TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 05 cze 2013, 19:08

Hekate pisze:Kiedy ja leżałam był nadmiar rodzących i nawet brakowało poscieli i się leżało w nieświeżej...
Znaczy, że co? Że po kimś miałaś pościel? Dla mnie tak to zabrzmiało - a w to akurat nie uwierzę.
A z drugiej strony, nie wymagajmy też, żeby w państwowym szpitalu (wiecznie niedoinwestowanym) zmieniali codziennie pościel, czy nawet co trzy dni - jak w hotelach.

Wiem, że piszecie o innych oddziałach - ale niestety dużo osób czytających nie bierze tego pod uwagę. Dlatego fajnie to właśnie podkreślac, że na jednym oddziale jest tak, a na drugim czy trzecim - inaczej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 05 cze 2013, 22:45

Mhhh, może nie wiesz, że porody bywają trudne i ja taki właśnie miałam i niestety w łóżku miałam kałużę krwi, w której musiałam leżeć całą noc bo nie było czystej pościeli. Na drugi dzień już było normalnie. Tak jak pisałam oddział był przeludniony i nawet nie było dla mnie i jeszcze jednej dziewczyny miejsca na korytarzu - nocowałyśmy na porodówce... Mam nadzieję, że tak się zdarza rzadko, ale piszę jak było, żeby inni wiedzieli czego się można spodziewać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 05 cze 2013, 22:58

W sumie wynika z tego wszystkiego, że dużo zależy od tego na jaki oddział się trafi, na jakie położne i na jakie wyposażenie szpitala w danym momencie. Ja zdawałam sobie sprawę z tego, że może to tak wyglądać i nie mam do nikogo pretensji, ani nie uważam żebym miała wygórowane wymagania. Było jak było a ja gdybym mogła cofnąć czas nie zmieniłabym szpitala ani oddziału, bo trafiłam na wspaniałych lekarzy i położne przy porodzie, dzięki którym moje dziecko żyje i jest zdrowe. Nie pisałam o swoich przeżyciach żeby ponarzekać, tylko po to, żeby ktoś kto idzie rodzić do CZMP miał świadomość, że różnie bywa i dla własnego komfortu warto wziąć na poród swoją koszulę i podkłady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Malwina » 06 cze 2013, 7:05

Właśnie... znów dochodzimy do oczekiwań. Ja ostatnio z moim lekarzem rozmawiałam, że może uda mi się w Medeorze urodzić i stwierdził, że fajnie by było, bo warunki tam są dobre.
Na to odparłam, że dobre jak na nasze polskie warunki, ale nie oszukujmy się, bo to powinien być standard.
Pokoje 3 osobowe z wc i prysznicem oraz pomoc położnej w początkach macierzyństwa to nie są wygórowane oczekiwania...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Misiak » 06 cze 2013, 7:48

Ja rodziłam w Zgierzu i tak: ubranka mieli, ale miałam swoje. Nic nie zginęło, bo miałam je wszystkie przy sobie (sama przebierałam dziecko, a tuż po porodzie ubrali młodą w szpitalne). Młoda była w szpitalnym beciku- to była zwykła poszewka od poduszki przewiązana sznurówką :mrgreen: ale mi nie przeszkadzało. Do mycia dziecka nic nie trzeba, bo położne kąpią samą wodą, pod kranem. Podkłady na łóżko miałam swoje, bo nie dawali, podkładów do majtasów nie mieli ale dawali ligninę bo ponoć bardziej przepuszcza powietrze. Smoczka nie miałam (zapomniałam w ogóle), dali mi (Avent) ale córka wzgardziła od początku smoczkami i leżał nieużywany. Pępek pielęgnowali bez moich specyfików, ale do pupy krem musiałam mieć. Pieluchy mąż dał całą paczkę po porodzie, wróciła niemal cała paczka (brakowało kilku sztuk, wiadomo) podpisana przez kogoś "Pola O., sala 14". Tetrowe były ile kto chciał, ale ja miałam swoje, bo tamte były takie brzydkie, poszarzałe.
Do porodu niby dają jakąś koszulę, ale nie sprawdzałam bo miałam swoją. Co do pościeli to nie pobrudziłam, bo miałam podkład poporodowy, po tym jeszcze położyli mi jakieś prześcieradło z folią, które zabrali dzień po porodzie, więc nie wiem jak ze zmienianiem pościeli. Przez cały mój pobyt (środa-poniedziałek) nikt mi jej nie zmienił, ale nie było sensu skoro czysta.
Sztućce i kubek miałam swój, ale jak ktoś nie miał to dawali plastikowe. Jedzenie było podawane na szpitalnych talerzach, więc nie trzeba było mieć swojego. Papier toaletowy był, ale też miałam swój (miększy niż ten makulaturowy).
Nie brałam butelek, dali mi raz (szklaną z lateksowym smoczkiem) abym odciągnęła pokarm i sprawdziła ile młoda zjada- sprawdziłam i butelkę oddałam.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: kari » 06 cze 2013, 9:18

mogę się podpisać pod tym co napisała Misiak, bo rodziłam w tym samym szpitalu, na początku nie miałam ubranek dla Filipa, ale szpitalne detergenty uczulały Go i mąż dowiózł, miałam swoje podkłady, ale dawali też szpitalne, o szpitalnej koszuli to nie wiedziałam, tylko, ze ja wcześniej tydzień na OCP leżałam i chodziłam w swojej, ja trafiłam do sali jednoosobowej, więc był ten komfort, ze nikt inny się nie kręcił, choć ściany szklane i wszystko słychać, a w 14 ;) obok akurat leżała Czeczenka, która non stop na telefonie wisiała
no i trzeba było mieć swoje pieluchy i coś do pupy, dziecko kąpane pod bieżącą wodą bez żadnych płynów
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 13 cze 2013, 16:41

a wiecie moze jak wygląda poród z męzem w Matce Polce i oczywiście czy musimy sie wczesniej zaopatrzyc w jakies ubranie dla niego?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 13 cze 2013, 17:19

Poród z mężem jest zawsze możliwy pod warunkiem posiadania specjalnego fizelinowego stroju tzw. zestawu chirurgicznego (koszulka plus spodnie). Nabyć to można w aptece w szpitalu (mają na stanie) albo połowę taniej w innej aptece pod warunkiem wcześniejszego zamówienia (ja kupowałam w aptece sieci DOZ). Teoretycznie poród rodzinny odbywa się w osobnej sali - w praktyce może być ta sala zajęta i wówczas na ogólnej porodówce rodzi się z mężem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: gorzatka » 13 cze 2013, 19:02

ale trZeba to wczesniej zgłosić czy poprostu po przyjezdzie do szpitala sie o tym ich informuje?
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 13 cze 2013, 20:35

Hekate pisze:Teoretycznie poród rodzinny odbywa się w osobnej sali - w praktyce może być ta sala zajęta i wówczas na ogólnej porodówce rodzi się z mężem.
Nam nawet nikt nie zaproponował osobnej sali. Założyłam, że jest dla tych co ją sobie opłacili dodatkowo.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Malwina » 13 cze 2013, 21:58

W tym tygodniu obdzwoniłam z 30 aptek i 10 sklepów medycznych i nigdzie nie mieli ubranka ochronnego.
Mało tego, chcieli mi sprowadzić, ale w żadnej hurtowni tego nie mieli.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: misia-misia » 13 cze 2013, 22:12

Malwina, a w szpitalu nie mają? W Madurowiczy mieli taki automat i w kapsułkach były te ubrania.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Malwina » 14 cze 2013, 5:56

misia-misia, zadzwoniłam w końcu do Medeora i oni mają na stanie, więc u nich kupię.
Jednak przestrzegam, że wcale nie łatwo ostatnio dostać te ubranka ochronne :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 14 cze 2013, 6:41

gorzatka pisze:ale trZeba to wczesniej zgłosić czy poprostu po przyjezdzie do szpitala sie o tym ich informuje?

Mnie zapytano na przyjęciu na porodówce czy będzie ze mną mąż i jak tak tak to ma miec ubranko i wszytko.
Sala do porodów rodzinnych była jedna i zajęta jak ja przyszłam więc szans na poród w oddzielnym pokoju nie było.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Hekate » 14 cze 2013, 15:22

Nie trzeba wcześniej informować o porodzie rodzinnym - dopiero po przyjeździe na porodówkę. Nie ma opcji opłacenia osobnej sali porodowej - jest ona dostępna dla wszystkich pod warunkiem, że akurat nikt z niej nie korzysta. Jak ja rodziłam, to akurat w sali do porodów rodzinnych umieszczono ciężarną przeziębioną, która nie rodziła, ale że nie ma izolatek, to było to jedyne pomieszczenia, gdzie mogła leżeć.

Strój jest dostępny w aptece doz i są różne rozmiary : http://www.doz.pl/apteka/p54922-Foliodr ... ar_L_1_szt
Kosztuje 10 zł
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: niesia2708 » 24 cze 2013, 8:05

Raczej nie ma tutaj mam z Piotrkowa, ale może któreś się kiedyś przyda- co zabrać do szpitala na ul.Rakowskiej
http://www.szpital-piotrkow.pl/index.ph ... szlych-mam
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: niesia2708 » 01 lip 2013, 18:36

Mam pytanie do mam odnośnie koszuli do porodu....mianowicie położna powiedziała,że lepiej mieć swoją bo te szpitalne są sztuczne i gorzej się człowiek poci. I teraz nie wiem- wystarczy taki po prostu dłuższy podkoszulek do połowy uda, czy coś dłuższego powinnam mieć?? Jak to wyglądało u Was??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: grafitowa » 01 lip 2013, 18:40

Ja miałam szpitalną, ale w CZMP nie można było w swojej rodzić. Gdybym miała brać swoją, to taką średniej długości, nie za krótką, nie za długą i raczej taką, co by ją można było potem wyrzucić, nowej bym nie brała.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: kari » 01 lip 2013, 19:04

niesia2708, ja miałam swoją taką już do karmienia
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: ava » 01 lip 2013, 20:02

niesia2708, w moim szpitalu było tak, że przez większą część porodu byłam w swojej koszuli, a dopiero gdy przyszła pora na parcie położne dały mi szpitalną koszulę.
niesia2708 pisze:wystarczy taki po prostu dłuższy podkoszulek do połowy uda, czy coś dłuższego powinnam mieć??
Hmm, myślę, że taki podkoszulek niby może być, ale z drugiej strony często od razu po porodzie dziecko jest przystawiane do piersi, więc może lepiej coś z rozcięciem przy piersiach?
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Bian » 01 lip 2013, 20:28

kari pisze:ja miałam swoją taką już do karmienia

Ja też, aczkolwiek zaraz po porodzie położne przebrały mnie w drugą, świeżą koszulę.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: martula_87 » 01 lip 2013, 20:37

niesia2708, ja rodziłam w szpitalnej koszuli taki mus w CZMP. Ale ona mimo że stara i podarta to jednak 100% bawełny. Więc jak dziewczyny miały te do karmienia swoje sztuczne bo źle trafiły jakościowo to okropnie się pociły i wolały szpitalne.
Ja jednak podobnie jakava, sądzę że będzie lepsza z rozcięciem z przodu taka już do karmienia bo jak urodzisz naturalnie to oni kładą dziecko na piersi ciało do ciało.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: maskotka » 01 lip 2013, 21:20

Ja miałam swoją koszulę. Niestety tylko jedną. Bo podczas porodu marzyłam wręcz o tym, żeby móc po prysznicu się przebrać w coś świeżego (zwłaszcza, że rodziłam 17 godzin). Jakoś nie wpadłam na to, żeby poprosić o szpitalną :roll: I przebrałam się dopiero następnego dnia jak mi mąż przywiózł z domu świeżą. Więc ja polecam wziąć ze 2-3 koszule.
A odnośnie torby to ja się śmieje, że jeśli jeszcze będę kiedyś rodzić (a mam taką nadzieję) to w pierwszej kolejności do torby zapakuje: kanapki i laptopa z kilkoma dobrymi filmami ;;) . Bo cała reszta jest w szpitalu, a to co pamiętam z porodu to to, że byłam tak przeokrutnie głodna i nikt nie chciał mi dać nic do jedzenia (byłam na czczo od 18 dnia poprzedniego, a urodziłam o 19.33) i, że psioczyłam, że jak by na porodówce był telewizor to mogłabym się na chwilę spróbować oderwać od bólu, a takto skupiałam na nim 100% mojej uwagi.
A no i koszule oczywiście miałam zwykłą, a nie do karmienia, więc po porodzie leżałam prawie na golasa, bo musiałam ją całą zadrzeć do góry, żeby mogli mi małego na brzuchu położyć i żebym mogła go do piersi przystawić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: niesia2708 » 02 lip 2013, 17:16

Dziękuję za wszystkie informacje :) Byłam dzisiaj w Piotrkowie i kupiłam sobie niedrogo rozpinaną koszulę taką że mi nie będzie w razie czego jej szkoda.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 13 sty 2014, 12:17

Przejrzałam temat, bo zadanie na dziś: spakować torbę.
Wprowadziłam niewielkie korekty do poprzedniej listy (ale napisze za mnije więcej trzy tygodnie - jak przetestuję czy się sprawdziło).

Najlepiej zapakować się w dwie torby jedna dla mamy a druga dla dziecka.
A ja się z tym nie zgodzę. Zawsze łatwiej jest przemieszczać się z jedna torbą niż z dwiema.
Byłam przyjęta do szpitala bez rozpoczętej akcji porodowej i czekałam na nią 9 dni. poród zaczął się odejściem wód płodowych - wygodniej w takim momencie przenieść się na blok porodowy z jedną torbę.

rzeczy dla dziecka kiedy się daje?
Położna chwilkę po urodzeniu zapytała czy mamy własne ubranko dla synka czy ma ubrać w szpitalne. Poprosiła o nie, jak zabierała Antosia do pierwszego badania. Miałam naszykowany pierwszy zestaw (zapakowany osobno, żeby mąż mógł łatwo odnaleźć w torbie)

czy body ma być (...) z krótkim rękawem czy z długim rękawem?
W szpitalu jest raczej ciepło, wręcz gorąco. Ale to czy body będzie z długim czy z krótkim zależy od tego na jaką opcję się zdecyduje przyszła mama. Ja stawiam na bodziak plus pajacyk – i w tym przypadku krótki rękaw. Opcja body plus śpioszki – to raczej rękaw długi.
(oczywiście jest to zależne od pory roku)

A za kilka tygodni napiszę jak aktualnie to wygląda w ICZMP.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 13 sty 2014, 12:44

Deco-Ania pisze:
Najlepiej zapakować się w dwie torby jedna dla mamy a druga dla dziecka.
A ja się z tym nie zgodzę. Zawsze łatwiej jest przemieszczać się z jedna torbą niż z dwiema.
Byłam przyjęta do szpitala bez rozpoczętej akcji porodowej i czekałam na nią 9 dni. poród zaczął się odejściem wód płodowych - wygodniej w takim momencie przenieść się na blok porodowy z jedną torbę.

Bo przy dwóch torbach założenie jest takie, że bierzesz tylko tę ze swoimi rzeczami, a ta dla maluszka czeka w domu, ewentualnie jeździ z mężem w samochodzie ( u nas to drugie). Mnie tak poradziła położna i się sprawdziło.
Swoją drogą to ja miałam to szczęście, że nawet swojej torby nie nosiłam, mąż mi zaniósł z IP na salę na oddziale i tam już została :p
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Misiak » 13 sty 2014, 12:47

Deco-Ania, ale w takim wypadku tę drugą torbę, dla dziecka, może przywieźć z domu mąż, jak się już akcja zacznie. Wtedy odpada problem przemieszczania się z dwoma torbami. Mnie torbę z Poli rzeczami mąż przywiózł w dniu cesarki.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Patrycja11 » 13 sty 2014, 12:56

Zgodzę się z dziewczynami. Miałam dwie torby, dla mnie żaden problem z przemieszczaniem się z nimi, bo zwyczajnie targał je mój mąż. Zresztą ja jakoś sobie nie wyobrażam moich i Bąbla ciuszków w jednej torbie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 13 sty 2014, 13:31

tulipan87 pisze:Bo przy dwóch torbach założenie jest takie, że bierzesz tylko tę ze swoimi rzeczami, a ta dla maluszka czeka w domu
Zgoda - pod warunkiem, że planujemy rodzić z mężem/partnerem. Kiedy rodziłam Antosia spotkałam się z taką sytuacją, że dziewczyna została przywieziona do szpitala (była spoza Łodzi) ze skierowaniem i kilka dni czekała na poród, a później tylko mąż przyjechał ją odebrać w dniu wypisu. A więc opcji, że ktoś dowiezie torbę - nie było. Chociaż z drugiej strony - jeśli jedziemy do szpitala z rozpoczętą akcją porodową - to dalej nie widzę sensu dwóch toreb.
W każdym razie jak widać opcje są dwie: jedna lub dwie torby. O tym co dla nas wygodniejsze każda musi zdecydować sama.

Patrycja11 pisze:Miałam dwie torby, dla mnie żaden problem z przemieszczaniem się z nimi, bo zwyczajnie targał je mój mąż
A ja 9 dni czekałam w szpitalu na poród. Męża nie było pod ręką do noszenia torby, a jak odeszły mi wody to usłyszałam: proszę się spakować i jedziemy na blok porodowy. Nikt nie wspomniał o tym, że może pomoże.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tulipan87 » 13 sty 2014, 13:47

Deco-Ania pisze: a jak odeszły mi wody to usłyszałam: proszę się spakować i jedziemy na blok porodowy.

I dlatego pod tym względem podobało mi się na Perinatologii, rozpakowałam swoje rzeczy a jak zaczęłam rodzić to zabrali tylko mnie+łóżko. Bo wiadomo było, że po porodzie wrócę na to samo miejsce, więc moje klamoty mogły poczekać.
Za to pakowanie się po cc, celem wyjścia do domu to już był hardkor :evil: No bo oczywiście
Deco-Ania pisze:Nikt nie wspomniał o tym, że może pomoże.

:evil:
Deco-Ania pisze:dziewczyna została przywieziona do szpitala (była spoza Łodzi) ze skierowaniem i kilka dni czekała na poród, a później tylko mąż przyjechał ją odebrać w dniu wypisu.

O rany, to faktycznie skrajny przypadek. Nie wyobrażam sobie, żeby przez cały pobyt mąż nie odwiedzał mnie ani dziecka, mimo, że sama jestem z poza Łodzi i do CZMP mamy ładny kawałek drogi :roll:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Malwina » 13 sty 2014, 13:55

tulipan87, są różne sytuacje.
Z Matim na OIOMie leżała w sali dziewczynka i jej też nikt nie odwiedział. Rodzice tylko dzwonili do szpitala.
Nawet z rzeczy szpitalnych korzystała, bo nikt nie dowoził jej pieluszek, chusteczek itd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Bian » 13 sty 2014, 14:11

Ja przy drugim porodzie szykowałam się na wakacje na OCP, więc miałam torbę dla siebie dość sporą. Spakowałam też torbę dla Małej, jak się okazało słusznie. Do tego miałam jeszcze torbę od wózka jako podręczną. Z IP na blok niósł je mój mąż. Dobę po cc przenieśli mnie na inną salę - wszystko wzięła położna. Z Hanią też miałam dwie torby, scenariusz był podobny. Aczkolwiek były dziewczyny spakowane w jedną torbę. Dużo zależało od gabarytów bagażu :P
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: elinka3 » 13 sty 2014, 14:13

ja też zaczęłam poród odejściem wód płodowych ale w nocy - więc nie miałam co liczyć, że partner będzie tragarzem......
a miałam 2 torby plus jeszcze różne rzeczy leżące luźno w szafeczce (zostałam przyjęta do ICZMP po terminie i sobie czekałam na rozwój sytuacji....)
ale na szczęście pomogły mi położne się spakować i jakoś dojechałam na ten blok :)

Muszę powiedzieć, że niepotrzebnie miałam torbę dla Małego ze sobą - jak się urodził to poproszono mnie tylko o pampersa a ubranka dostał szpitalne, nie robili z tego problemu i dość dobrze wyglądał :)
a ja w torbie zestawy porobiłam jak głupia, łącznie z czapeczkami i ewentualnymi skarpetkami....szaleństwo jakieś jak teraz o tym myśle :) ale nie wiedziałam bo to 1sze dziecko :)
w swoje ubranka to dopiero w drugiej dobie ubrałam po 1szej kąpieli :)

zabrałam też całą małą paczkę "białych" pampersów - za DUŻO !!!!!! wystarczą 2-3 sztuki, potem ktoś dowiezie w razie potrzeby.

rzeczy miałam ze sobą za dużo - jakbym na wakacje jakieś jechała a nie do porodu, z części wogóle nie skorzystałam - dopiero teraz to wiem

a koniecznie trzeba mieć wg mnie WODĘ MINERALNĄ - oj jak mi się chciało pić strasznie po porodzie...:) ,

oraz takie PODKŁADY NA ŁÓŻKO bo zawsze to bardziej człowiek komfortowo się czuje jak sobie może zmienić na czysty co kilka godzin :) szpitalne dostaje się 1 x dziennie ale one takie materiałowe są, jak dla mnie to mało higieniczne, więc dodatkowo swoje miałam.

myślę, że ciężko się dobrze spakować jadąc do szpitala bo każdej z nas co innego może się okazać przydatne i niezbędne, ja choć czytałam liste potrzebnych rzeczy w necie i tak niekoniecznie dobrze sie spakowałam, niby miałam wsyztsko ale w za dużej ilości :)
elinka3
 

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Fuente » 13 sty 2014, 14:17

ja też miałam dwie torby, tak było mi wygodniej, ale ze mną był mąż cały czas, więc torby to była jego działka, mnie to kompletnie nie interesowało ;)

Torba Amelkowa jeździła z mężem w aucie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 13 sty 2014, 14:22

Bian pisze:Dużo zależało od gabarytów bagażu
Zmieściłam się w torbę, w która pakuję się jak wyjeżdżamy na weekend. Więc chyba nie jest tak źle. Tym bardziej, że trochę z niej ubędzie do momentu wyjścia: pieluszki, podkłady poporodowe...

elinka3 pisze:rzeczy miałam ze sobą za dużo
ja poprzednio też - więc teraz zapakowałam już mniej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: mls » 22 lut 2014, 14:24

Rodzilam w Koperniku i moja torba (niezbyt duza) wygladala nastepujaco:
- koszula
- recznik maly i duzy
- sciereczka
- sztucce
- kosmetyki (szampon, mydlo, pasta, szczoteczka, tantum rosa)
- dokumenty
- ladowarka
- oslonki na piersi
- krem do pupki
- chusteczki nawilzajace
- 2 pieluszki tetrowe
- majtki siateczkowe
Mialam jeszcze torbe papierowa (taka troszke wieksza), w ktorej mialam pampersy, podklady na lozko i Absorgyn, wkladki laktacyjne, recznik papierowy i papier toaletowy, klapki i papcie.

Nie ma co szalec z iloscia. Koszule maz mi przywozil czyste, a zabieral brudne, tak samo jak reczniki. Ciuszkow nie potrzebowalam, rozka tez. Zreszta ciuszki dla dziecka maz tez moze dowozic co dzien czyste np. 2 komplety, tak samo jak pieluszki tetrowe.
Gaja miala tylko zalozony kaftanik i zawinieta byla w poszwe na poduszke :) koszule do cc mialam szpitalna, ktor dostalam juz wieczorem na IP. Swoja zalozylam w srode po kapieli. Lezalam 6 dob i ciesze sie, ze nie wpadlam na pomysl spakowania wszystkiego na raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mls
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 lut 2013, 12:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

co spakować do szpitala im. Madurowicza

Postautor: agajagavika » 08 kwie 2014, 6:43

Witam. Jestem tu od niedawna ;;) , córeczkę rodzę za niecały miesiąc. Zastanawiam się co zabrać do szpitala dla dziecka oprócz ubranek , czy kosmetyki do pielęgnacji też?Co z majtkami poporodowymi, słyszałam, że w tym szpitalu zabraniają nosić. Będę wdzięczna za odpowiedź. Torbę mam już spakowaną ale mam wrażenie ,że jest tego za dużo.Co do ubranek, to po ile par zabrać dla maluszka?

Taki temat już istnieje, więc połączyłam. Proszę korzystać z opcji "Szukaj" - Patrycja11
agajagavika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2014, 9:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Marcka » 08 kwie 2014, 11:46

agajagavika pisze: Zastanawiam się co zabrać do szpitala dla dziecka oprócz ubranek , czy kosmetyki do pielęgnacji też?

ja miałam swój krem do pupy, chusteczki i pampersy
agajagavika pisze:Co z majtkami poporodowymi, słyszałam, że w tym szpitalu zabraniają nosić.

jak ja rodziłam to nikt mi ich nie zabraniał nosic, ale szczerze powiedziawszy mnie było wygodniej bez nich- rana po cc ciągnęła i nie wyobrażam sobie jeszcze zakładac na nią majtki.
agajagavika pisze:Co do ubranek, to po ile par zabrać dla maluszka?

położne zabierając małą do kąpieli wieczorem pytały czy zmienic jej ubranka, więc ja miałam po 1 zestawie na każdy dzień. Czyli 4 zestawy, na wyjście mąż dowiózł dodatkowe cieplejsze ubranka.
Oczywiście jak dziecko ulewa to trzeba będzie miec więcej tych ubranek, ale to wyjdzie "w praniu" i mąż może dowieźc.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Sybel » 09 kwie 2014, 10:44

Ze 2-3 tetry, 2 flanelki, becik, kocyk, jedne skarpeteczki, niedrapki, pajace (3-4 sztuki, jesli nigdy nie przewijałaś maluszka, weź 5-6 par, mi pierwsze dziecko wszystkie zasikiwało przy przewijaniu na początku), ewenualnie inne ubranka, na wszelki wypadek krem/oliwka, coś do kąpieli, octenisept, bepanthen lub inny krem do pupy, pampki oczywiście. Ręcznik kąpielowy, mokre chusteczki, ewentualnie patyczki do uszu, zeby czyścić pępek malucha - psikasz octeniseptem i delikatnie oczyszczasz wokół pępowiny, ale poproś położną o insrukcję. Możesz wziąć też laktator, ja rodziłam w Rydygierze i do pddziałowego była ogromna kolejka, więc jeśli będziesz potrzebowała (A tego przecież teraz nie wiesz), warto mieć swój.
Dla siebie paczkę podkładów seni 90/60 cm, paczkę dużych podpasek mama. Majtki się nie przydadzą, bo po prostu wygodniej jest bez nich, nie musisz ściągać w toalecie za każdym razem, a wierz mi, przez pierwszą dobę - dwie nie będziesz chciała się tak gimnastykować. Akurat rodziłam niecałe 2 tygodnie temu i mam na świeżo ;) Weź buty na wyjscie albo każ swojemu facetowi mieć je zawsze przy sobie, bo oni o tym jakoś zapominają i się potem zasuwa w klapeczkach do domu. Jeśli bierzesz jakieś leki na stałe, pamiętaj o nich. Poza tym pomadka do ust, woda z dziubkiem na poród, jakieś biszkopty, czy coś innego do zjedzenia, jakbyś urodziła w nocy i była głodna, ze dwie koszule do karmienia - zwykle na tych oddziałach jest gorąco, upocisz się i miło mieć coś na zmianę, poza tym wiadomo, krwawisz solidnie przez pierwsze dni i poplamienie koszuli jest w sumie nieuniknione. Do tego szlafrok, wiele dziewczyn zasuwało w skarpetkach, jesli marzną ci nogi, pamiętaj o nich.

Uh, nie wiem, co jeszcze, ja miałam książki, bo dość sporo czytam i w te 3 dni udało mi się jedną dokończyć i drugą zacząć. No i oczywiście dokumenty - wyniki wymazów, książeczka ciaży, jeśli leżałaś w tej ciązy w szpitalu, to wypis, jeśli brałaś antybiotyki lub inne silne leki, wypisz je sobie na karteczce, zeby nie zapomnieć. Jeśli masz cukrzycę ciążową, wspomnij o niej na IP.
Sybel
 

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: Deco-Ania » 09 kwie 2014, 12:00

Deco-Ania pisze:Wprowadziłam niewielkie korekty do poprzedniej listy (ale napisze za mniej więcej trzy tygodnie - jak przetestuję czy się sprawdziło).
Trochę więcej czasu mi to zajęło niż te trzy tygodnie X(

DLA DZIECKA:
zestaw pajacyk plus bodziak: 3 szt. (dwa na oddział, jeden na blok porodowy)
niedrapki: 1szt
rożek lub cienki kocyk: 1szt
ręczniczek kąpielowy z kapturkiem: 1 szt
maść przeciw odparzeniom
płyn do mycia
paczka chusteczek do pupki
pieluszki: mała paczka
czapeczka bawełniana: 1szt
skarpeteczki: 3 szt (jeżeli dzidziuś będzie ubierany w pajacyki lub śpioszki, skarpeteczki są niepotrzebne)
pieluszki flanelowe: 1 szt
pieluszki tetrowe: 2-3szt
podkłady do przewijania: 1-2szt
octenisept (ja zapakowałam, ale w szpitalu był niepotrzebny - mieli swój)

DLA MAMY
wyniki badań: morfologia, mocz, WR, HBS antygen, GBS, grupa krwi, czynnik Rh, ostatnie USG, HIV (ale tak naprawdę przydał się tylko GBS)
dowód osobisty
karta ciąży (nikt o nią nie poprosił :shock: )
woda do picia
koszula nocna rozpinana: 2 szt
szlafrok
majtki poporodowe siateczkowe (ja tam jestem ich zwolenniczką i w nich chodziłam - trzeba było zdjąć do obchodu)
klapki pod prysznic
skarpetki (dla mnie obowiązkowo - bo nie wiedzieć czemu przy obu porodach telepało mnie z zimna)
ręcznik: mały i kąpielowy
wkładki poporodowe: 2 opakowania (jedno przywiozłam do domu, bo w szpitalu dostałam cała jedną paczkę)
przybory toaletowe
tantuum rosa (i tu przyda się jeszcze butelka po wodzie mineralnej z dziubkiem)
podkłady ochronne na łóżko (podkłady do przewijania maluszka tez się sprawdzają, więc można zabrać 2-3szt więcej)
kubek, sztućce, miseczka na zupę

DLA TATY
ubranie jednorazowe (jeśli ma być obecny przy porodzie)

RÓŻNE, czyli co jeszcze warto
miękki papier toaletowy
ściereczka/płyn do naczyń, gąbeczka do mycia
książka/czytnik
telefon kom.
niezbędne ładowarki (telefon, czytnik)
chusteczki higieniczne
mp3 (opcjonalnie - bo mogą być np. słuchawki do telefonu)

WYJŚCIE ZE SZPITALA - najlepiej naszykować w domu i włożyć do fotelika, żeby tata o niczym nie zapomniał
ubranie i obuwie dla mamy (ponieważ pojechałam w butach, w których później wychodziłam - napisałam kartkę, żeby M. nie zapomniał)
ubranko dla dziecka (adekwatnie do pory roku)
krem ochronny dla dziecka
fotelik samochodowy
dodatkowa torba (np. taka marketowa zakupowa) - na gadżety ze szpitala, bo w coś je trzeba zapakować

Na liście miałam jeszcze:
biustonosz do karmienia - ale w sumie nie wyjęłam go w szpitalu z torby. I tak sobie myślę, że to trudna sprawa z tym biustonoszem. Ten, który kupiłam przed porodem szybko okazał się za mały.

A z tego zrezygnowałam zupełnie:
- koszulki, kaftaniki, śpioszki: zamieniłam na pajacyki/rampersy
- smoczek
- koszula do porodu (ale warto się o to dopytać w szpitalu, w MP dają szpitalną, więc nie było sensu pakować)
- wkładki laktacyjne (poprzednio w ogóle był to dla mnie zbędny zakup, przy Julku - w szpitalu nie potrzebne, ale w domu już się przydają)
- laktator

Opcja pakowania (jedna czy dwie torby) - dowolna.
Ja spakowana byłam w jedną niewielką torbę, w którą pakuję się na weekendowy wyjazd - wszystko się zmieściło bez problemów.
Przy opcji jednej torby polecam spróbować spakować ją tak, aby rzeczy dziecka były po jednej stronie, dla mamy - po drugiej. W razie czego tacie łatwiej będzie się odnaleźć.
Miałam jeszcze naszykowany "zestaw startowy" :-) na blok porodowy: rożek, pajacyk, bodziak, pieluszka jednorazowa, czapeczka, pieluszka flanelowa - wszystko włożyłam do woreczka strunowego i nakleiłam kartkę z podpisem: dla dzidziusia na blok porodowy (takie ułatwienie dla oszołomionego taty)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: malinka1984 » 04 lut 2015, 21:47

Deco Ania super podsumowanie listy,bardzo mi się teraz przyda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama
 
Posty: 2339
Rejestracja: 11 cze 2013, 20:15
Has thanked: 972 times
Been thanked: 81 times

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: beataa » 19 mar 2015, 15:20

ja się szykuję do Gamety i korzystam z ich listy http://www.oczekujacnadziecko.pl/userfi ... a_druk.pdf tylko więcej koszul dorzucę, bo ponoć szybko się brudzą
beataa
 
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2015, 15:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: TORBA DO SZPITALA - co zabrać?

Postautor: tolato » 09 gru 2016, 10:46

Fajna lista! Ja oczywiście tak się spakowałam, że trzeba było mi dowieźć torbę, a połowy rzeczy ktore wzięłam od razu nie użyłam :) Ehh, nie jest ze mnie mistrz logistyki.
tolato
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2016, 10:33
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości