Przesądy ciążowe

Doświadczenia z okresu ciąży i porodu. Szpitale, przychodnie i lekarze położnicy. Badania lekarskie i diagnostyczne. Ciążowe objawy, przebieg ciąży, porady żywieniowe i wiele innych.

Przesądy ciążowe

Postautor: Audiolka » 08 lut 2013, 16:16

Jest temat o absurdach i przesądach w życiu codziennym, dlatego dla równowagi zakładam o przesądach ciążowych.

Te które znam bardziej to
- gdy się w ciąży przestraszysz i dotkniesz gdzieś na swoim ciele, Twoje dziecko będzie miało w tym miejscu "myszkę"
- nie noś w ciąży wisiorków itp. bo dziecko urodzi się obwinięte pępowiną
- było coś o patrzeniu przez dziurkę od klucza, ale nie bardzo pamiętam o co chodziło...
- w zależności od tego co jesz urodzisz syna lub córkę
- ładna cera chłopak, brzydka córka

to "tylko" tyle :) oczywiście nie przykładam do tego wagi, ale jest zabawnie słyszeć o takich rzeczach, zwłaszcza od starszych i bardziej doświadczonych ;)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: ava » 08 lut 2013, 16:32

Audiolka pisze:było coś o patrzeniu przez dziurkę od klucza, ale nie bardzo pamiętam o co chodziło...
Z tgo co kojarzę chyba chodzi o to, że dziecko będzie miało zeza 8-)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: Fuente » 08 lut 2013, 16:33

ja ciągle słyszałam, że jak się w ciąży zbrzydnie, to znaczy że będzie córka bo ona odbiera mamie urodę, a jak mama pięknieje i wyglada kwitnąco to na pewno chłopak, bo on mamie urodę dodaje... U mnie sie jakos nie sprawdza :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: martula_87 » 08 lut 2013, 20:04

Fuente pisze:a jak mama pięknieje i wyglada kwitnąco to na pewno chłopak,

O matko u mnie też sie nie sprawdziło.Raczej na moje oko wyglądałam gorzej szczególnie przez fatalną cerę i plamę na policzku która pojawiła się w ciąży a przeszła po porodzie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: tulipan87 » 08 lut 2013, 22:47

Fuente pisze:i wyglada kwitnąco to na pewno chłopak,

Chyba jedyne co się u mnie sprawdziło - w życiu nie miałam tak ładnej cery jak w czasie ciąży. Do dziś twierdzę, że ciąża to była moja najlepsza kuracja p/w trądzikowa :) Szkoda tylko, że taka droga :)

Wisiorków nie nosiłam, bo nie lubię, a moje dziecko oprócz pętli wokół szyi miało jeszcze szelki z pępowiny :evil:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: kasieńka 85 » 15 lut 2013, 17:13

tulipan87 pisze:Wisiorków nie nosiłam, bo nie lubię, a moje dziecko oprócz pętli wokół szyi miało jeszcze szelki z pępowiny
No wiec właśnie, wisiorków, pasków nie nosiłam a dziecko miałam dwa razy owiniętę pępowiną...
Z przesądów zasłyszanych to te o urodzie matki (syn upiększa, córka zabiera urodę), "myszce"po dotknięciu się w jakieś miejsce ze strachu, preferowanych posiłkach. A i jeszcze, żeby nie podpaść ciężarnej, bo może nasłać myszy. Z tego, to miałam ubaw :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: Szizel » 25 kwie 2013, 11:55

1. Nie przechodź pod sznurami z bielizną, kablami i drabinami – bo dziecko okręci się pępowiną.

2. Nie farbuj włosów – bo maluch urodzi się rudy.

3. Nie dziel się jedzeniem – bo po porodzie nie będziesz mieć pokarmu.

4. Nie patrz nigdy przez wizjer ani dziurkę od klucza – bo dziecko będzie miało zeza.

5. Nie patrz na księżyc – bo maluch będzie łysy.

6. Nie patrz na słońce – bo szkrab będzie często płakać.

7. Nie zgadzaj się na bycie chrzestną - bo to przyniesie nieszczęście chrześniakowi.

8. Nie przyjmuj zaproszenia na ślub – bo sprowadzisz nieszczęście na młodą parę. Nie chodź też na pogrzeby – bo sprowadzisz nieszczęście na swoje dziecko.

9. Nie używaj w czasie jedzenia noża – bo dziecko urodzi się z zajęczą wargą.

10. Nie siadaj po turecku – bo maluszek będzie miał krzywe nogi.

11. Nie przymierzaj okularów – bo dziecko urodzi się z wadą wzroku.

12. Nie zapatrz się na nikogo – bo dziecko będzie do niego podobne (co ciekawe – działa nawet w przypadku innych ras i kolorów skóry – ciekawe, co na to genetyka?).

13. Podczas zmywania naczyń, nie ochlap brzucha wodą – bo dziecko będzie alkoholikiem.

14. Podczas wizyty u krawcowej nie pozwól na przypięcie żadnej szpilki – bo łożysko się „przypnie” i z trudem potem wyjdzie.

15. Nie noś łańcuszków, apaszek, wisiorków – bo dziecko okręci się pępowiną.

16. Jeśli się czegoś wystraszysz, uważaj gdzie się dotkniesz – w tym miejscu dziecko będzie miało znamię.

17. Nie przechodź przez rozstajne drogi - bo sprowadzisz nieurodzaj.

18. Nie siedź tyłem do kierunku jazdy – bo dziecko ułoży się pośladkowo i nie ominie cię cesarskie cięcie.

19. Nie kochaj się z mężem przez dwa miesiące przed porodem – bo maluszkowi będą ropiały oczka.

20. Nie maluj się w ciąży – bo dziecko będzie transwestytą (osobiście moja ulubiona porada!).

21. Nie przytulaj się do włochatych psów – bo dziecko będzie kudłate.

22. Nie przytulaj psów i kotów – bo całą miłość przelejesz na nie i zabraknie ci jej dla dziecka.

23. Nie patrz na ogień – bo dziecko urodzi się z rumieniem na twarzy.

24. Nie przejmuj się zgagą – wtedy rosną dziecku włosy.

25. Nie kupuj niczego przed porodem – bo zapeszysz.

To przykłady z netu, mnie znane są pkt 15, 16, 24, 25

A ja słyszałam w ciąży przesądy co do płci dziecka, której nie znaliśmy
ochotę na kwaśne-chłopiec, na słodkie- dziewczynka
śpisz w ciąży, zazwyczaj odwraca się w stronę południa-dziewczynka, natomiast chłopiec, jeśli na północ
jeśli mama jest humorzasta w brzuszku jest dziewczynka
Jeśli w ciąży masz: zbędny tłuszcz na brzuchu, a nie na udach i pośladkach, ciemne otoczki brodawek, jasnożółty mocz, suche dłonie, a włosy na nogach szybciej ci rosną - będzie chłopiec
Jeśli natomiast twój brzuch kształtem przypomina arbuza, twoje włosy nabrały rudego połysku, a piersi są wyjątkowo piękne lub lewa jest większa od prawej - urodzisz dziewczynkę.
Jeśli wszyscy mówią ci, że nigdy jeszcze tak pięknie nie wyglądałaś - będzie syn, bo "dziewczynka zabiera urodę"
Jeśli miewasz w ciąży bóle głowy - oznacza to, że w brzuchu rozwija się człowiek płci męskiej. Podobnie, jeśli twoje stopy są zimniejsze niż przed ciążą. A jeśli na początku ciąży męczyły cię poranne nudności - na bank będzie dziewczynka
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Przesądy ciążowe

Postautor: Hekate » 05 cze 2013, 9:53

=))))
Nie maluj się w ciąży – bo dziecko będzie transwestytą =)))) :ymapplause:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times


Wróć do Ciąża i poród - strona "techniczna"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości