Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: Karola5 » 24 sie 2013, 8:27

Dziewczyny czy miałyście listę pytań na pierwszej wizycie u ginekologa jak dowiedziałyście się że jesteście w ciąży ? Pamiętacie o co pytałyście ?
Moja koleżanka zaciążyła z zaskoczenia, idzie w tym tygodniu do lekarza i nie ma pojęcia co potrzebuje się dowiedzieć poza wiekiem ciąży i strasznie panikuje :) może innym świeżym ciężarówkom taka lista mogłaby też pomóc :)

Poprawiam pisowni - Patrycja11
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: Misiak » 24 sie 2013, 9:45

Np jeśli ma jakieś problemy zdrowotne czyli przykladowo anemię, problem z tarczycą, warto poinformować lekarza. O listę badań do wykonania też warto spytać (choć pewnie sam powie). Nic mi więcej nie przychodzi do głowy jeśli chodzi o pierwszą wizytę.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: malaJu » 24 sie 2013, 11:02

Dla nas kobiet po porodzie pewne rzeczy są oczywiste, ale próbuję sobie przypomnieć, jak to było na początku ;)
Na pewno interesowało mnie, czy wolno mi robić niektóre rzeczy, np cwiczyć. I co mogę bezkarnie jeść. Jakie badania mam zrobić, oczywiście. I najwazniejsze, jakie samopoczucie uważane jest za dobre a jakie za złe. Jak interpretować sygnały wysyłane przez mój organizm.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: kari » 24 sie 2013, 11:20

można mieć przygotowane informacje o chorobach w rodzinie oraz przebytych, bo lekarz o to pyta, informacje o lekach jakie się przyjmuje/przyjmowało, jeśli ma się wady wzroku/innych narządów, przebyte operacje, pytanie o badania, właśnie o to co można jeść, ćwiczenia, jeśli pracuje się przy komputerze można poprosić o zaświadczenie o ciąży wtedy pracodawca powinien zlecić ponad 4h inną pracę albo jak w moim przypadku, ponieważ innej pracy nie mógł mi zapewnić zwalniał do domu
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: ava » 24 sie 2013, 11:32

malaJu pisze:jakie samopoczucie uważane jest za dobre a jakie za złe. Jak interpretować sygnały wysyłane przez mój organizm
To chyba najważniejsze. Zresztą dobry lekarz sam z siebie powinien takie kwestie omówić na pierwszej wizycie. Ja przed zajściem w ciążę często podczytywałam odpowiednie wątki na FW (nie żebym specjalnie się ich uczyła :p , po prostu przy okazji czytania o ciążach forumek duuużo rzeczy zostawało mi w głowie) i na pierwszej wizycie miałam mało pytań:
- co robić w przypadku plamienia/krwawienia,
- czy gin nie widzi przeciwskazań do planowanego wcześniej wyjazdu nad morze, który przypadałby na 11-12 tc.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: MamaŻaby » 20 mar 2014, 19:54

Ja pytałam:
- o obecne dolegliwości - czy to normalne,
- o pracę - czy nadal mogę pracować czy są wskazania do l4,
- o leki które przyjmowałam w czasie przeziębienia, czy nie zaszkodziły,
- o branie luteiny, którą włączyłam sama bez uzgodnienia z lekarzem (doświadczenia z I ciąży),
- o to co zrobić w razie problemów, czy mogę zadzwonić na komórkę do mojego lekarza,
- kiedy zrobić usg genetyczne,
- o cholestazę z pierwszej ciąży.

zapomniałam zapytać a powinnam:
- o sex - czy możemy,
- o przyjmowanie dodatkowych witamin.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pytania do ginekologa na pierwszej wizycie ciażowej

Postautor: Fuente » 20 mar 2014, 20:08

Ja w tej ciąży miałam w zasadzie tylko jedno pytanie i tylko dlatego do lekarza poszłam tak wcześnie: Czy mogę nadal karmić Amelkę piersią, ponieważ lekarka odradziła a po rozmowie telefonicznej ze Skoczylasem okazało się, że on również uważa, że powinnam odstawić Amelcię, więc to zrobilam :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości