Plan porodu

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Plan porodu

Postautor: Deco-Ania » 12 sty 2014, 22:45

W myśl obowiązującego od kwietnia 2011 r. standardu opieki okołoporodowej taki dokument jak plan porodu plan powinien być przygotowany wspólnie z położną lub lekarzem prowadzącym ciążę.

Miałyście cos takiego? Czy było to wymagane przy przyjęciu do szpitala?

Dla mnie ten dokument to kompletna bzdura (widziałam go) i nie mam w planach go przygotowywać.
Chyba, że mnie ktoś do tego zmusi w szpitalu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Plan porodu

Postautor: kari » 12 sty 2014, 22:50

Deco-Ania, ja podejrzewam, że jakbym się o to spytała to połowa pielęgniarek/położnych by nie wiedziała o co chodzi,
przeszło mi przez myśl, żeby może sobie przygotować, ale ostatecznie nie miałam i nikt mnie o to nie pytał
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Plan porodu

Postautor: Deco-Ania » 12 sty 2014, 22:53

kari pisze:Deco-Ania, ja podejrzewam, że jakbym się o to spytała to połowa pielęgniarek/położnych by nie wiedziała o co chodzi
tak właśnie myślę.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Plan porodu

Postautor: Fuente » 12 sty 2014, 23:01

A mnie Skoczylas proponował przygotowanie, więc miałam swój plan porodu, ale... jakbym miała rodzić drugi raz, to w ogóle bym sobie głowy tym nie zawracała. Swój plan dałam położnej przy porodzie, ale nawet nie trafił do dokumentacji :lol:
Generalnie i tak wszystko podczas porodu było tak jak zaplanowałam wg. planu porodu, bo po prostu położna mnie słuchała i uwzględniała wszystkie moje prośby i sugestie. Mnie najbardziej zależało przy pisaniu tego planu żeby uwzględnić w nim, że nie chciałabym żeby Amelce podano smoczek, lub butlę... życie zweryfikowało wszystko, bo piersi miałam w takim stanie że i tak prosiłam położne o podanie jej butelki oraz smoczka. Nie zaszkodziło jej to jak widać, bo do dzisiaj karmię ja piersią :) A plan napisałam głównie pod wpływem szkoły rodzenia, potem jak o to spytałam Skoczylasa, to powiedział, że warto napisać, więc to zrobiłam... ale mnie sie to nie przydało na nic!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Plan porodu

Postautor: ava » 12 sty 2014, 23:08

Deco-Ania pisze:Miałyście cos takiego? Czy było to wymagane przy przyjęciu do szpitala?
Nie miałam, nie było to wymagane.
W szkole rodzenia coś tam było o tym wspomininane. Moim zdaniem każdy poród jest tak indywidualną sprawą, że szczegółowy plan porodu
Deco-Ania pisze: to kompletna bzdura
A wymagania dotyczące warunków porodu np. osobnej sali, toalety, pominę milczeniem 8-)
W kwestiach samego porodu, tego co się ze mną i dzieckiem będzie działo, postanowiłam zaufać wiedzy i doświadczeniu położnych i lekarza. To była dobra decyzja.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Plan porodu

Postautor: grafitowa » 12 sty 2014, 23:49

Deco-Ania pisze:Miałyście cos takiego? Czy było to wymagane przy przyjęciu do szpitala?

Nie miałam. W 2011 w CZMP nie było to wymagane.
Był natomiast ten temat poruszony na bloku porodowym przez lekarza, który rozmawiał ze mną w początkowej fazie porodu. Zadawał pytania na temat lewatywy, nacięcia, pozycji, w jakiej chciałabym rodzić itp. I nikt nie roześmiał się, gdy powiedziałam, że w pozycji kucznej. Do tej pory wspominam te kwestie sympatycznie, bo naprawdę czułam w tamtym momencie, że ktoś liczy się z moim zdaniem i chce respektować moje preferencje.
A to, że niewiele z tego planu zostało zrealizowane, bo wszystko potoczyło się bardzo szybko, bo zielone wody, bo zanikające tętno... To już inna sprawa. Ważne, że ktoś chciał mnie wtedy słuchać, o wszystkim informowali i nie robili nic bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Plan porodu

Postautor: martula_87 » 13 sty 2014, 8:07

grafitowa pisze:Nie miałam. W 2011 w CZMP nie było to wymagane.

W 2012 nawet nikt o to nie zapytał ;;)
Ja nie pisałam planu porodu bo Dominik nas zaskoczył i wyszedł przed terminem czego się nie spodziewałam ;;)
grafitowa pisze:Był natomiast ten temat poruszony na bloku porodowym przez lekarza, który rozmawiał ze mną w początkowej fazie porodu. Zadawał pytania na temat lewatywy, nacięcia, pozycji, w jakiej chciałabym rodzić itp.

Ze mną rozmawiała położna i zadawała te pytania plus zapytała czy jeżeli będzie taka możliwość czy będę chciała znieczulenie.
Dla mnie akurat poród to sprawa której kompletnie nie da się zaplanować i trzeba działać ''tu i teraz'' i dokładnie tak było w CZMP zawsze mnie pytali czy się zgadzam i dopiero podejmowali działania.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Plan porodu

Postautor: Myski » 13 sty 2014, 11:27

O planie porodu (pewnie jak większość) usłyszałam w szkole rodzenia. I stworzyłam sobie coś takiego. Na wizycie kwalifikacyjnej w Medeorze nawet dostałam taki druk do wypełnienia. W dniu porodu (mimo iż był przed terminem) miałam go przy sobie i wręczyłam personelowi. Na niewiele się zdał, gdyż ostatecznie miałam cesarskie cięcie. Jednakże wydaje mi się, że gdyby poród był naturalny, moje zdanie uwzględnione w planie miałoby znaczenie. Inna sprawa, że w sytuacjach nietypowych, nieplanowanych człowiek i tak poddaje się z ufnością personelowi medycznemu - ja akurat nie mogę narzekać, bo jestem bardzo zadowolona z całego pobytu w tym szpitalu od początku do końca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Plan porodu

Postautor: tulipan87 » 13 sty 2014, 12:53

martula_87 pisze:
grafitowa pisze:Nie miałam. W 2011 w CZMP nie było to wymagane.

W 2012 nawet nikt o to nie zapytał ;;)

O patrz, widać oddziały w CZMP to takie "państwa w państwie", bo ja w marcu 2012 dostałam do wypełnienia plan porodu, taki gotowy formularz. Wypełniłam a jakże, tylko oddać nie zdążyłam, bo mnie w nocy na porodówkę zabrali :lol: Tak więc plan porodu dostarczyłam po wszystkim :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Plan porodu

Postautor: caixa » 13 sty 2014, 13:19

Miałam plan... urodzić naturalnie. Skończyło się cc. ;)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plan porodu

Postautor: Malwina » 13 sty 2014, 13:56

caixa, ja miałam dwa takie plany B-)
I jeszcze chciałam Maksia karmić piersią, a od początku był na butelce, a przy Matim w szpitalu miałam wypocząć, poczytać i się zrelaksować.
Dlatego już nie planuję, bo się boję...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Plan porodu

Postautor: Paulina S. » 06 lis 2014, 20:00

tulipan87 pisze:W 2012 nawet nikt o to nie zapytał ;;)
Ciekawe czy w 2014 jest inaczej :roll: W tylu artykułach (w czasopismach i na portalach) czytałam o planie porodu, mówiono o nim podczas szkoleń/kursów m.in. w szkole rodzenia. Myślałam, że stworzenie go (jeśli ktoś ma to ochotę, oczywiście) to norma. Ale kogo pytam, to nikt go nie miał. Jak znajdę siły ;) to stworzę plan porodu. Oczywiście świetnie zdaję sobie sprawę, że plan planem a w praniu pewnie wyjdzie coś zupełnie innego :lol:
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Plan porodu

Postautor: kasieńka 85 » 06 lis 2014, 20:07

Położna pytała mnie o plan porodu gdy rodziłam Karolcię (2011 r., Kopernik) . Szczerze? Nie miałam pojęcia co to jest. Nie powinno więc nikogo zdziwić że spojrzałam na nią jak na ufoludka i odpowiedziałam że mam plan żeby urodzić szybko i najlepiej bezboleśnie >D
Później położna pytała mnie o niektóre kwestie, które są zawarte w planie porodu. Najbardziej mnie zdziwiło jak zapytała czy jak Karolcią się urodzi to mają ją najpierw zbadać czy mi podać.
W Rydygierze nie pytano mnie o plan porodu.


Usunęłam zdublowany post - szara
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Plan porodu

Postautor: Paulina S. » 06 lis 2014, 20:19

kasieńka 85 pisze:mam plan żeby urodzić szybko i najlepiej bezboleśnie >D
To mi się podoba :) Jak dla mnie starcza za cały plan :D Żeby tak jeszcze ktoś dawał gwarancję, że tak będzie :lol: ;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Plan porodu

Postautor: sardynka » 08 lis 2014, 20:53

W ciąży z Miśkiem napisałam i wydrukowałam plan - oczywiście z torby go nawet nie wyjęłam ;) Przy Gajce planu nie pisałam, jedynie poinformowałam położną o swoich oczekiwaniach (np. Chciałam uniknąć nacięcia krocza) ale życie życiem i poród zweryfikował oczekiwania ;)
Mimo wszystko uważam, że dobrze sporządzić plan porodu chociażby dla samej siebie (korzystając z gotowca z netu) bo pojawia się tam sporo zagadnień, którw mogą przyszłą mamę zainteresować :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Plan porodu

Postautor: SMERFI » 13 sty 2015, 12:02

Ja czegoś takiego jak plan porodu nie miałam, jedynie lekarz i położna rozmawiali ze mną o tym jakie mam oczekiwania i td
Jak rozpoznać ludzi których już nie znamy - Grechuta.
Awatar użytkownika
SMERFI
 
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2015, 11:49
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plan porodu

Postautor: Fuente » 13 sty 2015, 13:27

sardynka pisze:Przy Gajce planu nie pisałam, jedynie poinformowałam położną o swoich oczekiwaniach (np. Chciałam uniknąć nacięcia krocza) ale życie życiem i poród zweryfikował oczekiwania ;)


Ja miałam tak samo... o ile przy Amelce plan miałam, tak przy Marcinku wcale. Życie samo weryfikuje ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Plan porodu

Postautor: kangurek » 13 sty 2015, 18:36

Ja miałam plan porodu ze sobą, w szpitalu kazali mi pisać jeszcze raz na ich formularzu, a na porodówce jak powiedziałam, że mam plan porodu to położna zapytała tylko, czy chcę ją czymś zaskoczyć i nawet na moje zapiski nie spojrzała.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Plan porodu

Postautor: kasieńka 85 » 13 sty 2015, 19:11

kangurek, jak miło B-) ....gdzie rodziłas?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Plan porodu

Postautor: kangurek » 13 sty 2015, 19:54

kasieńka 85, Rodziłam w Madurowiczu i bardzo sobie ten poród chwalę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości