Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Deco-Ania » 26 lis 2013, 10:23

Wygrzewanie pod kołdrą nie wchodzi w grę (jak to zrobić mając 4-latka w domu?). Płukanie gardła, syrop z cebuli, herbarta/mleko z miodem, cytryną czy sokiem malinowym - też nie pomogły.

No więc wysłałam męża do Calenduli (zalecenie gin) skąd przywiózł mi:
- Engystol
- L-52
(oba skonsultowane z lekarzem prowadzącym)
Podobnie jak kochecka
kochecka pisze:Jestem nieco sceptycznie nastawiona do homeopatii
i też jestem pozytywnie zaskoczona. Ku mojemu zaskoczeniu - pomogły bardzo szybko. Przede wszystkim bardzo szybko pozbyłam się duszącego kaszlu.

kakonka pisze:Prenalen - okropny i mało wydajny
Zgadza się, czosnek i malina to nie jest moje ulubione połączenie smakowe.
Ale już pastylki do ssania na gardło - zdecydowanie lepsze.

Z syropów miałam jeszcze Immunaron prenatal - lepszy smak, chociaż bardzo słodki. Ale niestety droższy niż Prenalen, a z wydajnością - tak samo.
Obrazek

szaraczarownica pisze:z przeziębieniem w ciąży przede wszystkim trzeba sobie radzić szybko
Zdecydowanie tak.
Przewidując, że jakieś paskudztwo może się przyplątać, wcześniej zapytałam gin o rade co w takiej sytuacji robić. A wieć:
po pierwsze: domowe sposoby (u mnie nieskuteczne się okazały)
po drugie: leki homeopatyczne
po trzecie: jeśli w ciągu tygodnia nie uda nam się pokonać przeziębienia, to do lekarza - bo dużo bardziej niebezpieczne dla dziecka może być długie chorowanie, niż podanie "bezpiecznego" antybiotyku.

Wygląda na to, że u mnie zadziała poziom drugi. Oby! Jeszcze zapchany nos został.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kochecka » 26 lis 2013, 10:28

Deco-Ania pisze:kochecka pisze:Jestem nieco sceptycznie nastawiona do homeopatii

już zmieniłam zdanie na ten temat ;;) :lol:
Deco-Ania pisze:Jeszcze zapchany nos został.
to możeinhalacje z soli by pomogły?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Malwina » 26 lis 2013, 10:30

albo sody oczyszczonej
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kochecka » 26 lis 2013, 10:34

Malwina pisze:albo sody oczyszczonej

o właśnie zapomniałam ;;) laryngolog mi zalecił właśnie w ciąży jak miałam katar przez 2 miesiące
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Deco-Ania » 26 lis 2013, 10:44

przetestuję - inhalator akurat wyjęty.

kochecka pisze:już zmieniłam zdanie na ten temat
ale na tyle, że przestawiłaś się na homeopatię?
U mnie sceptycyzm wynika z faktu, że kiedyś nie pomogły zupełnie. Tym razem na szczęście jest inaczej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kochecka » 26 lis 2013, 10:57

Deco-Ania pisze:ale na tyle, że przestawiłaś się na homeopatię?

dzieci przestawiłam i działa :) Maks już prawie 2 miesiące do przedszkola chodzi ciurkiem (w listopadzie opuścił 2 dni bo miał gorączkę). Tylko, żeby homeopatia działała to musi być dobrze zrobiony wywiad i dobrany lek na tej podstawie. Bo tak na chybił trafił to raczej ciężko ucelować w dobry lek.

Deco-Ania jeśli będziesz próbować inhalacje z sody to raczej zrób sobie parówkę niż z inhalatora :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Deco-Ania » 26 lis 2013, 11:16

kochecka pisze:z sody to raczej zrób sobie parówkę niż z inhalatora
raczej sól fizjologiczną spróbuję.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: niesia2708 » 17 gru 2013, 9:58

Dziewczyny a co można brać karmiąc piersią??Mam chyba zawalone zatoki bo boli mnie głowa, nos przecieka....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Malwina » 17 gru 2013, 10:13

niesia2708, na zatoki inhalacje z sody, woreczek z rozgrzaną na patelni solą na głowę (2-3 razy dziennie).
Paracetamol, który na zatoki nie pomoże, ale możesz spróbować.
Jeżeli się nie mylę, to Nasivin do nosa możesz zastosować.
Psikanie wodą morską kilka razy dziennie.

Jak dojdzie temperatura, to przy zatokach bez antybiotyku się nie wyleczysz. :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: niesia2708 » 17 gru 2013, 10:15

Malwina, a jak się robi inhalacje z sody??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Malwina » 17 gru 2013, 12:06

zwykła parówka.
Łyżka sody na litr wody.

I ten woreczek na czoło, a nie na głowę dosłownie 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Kurczak » 17 gru 2013, 16:52

Miałam zapalenie zatok karmiąc piersią i udało się bez antybiotyku.
Do nosa Ectoalerg, do picia herbata malinowa (ale taka apteczna), na zawalone gardło syrop tymiankowy, na gorączkę apap. Zestaw polecony przez laryngologa, nie sądziłam, że da radę, a jednak.
Dużo zdrowia i oby Tobie też szybko przeszło!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Sybel » 18 gru 2013, 15:43

U mnie ósmy dzień kaszlu, w związku z czym wsuwam dwa - trzy razy dziennie siemię lniane zaparzane, przestudzone i z łyżką miodu, prenatal grip care w tabletkach i... spasmolinę, bo dziecko podskakuje, jak dzikie. Nie mogę powiedzieć, żeby cuda działało to wszystko. A, jeszcze herbata z syropem malinowym, z miodem i cytryną... I dużo wody.
Sybel
 

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: malulu » 18 gru 2013, 16:04

Do tego polecam sok z aronii i herbatkę z kwiatu lipy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: niesia2708 » 18 gru 2013, 16:30

Kurczak pisze: na zawalone gardło syrop tymiankowy

Mąż mi kupił, ale tam jest napisane,że w ciąży i karmiąc piersią nie wolno :roll:
Sybel, a byłaś u lekarza??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Malwina » 18 gru 2013, 16:33

niesia2708, sól emską chyba możesz pić.
Płukanki z septosanu możesz na pewno robić i Hasco Sept lub Tantum Verde stosować :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Sybel » 18 gru 2013, 16:45

Niesia, nie byłam, po dwóch wizytach, kiedy usłyszałam, że pani dr nic mi nie może dać, wkurzyłam się, bo nie mam siły się tłuc i słuchać uwag typu "pani powinna w domu siedzieć, ja nic pani nie dam, bo nic nie mogę dać, a tu się pani tylko bardziej zarazi" odechciało mi sie.
Sybel
 

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Kurczak » 18 gru 2013, 16:52

niesia2708, praktycznie nie znajdziesz leku, na którym jest napisane, że można bezpiecznie stosować w ciąży czy w trakcie karmienia piersią. Nikt takich badań nie prowadzi, bo nie wolno. Na ulotkach jest napisane, żeby ZAWSZE w takich sytuacjach skontaktować się z lekarzem. Czasem trzeba rozważyć, co bardziej zaszkodzi dziecku: minimalna dawka leku, którą pobierze razem z mlekiem, czy Twoja przedłużająca się infekcja. Ja się bałam podjąć taką decyzję na własną rękę, dlatego od razu poszłam do laryngologa - dostałam zestaw leków, który wymieniłam wyżej. Do tego tymianek z podbiałem, o którym zapomniałam. A to dlatego, że go nie brałam. Dla mnie smak nie do przeskoczenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: sistermonn » 06 sty 2014, 18:46

Mnie przed świętami uratował Prenatal Grip Care (same naturalne składniki )+ oczywiście mleko, miód i dużo czosnku.
Wszyscy w okolicy wiedzieli, że sistermonn jest przeziębiona, ale pomogło w 3 dni
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: MamaŻaby » 20 mar 2014, 19:40

Ja ostatnio byłam przeziębiona i już wiedziałam, że jetem w ciąży. Brałam Prenalen syrop z naturalnych składników ale smak mi okropnie przeszkadzał. Gdy już wiedziałam, że mi nie pomoże włączyłam Vicks
Obrazek
zawiera paracetamol. W ciągu doby można 4 saszetki, ja brałam dwie na dobę. W sumie wybrałam 5. Pomogło. Został tylko katar zatokowy z którym nie mam jak walczyć. Strasznie mnie męczy
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: sistermonn » 20 mar 2014, 20:17

MamaŻaby, a spróbuj zrobić sobie inhalacje z samej soli na te zatoki. Mojej ciężarnej sąsiadce pomogło. Może i u Ciebie zadziała?
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: MamaŻaby » 20 mar 2014, 21:08

sistermonn pisze:spróbuj zrobić sobie inhalacje z samej soli na te zatoki

dzięki ::) Myślałam o tym, tylko po pracy trudno mi się zabrać :roll: Zrobię to w weekend
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Edyta » 20 mar 2014, 21:17

Przy okazji domowej epidemii, która nas rozłożyła na łopatki (kaszel, katar, gorączka, sodoma i gomora), gdzie reszta rodziny skończyła na antybiotykach, ja całkiem ładnie się wykurowałam przy pomocy:

- małych dawek paracetamolu i to tylko 2*wieczorem bo miałam wysoką gorączkę i chciałam ją zbić
- gorącego mleka z masłem i miodem
- czosnku i cebuli na kanapkach (zabójcza mieszanka bez solidnego kataru)
- 100% sokiem z malin (miałam akurat MalinaVital 490ml, bo ten był w aptece), ale dlaczego tak podkreślam ten sok, bo farmaceutka powiedziała, że skład aktywnych składników w syropach dla kobiet w ciąży to malina i czosnek, więc można je z powodzeniem zastąpić naturalnym sokiem, który dodatkowo jest pyszny w przeciwieństwie do syropów
- witaminą C
- herbatą z cytryną i miodem z zaprzyjaźnionej pasieki, właściwie pasieczki hobbystycznej, mniam.


Po zakończeniu choroby jeszcze przez jakiś czas męczyły nas pokasływania, zatkane zatoki i katar. Przypomniałam sobie wtedy radę pewnego lekarza dietetyka i przygotowałam kaszę jaglaną. Ta kasza wspomaga organizm w oczyszczeniu się z wszelkiego rodzaju zalegających śluzów typu kaszel, katar, zatkane zatoki. Działanie ma polegać na rozgrzaniu organizmu (ale nie czuje się palącego gorąca od środka, nic z tych rzeczy) i wydaleniu wydzielin. Dokładniej nie pamiętam.

Byłam nastawiona sceptycznie, ale muszę przyznać, że efekt był piorunujący. Bez wdawania się w szczegóły mój nie-mąż był zaskoczony i zachwycony. Ja nie mniej, choć się zastanawiam, czy to kasza zadziałała, czy to był czysty zbieg okoliczności. Wychodzę z założenia, że na pewno nam nie zaszkodziło. I w przekonaniu, że nam pomogło przekazuję otrzymany przepis dalej. Gdyby ktoś wypróbował, jestem ciekawa Waszych opinii:

1. Kasza jaglana musi być naturalna, najlepiej eko, z certyfikatami bio, bo ponoć zbiera ze środowiska wiele świństw, więc lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność czystości.

Tu uwaga, kasza bardzo zwiększy swoją objętość podczas gotowania.

2. Na suchą, rozgrzaną patelnię wysypuję kaszę, tak żeby jedna warstwa ziarenek pokryła równo całe dno. Prażę kaszę mieszając od czasu do czasu drewnianą łychą, podrzucam, potrząsam patelnią, wszystko to na średnim ogniu. Prażenie trwa kilka minut i efekt zostaje osiągnięty, kiedy poczuje się woń palonego sezamu/orzeszków. Nie wolno kaszy spalić, ale może nabrać delikatnego rumieńca.

3. Taką ciepłą kaszę przelewam ciepłą wodą, najlepiej przegotowaną, z czajnika i płuczę ze dwa, trzy razy. Podkreślam, że woda ma być ciepła.

4. Przekładam kaszę do garna (bo taka zmoczona nie da się już przesypać) i zalewam ciepłą wodą. Trzeba sprawdzić gdzieś dokładne proporcje, wszelkie kasze i ryże zalewam na oko i nigdy nie pamiętam. Chyba powinno być 2,5 wody do 1 kaszy, albo nawet 3:1, bo jak wspomniałam kaszy nam znacząco przybędzie.

5. Gotuję na małym ogniu. I tu niestety czas też na oko, aż wchłonie całą wodę i będzie miękka. Nie wolno jej ani razu zamieszać. Ziarenka kaszy podczas gotowania układają się w taki sposób, że między nimi tworzą się kanaliki, mieszanie spowoduje sklejenie, przypalenie, niedogotowanie lub rozgotowanie.

opcjonalnie pkt 6. czyli zakryć pokrywką, zapakować w gazetę i odstawić w kołderce, żeby jeszcze doszła. Przyznam się, że tego nigdy nie robię, dlatego że zazwyczaj wpadam do kuchni jak po ogień, gotuję tu i teraz, więc takie oczekiwanie nie dla mnie.

Wodę, w której gotujemy kaszę można doprawić do smaku cukrem, solą, imbirem, cynamonem, liściem laurowym itd w zależności od fantazji oraz od pomysłu na danie. Wiele osób twierdzi, że jaglanka ma dość neutralny smak, dlatego polecam mocne przyprawienie podczas gotowania lub wyraziste dodatki. Kaszę można zjeść z mlekiem jako śniadaniową zupę, zamiast każdej innej kaszy podać do obiadu, sprawdzi się też w zupie typu krupnik, dobra jest na słodko z cukrem, jabłkiem i cynamonem. Pewnie w necie jest masa przepisów, my uwielbiamy kaszę jaglaną z boczniakami. Ale to już do wątku kulinarnego raczej :)

Można na kilka dni pod rząd zaprzyjaźnić się z taką kaszą. Tym bardziej, że ugotowana jednego dnia, nadaje się do jedzenia także w dniu następnym, tylko trzeba ją odgrzać, żeby zawsze jeść ją na ciepło. Nie ważne z czym się ją zje, ma pomóc przy kaszlu, katarze, zawalonych zatokach.
Obrazek
Edyta
 
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2014, 14:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Myski » 21 mar 2014, 10:02

Mój mąż stosował kaszę jaglaną przez jakiś czas w diecie na schudnięcie ;;) Ja generalnie kasz nie lubię, poza kuskusem, ale jaglaną "odkryłam" dopiero niedawno i jest smaczna, a jeśli dodatkowo ma właściwości lecznicze, to już w ogóle super. Co do soku z malin (mniam, mniam), to pamiętam, że jak byłam w ciąży, to maliny zeszły raczej na boczny tor, bo gdzieś przeczytałam, że mogą wywołać przedwczesne skurcze, więc z nimi to trzeba ostrożnie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kari » 21 mar 2014, 10:16

Myski, ale nie maliny tylko wywar z liści malin ;)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Myski » 21 mar 2014, 10:43

kari może i tak, zapamiętałam tylko słowo "maliny" jako zakazane ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Paulina S. » 18 cze 2014, 18:11

Typowe. Zaczyna się długi weekend a mnie zaczyna boleć gardło. Czuję, że płukanie szałwią i sok z cebuli tym razem nie pomogą. Przeczytałam, że niektóre z Was brały na gardło Tantum Verde. Mam w domu i tabletki i aerozol, ale nigdy mi nie pomagały. Są jakieś inne dozwolone tabletki do ssania?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kasieńka 85 » 18 cze 2014, 18:14

Paulina S., o ile pamiętam moja dr pozwoliła ssać tabletki, nie wskazała konkretnych; )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kochecka » 18 cze 2014, 20:50

Paulina S.mi laryngolog pozwoliła na Tantum Verde i Laryng Up w wersji dla dzieci. Natomiast powiedziała, że na pewno nie cholinex.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: niesia2708 » 18 cze 2014, 21:14

Ja ssałam Homeogene. A na suchy kaszel można Drosetux.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: kochecka » 18 cze 2014, 21:20

niesia2708 pisze:Ja ssałam Homeogene. A na suchy kaszel można Drosetux.

no właśnie, wszystkie homeopatyczne możesz brać. Jeszcze na chrypkę i ból gardła Homeovox. Lub ewentualnie tak ogólnie na przeziębienie/grypę oscillococcinum 1 fiolka pod język co 2h.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Paulina S. » 19 cze 2014, 10:06

Dziękuję, dziewczyny. Noc była kiepska. Teraz gardło lepiej, mogę przełykać, doszedl katar :| Idę płukać gardzioł...

kochecka pisze:na pewno nie cholinex.
Zawsze brałam własnie cholinex, też mi powiedział lekarz, że lepiej nie ::(
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Paulina S. » 20 cze 2014, 15:37

Już mi się przypomniało dlaczego od lat nie stosuję Tantum Verde... Bo jest mi po nim okropnie niedobrze :| A teraz to jeszcze wywołuje u mnie, za przeproszeniem, wymioty :cry: Niestety domowe sposoby tym razem nie pomogły. Lekarz przepisał mi antybiotyk (tradycyjnie Duomox)... Do tego probiotyk Dicoflor i ... syrop Pyrosal.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: zuza12345 » 20 cze 2014, 19:10

a powiedzcie jak zbić temperature? katar już przeszedł ale cały czas utrzymuje mi się stan podgoraczkowy.. wzięłam już Panadol i nic :'(
już mam dość.. poprzednim razem przeziębienie trzymało mnie przez ponad 2 tygodnie teraz też już prawie tydzień mam dość
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: tulipan87 » 21 cze 2014, 8:24

zuza12345, kompres z zimnej wody. Ewentualnie woda z octem - kompres na czoło i stopy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Paulina S. » 21 cze 2014, 12:19

zuza12345, ewentualnie w ostateczności chłodna/letnia kąpiel lub prysznic. W wodzie o temperaturze o stopień, dwa stopnie niższej od temperatury ciała. Najlepiej po zażyciu paracetamolu. Czy dobrze zrozumiałam, że już od tygodnia masz stan podgorączkowy? Radziłaś się lekarza? Trzymaj się!
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: zuza12345 » 21 cze 2014, 14:25

no tak od tygodnia prawie dziś próbowałam się dodzwonić do lekarza prowadzącego ale chyba nie mógł odebrać, więc wysłałam sms i czekam
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: zuza12345 » 21 cze 2014, 17:23

dziewczyny a może przesadzam.. mam cały czas temperaturę 37,2 równo, na początku ciąży też tak miałam i lekarz powiedział że tak może być, więc przestałam mierzyć i żyłam normalnie dalej i z ciążą wszystko ok
teraz jak miałam katar i byłam osłabiona znów zaczęłam mierzyć.. no i znów to samo cały czas to zaklęte 37,2
właśnie czytałam, że kobietom w ciąży często temperatura ciała podwyższa się o ok 0,5 stopnia od tej co ma normalnie, więc u mnie by się zgadzało :-\ bo ogólnie już nie mam kataru i czuje się normalnie

czy którąś z was ma bądź miała w ciąży na stałe wyższa temperaturę ciała?
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: lmyszka » 21 cze 2014, 18:36

zuza12345, 37.2 to nawet nie jest stan podgorączkowy :) Tak jak czytałaś w ciąży temperatura ciała może się zmienić :)
Nic się nie martw :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Jak sobie radzić z przeziębieniem w ciąży

Postautor: Paulina S. » 21 cze 2014, 21:20

zuza12345, powiem, że trochę mi ulżyło, że tak powiem w Twoim imieniu ;) że to 37,2 tylko. Zazwyczaj mówi się, że stan podgorączkowy to od ok. 37 do 38 stopni a powyżej 38 gorączka, więc zmartwiłam się, że masz wyższą temperaturę już cały tydzień. Paracetamol, letnie kąpiele itp. - to przy gorączce.
lmyszka pisze:Tak jak czytałaś w ciąży temperatura ciała może się zmienić :)
Nic się nie martw :)
Dokładnie.

Ja bym jeszcze "dla spokojności" poradziła się internisty, jeśli przez weekend przeziębienie by przeszło.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Poprzednia

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości