnie. :lol:
Bardzo bliska jest mi postawa dziewczyny, która poluje na różne okazje. Kaja ma dużo ubrań ale wynika to z faktu, że kupuje je za nieduże pieniądze w ciucholandach czy na wyprzedażach. Buty, bieliznę- to kupuję nowe. W ten sposób i wilk syty i owca cała. Ja się wyżywam ale moje konto nie cierpi na tym bardzo. 8-)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: kari » 02 lut 2013, 11:00

jak na razie wydaję na ubrania młodego bardzo mało, ponieważ mam to szczęście, że kuzynka męża dostarcza nam paczki z ciuszkami od znajomej z UK, dużo ubrań Nexta, czasem trafiają się Adidasa czy Nike, ale sama z siebie bym mu takich ubrań nie kupiła, jeśli nam czegoś brakuje kupuję na wyprzedażach czy szafingach lub od forumek, pewnie jak będzie starszy będę wydawać więcej, jak na razie nasz budżet na tym nie cierpi

no i kwestia mody, nie podążam za trendami w domu ubiera się wygodnie na wyjścia staram się bardziej elegancko, ale nie sprawdzam co teraz jest na topie, ważne żeby był schludnie i czysto (chociaż na początku ;) ) ubrane
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Frezja » 02 lut 2013, 12:20

ostatnio chyba po równo,jakoś nie szaleje z ubrankami kupuję tylko to co mi wpadnie w oko i to co potrzebne i tylko nowe,na tym etapie Kuba jeszcze nie niszczy ubranek więc dużo nie potrzebuje a i tak niektóre rzeczy nie zostały nawet jeszcze założone,a czy modne hmmm
kari pisze:w domu ubiera się wygodnie na wyjścia staram się bardziej elegancko,
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: martula_87 » 02 lut 2013, 12:25

Frezja pisze:na tym etapie Kuba jeszcze nie niszczy ubranek więc dużo nie potrzebuje

Frezja pisze: i tylko nowe

I dlatego że dzieci mało niszczą ciuchy kupuję głównie używane.Na nowe ekstra modne ciuszki szkoda mi poprostu kasy skoro i tak założy kilka razy i do odłożenia :roll: .
Dominik ma masę ciuszków czy modnych nie wiem głównie biorę pod uwagę wygodę jego i moją podczas ubierania.
Ale ostatnio zdecydowanie jemu kupuję więcej ciuchów.Jakoś mi ostatnio nie za wiele jest potrzebne jak widzę moją wypchaną po brzegi szafe :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Frezja » 02 lut 2013, 12:34

martula_87 pisze:Na nowe ekstra modne ciuszki szkoda mi poprostu kasy skoro i tak założy kilka razy i do odłożenia :roll: .

ja np.odkładam dla drugiego dzidziusia więc też jakaś oszczędność a będą mniej zniszczone niż te które kupiłabym używane no chyba że trafi się dziewczynka wtedy wszystko sprzedam a ktoś będzie zadowolony z ich stanu ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Deco-Ania » 02 lut 2013, 13:41

A ja lubię jak Antek w szafie ma kilka rzeczy "modnych" z aktualnych kolekcji. Wiadomo - nie wszystko, bo na to sobie pozwolić nie mogę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: justine » 02 lut 2013, 15:41

Ja jakoś ostatnio przystopowałam w zakupach dla Maciusia, może dlatego, że wcześniej narobiłam sporo zapasów :P
Głównie kupuję rzeczy używane ale myślę, że jak Maciuś będzie większy to może się to zmienić.
Jeśli chodzi o zakupy dla mnie to ostatnio też nie szaleję, może dlatego, że nie mam za bardzo czasu na zakupy.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: malaJu » 02 lut 2013, 16:16

ja mam tyle zapasów, że szafy się nie domykają. Ale w miarę ogarniam, co mam, więc nie ma dramatu. Na siebie wydaję dwa razy w roku w Promodzie, H&M i innych sieciówkach i to nie w czasie promocji, bo wtedy nic znaleźć nie mogę. Ale ja chodzę w tym samym kilka sezonów.
Zarówno w kwestii własnej jak i dzieci mam w nosie, co jest modne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Blue » 02 lut 2013, 19:00

Faktycznie na dzieci wydaje wiecej niz na siebie,ale moze to wynika po prostu z tego ze ja jestem jedna a one sa dwie >D
No i ja jestem w stanie przechodzic dluzszy czas w ciuchach,a one nie bo szybko wyrastaja.Dzieciaki maja wiekszosc rzeczy uzywanych,nowe kupuje glownie na promocjach lub w wielopakach.Dziewczyny maja troche fajnych ciuchow,a troche zwyczajnych,codziennych.Czy sa to rzeczy modne-jesli mierzyc to miara tego czy sa to sztuki z najnowszych kolekcji-to nie,raczej maja pojedyncze sztuki z najswiezszych linii.Wybieram ubranka przede wszystkim wygodne,nieuciskajace,z miekkich i naturalnych materialow.Jest tez troche innych ciuszkow w stylu spodniczki tiulowe ktore uwielbiam,ale nie jest to duzy procent ich garderoby.Ogolnie nie podazam slepo za moda,dotyczy to rozwniez mnie.Czasy kiedy sledzilam kazdy numer Avanti troche juz minely:)
Czasem nie zaszkodzi troche porozpieszzac dzieciaki,ale moj rozsadek mi mowi ze na urlopie wychowawczym sa wazniejsze wydatki niz ciuszki a'la Suri (teraz podobno zmienione ma imie na Sara) Cruise :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: martula_87 » 02 lut 2013, 19:03

Frezja pisze:będą mniej zniszczone niż te które kupiłabym używane

No i z tym się nie zgodze bo ja nawet jak odkładam ciuszki które były używane przez inne dziecko i przez Dominika to są w stanie bardzo dobrym a nieraz idealnym.Ale wiem że sa osoby które nie lubia używanych rzeczy i kupują tylko nowe :roll:
Kwestia dbania o ciuszki ja sądze że nasze nawet jak nie posłużą naszemu drugiemu dziecku to może wspomogę którąś koleżankę mimo iż nie są kupione nowe.

Frezja pisze:ja np.odkładam dla drugiego dzidziusia

Tylko może już nie będą modne? ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Blue » 02 lut 2013, 19:31

Frezja-to masz duzo miejsca w mieszkaniu:)Jak sie nie postarasz szybko o 2 dziecko to utoniesz w ciuszkach:)
Wiesz ile tego bedziesz miala po 2-3 latach?:)

A tak na serio-ja po Juli zostawiam dla Hani tylko "perelki" lub ciuszki ulubione,wyjatkowo miekkie,mile,fajne.Innych czyli najrozniejszych "niewypalow" a mam na mysli ciuszki sztywniejace po praniu,zle skrojone,niezgrabne,nieproporcjonalne (np za dlugie rekawy w stosunku do rozmiarowki) pozbywam sie.Cos co nie sprawdzilo sie na Juli z jakichs powodow,nie sprawdzi sie tez na Hani wiec po co sie meczyc.Zreszta to juz nie lata 80te gdzie sa puste polki i trzeba kazda rzecz "chmikowac",wystarcza mi perelki i ukochane ciuszki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Frezja » 02 lut 2013, 19:47

martula_87 pisze:Tylko może już nie będą modne? ;;)

eee tam ;;) te nowe kolekcje będą na topie jeszcze jakiś czas :lol:
Blue pisze:Frezja-to masz duzo miejsca w mieszkaniu:)Jak sie nie postarasz szybko o 2 dziecko to utoniesz w ciuszkach:)
Wiesz ile tego bedziesz miala po 2-3 latach?:)

a właśnie miejsca to mam jak na lekarstwo ;;) ubranka popakowane składowane są poza miejscem zamieszkania ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Bian » 02 lut 2013, 20:09

Blue pisze:po Juli zostawiam dla Hani tylko "perelki" lub ciuszki ulubione

Zrobiłam dokładnie tak samo na wypadek, gdyby nam się odwidziało za jakiś czas w kwestii drugiego dziecka :P Ale nawet mój mąż stwierdził, że zostawiając wszystko pozbawię siebie i jego frajdy z kupowania dziecku ubranek :P

A czy wydaję więcej na dziecko niż na siebie jeśli chodzi o ubrania? Myślę, że to zależy od miesiąca, ale ogólnie dziecko wygrywa :P Nawet jak idę kupić coś dla siebie, to wychodzę z łowów z dwoma, trzema rzeczami dla Hani :P Mąż czasami na mnie krzyczy, że mogę kupić Młodej jedną rzecz, bo jak wezmę więcej to mnie do domu nie wpuści :P

Oczywiście mam dużo ubranek po straszych dziewczynkach z rodziny męża - często są to ubranka w niemal idealnym stanie, ale kupowanie ciuszków dla Młodej sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Nawet jeśli są to ubranka używane, np. po Uli malejJu (mój mąż jest za każdym razem zachwycony łowami u Ju :P)

A jeśli chodzi o modę - z reguły nie patrzę na to, że coś jest akurat modne w danym sezonie, tylko czy mi się podoba. Czasami kupię ciuszek z Reala, a czasami choruję na spodnie z Reserved. Wiem, że Młoda dość szybko z nich wyrośnie, ale poczekałam do przecen i zamiast 50 zł zapłaciłam 25.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 02 lut 2013, 20:13

Co ja tu będę ściemniać. Kupuje dużo, bardzo dużo i zdecydowanie za dużo ubrań dla małej. Zara, Next, Kappahl, H&M to to co uwielbiam najbardziej. Zare kupuję głównie w sklepie na wyprzedażach ale co ja mam poradzić na to, że jak tam wejdę to te ubranka mówią do mnie "kup mnie" :p i jeszcze mi tu zare.com otworzyli więc jak nie skorzystać. Kupuję też używane ciuszki. Głównie na allegro i szafce. Czy to modne? Nie wiem. Kupuję pod swój gust i to co mi się podoba. Nie patrze na metkę a raczej na jakość ubrań. Buty i bielizna zawsze muszą być nowe.

zostawiam dla Hani tylko "perelki" lub ciuszki ulubione

to ja musiałabym zostawić 90% ubranek :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Fionka » 02 lut 2013, 20:44

Nie kupuję dużo. Raczej rzeczy niezbędne i tanie. Dużo używanych. Na ciuchy dla młodego wydaję naprawdę niewiele :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: monika » 02 lut 2013, 20:56

ja też kupuję dużo za dużo ::( Lubię jak młody jest fajnie, modnie ubrany. Od maleńkości. Lubię fajne koszule takie jak męskie, na krótki, długi rękaw. Jak był maleńki to zarąbiście w takich wyglądał. Ostatnio buszowałam po sklepach sportowych, bo wymieniamy trochę garderobę narciarską, oczywiście pokusiło mnie wchodzić do Tkmaxx, H&M i wychodzić z siatami. Dla siebie i dla młodego oczywiście też. Zawsze młody musi mieć kilka par sandałów, zimówek itd. Spodni teraz ma od groma. Przed szkołą wykupiłam pół spodni z H&M bo w przedszkolu niszczył bardzo na kolanach,w najlepszych tygodniach załatwiał po 2 pary spodni :D Jak poszedł do szkoły nie zniszczył ani pary. W Tkmaxx upolowałam niezłe sztuki np. spodnie narciarskie Salewa dla młodego, sporo fajnych butów, trafiają się Timberlandy. Wiem, że za dużo kupuję ciuchów, na punkcie butów mam hopla, ale trzeba mieć jakieś grzeszki ;;)
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: kakonka » 02 lut 2013, 21:09

Na Filipkowe ubranka wydaję porównywalnie tyle co na swoje :) aczkolwiek moje ostatnie zakupy (miały być ubrania dla mnie)- wyszłam z kilkoma rzeczami dla Młodego. Uwielbiam kupować mu ubrania i nowe, i używane :) bardzo lubię jak wygląda fajnie/ modnie- w każdym razie mi się podoba :)
Na początek sporo ciuszków dostaliśmy ale sporo też kupiliśmy- bo nie mogę się pohamować :) Nie zostawiam nic :P muszę pofotografować i sprzedać... aczkolwiek "perełek" będzie mi szkoda :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: grafitowa » 03 lut 2013, 8:47

Mnie w dużym stopniu w kupowaniu ciuchów dla małej wyręcza teściowa, za każdym razem zazwyczaj coś dla Emilki ma, a że jakoś coraz lepiej zna mój gust, zdarza jej się coraz fajniejsze rzeczy przynosić. Ja generalnie mam swoje ulubione kolory, nie konkretne marki, nie jestem na bieżąco z modą, także aż takiego szału zakupowego nie ma, choć mąż pewnie uważa, że i tak Emilka ma za dużo ciuchów. Zazwyczaj większość nowych rzeczy, dopiero od niedawna zaczęłam interesować się używanymi. Ale i tak największą frajdę sprawia mi to, jak uda mi się na wyprzedaży upolować coś, co wpadło mi w oko już wcześniej. Ostatnio na przykład spódniczka z H&M za 10 zł, przeceniona z 49,90. Zazwyczaj kupuję "na zapas". A czy sobie mniej kupuję? Niekoniecznie, staram się siebie nie zaniedbywać. A ostatnio staram się wprowadzać metodę, żeby każdemu coś na zakupach kupić, coś dla Emilki, coś dla siebie i coś dla męża (choćby skarpetki, bo on dużych wymagań nie ma) i wtedy mam największą radość. Buty kupuję nowe, ale też staram się po przecenie, rzadko kupuję coś w regularnych cenach, zdarza się to wyjątkowo.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: tulipan87 » 03 lut 2013, 15:54

Ja zdecydowanie więcej wydaję na ciuszki dla Mateusza niż dla siebie. Zazwyczaj jest tak, że szukam czegoś dla siebie a wracam obładowana ubrankami dziecięcymi. Jako, że Młody szybko wyrasta staram się kupować rozmiar do przodu - teraz np. jestem na etapie kolekcjonowania garderoby w rozm. 86 :) Często kupuję w ciucholandach, zdarzają się ciuszki Nexta czy H&M praktycznie nowe i za małe pieniądze. Staram się też zawsze, żeby w szafie Młodego było kilka sztuk nówek, na większe wyjścia.
Po domu ubieram go tak, żeby miał wygodnie - zwłaszcza, że od jakiegoś czasu jest "chodzącym" testerem czystości. Jak idziemy do ludzi to starannie dobieram garderobę syna :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Deco-Ania » 03 lut 2013, 22:09

Fionka pisze:Na ciuchy dla młodego wydaję naprawdę niewiele
to chyba na szkolenie muszę się do Ciebie zapisać.
ja mam tak, że jak zobaczę coś dla Antka co mi się spodoba - to po prostu muszę to kupić.

kakonka pisze:muszę (...) sprzedać... aczkolwiek "perełek" będzie mi szkoda
Też tak mam. Ale trochę mi łatwiej, bo wiem, że te nasze perełki znalazły fajnych nowych właścicieli :-)
A dzięki temu, ze się sprzedały - nie żal kupić kolejnej fajnej firmówki :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: MamaŻaby » 04 lut 2013, 18:33

Fionka pisze:Nie kupuję dużo. Raczej rzeczy niezbędne i tanie. Dużo używanych. Na ciuchy dla młodego wydaję naprawdę niewiele :)

ja tak samo.
Mnie po prostu nie stać. Jak już mam to wolę wydać kasę na Żabę na zajęcia typu balet, mały index czy basen.
Na siebie też prawie wcale nie wydaję.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Audiolka » 04 lut 2013, 18:44

Mój Wojtek sporo ciuchów ma z Norwegii (moja siostra tam mieszka i często kupuje), natomiast jeśli chodzi o Polskę, to kupuje mu ubranka zarówno na rynku jak i w markowych sklepach - jednak nie chodzi z wywieszona metką, żeby każdy widział w jakim sklepie została dana rzecz kupiona. Chodzi czysty, ma wygodne ubrania - a co do mody, to nie szukam na siłę tego co modne, ja wiem co jest modne i mi to samo w ręce wpada ;)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Justinaa » 12 lut 2013, 21:49

hmm na pewno nie ślędzę trendów mody dzięcej, a takie zapewne są :) więc w zasadzie nie mogę powiedzieć, zwłaszcza, jak czasem wchodzę na blogi ze stylizacjami dzieci :) że Hanka jest ubierana "na czasie", co nie zmienia faktu, że czasem ją "stroję" :D
poza tym, podobnie jak dziewczyny, kupuję ciuszki okazyjnie, np, na szafingach, a ponadto "perełki" bo mam masę ciuszków dla Hani po dzieciach dwóch kuzynek
natomiast sobie muszę kupić w sezonie kilka rzeczy które są "na topie", więc myśl, że w zasadziw wydaję na siebie i na młodą porównywalnie
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: mietka » 12 lut 2013, 22:08

dzieciom kupuję dużo więcej ubranek, natomiast te, które kupujemy z mężem dla nas są zdecydowanie droższe, dlatego mimo wszystko więcej wydajemy na siebie. ale są takie miesiące, kiedy na dzieci wydaję kilkaset złotych, bo akurat są wyprzedaże, kupuję na zapas, trafię na fajne buty, albo po prostu mnie poniesie, a dla siebie nie znajduję nic ciekawego. także chyba jednak wychodzi po równo..

czy są modnie ubrani? sama nie wiem. są ubrani czysto, schludnie, tak żeby im było wygodnie. owszem, kupuję właściwie wyłącznie tzw "firmówki", ale nie zawsze wpasowujemy się w aktualne trendy, bo każde z nich ma swoje ulubione rzeczy - tiulowe spódniczki i koszulki z dinozaurami, odpowiednio Helcia i Franio, a nie zawsze są one na topie dziecięcej mody :D :D
podobnie jak crocsy, kóre może nie są szczytem mody, ale są jedynym dopuszczanym przez moje dzieci obuwiem letnim
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Justinaa » 13 lut 2013, 8:20

mietka pisze:tiulowe spódniczki i koszulki z dinozaurami, odpowiednio Helcia i Franio

grunt, że nie odwrotnie 8-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 13:58

Ja mam totalnego bzika na punkcie ubierania mojego syna. Okropnego ;)
Wydaje na jego ciuszki o wiele więcej niż na swoje czy męża, ale na szczęście w większości udaje mi się upolować coś na allegro, albo mam to szczęście, że mam tatę w UK który przysyła nam lub przywozi wszystko co upoluje na stronach internetowych :D
Dzięki temu, że tam jest przekonałam się i przerzuciłam w większości z H&M na Nexta.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 13 lut 2013, 15:30

Wy też macie sentyment do ciuszków? Kurde ja za każdym razem jak wystawiam coś na sprzedaż to mi strasznie szkoda :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 15:34

Pepsi pisze:Wy też macie sentyment do ciuszków?
mam, ale jednocześnie się go pozbywam, bo wiem, ze w to miejsce sprzedanych zamierzam kupić mu coś nowego. Czasami takiego samego, ale większego :D

Zresztą Pepsi gdyby moja córka miała taaaaaaaakie ciuszki jak Stelka to też byłoby mi szkoda :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: martula_87 » 13 lut 2013, 17:43

Patrycja11, mhmmmm to ja czekam na jakiś szafing ciuszków Gabrysia >D
Pepsi pisze:Wy też macie sentyment do ciuszków?
Oczywiście dlatego narazie nie sprzedaję :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 18:15

martula_87, ok :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 13 lut 2013, 19:21

Patrycja11 pisze:Zresztą Pepsi gdyby moja córka miała taaaaaaaakie ciuszki jak Stelka to też byłoby mi szkoda :D


oooo napisała Patrycja11 która ubiera Gabrysia w tygryskowe H&M :p Mogę o was napisać to samo, bo uwielbiam Wasze ciuszki :mrgreen:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 19:38

Pepsi pisze: Mogę o was napisać to samo, bo uwielbiam Wasze ciuszki

ale żeby ubrać fajnie chłopaka to trzeba się nagimnastykować. Ciągle szukam inspiracji w necie, troszkę śledzę te dzieciaki które są ubierane w nowe kolekcje.
Dla dziewczyn jest chyba troszkę łatwiej. Zresztą ładnej we wszystkim ładnie :D

Pepsi pisze:oooo napisała Patrycja11 która ubiera Gabrysia w tygryskowe H&M

:D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Frezja » 13 lut 2013, 19:42

Patrycja11 pisze:Dla dziewczyn jest chyba troszkę łatwiej.

a ja mam wrażenie że wszystko w sklepach dla dziewczynek jest w kolorze różowym ::) lubię ten kolor no ale bez przesady,także podziwiam mamy które znajdują fajne ciuszki w innych kolorach ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 19:45

Frezja, cóż za awatar piękny :D
Frezja pisze:a ja mam wrażenie że wszystko w sklepach dla dziewczynek jest w kolorze różowym
no pewnie nie wszystko, ale większość, a już szczególnie dla tych w przedziale 56-80 :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Frezja » 13 lut 2013, 19:51

Patrycja11 pisze:Frezja, cóż za awatar piękny :D

dziękuje :ymblushing:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: caixa » 13 lut 2013, 20:19

Pepsi, ja mam olbrzymi sentyment dlatego nie sprzedaję lub sprzedaję niewielkie ilości. ;;)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: kari » 13 lut 2013, 20:24

Frezja, mamy chłopców chyba tak patrzą na ubranka dla dziewczynek, że zauważają tylko róż i pewnie odwrotnie, że te drugie widzą tylko niebieskie hehehe ;)

Patrycja11, no właśnie czekamy my mamy pierwszeństwo nie jakieś allegro
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 13 lut 2013, 20:29

Ja gdybym miała zostawiać te naj naj to musiałabym zostawić 90% ubranek :roll: Nawet gdybyśmy kiedyś zdecydowali się na drugie dziecko to i tak pewnie bym nakupiła nowych. Do tego stopnia mam psychozę, że pamiętam gdzie kupiłam kiedy i ile kosztowało ubranko. Ubranka wystawiam na allegro od symbolicznych kwot, bo mam problem z wyceną. Niektóre osiągają takie kwoty, że przekraczają wartość zakupu. Ostatnio z naszej szafy wyemigrował płaszczyk, który kupiłam (w sumie przypadkiem) na allegro za 32 zł. Po 1,5 roku użytkowania poszedł za 87 zł :o ja wiem, że powinnam się z tego cieszyć i wiem, że w miejsce starych rzeczy przyjdą nowe ale mnie tak strasznie ich szkoda :roll: no wiem porąbana jestem jak sto kilo gwoździ B-)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: caixa » 13 lut 2013, 20:33

Pepsi, eee tam porąbana... :lol: Dla mnie to zupełnie normalne. Ja trzymam ale gdybym nawet miała mieć to 2 dziecko... gdybym... To wiem, że też nakupuję nowych. A te co mam. Cóż będą do wykorzystania lub sprzedania. Okaże się.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: martula_87 » 13 lut 2013, 20:36

kari pisze:Frezja, mamy chłopców chyba tak patrzą na ubranka dla dziewczynek, że zauważają tylko róż i pewnie odwrotnie, że te drugie widzą tylko niebieskie hehehe

Dokładnie nawet powiem że sama się znudziłam ubrankami chłopięcymi tylko niebieskie granatowe albo szare......
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 20:36

Pepsi pisze:Ostatnio z naszej szafy wyemigrował płaszczyk, który kupiłam (w sumie przypadkiem) na allegro za 32 zł. Po 1,5 roku użytkowania poszedł za 87 zł
ja ostatnio obserwowałam na allegro spodenki i koszulkę Nexta. Na lato, taki komplecik. Nowe można kupić na allegro za 40 może 40pare zł.
Komplet poszedł (używany) za 57 zł+ koszt przesyłki. No błagam. Czasami nie rozumiem tych ludzi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 13 lut 2013, 20:40

Patrycja11 pisze:Czasami nie rozumiem tych ludzi.

ja też :p nie to, że mnie nie cieszy to że allegro jest pełne szalonych licytujących :lol: choć w przypadku kiedy mam cos kupić to mogliby się opamiętać :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 20:41

Pepsi pisze:choć w przypadku kiedy mam cos kupić to mogliby się opamiętać
:lol: :lol: :lol:
tak też tak myślę...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: martula_87 » 13 lut 2013, 20:53

Patrycja11, bo to chyba taki rodzaj hazardu :lol: Ludzią strzela do głowy adrenalina i jak ktoś ich przebija to muszę podbic :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: rajeczka » 13 lut 2013, 20:56

Patrycja11 pisze:Pepsi pisze:
Wy też macie sentyment do ciuszków?
mam, ale jednocześnie się go pozbywam, bo wiem, ze w to miejsce sprzedanych zamierzam kupić mu coś nowego


Mam identycznie :) a do tego dochodza mi mysli, ze jesli kiedys zajde w ciaze to moze byc chlopak, a nie dziewczynka. Wydaje naprawde duzo kasy na ubranka dla malej od samego poczatku jak sie urodzila.Tylko w kazdym etapie jej zycia zmienialam marki ubranek :) im wiecej siedzialam przed komputerem,tym wiekszego fiola dostawalam. Na allegro i szafce zamowilam pare razy i zawsze plulam sobie w twarz. Wiec wole dolozyc i miec nowe.Wiadomo Next tylko w moim przypadku na halensie(a jak cos mi nie podpasuje to wystawiam na allegro ),szybko latwo i do domu przywioza:) Zara -tylko nowe i najlepiej z nowych kolekcji..choc osttanio podczas wyprzedazy, udalo mi sie skompletowac fajne ubranka na sezon letni...jeszcze H&m i Mayoral-wiec ubranka tych marek lubie najbardziej.. duzo kupuje tez w Tesco F&F, do przedszkola idealne i nie drogie.Generalnie szafa na wiosna -lato prawie skompletowana...ale znajac mnie na tym sie nie skonczy :)a tu co raz wiecej nowosci i ladnych ubranek i jak tu sie nie skusic .Znowu beddzie ich tyle jak dotychczas,ze z poprzedniego sezonu z metkami leza na polce bo nie zdazylam jej zalozyc.Lubie jak Nadia jest fajnie ubrana..gorzej mam ze soba i mezem :)ale jak juz cos kupimy to raz a konkretnie...ale napewno nie dorownamy szafie naszej cory.
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Pepsi » 14 lut 2013, 15:23

Patrycja11 pisze:ja ostatnio obserwowałam na allegro spodenki i koszulkę Nexta. Na lato, taki komplecik. Nowe można kupić na allegro za 40 może 40pare zł.
Komplet poszedł (używany) za 57 zł+ koszt przesyłki. No błagam. Czasami nie rozumiem tych ludzi.


a tu najlepszy przykład psychozy jaka panuje na allegro
Zastanawiałam się nad tym kapelusikiem w zeszłym sezonie. Nowe były chyba po 45zł
http://allegro.pl/next-piekny-kapelusz- ... 49140.html :?
pewnie podbije spokojnie pod dwójkę :))

Spódniczka - w regularnej sprzedaży po 84,90
używana - http://allegro.pl/wojcik-milosc-w-paryz ... 00160.html
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: Patrycja11 » 14 lut 2013, 15:26

Pepsi :shock: taką mam minę :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: rajeczka » 14 lut 2013, 16:45

Pepsi dlatego ja nie lubię wertować tych ofert. W ubieglym roku tez mi sie cos spodobalo ..ale tak ceny przebijali ,że wolałam iść do sklepu,kupić nową i tę sama rzecz:) o polowe taniej.Tak samo jest z nowa kolekcją,którą wystawiają sprzedawcy jako używane;) Pamietam jak ktos zalicytowal jakies ubranko nexta, i chyba za duzo zer wpisal :) bo cen abyla kolo 1000zl :) po kilku minutach aukcja byla zdjeta
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Modne dziecko: czy wydajemy więcej na dziecko niż siebie

Postautor: caixa » 14 lut 2013, 20:02

Pepsi, kapelusik mnie powalił... :o
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Następna

Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron