Literatura o ciąży i macierzyństwie

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: niesia2708 » 13 sty 2013, 12:08

Jakie książki odnośnie ciąży i macierzyństwa polecacie??
Ja mam ogólnie 3 książki odkupione od dziewczyn z innego forum :D
O ciąży:
Obrazek

Obrazek

I o ile pierwsza mi się bardziej podoba bo jest pisana z humorem to po tą drugą rzadko sięgam.

O macierzyństwie:
Obrazek
Tej nie przeglądałam jeszcze bo mam czas...
Zastanawiam się natomiast nad książkami Pawła Zawitkowskiego....
Jakie macie zdanie na temat jego książek??
Czy w ogóle warto kupować książki czy lepiej opierać się np. na Internecie??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Misiak » 13 sty 2013, 12:27

Obrazek
Dostępna np w Empiku- jak dla mnie była super.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4010
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: kari » 13 sty 2013, 12:32

mam taką samą jak Misiak, opisane co dzieje się z dzieckiem po tygodniu, opisane porody, trochę o powikłaniach, występujących dolegliwościach i innych rzeczach związanych z ciążą, jeśli któraś ma potrzebę mogę pożyczyć :)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Bian » 13 sty 2013, 12:42

niesia2708 pisze:Zastanawiam się natomiast nad książkami Pawła Zawitkowskiego....Jakie macie zdanie na temat jego książek??

niesia2708 ja mam obie części "Mamo, Tato co Ty na to". Póki co przeczytałam pierwszą część, bo na drugą jeszcze przyjdzie czas, ale muszę przyznać, że bardzo fajnie i lekko mi się ją czytało, a w dodatku zastosowałam trochę patentów Zawitkowskiego w praktyce, m.in. w kwestii obracania maluszka na brzuch czy podnoszenia do zmiany pieluchy. Dla mnie jest to bardzo wartościowa lektura, szczególnie, że nigdy nie miałam do czynienia z malutkimi dziećmi. W późniejszych miesiącach wracałam do książki i teraz też chętnie sobie ją przypomnę.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: kakonka » 13 sty 2013, 12:55

Bian pisze:
niesia2708 pisze:Zastanawiam się natomiast nad książkami Pawła Zawitkowskiego....Jakie macie zdanie na temat jego książek??

niesia2708 ja mam obie części "Mamo, Tato co Ty na to". Póki co przeczytałam pierwszą część, bo na drugą jeszcze przyjdzie czas, ale muszę przyznać, że bardzo fajnie i lekko mi się ją czytało, a w dodatku zastosowałam trochę patentów Zawitkowskiego w praktyce,


mogę się podpisać pod słowami Bianki :D po tym jak zachęcała ponad rok temu do przeczytania, dostałam obie części i po przeczytaniu pierwszej puściłam ją dalej :D i właśnie przypomniałam sobie, że czas poprosić o oddanie :P bo syn wszedł w nowy etap :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: agnieszka19 » 13 sty 2013, 13:33

kari pisze:mam taką samą jak Misiak, opisane co dzieje się z dzieckiem po tygodniu, opisane porody, trochę o powikłaniach, występujących dolegliwościach i innych rzeczach związanych z ciążą, jeśli któraś ma potrzebę mogę pożyczyć


Ja bym była chętna :) Napiszn pw jak Cię można złapać :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: justine » 13 sty 2013, 16:37

Ja podczas ciąży czytałam 'W oczekiwaniu na dziecko" a teraz nie czytam nic :P
Jeśli chodzi o Zawitkowskiego to korzystam z Youtube'a :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Patrycja11 » 13 sty 2013, 17:55

justine pisze:Ja podczas ciąży czytałam 'W oczekiwaniu na dziecko" a teraz nie czytam nic
ja również :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: semper » 21 lut 2013, 9:48

"W oczekiwaniu na dziecko"- zdecydowanie! To prawie encyklopedia i może odstraszyć, ale po tym jak wizyta na kilku forach internetowych doprowadzała mnie do histerii, ta książka zawsze działała jak lek na uspokojenie... Jest w niej mnóstwo wiedzy, a przy okazji jest napisana ciepłym i przyjaznym językiem.
Ale po Zawitkowskiego też chcę sięgnąć, ale później... :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Deco-Ania » 21 lut 2013, 9:54

semper pisze:"W oczekiwaniu na dziecko"- zdecydowanie!
Tylko czasami trzeba wziąć poprawkę, że to nie jest książka pisana na polski rynek. Czasami jest to uwzględnione w polskim komentarzu, ale nie zawsze.

Po drugą z serii "Pierwszy rok życia dziecka" sięgałam już znacznie rzadziej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Fuente » 21 lut 2013, 12:41

Ja z książek czytałam w ciąży:
Wspomniana już ciąża- tydzień po tygodniu
Obrazek
Obrazek

No i absolutny hit u nas wypozyczony juz po rodzinie, książka i metody do których zapałałam miłościa ogromną :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: agunia » 22 lut 2013, 13:27

Fuente pisze:No i absolutny hit u nas wypozyczony juz po rodzinie, książka i metody do których zapałałam miłościa ogromną :D


zamierzam zakupić jeszcze dziś >D
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Fuente » 22 lut 2013, 13:44

agunia, polecam super podejście do uspokajania Maluszka. Wstawiałam filmik w jednym poście gdzie dr, H. Karp pokazuje jak stosować te metody, link poniżej :) Nie mniej książkę warto przeczytać :)

http://forum.lodzkiemamy.pl/viewtopic.php?f=10&t=884&p=20443&hilit=karpa#p20443
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: kasia_m85 » 22 lut 2013, 15:38

Misiak pisze:Dostępna np w Empiku- jak dla mnie była super.

Ja też mam, dla mnie dość uboga, ale za to uwielbiałam
Obrazek
Napisana z humorem a zarazem wszystkie porady itp bardzo pomocne i profesjonalne.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: semper » 24 lut 2013, 15:53

Fuente pisze:No i absolutny hit u nas wypozyczony juz po rodzinie, książka i metody do których zapałałam miłościa ogromną :D
Obrazek


O, to polecała mi szwagierka i proponowała, że mi pożyczy! Ponoć faktycznie świetna pozycja. I tylko nie wiadomo teraz czy trafiło jej się takie spokojne dziecko, czy te metody są tak skuteczne... :) W każdym razie biblioteka się powiększa ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: hatifnatka » 25 lut 2013, 14:47

właściwie przeczytałam tylko jedną książkę o ciąży - i jest moim absolutnym faworytem ::)

Obrazek
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2013, 15:55

ooo - zmieniła się okładka. Ładniejsza teraz jest.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: MegiMłody » 22 mar 2013, 22:27

Ja także polecam: "W oczekiwaniu na dziecko" i " Pierwszy rok życia dziecka"- wiele przydatnych informacji jak dla mnie. "Mamo tato co Ty na to?" Zawitkowskiego- fajne ma podejście i wiele wskazówek np. o noszeniu w chuście, trzymaniu maluszka na rękach w różnych pozycjach itd. A z humorem to oczywiście: "Ciężarówką przez 9 miesięcy"- mnie ta książka podnosiła nie raz na duchu w chwilach doła czy paniki przed porodem (nadal się przydaje ;) )
A o tej książce na temat wyciszania maluszka dotąd nie słyszałam. Na pewno po nią sięgnę :)
MegiMłody
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:17
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Nika » 12 maja 2013, 16:56

Polecam gorąco na czas macierzyństwa książkę Pauliny Kurzajewskiej MAMA I TATA TO MY - jest tu mnóstwo praktycznych porad pediatrycznych, żywieniowych ( z przepisami) i pielęgnacyjnych, mnóstwo kolorowych fotek i ...ciekawostek. POLECAM SERDECZNIE!!! Często do niej wracam.

Druga - z przymrużeniem oka - można czytać już w ciąży, by być przygotowaną na to, co "potem":) - to DZIECKO DLA ODWAŻNYCH Leszka Talko (felietonista Twojego Stylu), lekkim językiem pisana, dobrze się czyta, a przy tym dużo trafnych spostrzeżeń:)
Nika
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2013, 22:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: malulu » 15 cze 2013, 18:04

Twoja ciąża tydzień po tygodniu - nie mogłam doczekać się kolejnego tygodnia, żeby przeczytać co się aktualnie dzieje z dzidzią
W oczekiwaniu na dziecko - kompendium wiedzy na każdy temat związany z ciążą!
obecnie mam:
Bobas - instrukcja obsługi -rewelacja, szczególnie dla mężczyzn
Co nieco o rozwoju dziecka Zawitkowskiego - jeszcze nie przeczytana
Dziecko dla odważnych - jeszcze nie przeczytana
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: agaciskolodzblog » 05 wrz 2013, 9:08

Obecnie posiadam:
"Pierwszy rok razem" - otrzymałam w spadku ;) jeszcze nie przeczytane dopiero po urodzeniu malego...
"w oczekiwaniu na dziecko" - otrzymałam w spadku ;)
"Będziemy rodzicami" - otrzymałam w spadku;) - jak dla mnie prawdziwa encyklopedia - Szerokie ukazanie w popularnej formie problemów związanych z przebiegiem ciąży, porodem, pielęgnacją noworodka i niemowlęcia, a także wychowania dziecka do lat 5. 376 stron, polecam, bardzo podobają mi się ilustracje na taki stary styl...
"Poradnik przyszłej mamy " zakupiony w kiosku za około 31 zł - dużo zdjęć, reklam,znajdziecie wszystkie ważne informacje o ciąży, narodzinach i pierwszych miesiącach życia z maluszkiem.Wypełniania się specjalne przygotowane do tego strony,np wklejania zdjęć, korzystania z ściągawek, (co kupić dla dziecka, co spakować dla mamy i maluszka do szpitala, jak zdobić plan porodu).
"Twoja ciąża tydzień po tygodniu" - pożyczona, tak jak inne czytelniczki ..czekam na kolejny tydzień i nie moge sie doczekać...
agaciskolodzblog
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:08
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Myski » 05 wrz 2013, 10:28

My póki co korzystamy z książki "W oczekiwaniu na dziecko" - jak dla mnie super wszystko opisane (może i rzeczywiście nie na polskie warunki, ale ja mam wydanie z 2012 roku, gdzie są odnośniki z komentarzem jak to jest w Polsce). Natomiast wielka chwila spotkania z synkiem się zbliża, więc zakupiliśmy już kontynuację, czyli "Pierwszy rok dziecka" ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Bian » 03 paź 2014, 11:03

Na szybko przerobiłam "Mamo, tato co Ty na to 2"
Obrazek

Dużo fajnych pomysłów co można przedszkolakowi i uczniowi zorganizować do zabawy w domu, np. jak mamy sporo przestrzeni to nawet mini małpi gaj można zrobić w domu :) Ciekawe pomysły na ćwiczenia postawy, trochę o doborze butów, różne propozycje aktywności poza domem, co robić z dzieckiem na basenie, kiedy zapisywać na różne aktywności (sztuki walki czy taniec) i jak one wpływają na rozwój dziecka. Według mnie naprawdę ciekawa lektura i warta przeczytania.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: Brinka » 18 maja 2015, 9:29

a ja w ramach odczarowania porodu polecam Irena Chołuj "urodzić razem i naturalnie" - napisana w czytelny sposób, bardzo ciepła i dająca kopa że dam radę i jestem do tego stworzona, jeszcze całej nie przeczytałam ale już spokojnie mogę polecić.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brinka
 
Posty: 351
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:00
Lokalizacja: Warszawa, Łódź, ALeksandrów Łódzki
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: MamaŻaby » 18 maja 2015, 10:28

Czy ktoś może czytał książki Agnieszki Stein Dziecko z bliska Zbuduj szczęśliwą relację oraz Dziecko z bliska idzie w świat? Chciałabym zgłębić tematykę rodzicielstwa bliskości a tymi książkami się zainteresowałam bo ponoć są to pierwsze polskie publikacje w tej tematyce.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: grafitowa » 18 maja 2015, 21:40

Brinka pisze:a ja w ramach odczarowania porodu polecam Irena Chołuj "urodzić razem i naturalnie" - napisana w czytelny sposób, bardzo ciepła i dająca kopa że dam radę i jestem do tego stworzona, jeszcze całej nie przeczytałam ale już spokojnie mogę polecić.

I ja polecam z całego serca :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Literatura o ciąży i macierzyństwie

Postautor: szaraczarownica » 10 cze 2015, 20:57

Nie jest to typowy poradnik, ale bardzo polecam oczekującym
Obrazek
Położna. 3550 cudów narodzin - Jeannette Kalyta

Zaskoczyło mnie bardzo metafizyczne podejście do porodu opisane przez Jeannette. Przekonanie, że jeśli kobieta chce i nie ma psychicznych barier, to w większości przypadków jest w stanie urodzić naturalnie i to dosyć szybko.
Jednocześnie po tej lekturze wiem, że ja bym nie urodziła sn. Gdyby nie wskazania do cc, to pewnie skończyło by się na kilkunastogodzinnym porodzie, a potem szybkie cc. Miałam zbyt dużą blokadę. Panicznie bałam się choćby pojedynczego skurczu. Patrząc na to z perspektywy doświadczeń opisanych w książce, może być to moje wspomnienie traumatycznego porodu mojej mamy (moich narodzin). Czasami się zastanawiałam, czy cc nie wpłynęło na zachowanie Stasia. Już nie będę. Mogło być dużo gorzej, jakby nas poród porządnie przeczołgał :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości