Szkoły rodzenia

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kari » 14 kwie 2013, 21:49

malaJu, ale szkoły rodzenia przy szpitalu w spisie nie ma ;) (http://www.wss.zgierz.pl/szko.html)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Hekate » 07 maja 2013, 10:30

Ja rodziłam w CZMP i tam jest bezpłatna szkoła rodzenia do której chodziłam. No cóż - jest bezpłatna i to jej największy plus. Zajęcia obejmowały 6 spotkań co tydzień, ale od godziny 10-tej, więc chodziłam sama, bo mąż musiałby brać urlop. Ogólnie uważam, że jeśli ktoś nie planuje iść do płatnej szkoły, to warto skorzystać z takiej darmowej, zwłaszcza jak się nie miało do czynienia z noworodkami i się jest kompletnie zielonym w tych sprawach tak jak ja.
Na każdych zajęciach były ćwiczenia oddechowe - bardzo dobrze i się przydały, bo podczas porodu nikt tego nie uczy. Nawet jak rodziłam to robiłam szybki kurs oddychania przeponą dziewczynie, która nie chodziła do szkoły i była przerażona, że nie umie, a potem bardzo mi dziękowała.
Sprzęt niestety nie jest zbyt nowoczesny - większość lalek sztywna więc bardzo odległa od ciała noworodka a jednej nawet odpadała rączka :lol: a do tego filmy sprzed 30 lat na kasetach wideo :o Prowadząca bardzo specyficzna - czasami traktowała nas jak idiotów i ignorantów, bo tylko ona wie najlepiej i jak można nie wiedzieć np.: ile czasu trwa faza parta porodu... Jest też dość pesymistyczną osobą, która często marudziła, że ludzie wypisują w internecie niepochlebne opinie o szkole i szpitalu i czego w ogóle ci krzykacze chcą... Nie we wszystkich kwestiach zgadzam się z prowadzącą i z perspektywy czasu już jako matka zmieniłabym niektóre wątki - rozwinęłabym niektóre tematy i skróciła inne. Nasłuchałam się o jedynie słusznym karmieniu piersią i że absolutnie każdy może karmić piersią - wystarczy chcieć. Kiedy potem nie mogłam karmić piersią czułam się wyrodną matką, która nie dba o swoje dziecko ::( Niestety również opowieści o porodówce, procedurach i potrzebnych rzeczach mijają się z prawdą, a wycieczka po oddziale położniczym wywołała u mnie dogłębne przygnębienie. Chyba za dużo się naoglądałam programów jak to się rodzi na zachodzie i w zderzeniu z polską rzeczywistością popadłam w deprechę. Odradzam zatem wycieczkę po oddziale, która jest na ostatnich zajęciach.
Faktem jest, że jako młoda matka, która jest przerażona i czyta z różnych źródeł o sposobach pielęgnacji nie wiedząc co jest właściwe, zyskałam spokój i uporządkowanie wiedzy. Najbardziej cenię ćwiczenia oddechowe i zajęcia z pielęgnacji, chociaż nie podobało mi się krzyczenie na nas, że coś źle robimy.
Podsumowując - jak ktoś nie planuje szkoły rodzenia płatnej to polecam taką darmową, bo zawsze z jakąś wiedzą się wychodzi i można się nauczyć oddychania do porodu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zbroziu » 29 maja 2013, 8:46

hatifnatka pisze:my byliśmy w polecanej tutaj szkole rodzenia 'Nas Troje'. wybraliśmy kurs weekendowy


Również mogę się pod tym podpisać. Szczerze mówiąc na szkołę rodzenia namówił mnie mój mąż który chciał przed porodem czegoś więcej się dowiedzieć. Niestety nie ma czasu tak jak ja buszować po internecie i czytać fachowej literatury bo pracuje.

Uważam, że weekendowa szkoła jest idealnym podsumowaniem najważniejszych informacji dla kobiet i ich partnerów na temat okresu przedporodowego, porodu i okresu poporodowego.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: weroniczka » 12 sie 2013, 12:28

tez szukam dobrej szkoły rodzenia w łodzi, ale już w listopadzie rodzę i nie wiem czy to nie za późno na zapisy ???
weroniczka
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2013, 12:08
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Deco-Ania » 12 sie 2013, 14:40

Patrycja11 pisze:weroniczka, zapraszam Cię najpierw do działu powitań.
tak się właśnie przez chwilę zastanawiałam kto to i myślałam, że przegapiłam nową mamę
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: malaJu » 12 sie 2013, 16:16

weroniczka, myślę, że nie za późno a w sam raz. Dzwoń i rezerwuj.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Deco-Ania » 12 sie 2013, 16:25

weroniczka, ale aż zapomniałam....
Zgadzam się z Ju - oczywiście, że nie jest za późno. Wręcz w sam raz. Pamiętam, że ze mną chodziła para, która nie była na dwóch ostatnich spotkanich bo już urodzili synka.
Ja miałam problemy bo za wsześnie chciałam się zapisać - tyle, że w wybranej przeze mnie szkoły kolejny termin był za późno
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Fuente » 12 sie 2013, 17:32

weroniczka, zawsze możesz zdecydować się na przyspieszony kurs np weekendowy ;) Spokojnie zdążysz, to dobry moment, żeby zapisać się do SR ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: agaciskolodzblog » 31 sie 2013, 13:41

a chodziłyście może do szkoły rodzenia na ul. Wileńska 37 (madurowicz) płatne? czy podobały wam się zajęcia itp

jestem właśnie na etapie szukania..

pozdrawiam
agaciskolodzblog
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:08
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: elinka3 » 02 wrz 2013, 10:31

właśnie dowiedziałam się, że jest nowy nr do Szkoły Rodzenia w Matce Polce - (42) 271 10 09
ja się chce zapisać, mam nadzieje, że zdążę.....może ktoś chętny ? będzie raźniej
ja pewnie bez partnera jeżeli będzie to w godzinach przedpołudniowych....
:)
elinka3
 

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: elinka3 » 02 wrz 2013, 10:50

dodam tylko, że zapisy dla Mam listopadowych odbędą się 12.09.2013 - godz 9-12.00 (tel 42 271 10 09) - Matka Polka (bardzo miła Pani przynajmniej przez telefon).
:)
elinka3
 

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: agaciskolodzblog » 01 paź 2013, 12:26

Od dziś można dzwonić do Madurowicza (dzwoniłam we wrześniu ale kazali czekać miesiąc) za 3 razem odebrali :) dla zainteresowanych : trzeba dzwonić w poni od 9-11, wtorki-środa 9:30-11, czwartek - piątek 8:30-10. Pierwsze zajęcia mam 17 października o godzinie 10:00 (jest 8 spotkań zawsze w czwartki) musimy zabrać: strój do ćwiczeń, ręczni kąpielowy duży lub kocyk, dokumenty o ciąży, dowód osobisty, kurtki zostawia się u portiera na dole, zajęcia na 3 piętrze (wchodzimy w skarpetkach) i chyba to tyle :roll: reszta relacji po zajęciach:) może jakieś przyszłe mamusi spotkam :)
agaciskolodzblog
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:08
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: magda8405 » 06 gru 2013, 15:46

Drogie Mamy (przyszłe i obecne) czy możecie wypowiedzieć się odnośnie szkoły rodzenia w Centrum Wsparcia Przyszłych Mam na Piłsudskiego 157 ? Byłabym wdzięczna :-)
magda8405
magda8405
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2013, 15:29
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: katrin » 20 sty 2014, 12:19

Właśnie zapisałam nas na kurs weekendowy(15 II - 23 II) w Centrum dla Mamy :) Chcieliśmy normalny kurs, ale mąż nie zawsze mógłby ze mną być, więc zdecydowaliśmy się na skrócony weekendowy :) Może jakaś mama z forum również wybiera się na ten sam kurs? :)
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kgorz » 22 cze 2014, 16:44

My chodziliśmy na Piotrkowską 247 Centrum dla mamy - bardzo dobre, rzeczowe spotkania. Ze względu na prace męża chodziliśmy na spotkania wieczorowe, było to dosyć uciążliwe, ale daliśmy radę, bardzo nam to pomogło. Polecam :).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgorz
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:37
Lokalizacja: Ldz
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Paulina S. » 22 cze 2014, 17:20

Przeczytałam opinię Sybel o szkole rodzenia w Rydygierze z 2012 roku. Czy któraś z Was może się podzielić świeższą opinią? Może coś się tam zmieniło? Słyszałam głównie pozytywne komentarze. Ale akurat w Rydygierze spotkania odbywają się w tygodniu, w takich godzinach, że na pewno mąż nie mógłby mi zawsze towarzyszyć. Może zabrać mamę czy to głupi pomysł? Czy wszystkie chodziłyście na zajęcia SR z partnerami?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Paulina S. » 22 cze 2014, 17:23

kgorz, to był kurs "dłuższy" czy "przyspieszony"?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: lmyszka » 22 cze 2014, 18:31

kgorz pisze:My chodziliśmy na Piotrkowską 247 Centrum dla mamy - bardzo dobre, rzeczowe spotkania.


My chodziliśmy na kurs weekendowy, było to co prawda ponad 5 lat temu :) Ale nam się podobało.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Edyta » 26 cze 2014, 21:13

Zakończyłam kurs w szkole rodzenia prowadzonej przez Panie Katarzynę Gontarek i Agnieszkę Piątkowską. Polecam, jestem bardzo zadowolona.

Obie Panie są kwalifikowanymi doradcami laktacyjnymi oraz czynnymi położnymi (CZMP oraz szpital Rydygiera). Zajęcia odbywają się na Żeromskiego, kurs obejmuje 8 spotkań w godzinach 17:30 - 20, w poniedziałki i środy. Oprócz teorii i praktyki na każdych zajęciach są ćwiczenia. Jedyny minusik muszę przyznać za niewygodne krzesła ale na sali do dyspozycji są piłki i worek sako, na których można siedzieć.
Obrazek
Edyta
 
Posty: 81
Rejestracja: 20 lut 2014, 14:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 25 sie 2014, 21:26

mam pytanie chciałabym się wybrać do szkoły rodzenia z mężem zatem u nas w grę wchodzi tylko kurs weekendowy.. najlepiej na najbliższy weekend czy któraś z was może coś polecić? może orientuje się też w kosztach?
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: hatifnatka » 25 sie 2014, 22:47

zuza12345, zobacz tutaj: http://nas-troje.ipt.pl/index.php?sid=aktualnosci
my korzystaliśmy i byliśmy zadowoleni.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 26 sie 2014, 6:48

hatifnatka, a byliście na tym weekendowym? czy na nim jest też omawiany poród i są jakieś ćwiczenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Bian » 26 sie 2014, 7:12

zuza12345 my byliśmy w Nas Troje na kursie weekendowym :) Są omawiane wszystkie etapy porodu, połóg, karmienie piersią, ewentualne powikłania np. zielone wody czy zapalenie piersi. Jest również etap ćwiczeń, krótka nauka oddychania.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: hatifnatka » 26 sie 2014, 7:49

zuza12345, tak, byliśmy na tym kursie weekendowym. było jak Bian napisała.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: ppola » 26 sie 2014, 9:53

Też byłam na kursie w Nas Troje, zresztą razem z Bian, i też mogę polecić, konkretne informacje, bez przynudzania, ćwiczenia jak kąpać czy przewijać dziecko - jak dla mnie ok :) Takie kompendium wiedzy w pigułce ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 26 sie 2014, 11:51

było miejsce zapisaliśmy się na ten weekendowy
z tego co widziałam jest też taki normalny bezpłatny ale trochę za późno się za to zapalam bo ciężko by mi teraz było 2 razy w tygodniu pchać się do centrum, zresztą wtedy musiałabym sama chodzić
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Paulina S. » 26 sie 2014, 14:28

zuza12345, a na kiedy się zapisaliście, jeśli można spytać? :) Też muszę w końcu ogarnąć temat. Chciałabym chodzić do szkoły w Rydygierze, ale chciałabym też, żeby mąż był obecny, więc odpada :(
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: MamaŻaby » 26 sie 2014, 15:56

To ja chyba będę niepopularna ale my do szkoły rodzenia nie chodziliśmy. W ciąży z Żabą byliśmy zapisani i nawet poszliśmy na jedne zajęcia (organizacyjne :lol: ) ale chwilę potem było ze mną kiepsko i nie poszliśmy na kolejne więc nie zaliczyłam szkoły (nota bene kasy nam nie oddali, nikt sięze mną nie kontaktował, paczki na koniec zajęć nie otrzymałam a jak po porodzie poprosiłam o konsultację laktacyjną to kazali mi zapłacić).
W każdym razie daliśmy sobie radę myślę że całkiem nieźle. Na pierwszą kąpiel (pokazową :mrgreen: ) przyjechała do nas mama kolegi mojego męża - położna. Pokazała co i jak i od tej pory mój mąż codziennie mył Żabę przez ponad rok. Z przewijaniem, ubieraniem, karmieniem nie miałam najmniejszych problemów. A jak się pojawiały to na bieżąco je spisywałam i wyjaśniałam z położną, która przychodziła do nas na patronaże. No a potem przy problemach latałam do pediatry.
Moim zdaniem brak zajęć w szkole rodzenia nie przeszkodził nam w świadomym rodzicielstwie. Myślę, że szkoda pieniędzy, czasu i pleców na niewygodnych krzesłach. Chyba że komuś pomoże sama świadomość, że szkolenie odbył, żeby się poczuć pewniej w roli rodzica. No i ewentualnie w czasie porodu sn ale myślę, że wystarczy jak się słucha lekarza i położnej obecnych przy porodzie.
Domyślam się, że co mama to inna opinia. Moja jest taka. Żałuję, że w ogóle pomyślałam o szkole rodzenia i straciłam kilka stówek na nią.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Sybel » 26 sie 2014, 16:35

Ja w sumie jedyne, co sobie uświadomiłam w szkole rodzenia, to przebieg porodu. Plus przy drugim porodzie była położna prowadząca zajęcia i to ona nas rozpoznała, nie my ją (ja to bym siebie nawet w lustrze akurat wtedy nie poznała, ale to już inna kwestia). Także o tykle fajnie, że poznaliśmy kogoś z ekipy i sam szpital przed porodem, ale na opiece nad niemowlęciem też nas nie było, bo byłam w szpitalu.
Sybel
 

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 26 sie 2014, 23:15

Paulina S., w ten weekend dokładnie piątek od 17 i sobota od rana, łącznie chyba o ile dobrze pamiętam koło 10 godzin, ale głowy nie dam sobie uciąć, bo czytałam dziś dużo ofert

jeśli chodzi o szkołę, no cóż bez niej można spokojnie dać sobie radę i nikt temu nie przeczy, ale jeśli jest możliwość i chęć skorzystania czemu nie?
także idziemy, zresztą ja lubie straszyć mojego męża wizją, porodu czy przebierania okupkanego po same pachy dziecka O:-) może tam też go postraszą, albo uspokoją i jedna i druga opcja będzie dobra

i te moje koleżanki co były bardzo sobie chwaliły szczególnie właśnie to, że wiedziały co i jak będzie się działo przy porodzie
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Agania » 27 sie 2014, 7:52

MamaŻaby pisze:Moim zdaniem brak zajęć w szkole rodzenia nie przeszkodził nam w świadomym rodzicielstwie. Myślę, że szkoda pieniędzy, czasu i pleców na niewygodnych krzesłach. Chyba że komuś pomoże sama świadomość, że szkolenie odbył, żeby się poczuć pewniej w roli rodzica. No i ewentualnie w czasie porodu sn ale myślę, że wystarczy jak się słucha lekarza i położnej obecnych przy porodzie.
Domyślam się, że co mama to inna opinia. Moja jest taka. Żałuję, że w ogóle pomyślałam o szkole rodzenia i straciłam kilka stówek na nią.


Podpisuję się obiema rękami. Dodam jeszcze że wkurzała mnie wizja wszelakiego namawiania na różne produkty, namawiania na przechowywanie krwi pępowinowej itp. itd. i to jeszcze za kasę (znam szkoły gdzie uprawiają w ten sposób marketing bezpośredni i to płatne).
Dla mnie to również strata czasu i kasy, ale wiem że niektórzy czują się bezpiecznie jak przejdą różne "szkolenia" więc wszystko wg potrzeb. (Ale ten marketing to mogliby sobie darować)
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: ppola » 27 sie 2014, 8:08

A dla mnie Szkoła Rodzenia była bardzo przydatna bo po pierwsze nigdy wcześniej nie trzymałam niemowalaka na rękach a juz tym bardziej nie znałam obsługi, nie wspominajać nawet o tym ze nie miałam pojęcia o zakładaniu pieluchy czy bezpiecznym ubieraniu. Kolejna sprawa poród, jak się zaczeło to ani mąż a ni ja nie panikowaliśmy, wiedzieliśmy ile mamy mniej więcej czasu i co mamy robić. Juz nie wspomnę że miałam wyłuszczone wszystkie problemy papierkowe niezbędne przed jak i po porodzie. Oszczędziło mi to mnóstwo szukania i dopytywania. Jednym słowem ja po SR poczułam sie pewniej w kwestii szeroko pojętego rodzicielstwa
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Kurczak » 27 sie 2014, 9:15

Mi się wydaje, że dużo zależy od tego, gdzie się planuje rodzić.
My wiedzieliśmy, że Dianka urodzi się w Salve (oczywiście jeśli wszystko byłoby ok).
A wiadomo - tam ma się położną na wyłączność w czasie porodu, a i później praktycznie też. W każdej chwili miała czas, żeby nam pomóc w opiece nad Córką. Dlatego też nie czułam się zagubiona, ani nie martwiłam się, że czegoś nie umiem. Jeśli chodzi o wiedzę jak wygląda poród (zarówno od strony papierkowej, jak i fizjologicznej) dowiedziałam się wszystkiego od lekarza prowadzącego w trakcie ciąży.
Podsumowując nie żałuję, że nie chodziliśmy do szkoły rodzenia, nie czułam się mniej wprawną matką. Ale zapewne gdyby przyszło mi rodzić w molochu typu MP szybko odczułabym na własnej skórze stan mojej niewiedzy i braku doświadczenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Bian » 27 sie 2014, 9:24

ppola podpisuję się pod każdym Twoim słowem :) Hania była pierwszym niemowlakiem, które trzymałam na rękach, a mimo to nie czułam stresu jak musiałam ją np. przebrać jeszcze w szpitalu. Podobno byłam też jedną z nielicznych pacjentek, która przyjechała rodzić jak już naprawdę się działo i dzięki temu pierwsze godziny skurczów spędziłam w domu i nie musiałam się stresować w szpitalu.

Uważam, że każdemu wg potrzeb. Są rodzące obyte z maluszkami i dla nich SR to strata czasu. A dla mnie czy ppoli to było przydatne.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: MamaŻaby » 27 sie 2014, 9:52

Bian pisze:Są rodzące obyte z maluszkami i dla nich SR to strata czasu.

ja wcześniej (tzn. przed pierwszym porodem) nie miałam nawet raz dziecka na rękach a co tu mówić o przebieraniu, karmieniu i przewijaniu :mrgreen: Na szczęście mimo tego Żabie rączek nie powyrywałam przy ubieraniu w bodziaki i kaftaniki :lol:

Myślę, że jak kogoś stać i ma chęć i czas to może iść ale jak ktoś liczy pieniądze od pierwszego do pierwszego i zastanawia się jak mu na wszystko związane z pojawieniem się dziecka wystarczy to uważam, że wydatek na szkołę rodzenia jest zbędny. Trzeba zaufać intuicji i pamiętać, że zawsze można skorzystać z pomocy położnej lub pediatry w przychodni albo spytać jakiejś bliskiej kobiety w rodzinie.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Bian » 27 sie 2014, 10:10

MamaŻaby pisze:zawsze można skorzystać z pomocy położnej lub pediatry w przychodni albo spytać jakiejś bliskiej kobiety w rodzinie.

Wszystko fajnie, ale ja jestem w Łodzi sama, nie mam tu żadnej rodziny. Jak urodziła się Hanna to na kilka dni przyjechała moja mama. Odkurzała dwa razy dziennie, zmywała podłogi dwa razy dziennie (bo pies jest!), robiła nam w domu saunę, a przy tym Hankę kazała ubierać w czapeczkę. Jak przyszła położna na pierwszą wizytę to myślałam, że padnie trupem albo że nas zastrzeli. Także wiesz, jakbym miała chować dzieci wg reguł mojej mamy to byłyby non stop przegrzane :lol:

No ale tak jak napisałam - każdy robi jak chce. Dla mnie SR nie była niezbędna, ale na pewno się przydała.

MamaŻaby pisze:Myślę, że jak kogoś stać i ma chęć i czas to może iść ale jak ktoś liczy pieniądze od pierwszego do pierwszego i zastanawia się jak mu na wszystko związane z pojawieniem się dziecka wystarczy to uważam, że wydatek na szkołę rodzenia jest zbędny.

Są również SR darmowe, np. na Broniewskiego.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kari » 27 sie 2014, 10:17

MamaŻaby, to chyba nie jest wątek czy SR jest potrzebna czy nie tylko info o szkołach, gdzie co i jak, nie miałaś potrzeby ok
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: sardynka » 27 sie 2014, 13:38

My w pierwszej ciąży mieliśmy SR indywidualnie w domu - tzn. przyjechała do nas położna z wszelakimi akcesoriami i pokazywała co i jak :p
Plusy:
- termin indywidualnie dopasowany do naszych potrzeb (całość trawała ok 10-12h i poświęciliśmy jej dwa dni)
- to, że zajęcia były tylko dla nas, więc obyło się bez ogólników a głównie poruszane były tematy, które akurat nas interesowały a wszystkie czynności ćwiczyliśmy pod czujnym okiem tyle razy ile było trzeba (np. na mnie pokazywała pozycje przy karmieniu piersią itp.)
- jako, że owa położna pracuje w ICZMP to po wyrażeniu mojej chęci pojechaliśmy "zwiedzić" szpital, porodówki, oddziały itp.

Minusy:
- brak typowych ćwiczeń porodowych (tzn. takich które mogłyby ułatwić poród sn)- swoją drogą i tak by mi się nie przydały, bo cały poród spędziłam na łóżku podłączona do oxy :/

Ja generalnie z tych zajęć byłam bardzo zadowolona, szczególnie, że położna była bardzo sympatyczna i "znajomość" z nią okazała się pomocna również po porodzie (najpierw przyjechała do mnie na oddział- rodziłam na innym niż ona pracuje, aby pomóc mi z karmienie, później w dniu wypisu przyjechała również do domu na pierwszą kąpiel i z dalszymi poradami dotyczącymi laktacji ;;) )

Położna o której mowa to Ewa Jatczak (niestety numer gdzieś przesiałam przy zmianie tel)

W tej ciąży do SR już się nie wybieram chociaż z tego co kojarzę mogłabym skorzystać z darmowej w Salve

Kurczak pisze:Ale zapewne gdyby przyszło mi rodzić w molochu typu MP szybko odczułabym na własnej skórze stan mojej niewiedzy i braku doświadczenia


Bez przesady ;) o ile nie trafi się na zmianę dyżurów, to też cały poród nadzoruje jedna położna i dokładnie instruuje co robić :) Jako, że podczas mojego leżakowania na porodówce byłam nausznym świadkiem czterech innych porodów to muszę przyznać, że wszystkie położne dla wszystkich pacjentek były na prawdę sympatyczne...moja spisała się super bo ponoć (wg mojego lekarza, który też był przy porodzie) byłam już o krok od cc ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 27 sie 2014, 17:34

kari, amen :D
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: MamaŻaby » 28 sie 2014, 10:49

kari pisze:MamaŻaby, to chyba nie jest wątek czy SR jest potrzebna czy nie tylko info o szkołach, gdzie co i jak, nie miałaś potrzeby ok

ale o co chodzi?
To już nie mogłam wyrazić swojego zdania?
Przepraszam, że kogoś niechcący uraziłam za zabranie głosu. Już nie będę :cry:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kari » 28 sie 2014, 12:31

MamaŻaby, mogłaś, ale ten wątek tego akurat nie dotyczy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: szaraczarownica » 28 sie 2014, 12:50

kari, niezupełnie, bo niesia zadała wcześniej pytanie, czy SR jest potrzebna i jej odpowiadałyśmy prawie wszystkie. I te chodzące i te, które uznały, że SR jest zbędna.
Nawet Ju potem z tego artykuł skleciła ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kari » 28 sie 2014, 12:53

szaraczarownica, MamaŻaby, no to przepraszam, mój błąd,
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 31 sie 2014, 12:10

szaraczarownica, a teraz komu odpowiadałyście?

my już po kursie i jesteśmy bardzo zadowoleni, dowiedzieliśmy się bardzo dużo, z ust osoby, która ma odpowiednią wiedzę i odpowiednie kwalifikacje.. bo nie wszystko co się czyta w internecie, czy na forach jest prawdą i czasem lepiej sobie tym głowy nie zaśmiecać
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: szaraczarownica » 31 sie 2014, 19:36

zuza12345 pisze:a teraz komu odpowiadałyście?

Nie bardzo rozumiem o co dokładnie pytasz. Ja teraz kari. kari z kolei MamieŻaby. A MamaŻaby nie wiem.
Natomiast kari zwróciła uwagę, że wątek dotyczy wyboru szkoły, a nie tego, czy jest potrzebna, czy nie. Tak było na początku, natomiast niesia w którymś momencie zadała pytanie o celowość chodzenia do SR. Jeśli ktoś czytał wątek jednym ciągiem, to mógł się zasugerować pytaniem niesi i odpisać ogólnie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: zuza12345 » 01 wrz 2014, 8:59

Postautor: niesia2708 » 19 lut 2013, 18:36 - wtedy padło pytanie, i niesia jest już po porodzie więc udzielanie odpowiedzi post faktum nie ma już większego sensu.. takie odpisywanie wprowadza zamieszanie moim zdaniem

moim skromnym zdaniem kari, miała rację
przepraszam za OT

Paulina S., nie wiem czy dobrze napiszę, ale wydaje mi się, że szkoła rodzenia Ich Troje to ta sama co Rydygierze, szkoła jest vis a vis szpitala , z tego co widzę jedna prowadząca zajęcia położna na 100% jest ta sama, dodatkowo mówiła że nadal tam pracuje, a druga pracowała i obecnie prowadzi głownie szkolenia i też opowiadała, że oprowadzała po szpitalu grupę z kursu

z tym że jak patrze informacje na stronie szpitala to tam mają szkolę płatną, a w Ich Troje można iść na NFZ, więc nie wiem czy to to samo :?:

dla zainteresowanych ja ta szkołę polecam, na naszych zajęciach nie było reklam podczas zajęć, być może dlatego że nie było na to czasu, owszem dostaliśmy mnóstwo torebeczek i pakunków z reklamami i giftami - i tak to co niepotrzebne poszło do kosza od razu, natomiast w paczkach były łącznie 3 butelki, 1 pojemnik na odciągnięty pokarm, 3 smoczki, 2 pary skarpetek, próbki olejów, płynów do kąpieli, kremów dla mamy i dla dziecka, wkładki laktacyjne, pieluszki, kupony rabatowe np do słonia itd
omawiany były następujące tematy - karmienie naturalne i sztuczne, poród(bardzo szeroko) zarówno naturalny i cc, bo nigdy nic nie wiadomo, noworodek - karmienie, ubieranie, przewijanie, jak w ogóle należy trzymać, bo większość panów się tego bardzo boi, żeby krzywdy nie zrobić, szczepienia, badania,dokumenty do becikowego, urlopy itp, połóg był omówiony bardzo szybko ze względy na to, iż byliśmy już godzinę po czasie

z ćwiczeń praktycznych była nauka oddychania, masaż ciężarnej przez partnera, montaż fotelika samochodowego, przewijanie, przebieranie, kąpiel

panie bardzo sympatyczne, chętnie odpowiadały na nasze pytania

ogólnie bardzo polecam
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: szaraczarownica » 01 wrz 2014, 9:07

zuza12345 pisze:moim skromnym zdaniem kari, miała rację

A moim nie i dlatego skomentowałam.
Żeby nie było wątpliwości zmodyfikuję zaraz pierwszy post, bo zaraz powstanie nowy wątek o tym, czy SR jest potrzebna, czy nie, a będzie to zupełnie zbędne w związku z tym, że odpowiedzi na takie pytanie już tutaj są.

Myślę, że możemy na tym zakończyć ten offtop.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: kari » 01 wrz 2014, 9:11

szaraczarownica, i o to głównie chodziło, bo w pierwszym poście była informacja, że jest to informacyjny o SR, a tak to sprawa jest jasna :D
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: Paulina S. » 02 wrz 2014, 9:56

zuza12345 pisze:nie wiem czy dobrze napiszę, ale wydaje mi się, że szkoła rodzenia Ich Troje to ta sama co Rydygierze, szkoła jest vis a vis szpitala


Faktycznie w Nas Troje prowadzą zajęcia położne pracujące w Rydygierze (co mnie cieszy). Ale szkołę rodzenia w szpitalu według informacji ze strony internetowej i udzielonych mi telefonicznie prowadzą inne panie położne. No i w Rydygierze zajęcia odbywają się tylko w tygodniu :(
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Szkoły rodzenia

Postautor: amylee » 02 wrz 2014, 15:35

No to i ja się podczepię, bo właśnie w zeszłym tygodniu zapisałam się do SR. Oczywiście już tego żałuję, bo po pierwsze nikt nie powiedział mi wcześniej (choć pytałam o grafik), że zajęcia będą trwały 1h przez miesiąc raz, a przez kolejny - dwa razy w tygodniu. Choć byłam entuzjastycznie nastawiona, zastanawiam się, czy można zrezygnować z takiej szkoły? Jest ona bezpłatna, w zamian za wybranie położnej z ich kliniki. Szkoda, że zajęłam komuś miejsce ::( Ale jeżdżenie przez zakorkowane miasto po to tylko, żeby w 12 osób ledwo czegoś wysłuchać przez godzinę mija się dla mnie z celem.
Ogólnie, to były pierwsze zajęcia, więc nie przekreślam od razu wszystkiego, ale pewien brak szacunku i zarozumiałość mogłam wyczuć już po tym jednym spotkaniu. Pani prowadząca chyba nigdy nie słyszała słowa "przepraszam".

Zastanawiam się, co będzie dalej...Jestem ciekawa kąpania malucha (chociaż jak to przetrenować na lalce?!) i ćwiczeń...chociaż ćwiczę jogę i z oddychaniem raczej nie mam kłopotu...To może lepiej zrezygnować i może jeszcze ktoś skorzysta, co myślicie?
Obrazek
amylee
 
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2014, 14:28
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron