Problem z mleczakami

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Problem z mleczakami

Postautor: kendzia » 23 maja 2022, 12:45

Dziewczyny, jestem juz załamana... ostatnio odbijamy sie od jednego lekarza do drugiego. Od przychodni, do poradni. Od prywatnych wizyt po te na fundusz. A teraz jeszcze doszedł nam problem z zębami. Córka, lat 9 - nie wypadaja jej mleczaki. Tzn. wypadaja, ale wolno. Poza tym, nie wypadaja w całości, pozostaja korzenie, które jak się okazuje - trzeba wyrywać. Najgorsze jest to, że mleczaki nie wypadaja, ale stałe zęby już się przebijać chca. I zamiast rosnac normalnie, rosna bokiem dziasła, bo nie sa w stanie wypchnac mleczaka. Tak mi żal córki :( Teraz znów, 4 nawet sie nie rusza, a przez dziasło już widać stały zab! Dentysta powiedział, że zostawia to do oceny ortodonty... ale możliwe, ze tę 4 będzie trzeba wyrywać. Czy możecie coś polecić, jak sprawić, by córka nie rozpaczała tak przed każda wizyta u dentysty? Jak z nia rozmawiać, jak pocieszać? Rozumiem jej ból i strach, ale... wiem też, że skoro jest problem, to należy go rozwiazać, zwłaszcza, że zeby mamy na całe zycie.
kendzia
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2022, 12:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Problem z mleczakami

Postautor: DamaKier » 12 wrz 2022, 13:42

Cześć, moja znajoma miała taki sam problem z synem. Mleczaki nie chciały wypadać i paniczny strach przed dentystą. Z mleczakami nic nie udało się zrobić, ale strach zmniejszyła trochę nagrodami w postaci wyjścia na wesołe miasteczko po wizycie czy na pizzę.
tu był linik
Awatar użytkownika
DamaKier
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2022, 13:18
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości