Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Postautor: Matuleńka » 18 lis 2017, 18:51

Nie wiem czy to dobre miejsce ale mam problem. Popuszczam w majtki podczas wysilku. Nie wiem czy to kwestia porodu rok temu czy czegos innego bo problemjest dopiero od jakiegos miesiaca. Pomozcie, doradzcie, bede wdzieczna. Dziekuje
Matuleńka
 
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2016, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: sikanie

Postautor: szaraczarownica » 18 lis 2017, 20:34

Zmieniam temat na bardziej adekwatny, bo to zjawisko ma swoją nazwę ;)

No niestety, tak się często dzieje. Wiem, że na pewno postępuje to z wiekiem, ale przyczyny mogą być różne - przebyta plastyka macicy, duże "obrażenia" podczas porodu, ogólnie operacje w dolnych rejonach ciała. Wiem również, że uchyłki macicy też powodują nietrzymanie moczu.
Możesz próbować ćwiczyć mięśnie Kegla.
Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to idź do lekarza. Są na to leki i to skuteczne. Na przykład ja teraz biorę lek, który między innymi pomaga na nietrzymanie moczu (ale dostałam na coś zupełnie innego) i ze stanu "boję się kichnąć" przeszłam do "ile minut tym razem będę się skupiać zanim uda mi się wysikać" ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Postautor: mercines » 18 lis 2017, 22:40

Kochana lekarz w twoim przypadku to podstawa... ja tez popuszczalam po porodzie (sn) i musialam zakladac takie wkladki urologiczne http://www.tena.pl/ by nie brudzic bielizny. Cwiczylam tez Kegla ale srednie wyniki, w koncu poddalam sie elektrostymulacji i jest duuuuzo lepiej :D
mercines
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2017, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości