Wybielanie zębów a ich kondycja

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: malaJu » 24 lut 2013, 19:18

Doroto Droga, ja wiem, że to nie jest temat dotyczący dzieci, ale interesuje mnie kwestia, czy rzeczywiście wybielanie zębów jest szkodliwe? Jak to robić "z głową"? Chodzi mi zarówno o pasty codziennego uzytku, specjalistyczne jak i wybielanie u stomatologa.
Dzięki za kilka słów wyjaśnienia :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: szaraczarownica » 24 lut 2013, 19:25

No właśnie też jestem ciekawa, bo moja stomatolog mówi, że nieważne co mówią inni, mnie wybielać zębów nie wolno.
Szkliwo mam tak słabe, że wystarczy, że zjem kawałek ananasa lub kwaśne winogrona, a moje zęby przez dwa tygodnie dochodzą do siebie - reagują na zimno, ciepło, słodkie. Muszę je doraźnie ratować GreenOr.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: Patrycja11 » 24 lut 2013, 19:29

malaJu, o fajny temat, sama chętnie się dowiem.
Piję dużo kawy i palę ( w sumie mogę powiedzieć paliłam, bo od 3 tygodni nie palę ;) )papierosy i widzę, ze moje zęby zrobiły się bardziej żółte i jakieś takie nie ładne.
Dbam o nie pod względem sprawdzania, plombowania ubytków itd natomiast fajnie byłoby gdyby były bielsze. Wydaje mi się, że pasty chyba nie dźwigają tematu, chociaż być może są takie "lepsiejsze" które dają radę z palaczami i kawoszami.
Dorota czekamy ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: Dorota Grodecka » 24 lut 2013, 22:15

coz ja moge wam odpowiedziec....z wybielania mam doktorat ;-)...poczytajcie najpierw tutaj
http://stomatologiabezprzemocy.pl/wybielanie/
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: Blue » 21 wrz 2020, 16:47

Uznałam że zdziadziałam w zamknięciu i chciałabym poprawić kolor moich zębów.Jest jednak sporo problemów,przez które pewnie nie każda metoda przejdzie.Otóż mam protezy 5tek (własne mi nie wyrosły)oraz "sztuczne szkliwo",które było piękne,białe ale ostatnio robione przed ślubem,a dotąd może ze 2 razy podrasowane.Czy wybielanie lampami ktoś próbował i jak efekty?Wprawdzie szybciej wysłałabym na wybielanie męża niż siebie (on też rozważa),bo od kawy mimo naturalnego szkliwa ma mniej ciekawą wizualnie sytuację niż moja.
A może próbowałyście jakichś skutecznych past,szyn czy innych metod?Że tańsze będą niż lampy to na pewno ale czy skuteczne...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: caixa » 23 wrz 2020, 6:59

Ja miałam szyny i pasty od stomatologa. Efekt widać ale nie jakiś spektakularny.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybielanie zębów a ich kondycja

Postautor: alkilok » 19 sty 2022, 10:45

Pewne jest to, że przed wybielaniem trzeba wszystkie zęby wyleczyć. Moja znajoma w ten sposób "uśmierciła" sobie zęba - jej dentysta nie zauważył, że jeden jest zepsuty i pozwolił jej przeprowadzić wybielanie
alkilok
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2022, 10:31
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości