TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 18:29

W pewnym momencie ciąży nadchodzi czas, kiedy trzeba spakować torbę do szpitala.
W przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży warto to zrobić około 37 tygodnia, bowiem kiedy ten tydzień się skończy wszystko może się już zdarzyć, więc warto być przygotowanym.

No tak – tylko co zapakować , żeby mieć wszystko, a żeby nie jechać z tobołami?
No i jedna torba? czy dwie osobne: dla mamy i maleństwa?
Ja byłam spakowana w jedną, chyba średniej wielkości. Po jednej stronie były moje rzeczy, po drugiej – Antosia. Sprawdziło się.

No więc co zapakować? Oto moja lista na trzydniowy pobyt:

DLA DZIECKA:

bodziaki* – 5 szt (mogą być z krótkim rękawem, w szpitalu jest ciepło)
pajacyki bawełniane*– 5 szt
* ewentualnie zestawy: body długi rękaw plus śpioszki (ważne aby było w sumie 5 kompletów)
niedrapki – 2 szt
bluza/sweterek – 1 szt (zupełnie się nie przydały)
dresik – 1szt (nawet nie spakowałam – postawiłam na body plus pajacyk)
rożek – 1szt
okrycie do kąpieli – 1szt
krem przeciw oparzeniom – 1
płyn do mycia ciała – 1
chusteczki oczyszczające - 1 opakowanie
pieluszki jednorazowe - 1 paczka
czapeczki – 2
skarpeteczki – 2
pieluszki flanelowe – 1
pieluszki tetrowe – 3 (bardziej do wycierania buzi, lub położenia dziecka)
smoczek

UWAGA - nie miałam butelek, bo z założenia karmiłam piersią. Więc jeśli chcecie karmić właśnie butelką, nie zapomnijcie jej zapakować. Nie wiem jak wygląda w takiej sytuacji kwestia mleka.

Jeżeli macie taka możliwość, warto się zorientować co (i czy w ogóle cokolwiek) udostępnia szpital. W ICZMP były do dyspozycji: krem na odparzenia (linomag), płyn do kąpieli, na oddziale noworodkowym – podkłady poporodowe dla mam (do woli).
Ja miałam swoje ubranka, ale była taka sytuacja, że jedna z rodzących nie wzięła ich ze sobą – wówczas dzidziusia ubrali w ubranko ze szpitala.
Awaryjnie były tez pieluszki jednorazowe – ale te raczej trzeba mieć ze sobą.


DLA MAMY:

karta ciąży
wyniki badań (grupa krwi, HBS, WR, mocz, morfologia, USG)
dowód osobisty
numery NIP (mamy i pracodawcy) – nie pamiętam czy były potrzebne
dowód ubezpieczenia
woda do picia
luźna koszula do porodu (której Wam nie będzie szkoda jeśli się poplami)
koszula nocna (rozpinana) – 2szt
szlafrok
majtki jednorazowe – u mnie sprawdziły się takie siateczkowe
biustonosz do karmienia
wkładki laktacyjne
klapki pod prysznic
skarpetki – uwierzcie, że w czasie porodu może Wam się nagle zrobić bardzo zimno.
ręcznik (kąpielowy i mały)
podkłady poporodowe
podkład jednorazowy na łóżko (niby łóżko szpitalne było zabezpieczone, ale czułam się pewniej, kiedy miałam swój)
odciągacz pokarmu
przybory toaletowe
ubranie
papier toaletowy
sztućce, kubek
przydać się też mogą: dobra książka, odtwarzacz MP3

W ICZMP na czas porodu dostaje się koszule szpitalną (chyba, że coś się zmieniło).
W sumie to przyznam ,że na oddziale noworodkowym, tez zdecydowałam się na koszule szpitalną (na wypadek silnego krwawienia, bo wiadomo, że tego rodzaju plamy dość trudno usunąć).
Natomiast można było – po obchodzie – założyć własna koszulę.


Nie miałam w torbie szpitalnej ubranek na „wielkie wyjście”.
Te przygotowałam w domu – wyprane i wyprasowane włożyłam do fotelika samochodowego. Zabrał je ze sobą mąż, kiedy przyjechał po nas w dniu kiedy mieliśmy być wypisani do szpitala.

Mam jeszcze jedną radę dla osób rodzących w ICZMP.
Jeżeli w czasie przyjęcia na odział, nie będziecie same, proponuję nie oddawać ubrania do szatni – niech ktoś je zabierze. Z wypisem bywa różnie – czasami trzeba na niego trochę poczekać, a szatnia jest czynna tylko do wyznaczonej godziny. Natomiast żeby odebrać ubranie – niezbędna jest jakaś karteczka do szatni wydawana przy wypisie.
Dlatego aby oszczędzić sobie dodatkowych nerwów proponuję oddać ubranie rodzinie, a wcześniej w domu przygotować sobie ubranie na wyjście (podobnie jak dla dziecka) – niech mąż/partner zabierze je ze sobą. I niech nie zapomni o butach!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2012, 18:42

Deco-Ania pisze:UWAGA - nie miałam butelek, bo z założenia karmiłam piersią. Więc jeśli chcecie karmić właśnie butelką, nie zapomnijcie jej zapakować. Nie wiem jak wygląda w takiej sytuacji kwestia mleka.

W Madurowiczu nie trzeba mieć nic. Stoją buteleczni z NAN Pro 1
Obrazek
Do tego są jednorazowe smoczki Nuk. Bierze się butelkę i smoczek, otwiera, nakręca i podaje. Problem polega na tym, że to mleko ma temperaturę pokojową, bo nie ma gdzie go podgrzać (w mikrofali nie wolno), ale dzieciom to chyba nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Fuente » 06 lis 2012, 18:47

Bardzo dobry i przydatny temat, dla wszystkich brzuchatek, a na pewno pierworódek. Ja na pewno skorzystam z rad kiedy trzeba będzie pakować torbę do porodu... czyli jeszcze troszkę :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: misia-misia » 06 lis 2012, 19:20

Ja napiszę, co z mojej torby przydało się najbardziej :

dla mnie:
- 2 paki podkładów Absorgyn - najlepsze!
- podkłady Seni (kupiłam paczkę 5szt a zużyłam 2 szt bo dawali)
- majtki siatkowe nie przydały się bo podkłady same się trzymały, nawet jak chodziłam i z tego co zauważyłam większość dziewczyn tak robiła...
- wystarczyła 1 koszula
- kapcie i klapki pod prysznic
- szlafrok nie przydał się wcale bo tam gorąco i nikt w szlafroku nie chodził
- woda mineralna w dużych ilościach - najlepiej ze specjalnym ustnikiem do picia, herbata, herbatniki, sucharki, cokolwiek takiego prostego do pochrupania
- telefon i ładowarka
- ręcznik, kosmetyki typu pasta do zębów, mydło, żel pod prysznic
- nóż, widelec, łyżka, kubek

dla dziecka:
-paczka pieluch
-paczka chusteczek
-linomag
-kocyk
-rożek się nie przydał
-3 tetry i 1 flanela
-3-4 pajace (najpraktyczniejsze) ewentualnie 3-4 body z długim rękawem i śpiochy
- łapki miała może z raz, zero skarpet i czapek
-smoczek miałam ale mała upodobała sobie ten szpitalny NUKa i tak jej zostało

Na wyjście ciuchy dla mnie i dla młodej.

szaraczarownica pisze:W Madurowiczu nie trzeba mieć nic. Stoją buteleczni z NAN Pro 1

Do tego są jednorazowe smoczki Nuk. Bierze się butelkę i smoczek, otwiera, nakręca i podaje. Problem polega na tym, że to mleko ma temperaturę pokojową, bo nie ma gdzie go podgrzać (w mikrofali nie wolno), ale dzieciom to chyba nie przeszkadza.


a to zależy jaką mają partię. Różne mleka mają. Jak ja rodziłam mieli Bebilon.
I faktycznie nie trzeba mieć butelek. Mleko jest w buteleczkach z miarką, nakręca się jednorazowy smoczek i gotowe. Nie trzeba podgrzewać mleka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 06 lis 2012, 19:40

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Było w torbie, ale nie na liście - Tantum Rosa.
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie. Zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia oraz obrzęk okolic intymnych. Działa antyseptycznie przez co zmniejsza możliwość nadkażenia rany i zapobiega infekcjom.

misia-misia pisze:majtki siatkowe nie przydały się bo podkłady same się trzymały, nawet jak chodziłam i z tego co zauważyłam większość dziewczyn tak robiła...
Trzymają się - to prawda. Ale ja czułam się bardziej komfortowo z tymi siateczkowymi majtami.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: szaraczarownica » 06 lis 2012, 19:47

Deco-Ania pisze:Trzymają się - to prawda. Ale ja czułam się bardziej komfortowo z tymi siateczkowymi majtami.

Ja też. Miałam dwie pary, czyli jedno opakowanie i mnie wystarczyło. Przepierałam sobie i wieszłam żeby wyschły.

Rożka nie miałam, wzięłam kocyk.
Ubranka też miałam swoje, ale jak ktoś nie wziął, to dziecko było ubierane w te szpitalne. Poza tym położne przebierają dziecko częściej niż my w domu - jak się ulał nawet minimalnie, to wracał czasami w szpitalnych.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 06 lis 2012, 19:53

My nie potrzebowaliśmy butelk były takie jednorazowe ze smoczkami mleka enfamil w ICZMP.
A majtki siateczkowe cóż ja użyłam raz i nigdy więcej.
I tak jak misia podkłady absyrgen uważam za najlepsze.
A szlafrok miałam bardzo cienki przydał się bo musiałam dzieciątko odwiedzac 3 piętra niżej i głupi by było w samej koszuli tym bardziej że w ICZMP dają te białe koszule szpitalne.
I pamiętajcie zawsze może ktoś coś Wam dowiesc ja byłam aż 10 dni w szpitalu i nie było szans aby się spakowac na tak długi czas zreszta nawet w najgorszych koszmarach nie myślałam że tyle spędze w szpitalu.

A wracając do koszuli w CZMP oni dają tą białą a Ty musisz dac chodź jedną rzecz jakby w zastaw oddac do szatni ja dałam bluzkę resztę zabrał mąż zanim dali wypis zjechałam i odebrałam z tym że jedną biała koszulę musiałam oddac.I trzeba tego pilnowac bo panie salowe zabierały do prania ale rzadko kiedy przynosiły kolejną wiec trzeba było jednej pilnowac żeby odzyskac swoją rzecz
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Sybel » 07 lis 2012, 18:15

U nas był zakaz noszenia majtek po porodzie...
Jeśli chodzi o koszule nocne, to radzę zwrócić uwage na porę roku, kiedy się rodzi. Ja rodziłam, jak sie akurat zaczęły upały i w pokoju było potwornie gorąco, a miałyśmy zakaz otwierania okien ze względu na małych ludzi, więc ja musiałam zmienić koszulę na mniej przepoconą (było tak ciepło, ze obie miałyśmy stan podgorączkowy, na dodatek stał inkubator, który grzał).

Ciuszki dla dziecka na wyjście i na zmianę na bieżąco może dostarczać rodzina, bo wiadomo, pogoda sie zmienia, dziecko potrafi też niezłą masakrę zrobić - mój nasikał na rożek, pieluchę tetrową i swoje oko przy pierwszym przewijaniu :D

Tantum Rosa się nie przydało, miałam octenisept do psikania, a na oddziale był też bidet, więc łatwo było utrzymać higienę.
Sybel
 

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 07 lis 2012, 19:11

Sybel pisze:U nas był zakaz noszenia majtek po porodzie...
co do zasady to u nas też - chodzi o gojenie się rany. Ale na te siateczkowe przymykali oko. Ale na czas obchodu trzeba je było oczywiście zdjąć.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Sybel » 07 lis 2012, 19:18

U nas był absolutny zakaz siateczkowych, bo pielęgniarki powiedziały, ze one są sztuczne i bardziej szkodzą, niż bawełniane. Takze nie testowałam...
Sybel
 

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 07 lis 2012, 21:15

W ICZMP też był zakaz szczególnie na oddziałach profesora Wilczyńskiego ja założyłam raz i rzeczywiście sztuczne są dramatycznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: agnieszka19 » 07 lis 2012, 21:55

Jezu... Jak tam słucham to az mnie dreszcze przechodzą... Ja rodziłam w Anglii i tam nie było żadnych nakazów i zakazów... Pierwszego dnia po porodzie założyłam te śmieszne majtki siatkowe, ale w sumie dlatego że czytałam że w Polsce tak się robi. Jak zauważyłam, że nikt tego nie nosi zakładałam normlane bawełniane majtki, spodnie dresowe i koszulke... Nie byłam co prawda nacinana, ale młoda mnie trochę podrapała i rana też bolała- przy tym ukojeniem dawał Tantum rosa...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 07 lis 2012, 21:58

agnieszka i co do tych majtek to ja się zgodziłam z tym zakazem bo zasłaniać tak ranę która musi oddychac to niezbyt zdrowo.
A jak urodzisz w Polsce to będziesz miała porównanie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: agnieszka19 » 07 lis 2012, 22:00

no już się boję :roll: ( choć tamte metody dla mnie były skuteczne...)
Wiesz no niby to racja z tym wietrzeniem, ale z drugiej strony czy naprawde jakby te dwa dni móc nosić normalne majtki a w domu gdzie się czujemy najswobodniej- wietrzyć ranę?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 07 lis 2012, 22:03

To zależy ja byłam aż 10 dni w szpitalu i musiałam rane po cc wietrzyc przez te dni.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: agnieszka19 » 07 lis 2012, 22:04

zawsze wszystko zależy... ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 07 lis 2012, 22:58

martula_87 pisze:agnieszka i co do tych majtek to ja się zgodziłam z tym zakazem bo zapacac tak ranę która musi oddychac to niezbyt zdrowo.
Ale o to właśnie w nich chodzi - że są z siateczki i dzięki temu rana się wietrzy. Na tyle na ile może się wietrzyć z wielgachnym Absorgyn, który w tej sytuacji jest niezastąpiony.

agnieszka19 pamiętam z forum ciążowego, jak ogromne było podejście w prowadzeniu ciąży i do porodu u nas w Polsce i u dziewczyn rodzących za granicą właśnie (głownie Irlandia i UK). Miałam wrażenie, że i tu i tu są przegięcia: u nas większe przewrażliwienie, tam - być może za duży "luz".
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 08 lis 2012, 7:04

Deco-Ania być może ja trafiłam na złej jakości majtki w ogóle to nie oddychało tak jak szybko założyłam tak szybko zdjęłam.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 22:03

Ja dostałam od położnej z ICZMP taką listę
DOKUMENTY:
- dowód osobisty
- książeczka ubezpieczeniowa
- karta ciąży
- wyniki ostatnich badań
- grupa krwi z czynnikiem RH , HIV, HBS, GBS

DLA MAMY
- podkłady higieniczne poporodowe
-podpaski poporodowe
- majtki poporodowe
- wkładki laktacyjne
- stanik do karmienia
- szlafrok
- 2 koszule bawełniane do karmienia
- skarpetki
- łapcie
- 2 ręczniki CIEMNE najlepiej
- maszynka do golenia
- szczotka i gumka do włosów
- szczoteczka i pasta do zębów - szampon - kosmetyki
- płyn do higieny intymnej
- tantum rosa lub nadmanganian potasu lub mydło szare
- octenisept ( do rany i do pępka maluszka)
- bephanten do sutków
- papier toaletowy
- ręczniki papierowe
- chusteczki higieniczne
- laktator
- nakładki silikonowe na piersi
- ładowarkę do telefonu - wodę mineralną - suchary
- kubek ,łyżka widelec nóż - gazeta książka
- klapki pod prysznic

DLA DZIECKA:
- pieluszki pampersy lub inne i z 3 tetrowe jak się uleje itd.
- chusteczki nawilżające
- pieluszki flanelkowe do wycierania lub okrycia
- 4 kaftaniki
- 4 body (krótki i długi rękawek)
- 2 czapeczki bawełniane i 1 grubsza
- 4 pajacyki z długim rękawem lub 4 śpiochy
- skarpetki - 2 pary łapki -rękawiczki
- krem ochronny np. Bambino
- oliwka dla niemowląt
- szczoteczka do czesania włosków

Jak zapytałam czy nie ma zakazu noszenie majtek siatkowych powiedziała, że są one niezbędne. Do obchodu również nie trzeba było ich zdejmować.
Jeśli chodzi o szatnię w ICZMP to jest dokładnie tak jak napisała martula_87. A szpitalne koszule pozostawiają wiele do życzenia - ja np dostałam taką, która nie wiązała się na piersiach :? Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam po wstaniu z łóżka i umyciu się, było założenie własnej koszuli.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 04 gru 2012, 8:42

tulipan87 pisze:Jak zapytałam czy nie ma zakazu noszenie majtek siatkowych powiedziała, że są one niezbędne. Do obchodu również nie trzeba było ich zdejmować.
Jeśli chodzi o szatnię w ICZMP to jest dokładnie tak jak napisała martula_87. A szpitalne koszule pozostawiają wiele do życzenia - ja np dostałam taką, która nie wiązała się na piersiach Pierwszą rzeczą, którą zrobiłam po wstaniu z łóżka i umyciu się, było założenie własnej koszuli.

Bo to wszytko zależy gdzie leżysz na jakim oddziale i kto jest ordynatorem na oddziałach po porodzie u prof.Wilczyńskiego czyli Matczyno-Płodowy nie ma szans założyc tych majtek no i położne pilnują, tak samo z koszulami swoje zmieniałyśmy na te białe podczas obchodów mimo że leżałyśmy już na OCP bo nam dzieciaczki zabrali na oddział i mimo że leżałyśmy ok 10 dni cały czas na obchody szczególnie te z prof obowiązywały białe koszule.Wszystko zależy od oddziału i zasad na nim panujących.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 06 gru 2012, 14:24

martula_87 pisze:Wszystko zależy od oddziału i zasad na nim panujących.

To ja się chyba cieszę, że leżałam na takim "lajtowym" oddziale( u prof. Jarczewskiego), bo te koszule były masakryczne i czułam się w nich bardzo niekomfortowo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 06 gru 2012, 20:18

tulipan87, dlatego my wrzucałyśmy je na siebie tylko na obchodach i niektóre dziewczyny miały koszule swoje złej jakości i strasznie się w nich zapacały więc te białe były nieraz lepsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: caixa » 30 gru 2012, 17:33

martula_87 pisze:u prof.Wilczyńskiego czyli Matczyno-Płodowy nie ma szans założyc tych majtek


Nic mnie nie zdziwi. Dziwne ma metody pan prof. :roll:
Ja też tam leżałam. Po cc nie nosiłam majtek siateczkowych. Na oddziale było Balneum do kąpieli dla dziecka, specjalny krem do pupy, octanisept oraz podkłady poporodowe dla kobiet. Mleko było w butelkach tj. wstawiła Szara. Trzeba było założyć tylko smoczek. Podgrzewacze w kuchni. Mają też własne pieluchy i ubranka a nawet rożki i kocyki. Na to trzeba uważać bo często uczulają maluchy.

I polecam metodę, o której pisały dziewczyny. Oddajemy ubranie wierzchnie osobie towarzyszącej. Gdy przyjdzie po nas zabiera również fotelik oraz ubranie na wyjście dziecka. Nie ma sensu, żeby zajmowało ono miejsce w torbie. Ja miałam walizkę na kółkach co mi bardzo ułatwiło sprawę bo jakby nie było nikt za was nie dźwiga bagaży. ;;)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 03 cze 2013, 9:22

czy moze ma ktoś aktualną listę potrzebnych rzeczy do szpitala do ICZMP. I powiedzcie czy sa jakies wymagania co do torby bo nie wiem czy moge sie spakować do walizki?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 03 cze 2013, 10:41

gorzatka, jak rodziłam rok temu to walizka nie była problemem. Nie wiem, czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Znalazłam moją listę sprzed roku, dostałam ją od położnej pracującej w CZMP :) Moja siostra rodziła tydzień temu i ta lista jest wciąż aktualna :)

DLA MAMY
- podkłady higieniczne poporodowe( na łóżko) - 2 opakowania
- podpaski poporodowe - 2 op
- majtki poporodowe siatkowe - 6 sztuk
- wkładki laktacyjne - 1 opakowanie
- stanik do karmienia
- szlafrok
- 2 koszule bawełniane do karmienia
- skarpetki
- łapcie
- 2 ręczniki najlepiej ciemne
- maszynka do golenia
- szczotka i gumka do włosów
- szczoteczka i pasta do zębów - szampon - kosmetyki
- płyn do higieny intymnej
- tantum rosa lub nadmanganian potasu lub mydło szare
- Octenisept ( do rany i do pępka maluszka)
- Bephanten do sutków
- papier toaletowy
- ręczniki papierowe
- chusteczki higieniczne
- laktator
- nakładki silikonowe na piersi
- ładowarka do telefonu
- woda mineralna
- suchary
- kubek ,łyżka widelec nóż
- gazeta książka
- klapki pod prysznic

DLA DZIECKA:
- pieluszki pampersy
- chusteczki nawilżające
- pieluszki flanelkowe do wycierania lub okrycia
- pieluszki tetrowe ok 2
- 4 kaftaniki
- 4 body (krótki i długi rękawek)
- 2 czapeczki bawełniane i 1 grubsza
- 4 pajacyki z długim rękawem lub 4 śpiochy
- skarpetki
- 2 pary łapki -rękawiczki
- krem ochronny np. Bambino
- oliwka dla niemowląt
- szczoteczka do czesania włosków

DOKUMENTY :
- dowód osobisty
- książeczka ubezpieczeniowa
- karta ciąży
- wyniki ostatnich badań
- grupa krwi z czynnikiem RH , HIV, HBS, GBS

Najlepiej zapakować się w dwie torby jedna dla mamy a druga dla dziecka. Warto też mieć przy sobie monety 1 i 5 zł na ochraniacze na obuwie i fartuchy z automatów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 03 cze 2013, 12:37

bo jest tak wiele rzeczy ze zastanawiam w co ja się zmieszczę a rzeczy dla dziecka kiedy się daje? czy body ma być w sumie 8 czy 2 z krótkim rękawem i 2 z długim rękawem?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 03 cze 2013, 12:50

gorzatka pisze:a rzeczy dla dziecka kiedy sie daje?

Mąż zaniósł tuż po porodzie, bo ja rodziłam na oddziale, gdzie dzieci nie leżą z matkami.

gorzatka pisze:czy body ma byc w sumie 8 czy 2 z krotkim rekawe i 2 z dlugim rekawem?

W sumie 4 szt, ale z tego co kojarzę to było trochę za mało i mąż dowoził. Po cc leżeliśmy pełne 4 doby i to chyba liczą 1 ubranko na dobę, a przy noworodku to wiadomo, ciężko żeby wystarczyło.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 05 cze 2013, 9:02

Ja rodziłam w CZMP 4 miechy temu na oddziale III Perinatologii. Odradzam zabieranie swoich ubranek, bo giną (weźcie tylko na wyjście ze szpitala). Oni mają szpitalne ubranka dla dzieci, szpitalne rożki, smoczki i butelki z mlekiem. Polecam mieć już w dniu porodu swoją koszulę nocną, bo szpitalną dają na poród i nie zawsze mają na zmianę - gdybym nie miała swojej leżałabym w takiej pokrwawionej cały dzień... :o Dla dziecka polecam wziąć skarpetki i niedrapki, bo tego nie dają. Trzeba mieć pieluchy tetrowe do podkładania i jednorazówki oraz chusteczki mokre - wszystko to mają, ale krzywo patrzą jak się nie da. Ja miałam majtki jednorazowe fizelinowe i są super bo jak się ubrudzą to wyrzucasz i z głowy, ale nikt nie sprawdzał co się ma na sobie. I kupcie swoje podkłady poporodowe, bo oni dają takie materiałowe, których za często nie zmieniają bo brakuje... ::(
Żadne kosmetyki dla dziecka nie są potrzebne, ani żadne specyfiki do pępuszka też. Polecam mieć tantum rosa i małą butelkę po wodzie mineralnej z cyckiem - można szybko rozrobić saszetkę i się nią polewać. No i mydło biały jeleń do podmywania też dobre - mamy 100% pewności że nie podrażni.
Najważniejsze dla naszych mężczyzn - jeśli chcą uczestniczyć w porodzie muszą mieć tzw zestaw chirurgiczny czyli fizelinowy strój koszulka plus spodnie i na mieście w aptece nie ma tego od ręki, ale można zamówić i zapłacić połowę mniej niż w aptece szpitalnej. Za to w aptece można kupić tanio kółko do siedzenia ( w szpitalu nie mają na stanie ani jednego), więc jak będzie potrzebne to można kupić od ręki.
Jeśli ktoś liczy na pomoc w sprawie karmienia piersią to się przeliczy, same z siebie nie za bardzo są zainteresowane żeby pomagać, więc upominajcie się i proście o instruktaż.
Acha i jeszcze oprócz sztućców i kubka to coś na zupę trzeba, bo nie dają :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 05 cze 2013, 11:33

Hekate pisze:Odradzam zabieranie swoich ubranek, bo giną (weźcie tylko na wyjście ze szpitala).

Mnie tam nic nie zginęło, mojej siostrze też nie ( jak pisałam rodziła tam tydzień temu).
Hekate, ale położne przecież proszą o ubranka dla dziecka - chyba nie ma możliwości żeby dziecko leżało cały czas w szpitalnych ciuszkach.
No i o smoczki też prosiły żeby przynieść - i mnie, i siostrę. Szpitalnych nie miały. W sumie to nawet dobrze, bo nie chciałabym, żeby moje dziecko ssało taki smoczek.
Hekate pisze:Jeśli ktoś liczy na pomoc w sprawie karmienia piersią to się przeliczy, same z siebie nie za bardzo są zainteresowane żeby pomagać, więc upominajcie się i proście o instruktaż.

Z tym się niestety zgodzę :evil:
Hekate pisze:Żadne kosmetyki dla dziecka nie są potrzebne, ani żadne specyfiki do pępuszka też.

Kurna to ja nie wiem od czego to zależy - i ja i siostra zanosiłyśmy kosmetyki dla dziecka i Octanisept i widziałam, że położne tego używały w pielęgnacji maluszka.
Co do pampersów i chusteczek nawilżanych - nie mają szpitalnych - po prostu jeśli któraś mama nie przyniesie to biorą od innego dziecka :roll: Przykre, ale tak jest :evil: Dlatego ja nosiłam regularnie pieluszki, ale po kilka sztuk, a nie pół paczki.
Koszuli i podkładów miałam aż nadmiar - często pytano, czy chce się na zmianę.
Kurcze, przez rok aż tyle się zmieniło? :roll:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Malwina » 05 cze 2013, 12:21

tulipan87, myślę, że to zależy od obłożenia oddziału.
Ja rodziłam dwa lata temu w MP i niestety koszuli na zmianę nie było i podkładów też nie, dlatego cieszę się, że miałam swoje na łóżko, bo inaczej bym na pokrwawionych leżała.
Niestety wynikało to z tego, że akurat porodówka była bardzo obłożona.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2013, 12:28

Hekate pisze:Ja rodziłam w CZMP 4 miechy temu na oddziale III Perinatologii. Odradzam zabieranie swoich ubranek, bo giną (weźcie tylko na wyjście ze szpitala). Oni mają szpitalne ubranka dla dzieci, szpitalne rożki, smoczki i butelki z mlekiem. Polecam mieć już w dniu porodu swoją koszulę nocną, bo szpitalną dają na poród i nie zawsze mają na zmianę - gdybym nie miała swojej leżałabym w takiej pokrwawionej cały dzień... Dla dziecka polecam wziąć skarpetki i niedrapki, bo tego nie dają. Trzeba mieć pieluchy tetrowe do podkładania i jednorazówki oraz chusteczki mokre - wszystko to mają, ale krzywo patrzą jak się nie da. Ja miałam majtki jednorazowe fizelinowe i są super bo jak się ubrudzą to wyrzucasz i z głowy, ale nikt nie sprawdzał co się ma na sobie. I kupcie swoje podkłady poporodowe, bo oni dają takie materiałowe, których za często nie zmieniają bo brakuje... Żadne kosmetyki dla dziecka nie są potrzebne, ani żadne specyfiki do pępuszka też. Polecam mieć tantum rosa i małą butelkę po wodzie mineralnej z cyckiem - można szybko rozrobić saszetkę i się nią polewać. No i mydło biały jeleń do podmywania też dobre - mamy 100% pewności że nie podrażni.Najważniejsze dla naszych mężczyzn - jeśli chcą uczestniczyć w porodzie muszą mieć tzw zestaw chirurgiczny czyli fizelinowy strój koszulka plus spodnie i na mieście w aptece nie ma tego od ręki, ale można zamówić i zapłacić połowę mniej niż w aptece szpitalnej. Za to w aptece można kupić tanio kółko do siedzenia ( w szpitalu nie mają na stanie ani jednego), więc jak będzie potrzebne to można kupić od ręki.Jeśli ktoś liczy na pomoc w sprawie karmienia piersią to się przeliczy, same z siebie nie za bardzo są zainteresowane żeby pomagać, więc upominajcie się i proście o instruktaż.Acha i jeszcze oprócz sztućców i kubka to coś na zupę trzeba, bo nie dają



jak dobrze, że ja rodziłam w Madurowiczu, bo to co piszesz, brzmi koszmarnie :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: niesia2708 » 05 cze 2013, 12:38

A ja mam pytanie z innej beczki- ile podkładów poporodowych jest potrzebnych?? Rozumiem,że to zależy od tego jak bardzo "leci" ale czy mówimy tu o 1-2 paczkach a później można się przerzucić na zwykłe podpaski maxi?? Czy jest jakaś różnica między podkładami a takimi podpaskami??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2013, 12:53

niesia2708 pisze:ile podkładów poporodowych jest potrzebnych?? Rozumiem,że to zależy od tego jak bardzo "leci" ale czy mówimy tu o 1-2 paczkach a później można się przerzucić na zwykłe podpaski maxi??
spokojnie tyle ci wystarczy. Ja miałam dwie paczki, a później przerzuciłam się właśnie na podpaski. Było mi wygodniej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 05 cze 2013, 13:11

Ja troche z innej beczki jak to jest jak zaczyna sie rodzic jedziemy poprostu do wybranego przez nas szpitala?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2013, 13:23

gorzatka pisze:Ja troche z innej beczki jak to jest jak zaczyna sie rodzic jedziemy poprostu do wybranego przez nas szpitala?
:shock: noooooooooo raczej tak, a jak sobie to wyobrażałaś?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Fuente » 05 cze 2013, 13:25

Patrycja11, no w Salve np najpierw musiałam zadzwonić, powiedzieć co się dzieje i dopiero do szpitala po rozmowie z położną ;)

Generalnie zawsze najpierw warto zadzwonić i porozmawiać z położną w przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo że na miejscu odeślą do domu żeby poczekać aż skurcze będą częstsze ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 05 cze 2013, 13:36

wiem do szpitala powinno sie wybierac jak skurcze są co 10 min ale czy przyjecie itd dlugo trwa mam na mysli tutaj CZMP
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Fuente » 05 cze 2013, 13:44

gorzatka, też zalezy od sytuacji... ja w ogóle nie miałam czynności skurczowej, ale odeszły mi wody, więc kazali przyjechać natychmiast ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Patrycja11 » 05 cze 2013, 13:48

Fuente pisze:Patrycja11, no w Salve np najpierw musiałam zadzwonić, powiedzieć co się dzieje i dopiero do szpitala po rozmowie z położną
ja bym nie dała rady się z nikim dogadać, bo odeszły mi wody, więc po jakieś 15 minutowej walce z moim mężem żeby wstał, bo mi wody odeszły i nie żartuje ( bo oczywiście myślał, że sobie jaja robię) pojechaliśmy do szpitala, jak na pożar :D
Ale wiecie, ja panikara jestem, więc ja się nie liczę :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Fuente » 05 cze 2013, 14:01

Patrycja11, ja jeszcze prysznic brałam na szybko... aaa i jeszcze kanapkę w biegu jadłam :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 05 cze 2013, 15:14

Patrycja11 pisze:jak dobrze, że ja rodziłam w Madurowiczu, bo to co piszesz, brzmi koszmarnie
ale to chyba wszystko zależy od:
1. oddziału na który się trafi
2. własnego nastawienia i naszych oczekiwań (jeśli te są wysokie to może warto rozważyć szpital prywatny a nie państwowy). Też rodziłam Antosia w ICZMP (fakt, trochę wcześniej) - ale na II oddziale, i mam zupełnie inne wrażenia niż Hekate. A jedyne z czym mogę się zgodzić w tej wypowiedzi, to z tym, żeby pamiętać o swoich sztućcach (zupa była podawana w talerzach).

Patrycja11 pisze:Ja miałam dwie paczki, a później przerzuciłam się właśnie na podpaski. Było mi wygodniej.
Dokładnie tak samo miałam.

gorzatka pisze:Ja troche z innej beczki jak to jest jak zaczyna sie rodzic jedziemy poprostu do wybranego przez nas szpitala?
Patrycja11 pisze: noooooooooo raczej tak, a jak sobie to wyobrażałaś?
Ja na przykład miałam skierowanie do konkretnego szpitala i na konkretny oddział.

Fuente pisze:Patrycja11, ja jeszcze prysznic brałam na szybko... aaa i jeszcze kanapkę w biegu jadłam
To się nazywa siła spokoju.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 05 cze 2013, 15:59

gorzatka, Ja się wybrałam do CZMP ze skurczami co 6 minut, w szpitalu już co 4 minuty miałam a akcja porodowa trwała bardzo długo.
Ja się skontaktowałam z moją położna z rejonu i ona mi kazała jechac już do szpitala.Ale mi wody nie odeszły.
Skierowanie ginekolog wystawił mi na 3 tygodnie przed terminem (ale nie było do konkretnego szpitala) więc też je miałam przy sobie ale jak nie masz to nic się nie stanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 05 cze 2013, 16:15

a ile i jakie ubranka zabrać do szpitala dla dziecka?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: niesia2708 » 05 cze 2013, 16:16

gorzatka, poczytaj wyżej....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 05 cze 2013, 16:17

gorzatka, szczerze ja dałam ubranka dla Dominika a położne i tak ubierały go w szpitalne ciuszki.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: agnieszka19 » 05 cze 2013, 16:20

Ja dziś spakowałam ( pewnie jak zawsze za dużo 8-) )
- 2 bluzeczki z długim rękawkiem
- 1 bluzeczka z krótkim
- 1 bluza
- 2 body z krótkim
- 2 body z długim
- 2 body na ramiączkach
- 3 bawełniane pajacyki
- 2 pary półśpiochów
- 2 pary skarpetek
- 2 czapeczki- jedna wiązana, jedna nie
- 2 pieluchy tetrowe
- 1 pielucha flanelowa
- 2 kocyki- jeden cieplejszy, drugi cieniutki

chyba tyle :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 05 cze 2013, 16:24

Malwina pisze:tulipan87, myślę, że to zależy od obłożenia oddziału.
Ja rodziłam dwa lata temu w MP i niestety koszuli na zmianę nie było i podkładów też nie, dlatego cieszę się, że miałam swoje na łóżko, bo inaczej bym na pokrwawionych leżała.
Niestety wynikało to z tego, że akurat porodówka była bardzo obłożona.

Niby racja, tylko, że jak ja rodziłam to też oddział był przepełniony - dużo dziewczyn leżało na korytarzu, wypisy robili na szybko żeby zwalniać łóżka :roll: Ja co prawda szybko przebrałam się we własną koszulę, ale często położne pytały czy chce się koszulę lub podkład na zmianę. Ale swoje podkłady też miałam, zużyłam...1 sztukę :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 05 cze 2013, 16:55

Ja pisałam jak było na III oddziale. Z ubranek zginął mi kaftanik i gdybym nie pilnowała to smoczek też by przepadł. Ze mną leżała dziewczyna, która absolutnie nic nie miała dla dziecka i było ok, a ja też w końcu schowałam swoje ubranka. Oni tam mają pieluszki od sponsorów na pewno bo widziałam całą szufladę i o kosmetyki nikt mnie nie pytał. Kiedy ja leżałam był nadmiar rodzących i nawet brakowało poscieli i się leżało w nieświeżej... Gdybym nie miała swojej koszuli musiałabym leżeć w zakrwawionej. Smoczek tylko ja miałam swój a i tak używali szpitalnych.
Przypominam - na Perinatologii dzieci są oddzielone od matek i może dlatego są inne wymagania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 05 cze 2013, 17:05

Ja rodziłam tez w okresie gdzie brakowało łóżek więc miałam wszytko swoje podkłady na łóżko i ginekologiczne.
Ubranka mają więc jeżeli nie weźmiesz swoich to nic się nie stanie.A smoczek od razu poprosili o nasz bo szpitalnych wtedy nie było.Mnie nic nie zginęło nawet jak Dominik trafił na inny oddział to wszystkie jego rzeczy były w reklamówce położone pod łóżeczkiem.
Nic się też nie stanie jak czegoś wam zabraknie dowiezie mąż lub inna osoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 05 cze 2013, 17:07

Hekate pisze:Ja pisałam jak było na III oddziale

Ja również, bo tam rodziłam. Na temat pozostałych oddziałów w CZMP się nie wypowiadam.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Następna

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości