Wypadanie włosów po ciąży. Czy to normalne?

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Wypadanie włosów po ciąży. Czy to normalne?

Postautor: Axi » 16 gru 2019, 17:32

Dzień dobry,

Wybaczcie – jeśli piszę w nieodpowiednim dziale, ale tutaj najbardziej mi pasowało. Nie wiem czy jest to techniczna część ciąży, ale...

3 miesiące temu urodziłam syna, jestem szczęśliwą mamą. No może poza kilkoma defektami: nadwagą, lekkimi rozstępami i wypadającymi włosami. O ile dwa pierwsze defekty potrafię zrozumieć i zaakceptować, o tyle wypadanie włosów po ciąży to dla mnie spora zagadka...

Z czego wynika wypadanie włosów? Czy czegoś brakuje mojemu organizmowi? Co stosować? Czy to jest zjawisko normalne, czy raczej powinnam poinformować o tym lekarza?

Będę wdzięczna za odpowiedzi i pomoc,

Pozdrawiam
Axi
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2019, 17:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wypadanie włosów po ciąży. Czy to normalne?

Postautor: szaraczarownica » 16 gru 2019, 18:20

Axi, zupełnie normalne, każda z nas to przechodziła. W trakcie ciąży włosy nie wypadają, albo robią to w małych ilościach. Potem lecą hurtem. Poza tym poród i połóg są bardzo obciążające dla organizmu kobiety i to też jest nie bez znaczenia.
W końcu przestaną :)

Trochę na "pocieszenie" dodam, że bardziej mi poleciały włosy po śmierci taty, niż po ciąży - wtedy dopiero był dramat.

Polecam szampony na porost włosów. Ja używałam Dermena i Dermedic - ten drugi polecam bardziej, bo ma ładniejszy zapach. A działanie porównywalne.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wypadanie włosów po ciąży. Czy to normalne?

Postautor: wiell214 » 09 sty 2020, 14:45

U mnie wypadanie włosów wystąpiło już na długo przed ciążą. Przyczyną okazał się brak witamin. Wystarczyło mi podstawowe badanie krwi. Zmieniłam dietę i dołączyłam do niej suplementację. Teraz jest już dużo lepiej :)
Brakuje ci dobrego kosmetyku do domowych zabiegów body wrappingu? https://vialise.pl/produkt/vialise-body-wrapping/
Awatar użytkownika
wiell214
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2020, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości