Szkoły rodzenia

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 04 wrz 2014, 10:58

amylee, jeśli nie czujesz się tam dobrze to nie ma moim zdaniem sensu się męczyć...
jeśli nadal będziesz chciała są też inne szkoły rodzenia, można poczytać opinie i wybrać sobie coś innego.. jeśli nie bez tego też da radę.. jeśli chodzi o kąpiel, może umów się z jakąś koleżanką z małym dzieckiem czy by ona nie zrobiła ci kursu i nie pokazała jak to się robi?
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: amylee » 05 wrz 2014, 11:07

zuza12345, właśnie o tym myślimy, żeby pójść do znajomej na kąpanie. Jej mały będzie miał już jakieś poł roku, no ale zawsze to lepiej, niż lalka chyba...
Sęk w tym, że ta szkoła miała rewelacyjne opinie i chyba już nie mam serca próbować dalej. Pójdziemy jeszcze raz, zobaczymy, najwyżej rzeczywiście zrezygnuję. Tatuś małej jest taki pewny i mówi, że problemu w kąpaniu i ubieraniu nie widzi (ani w zasadzie w niczym;), to mam nadzieję, że jak już przyjdzie co do czego, to rzeczywiście pójdzie tak gładko ;)
Do szkoły mam takie podejście, że nawet jak dowiem się dwóch rzeczy przez cały ten czas, to i tak zawsze do przodu...
Obrazek
amylee
 
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2014, 14:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Paulina S. » 28 wrz 2014, 17:54

Osobom, które nie mają czasu na kursy odbywające się w ciągu tygodnia polecam weekendowe zajęcia w szkole rodzenia „Nas Troje”. Szkołę prowadzą dwie położne. Jedna pracuje w szpitalu im. Rydygiera, druga jest położną środowiskową (wcześniej też pracowała w Rydygierze). Były dwa spotkania – w piątek od 17:00, w sobotę od rana. W sumie około 10 godzin. Zajęcia mają formę głównie wykładów, były też ćwiczenia praktyczne (około godziny). Jak pisała wcześniej

zuza12345 pisze:omawiany były następujące tematy - karmienie naturalne i sztuczne, poród(bardzo szeroko) zarówno naturalny i cc, bo nigdy nic nie wiadomo, noworodek - karmienie, ubieranie, przewijanie
oraz połóg. Nie zdążyliśmy omówić kwestii prawnych (becikowe, urlopy) :(

zuza12345 pisze:z ćwiczeń praktycznych była nauka oddychania, masaż ciężarnej przez partnera, (...) przewijanie, przebieranie, kąpiel
Jak dla nas ta część mogłaby trwać dłużej. Przydałoby się więcej powtórzeń ćwiczeń. Szkoda, że nie było montażu fotelika.

Odbyło się też krótkie spotkanie z przedstawicielką Banku Komórek Macierzystych. Bez dodatkowych opłat możemy wziąć udział w warsztatach chustowania oraz masażu niemowlęcia.

W skrócie: cieszę się, że wzięłam udział w kursie :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: amylee » 29 wrz 2014, 9:31

No ja właśnie też chodzę do Nas Troje (mój gin się pytał, co w przypadku oczekiwania na bliźniaki, też Nas Troje? ;) ) i trochę zmieniłam zdanie nt. szkoły. Zmieniła się prowadząca, może to dlatego. Ogólnie zajęcia przydatne, dobrnęłam dopiero do karmienia, ale czegoś się już dowiedziałam. Jest jakaś tam praktyka, krótka, bo krótka, no ale chyba dla każdego kursanta przydatna, bo ostatnio wszystkie karmiłyśmy w nie najlepszy sposób :)
Dużo oczywistych wskazówek, ale jednak przydatnych i czasem zaskakujących. Także od jakiegoś czasu szkołę mogę ocenić na plus. Na pewno dużą zaletą jest nieodpłatność.
Obrazek
amylee
 
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2014, 14:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Szkoły rodzenia w wakacje

Postautor: demolka85 » 12 lut 2015, 13:46

Czy któraś z Was chodziła do szkoły rodzenia w okresie wakacyjnym?
demolka85
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2015, 5:00
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Warto chodzić do szkoły rodzenia ?

Postautor: Mikazio » 08 gru 2016, 18:36

:):)P):):):):)
Awatar użytkownika
Mikazio
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2016, 17:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Mikazio » 08 gru 2016, 18:39

A co sądzicie o internetowych szkołach rodzenia ? Bo czasami jest tak , ze ciąża nie pozwala nam ruszyc się z domu czy łóżka bo jest zagrożona a warto było by z takich porad skorzystać. Wiem że Szkoła Rodzenia [reklama - szara]o bardzo fajna internetowa, darmowa szkoła. Tam znaleźć można wiele informacji
Awatar użytkownika
Mikazio
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2016, 17:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Patrycja11 » 08 gru 2016, 18:40

Mikazio, opcja "szukaj" nie gryzie, można wpisać słowo klucz i bez problemu odnaleźć wątek.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Poprzednia

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron