Gdzie nie kupować

co kupić, gdzie kupić, a czego nie kupować

Gdzie nie kupować

Postautor: malaJu » 07 lut 2013, 22:10

Jest wątek, gdzie warto wydac kasę, a ja po dzisiejszych doświadczeniach napisze, gdzie nie warto.
www.bebele.pl

Sklep piękny. Weszłam do niego, bo Deco z niego wrzucila zdjęcie bidonu, a ja chcę Ulke odzwyczaić picia z butelki.
Zamówiłam TRZY produkty. Żaden z przysłanych nie odpowiada zamówieniu, bo albo przysłali coś innego, albo zwyczajnie źle to opisali, i w rzeczywistości człowiek ma do czynienia z innym towarem.

Napisałam reklamację, czekam na odpowiedź. W każdym razie, nie wiem, naprawdę nie wiem, jak można wszystko pozamieniać i mieć taki bałagan na stronie.
Bidon tak naprawdę jest 12+ a nie 24+
Smoczek uspokajacz zamiast 6+ jest 16+ (!!!)
a smoczki do butelek zamiast wieloprzepływowe sa do kaszki.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Justinaa » 07 lut 2013, 22:13

może ktoś po winie był, jak zamówienie obrabiał? :D
a poważnie to oczywiście dobry watek, bo czasem się można naciąć no i oby uznali reklamację i COŚ z tym szybko zrobili
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Deco-Ania » 07 lut 2013, 22:50

malaJu, niezła jazda.
A ja tylko fotkę wstawiłam przykładową.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Edyta » 23 lip 2014, 19:57

Dostaliśmy wózek od znajomych, który wymagał odświeżenia. Nie miałam siły zająć się tym sama, więc bardzo się ucieszyłam, kiedy znalazłam w necie komis bubu ul. Obywatelska, który oferuje taką usługę. Zawiozłam wózek do "czyszczenia i konserwacji".

Odbieram go dziś i oczom nie wierzę;
1. stelaż, adaptery oraz koła są wciąż tak brudne, że palcem zdejmuję brud i pokazuję go Pani,
2. koła tylne zostały przesmarowane, ale po ich zdjęciu okazuje się, że razem ze smarem cały brud, nitki, włosy, no wszystko co było, to się załapało i zostało zasmarowane,
3. materiał gondoli i spacerówki zostały wyprane, ale albo nie wyschły do końca, albo zastosowano nieodpowiednie środki bo po prostu pachną stęchlizną.

Pani twierdzi, że zrobiła wszystko jak należy, wózek został cytuję 'przetarty szmatką i jest czysty'. A jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia, to przecież możemy go zostawić i Pani 'poprawi'. Ale co mogłoby zostać poprawione, pytam, skoro Pani twierdzi, że wózek jest czysty i nie rozumie, o co nam chodzi ?!?!

Mój partner nie czepia się szczegółów, ale jak zobaczył ten syf na wózku, wyszedł ze sklepu, żeby złapać oddech i się nie odezwać nieładnie. Tematu stęchłego zapachu materiału nawet nie poruszyłam, bo przyjmuję do wiadomości, że to może być odczucie subiektywne.

Poziom usługi żenujący. Oczekiwana cena 50 złotych. Paragonu brak.
Zapłaciłam, ale nie wytrzymałam i wróciłam spod samochodu, kiedy poczułam zapach zatęchłej gondoli, podczas jej ładowania do bagażnika. Poprosiłam o paragon, Pani zaproponowała zwrot 20 złotych. Nie powinnam zapłacić ani złotówki, ale nie będę się denerwować, mam za półtora tygodnia termin porodu i przełknę stratę 30 złotych, natomiast wszystkich przestrzegam przed tym miejscem.

Jestem oburzona, jak można tak wyłudzać pieniądze !!! Nie dajcie się nabić w butelkę. Odradzam jakiekolwiek kontakty z tym komisem. Bezczelne oszustwo !!!
Obrazek
Edyta
 
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2014, 14:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: malaJu » 23 lip 2014, 21:03

Edyta, no nieźle... Przykre doświadczenia, szczególnie na tyle przed porodem. Z ciekawości - co dalej robicie z tym wózkiem? Da się jakoś odratować tapicerkę po tym "czyszczeniu"?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: niesia2708 » 23 lip 2014, 21:18

Edyta, a nie da się porozkładać bardziej tego wózka?? My mamy tako Laret i to wewnętrzne obicie od gondoli, materacyk a nawet budkę poodpinałam i uprałam w pralce.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: kasieńka 85 » 23 lip 2014, 21:27

niesia2708 pisze:Edyta, a nie da się porozkładać bardziej tego wózka?? My mamy tako Laret i to wewnętrzne obicie od gondoli, materacyk a nawet bude odpinałam i uprałam w pralce.
mój też się da na części pierwsze rozłożyć. Spróbuj może Twój nie jest wyjątkiem.
Zanim odkryłam że można w domu uprac, Krzysiek zabrał spacerowke do myjni parowej. Mimo tego, że nie użyto do tego chemii byłam zadowolona z efektu. O ile dobrze pamiętam zapłaciliśmy 20zl (tyle że to było z dwa lata temu).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Edyta » 24 lip 2014, 15:46

Dziękuję za Wasze rady. Wózek wyszykuję na błysk, bo to kawał solidnego wozu jest i tak łatwo się nie poddamy.

Nie mam siły na wygibasy, ale dziś wzięłam narzędzia, rozkręcam sobie wszystko powolutku na części pierwsze i sama czyszczę. Rozkłada się rzeczywiście znakomicie, śmieję się, że jest zbyt łatwo i powinnam robić zdjęcia, żeby później tak samo złożyć :)

Materiał zamierzam wyprać w pralce w Dzidziusiu na 30 stopni. Tylko poczekam na słońce, żeby szybko wyschło. Stelaż jednak zostawiłam Panu Damianowi ze sklepu przy Piłsudskiego, bo go trzeba z tego brudu z włosami ze smarem najpierw porządnie oczyścić i dopiero ponownie nasmarować.

Materacyk z gondoli ma w swoim wnętrzu coś, co mi przypomina kokos (? nie wiem, wyczuwam przez materiał) i jest dość sztywny, więc go nie włożę do pralki, ani też nie chcę go całkiem zamoczyć. Spróbuję go potraktować gdzieś z boku pianką do prania tapicerki. Miałam świetną piankę do czyszczenia wykładzin i dywanów ale mankamentem jest wyjątkowo intensywnym zapach i zbyt chemiczny skład jak na bliski kontakt z dzieckiem.

Widzę, że dam radę i już jestem zadowolona z efektów. Tym bardziej dziwi niemożność wykonania tej usługi.
Obrazek
Edyta
 
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2014, 14:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Bian » 24 lip 2014, 16:51

Edyta do tego materacyka możesz też spróbować mydełka piorącego Beckmanna.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: Edyta » 24 lip 2014, 19:56

Po przemyśleniu odpuszczam czyszczenie materacyka.
Ponieważ nie tylko pokrowiec wymaga odświeżenia, a kokosa nie uda mi się wyprać, zamawiam nowy.
Obrazek
Edyta
 
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2014, 14:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Gdzie nie kupować

Postautor: BubiBaby_pl » 31 paź 2014, 10:38

Chyba najlepiej jest kupować w tych sklepach czy to stacjonarnych czy internetowych,do których po prostu mamy duże zaufanie i na których możemy polegać. Przynajmniej tam jest to korzystne pod względem cenowym.
BubiBaby_pl
 
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2013, 10:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Porady zakupowe i nie tylko

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości