Pierwsze objawy ciąży

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Pierwsze objawy ciąży

Postautor: malaJu » 28 paź 2012, 21:03

Jakie miałyście objawy nowego stanu? Czy czułyscie się inaczej jeszcze przed potwierdzeniem ciąży?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: kochecka » 28 paź 2012, 21:09

Za pierwszym razem pierwsze objawy to uczucie gorąca i wilczy głód. Za drugim razem raz pojawiła się zgaga i t wzbudziło moją czujność. To tak z objawów, które czułam zanim zrobiłam test. Jeśli chodzi natomiast o dalszy rozwój objawów to w I ciąży nie miałam praktycznie żadnych. A teraz pojawiły się od razu mdłości, duszności, zaparcia, wzdęcia itp. Pełen zestaw :)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Audiolka » 28 paź 2012, 21:11

U mnie było kłucie w dole brzucha i wymioty.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: martula_87 » 28 paź 2012, 21:54

U mnie pierwszym objawem był brak miesiączki wiedziałam że jak się spóźniła jeden dzień to musi byc to.
Napewno też ból piersi był objawem i częste siusianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: misia-misia » 28 paź 2012, 22:58

u mnie było w ten sposób...
Organizm dawał mi dziwne znaki:
- standardowo brak miesiączki, ale przecież w moim przypadku to nic dziwnego...Często miałam opóźnienia i to naprawdę spore. Poza tym stresy, kupno mieszkania, salon, remont... A to też robi swoje...
- od pewnego czasu było mi jakoś niedobrze...
- ciągle byłam zmęczona i senna ---> czytaj stresy, kupno mieszkania, salon, remont... A to też robi swoje...
- wszędzie widziałam ciężarne choć o tym nie myślałam. Bo przecież dziecko to ostatnie co może mi się przytrafić... zwłaszcza teraz, zwłaszcza gdy mam takie problemu z okresem...
- co do widzenia ciężarnych - jak jakąś widziałam to normalnie nie mogłam się napatrzeć, zawieszałam się...
- po ... wiadomo czym :oops: nachodziły mnie myśli (tak było ze 2 razy) "czy my aby czegoś nie zmajstrujemy" I kto wie czy to własnie wtedy nie było...

Miałam fatalny tydzień - myślałam że mam grypę żołądkową... ponad tydzień mnie trzymało... i tak mnie coś tknęło zrobić test zwłaszcza że wykupiłam karnet na solarium i byłam już 2 albo 3 razy... I tego dnia chciałam znowu iść... Już nie poszłam
Do tej pory widzę swoje odbicie w lustrze jak robiłam test... "Krzyk" Muncha
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Fuente » 29 paź 2012, 10:50

U mnie zaczęło się przeziębieniem, ogólne osłabienie, nieco gorsze samopoczucie. Potem brak miesiączki i bolesność piersi. Więcej objawów nie miałam. Ogólnie ominęła mnie większość nieprzyjemnych objawów 1 trymestru :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Marcka » 29 paź 2012, 19:45

ja nie miałam żadnych objawów, oprócz oczywiście braku @, potem często latałam do łazienki, piersi mnie trochę bolały, ale ja to całą ciążę w sumie nie miałam objawów. Chyba, że nagłe zmiany nastrojów, emocjonalnośc, płaczliwośc :oops: , zachcianki jedzeniowe ;D- mmm ogórki kiszone ....
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: agnieszka19 » 29 paź 2012, 19:56

Za pierwszym razem nie miałam żadnych objawów poza spóźniającym się okresem, no może trochę bardziej bolały mnie piersi... Zaraz potem przyszła choroba...
Za drugim razem pamiętam, że łapała mnie zadyszka, czułam zybkie bicie serca po zrobieniu najprostszych rzeczy, no a zaraz potem też się rozchorowałam...
Za trzecim razem w sumie chyba nie zauważyłam nic poza spóźniającym się okresem...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Emi » 29 paź 2012, 20:50

W pierwszej ciąży na początku nie miałam żadnych objawów poza spóźniającą się @. Dopiero później, dzień po naszym weselu, pojawiły się mdłości. Nie były bardzo duże, trwały tylko kilka godzin dziennie, ani razu nie wymiotowałam i przeszły po ok 3-4 tygodniach.
W drugiej ciąży zaczęły boleć mnie piersi, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam, nawet podczas @. Później przyszły mdłości, takie jak w pierwszej ciąży, krótkie i mało intensywne.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: tulipan87 » 03 gru 2012, 22:08

U mnie był oprócz braku @ był ogromny ból piersi, nawet stanik mnie raził. Do tego doszło kłucie w podbrzuszu, ale myślałam, że to zapalenie pęcherza. No i nie wiedząc jeszcze, że jestem w ciąży, wszędzie widziałam ciężarne. Do dziś pamiętam ten dzień kiedy naliczyłam 7 :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: grafitowa » 04 gru 2012, 18:15

U mnie brak miesiączki i ból piersi, innych objawów na początku nie miałam.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: kakonka » 04 gru 2012, 22:54

Ja wiedziałam, że jestem w ciąży- musiałam być. Kilka dni przed zrobieniem testu zgubiłam bransoletkę- piękną, prezent od męża i wtedy powiedziałam mniej więcej "Skoro zgubiłam bransoletkę to nic mnie tak nie pocieszy i nie sprawi,że zapomnę o niej, jak to, że jestem w ciąży"

A tak naprawdę objawem nie była spóźniająca się @, bo test robiłam w dniu w którym powinna się pojawić, ale bolesność (.)(.)- każdy dotyk sprawiał ból. A od 6 tc opanowały mnie nudności i wymioty a teoretycznie ciąża nie była wtedy potwierdzona przez lekarza.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: ava » 05 gru 2012, 17:16

Przed terminem @ właściwie nie miałam objawów, oprócz tych które towarzyszyły mi co miesiąc odkąd odstawiłam pigułki - tj. tydzień przed @ pojawił się PMS i wyskoczyło mi kilka pryszczy na twarzy :evil: Dlatego nie podejrzewałam, że jestem w ciąży. W dniu spodziewanej @ pojawiły się niezbyt bolesne pobolewania w podbrzuszu, a więc typowy dla mnie objaw podczas miesiączki. Nadal nie wierzyłam, że się udało, @ powinna przyjść w czwartek, a ja dopiero w poniedziałek zrobiłam test :D
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: lmyszka » 17 gru 2012, 11:45

Objawów żadnych po za lekkim ( za lekkim bólem podbrzusza ) jak na okres.
Brak okresu
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Deco-Ania » 18 gru 2012, 15:22

lmyszka pisze:Objawów żadnych po za lekkim ( za lekkim bólem podbrzusza ) jak na okres. Brak okresu
właśnie dziś o Tobie pomyślałam i zastanawiałam się co i jak. Później przeczytałam co w innym wątku napisała Ju i tak trafiłam tutaj. GRATULACJE!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: yuna » 18 gru 2012, 15:45

Ło matko...
No więc standardowo spóźniał mi się okres - akurat to mnie bardzo nie dziwiło, bo ze względu na problemy z jajnikami potrafiłam nie mieć przez 2-3 miesiące :shock:
Jako, że palacz byłam (z doskoku imprezowego nadal jestem :/) to dziwiło mnie bardzo to, że zaczęło mnie od fajek odrzucać. No i piwo nie wchodziło mi zupełnie. Dopadła mnie wieczna senność i zmęczenie plus objawy anemiczne. Mogłam w ogóle nie jeść (przez co na początku ciąży zgubiłam 4-5 kg - zanim się dowiedziałam, że w ciąży jestem). Cały czas było mi słabo.
Zrobiłam test, pojechałam do lekarza i bach - 8/9 tydzień.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: agnieszka19 » 18 gru 2012, 16:20

lmyszka pisze:Objawów żadnych po za lekkim ( za lekkim bólem podbrzusza ) jak na okres.
Brak okresu


Właśnie, właśnie gratulacje !!!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Audiolka » 18 gru 2012, 18:22

agnieszka19 pisze:Właśnie, właśnie gratulacje !!!

no to i ja gratuluje :D
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: niesia2708 » 19 gru 2012, 15:03

ava pisze:Przed terminem @ właściwie nie miałam objawów, oprócz tych które towarzyszyły mi co miesiąc odkąd odstawiłam pigułki - tj. tydzień przed @ pojawił się PMS i wyskoczyło mi kilka pryszczy na twarzy :evil:

Do tego bolały mnie piersi...A pierwszym objawem w dniu spodziewanej @ było nagłe nasilenie astmy. Test zrobiłam 3 dni później :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Szizel » 21 gru 2012, 10:30

Ja miałam objawy takie jak na grypę mięśnie mnie bolały, głowa i stan podgorączkowy miałam przez tydzień. Test wyszedł pozytywnie tego samego dnia kiedy miałam dostać @, ale wcześniej już miałam objawy grypowe. Potem doszła senność mega spałam całe dnie i wilczy apetyt jadłam więcej od mojego męża doszło do tego, że w nocy jadłam kanapki i ciągle byłam głodna nie najedzona zjadłam i byłam głodna non stop w końcu kupiłam sobie marchewkę i jadłam ją by za dużo nie przytyć od tego jedzenia, wszystko zniknęło po pierwszym trymestrze, a potem doszła tylko nie znośna zgaga :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Marcka » 21 gru 2012, 16:08

lmyszka pisze:Objawów żadnych po za lekkim ( za lekkim bólem podbrzusza ) jak na okres.
Brak okresu

no to ja też gratuluję ;) po jednym poście już się domyślałam :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: ania24 » 18 cze 2013, 21:55

pierwszy objaw to senność, pierwszy raz zdarzyło mi się, że głowa mi spadła w pracy na biurko i nie mogłam jej podnieść taka śpiąca byłam... a potem pojawiły się mdłości i już wiedziałam :P
:)
ania24
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 mar 2013, 15:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: AnnaMaria » 18 cze 2013, 22:18

To ja powiem o takim nietypowym wyszła mi opryszczka na wardze a mój pies podchodził do mnie i wąchał brzuch a przez kolejne miesiące stał się moim opiekunem B-)
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Misiak » 19 cze 2013, 7:09

Przed zrobieniem testu nic, no oprócz braku @. A później senność i ciąąąągłe mdłości, a także napady wilczego głodu.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: szaraczarownica » 19 cze 2013, 7:20

U mnie jeszcze częstsze bieganie do ubikacji i straszny ból piersi - nie mogłam się dotknąć.
Po zrobienu testu szybko pojawiła się ogromna senność, a po jakimś czasie nocno-wieczorne mdłości, ale na szczęście bez wymiotów.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: ppola » 19 cze 2013, 7:25

U mnie bardzo duże łaknienie, non stop chciało mi się pić a przez to i biegałam do toalety - do tego.... bardzo silne przeczucie że zaskoczyłam ;) Ból piersi i senność pojawiły się dużo dużo później
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Marta » 19 cze 2013, 10:16

Leciałam na urlop do brata do Irlandii, przez całą podróż samolotem mnie mdliło i musiałam się bardzo starać by nie zwymiotować. Jeszcze wtedy mnie nie oświeciło, że to może ciąża, zwłaszcza, że jak wysiadłam z samolotu to przeszło ;)
Gdzieś ok 8-go tyg wróciły mdłości i ogarnęła mnie senność.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: 19anioleczek92 » 19 cze 2013, 21:51

Ja oprócz spóźniającego się okresu przez pierwsze 3 msc. nie miałam żadnych objawów:) potem często źle się czułam ale nie mdliło mnie tylko,ból głowy i większe odczuwałam zmęczenie bo przez 8 msc normalnie pracowałam napewno nie tak fizycznie jak przed ale dawałam czadu jak tylko mogłam;):)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Sybel » 22 lip 2013, 13:12

Mi się za pierwszym razem tylko okres spóźniał. Teraz nie zdążył, jak tylko wyszło, że niedługo by był, poleciałam po dwupak testów, pierwszy negatywny, po tygodniu drugi też wyglądał na negatywny, a potem zobaczyłam bladą kreseczkę :) Teraz tylko brzuch pobolwea okresowo i mam od tygodnia awarię jelitową, ale chyba mi TSH szaleje... Idę w piątek na kontrolę.
Sybel
 

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: wiolancia » 05 sie 2013, 19:58

szaraczarownica pisze:U mnie jeszcze częstsze bieganie do ubikacji i straszny ból piersi - nie mogłam się dotknąć.
Po zrobienu testu szybko pojawiła się ogromna senność, a po jakimś czasie nocno-wieczorne mdłości, ale na szczęście bez wymiotów.


U mnie było identycznie .
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Sybel » 06 sie 2013, 15:27

Piersi mi zaraz pękną, już mi się laktacja włączyła... Porażka, a jeszcze 34 tygodnie do przetrwania. Plus bóle głowy, ale to chyba od upałów, senność... Co za życie :)
Sybel
 

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Patrycja11 » 06 sie 2013, 19:29

Sybel pisze:Piersi mi zaraz pękną, już mi się laktacja włączyła...
o ja cię, nieźle szybko, nie?
Ale może to i dobrze. Jak urodzisz, od razu będziesz miała mooooorze mleka :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: taja » 07 sie 2013, 10:08

u mnie nastąpiła z dnia na dzień niechęć do papierosów i kawy. w sumie jakoś nie wiedziałam, że to może być ciąża, bo zmieniłam tabletki na serce i myślałam, że to może ciśnienie mi szaleje.
zapach kawy i papierosa wzbudzał we mnie odruch wymiotny. więc przestałam palić i pić kawę. któregoś dnia mąż otworzył red bulla i ... zwymiotowałam.

no i nie było okresu. jakoś całkiem długo. i zaraz później po teście zaczęły mnie boleć piersi. tyle w sumie :)
"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..."

Obrazek
Obrazek
taja
 
Posty: 272
Rejestracja: 28 sty 2013, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Sybel » 07 sie 2013, 10:51

Patrycja, problem w tym, ze nie wiem, czy ja w ogóle będe mogła młode karmić, bo mam hashimoto, a więc mam przeciwciała tarczycowe i mogę to z mlekiem dziecku sprzedać. Nie wiem, czy teraz, jak biorę hormon tarczycy, te przeciwciała nadal mam, czy nie... Pewnie tak :|
Sybel
 

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Bian » 07 sie 2013, 11:27

Sybel ale już Ci się siara pojawiła? Bo ja przy obu ciążach cycki jak balony, a niestety z Hanką mleko solidnie popłynęło dopiero trzeciego dnia po porodzie. Teraz też, rosną szybko, są napięte jakby już się w nich coś działo, ale nie wiem czy to w ogóle się jakoś wiąże.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: AnnaMaria » 07 sie 2013, 11:31

zazwyczaj piersi stają się bolesne i rosną jak w organizmie rośnie stężenie progesteronu
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Myski » 07 sie 2013, 11:50

U mnie na samym początku piersi powiększyły się, ale przede wszystkim zrobiły się koszmarnie żylaste, tak samo brzuch. I tak zostało do teraz - moim zdanie nie wygląda to zbyt ładnie, ale chyba musi tak być ::) Za to mam wrażenie, że ich powiększanie się zatrzymało i ciekawa jestem jak będzie z karmieniem (a chciałabym piersią). Siara mi chyba jeszcze nie wypływa (no chyba że wziąć pod uwagę coś biało-żółtego co pojawia się na czubku brodawek w zasadzie codziennie, a co zmywa się przy kąpieli). Natomiast o ciąży dowiedziałam się z testu, który musiałam zrobić, jako że spóźniał się okres, planowaliśmy dzidzię, a byłam chora i nie wiedziałam, czy mogę wziąć jakieś leki, czy też tylko kuracja naturalna pozostaje... Po fakcie zebrałam wszystkie symptomy do kupy i rzeczywiście nim zrobiłam test były już znaki, że mały jest na pokładzie >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Paulina S. » 06 lis 2014, 19:51

U mnie na początku pojawiły się senność, zmęczenie i bolesność piersi. To tak jeszcze przed zrobieniem testu. Szybko doszły też częste wizyty w toalecie. A po tygodniu, dwóch - mdłości.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: kasieńka 85 » 06 lis 2014, 19:59

Przy Karolci nie przypominam sobie żadnych objawów. Brak okresu wiązałam z powrotem przypadłości, z którą wcześniej się borykałam. Za to w ciąży z Gabrysią pierwszy objaw to senność. Tak mnie dopadała że nie sposób było się jej oprzeć. Testu w zasadzie nie musiałam robić.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: sistermonn » 06 lis 2014, 20:59

U mnie pojawił się wilczy apetyt. Non stop jadłam, paszcza mi się nie zamykała, do tego ból piersi tak, że nawet nie mogłam się umyć. Dopiero w 7 - 8 tc, jak już wiedziałam, że jestem w ciąży pojawiły się lekkie mdłości.
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: ppola » 06 lis 2014, 23:27

Tak jak i w pierwszej ciąży, ogromne pragnienie - jejku przez pierwszy tydzień wypiłam chyba 2 zgrzewki wody :lol: No i pewność ze jestem w ciąży, znowu 8-)
Tym razem piersi prawie wcale nie bolały a senność przyszła i przejść nie chce ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: jpuasz » 07 lis 2014, 11:53

U mnie trudno mówić o pierwszych objawach, bo o ciąży dowiedziałam się w 13tc :] Ale jak później analizowałam te wcześniejsze tygodnie, to wyszło na to, że miałam:
- brak apetytu, który bardzo mi pomagał przy odchudzaniu
- senność, którą sobie tłumaczyłam rozregulowaniem snu po urlopie i notorycznym niewyspaniem

i to chyba tyle. Mdłości nie było, a jeśli pojawiły się inne objawy to o nich nie pamiętam, albo je sobie jakoś tłumaczyłam tak, że nie zapadły mi w pamięć.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: kangurek » 07 lis 2014, 13:06

Mnie zęby do połowy zrobiły się przeźroczyste. (Oczywiście nie łączyłam tego z ciążą i błagałam stomatologa o pomoc).
Poza tym bardzo bolała głowa i często biegałam do toalety (już czułam, że to może być ciąża)
A po zrobieniu testu pojawiły się kolejne objawy: piersi zaczęły rosnąć i zatrzymały się większe o 2 rozmiary, mdłości i wymioty po każdym posiłku.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Szizel » 26 lis 2014, 11:39

Druga ciąża podobne objawy jak w pierwszej wilczy apetyt, ciągła gastronomia, dodatkowo pojawiły się ze dwa razy mdłości konkretne, których w pierwszej ciąży nie miałam, senność ale dużo mniejsza niż w pierwszej. I w sumie na początku dopadło mnie przeziębienie w 6 tygodniu zakończone antybiotykiem niestety.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: anooleczka » 08 sty 2015, 19:05

U mnie:
- zgaga- to już wiedziałam że w ciąży jestem bo nigdy zgagi nie miałam
- obrzmiałe piersi i żyły wokół nich mi wyszły, to jeszcze bardziej potwierdziło ciążę
- okropnie mnie ssało
Obrazek
Awatar użytkownika
anooleczka
 
Posty: 493
Rejestracja: 23 gru 2014, 16:37
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: Paulinka » 08 sty 2015, 22:18

hmm, a u mnie:
- na samym początku duuużo częstsze wizyty w toalecie (w tym wstawanie nad ranem, po czym często nie mogę zasnąć :evil: )
- w pierwszy 2-3 tygodniach (teraz już nie) pobolewanie brzucha (rozciąganie macicy)
- cały czas pobolewające, nabrzmiałe i (o zgrozo!) rosnące piersi
- mdłości, szczególnie rano, ale na szczęście bez wymiotów
- no i większy aptetyt, tzn. muszę coś zjeść co 2-3 godz., jak jestem chwilę głodna, to od razu mdłości
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: MartynaG.pl » 13 sty 2015, 9:42

skasowałam- fuente

MartynaG.pl, zapraszam do działu powitań to raz. Dwa przestań proszę spamować forum swoim blogiem. Jak któraś będzie chciała go odwiedzić to zrobi to. Poza tym mamy odpowiedni wątek o blogach, gdzie można polecić swój internetowy pamiętnik: viewtopic.php?f=126&t=111&p=155029&hilit=blog#p155029

Tu możesz o nim napisać, we wszystkich pozostałych wątkach Twoje posty kasuję- bo są niezgodne z poruszanymi tematami. Warto korzystać z opcji szukaj... Pozdrawiam
Blog matki, żony i pani urządzającej dom: http://www.MartynaG.pl/
MartynaG.pl
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2015, 9:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: SMERFI » 13 sty 2015, 11:57

Ja na początku czyłam sie zupełnie normalnie :) Zero dyskomfortu. Dopiero potem zaczęły się nudności, ale szybko przechodziły, więc w miarę dobrze zniosłam ciążę
Jak rozpoznać ludzi których już nie znamy - Grechuta.
Awatar użytkownika
SMERFI
 
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2015, 11:49
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: demolka85 » 23 sty 2015, 6:06

Ponad tydzień po owulacji już zaczynałam czuć, że coś się dzieje. Ale ponieważ to nie było pierwsze podejście myślałam, że może podświadomość płata mi figle. Zaczęły mnie kłuć jajniki, na zmianę raz jeden raz drugi i czasem zdarzały się bóle podbrzusza i pleców, jak tuż przed okresem. Zrobiłam pierwszy test, ale nic nie wykazał (pink test, który wykrywa podobno ciążę podobno już 6 dni od zapłodnienia). Przed datą miesiączki zaczęły mnie boleć piersi, ale były inne nić przed okresem, bo wtedy zwykle robiły mi się twardsze. Nie możne tego może nazwać "objawami", ale do tego zaczęłam odczuwać suchość oczu, często siusiałam (w zasadzie ciągle siusiam bo to sam początek, jeszcze nawet u lekarza nie byłam), a i jeszcze rozwolnienie, ale to może z przejęcia tym wszystkim. Pierwszy test zrobiłam dzień przed okresem, wyszła delikatna kreska, w dzień okresu mocniejsza, a dzień po jeszcze mocniejsza, jeszcze do mnie nie dotarło...
Teraz przelewa mi się w brzuchu i mam krótkotrwałe mdłości.
demolka85
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2015, 5:00
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Re: Pierwsze objawy ciąży

Postautor: demolka85 » 23 sty 2015, 20:58

Aha i teraz doszła zgaga i ciągle mi się zimno i momentami mam dreszcze, ale to nie musi być od tego.
demolka85
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2015, 5:00
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Następna

Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości