Stomatolog dziecięcy

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Puma » 04 mar 2013, 22:52

caixa pisze:miała podobną plamkę
no troche mnie pocieszylas, ale On ja ma juz dosc dlugo i od paru dni rowniez z drugiej strony ehhh te zeby
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: martitka » 05 mar 2013, 8:04

caixa pisze:które zaczynają się schodzić w literę V u mojej córki (2,8)
to samo zaobserwowałam u synka w tym samym wieku. My wizytę mamy 13 marca i raczej pod kątem ewentualnego leczenia górnych jedynek i dwójek ale o te dolne jedynki też zapytam :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
martitka
 
Posty: 92
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Dorota Grodecka » 10 mar 2013, 22:42

caixa pisze:Puma,
Ja mam pytanie dotyczące dolnych jedynek, które zaczynają się schodzić w literę V u mojej córki (2,8). Czy powinnam iść na konsultację do ortodonty czy zostawić to aż do momentu wyjścia zębów stałych?
Ostatnio byłam z małą u dentysty i niestety zakończyła się ona niepowodzeniem. ::( Nawet buzi nie otworzyła ( a muszę przyznać, że ze względu na częste kontrole u pediatrów z chęcią to robi ). Nie wiem, czy nie spodobała jej się pani dr czy może samo otoczenie. Chciałam odczekać chwilę i spróbować jeszcze raz. Może u kogoś innego?


warto obejrzec wedzidelko jezyka. jesli jest ok, to zostawic w spokoju.
pierwsza wizyta jest bardzo wazna. wymaga wiele cierpliwosci i po prostu podejscia do dzieci. u nas taka wizyta trwa okolo godziny i czasami jesli jest taka potrzeba widzimy sie drugi raz.
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Pepsi » 11 mar 2013, 11:48

caixa pisze:Czy powinnam iść na konsultację do ortodonty czy zostawić to aż do momentu wyjścia zębów stałych?

U nas prawdopodobnie wędzidełka wargi górnej jest do przecięcia, bo mała ma szparę między górnymi jedynkami. Jeden ze stomatologów w Salve stwierdził, że im szybciej się przetnie tym lepiej. Nie omieszkałam zasięgnąć innych opinii i po dwóch konsultacjach usłyszałam, że nie robi się z tym nic dopóki nie wyjdą stałe zęby.
Dorota Grodecka jak to jest?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Dorota Grodecka » 18 mar 2013, 23:38

Pepsi pisze:[U nas prawdopodobnie wędzidełka wargi górnej jest do przecięcia, bo mała ma szparę między górnymi jedynkami. Jeden ze stomatologów w Salve stwierdził, że im szybciej się przetnie tym lepiej. Nie omieszkałam zasięgnąć innych opinii i po dwóch konsultacjach usłyszałam, że nie robi się z tym nic dopóki nie wyjdą stałe zęby.
Dorota Grodecka jak to jest?


nie robi sie nic, dopoki nie wyjda zeby stale ;-) . w zaleznosci od rodzaju wedzidelka, rozne jest postepowanie chirurgiczne. czasami w przypadku silnego, wloknistego wedzidelka (grube, mocne, szerokie) wymagana jest gleboka preparacja az do podniebienia,zalozenie potem szwow...wiec rozwniez ze wzgledow psychicznych i poziomu wspolpracy raczej warto to wykonac pozniej, u starszego dziecka....
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Pepsi » 19 mar 2013, 11:34

Dorota Grodecka aż mi ciarki przeszły po plecach :roll: Dzięki za odpowiedz :)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Blue » 16 paź 2013, 14:27

Raz jeszcze polecam Instytut Stomatologii na Pomorskiej.
My tam uczeszczamy zarowno po stronie ortodontycznej jak i (naprzeciwko) na strone stomatologiczna.
Przed wakacjami dr Adam Skiba wydal polecenie spilowania zabkow mojej 4latce by wyrownal sie zgryz (miala po jednej stronie od policzka
zachodzace zeby na siebie tzw zgryz krzyzowy).Ciezko bylo znalesc stomatologa ktory chcial sie tego podjac.
Udalo sie na Krzyzowej na NFZ (tam rowniez chodzimy zarowno do ortodonty jak i stomatologa na kontrole z mloda)
ale trzeba jeszcze bylo poprawic.Poprawke spilowania zrobiono nam dzisiaj w Instytucie na pomorskiej.
Dodatkowo,za jednym zamachem zrobiono kropke prochnicy w piatce na gorze oraz polakierowano zabki.
Nie zaplacilam ani grosza bo to na NFZ.Wszystko odbylo sie punktualnie,w milej atmosferze a mloda
na koniec wizyty dostala dyplom dzielnego dziecka dbajacego o zabki i kolorowanke.
Byla naprawde dzielna-wysiedziala cale 45 min na fotelu i ani razu nie zaplakala czym wzbudzila
podziw personelu.Polecam.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: caixa » 12 sty 2014, 11:46

Chciałabym Wam bardzo, bardzo, bardzo polecić Dorotę Grodecką, która swój gabinet ma przy ul. Wysockiego (w pobliżu Rzgowska, Broniewskiego Kilińskiego).

http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Jestem zachwycona podejściem do małego pacjenta, pomysłowością, sprzętem... długo tak mogę ;) . Ale, żeby nie być gołosłowną.
Jakiś czas temu wybrałam się z małą do dentysty, do którego i ja chodzę. Dopytałam o wszystkie szczegóły m.in. czy wiedzą jak podejść do takich maluchów. Twierdzili, ze tak. Nic bardziej mylnego. Musiałyśmy czekać dość długo w poczekalni i na dzień dobry pani dr otworzyła zestaw narzędzi, pokazała dziecku i poprosiła, żeby weszła na fotel. :? Oczywiście mała tego nie zrobiła na co pani dr stwierdziła, że może następnym razem. Po tym wydarzeniu długo zwlekałam, żeby pójść z małą gdziekolwiek. Aż w końcu dojrzałam i wybrałam gabinet dr. Doroty Grodeckiej.

A teraz HAPPY END :mrgreen: . Pierwsza wizyta trwa ok. godziny. Sam gabinet jest ładnie urządzony, w poczekalni jest dużo książeczek dla dzieci. Nie czekałyśmy jednak nawet 2 minut. :) Dr. od razu nawiązała świetny kontakt z moim dzieckiem. Potem szybki pokaz jak myjemy zęby i nauka jak poprawić błędy. Na fotel mała usiadła bez żadnych problemów :shock: . Pokazano jej super rękawiczki, z których mogła strzelić, żeby sprawdzić czy są z gumy :lol: , pani dr policzyła wszystkie zęby i zrobiła zdjęcie jednemu z nich bo był mały "lokator". Zdjęcie "lokatora" można było zobaczyć na monitorze zawieszonym nad fotelem. Lokatora trzeba było oczyścić szczoteczką, która jest tak mała, że nie widać włosów. Potem oczywiście zakleić klejem i taką specjalną plasteliną. Na koniec była jazda fotelem pod sam sufit. A z tym tyle frajdy, że moje dziecko śmiało się w głos. :shock:

Jestem zachwycona i szczerze polecam panią dr.!!!!!!!!!! ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: Malwina » 13 sty 2014, 11:07

caixa, Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna, bo z Maksiem powinnam iśc na przegląd paszczy, ale zwlekam, bo tego nie widzę :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog poszukiwany !

Postautor: caixa » 13 sty 2014, 16:50

Malwina, ;) wiesz, że ja bez sensu nie chwalę. :D
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Najlepsza Dentystka, gwarancją odwagi i chęci na kolejne wiz

Postautor: becia_kazmierczak » 14 sty 2014, 20:57

Opowiem Wam moją historię. Zabierałam na wizyty u dentysty swojego synka by mógł przyglądać się, oswajać z dźwiękami sprzętem. Lecz NIGDY nie chciał otworzyć buzi by pokazać swoje perełki. Odpuściłam. Przy myciu zobaczyłam czarną plamkę na ząbku, błyskawicznie pojawiły się kolejne 3 zepsute ząbki. Załamana nie mogłam Wojtusia nakłonić na wizytę u dentysty. Po kilku dniach zgodził się i poszliśmy do Pauliny Walczak. Przy pierwszej wizycie bez problemu usiadł ze mną na fotelu. Otworzył buzie, miał malowane. Dentystka wszystko mu opowiadała, pokazywała. Dostał nagrody ode mnie i medal od lekarki. W domu chwalił się ze ma ząbki pomalowane w tygryska. Bez problemu poszedł kolejne 2x. Niedługo czeka nas borowanie zobaczymy czy się uda. Za każdą wizytę dostaje nagrody., aby mu sie dobrze kojarzyło >D
becia_kazmierczak
 
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2014, 20:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: malaJu » 14 sty 2014, 20:59

becia_kazmierczak, połączyłam z istniejącym, podobnym tematem.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: risonia » 18 sty 2014, 17:33

U nas niestety 4 podejścia u stomatologa ( różnych ) i cztery porażki :( Basia nie otworzyła buzi już nie wiem gdzie mam iśc z nią na NFZ . Mnie czeka wizyta na Czechosłowackiej więc może i ona się skusi .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: caixa » 18 sty 2014, 18:01

risonia, ja uważam, że pierwsza wizyta dziecka jest bardzo ważna. Za pierwszą nie zapłaciłam nic ale skończyła się porażką. Za drugą zapłaciłam ale byłam wniebowzięta. Swoje przemyślenia opisałam w innym wątku. Swoją drogą może połączyć oba? :XC
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Patrycja11 » 18 sty 2014, 20:44

caixa pisze:Swoją drogą może połączyć oba?
połączyć to może nie, bo oba tematy są zupełnie różne. Jeden dotyczył stomatologa dla dorosłych, a ten jest typowo dzieciaczkowy :)

Zatem przeniosłam twoje posty caixa do tego tematu :) Patrycja11
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: caixa » 19 sty 2014, 11:13

Patrycja11 pisze:Jeden dotyczył stomatologa dla dorosłych, a ten jest typowo dzieciaczkowy :)

O no to niezła gapa ze mnie :? .

Patrycja11 pisze:Zatem przeniosłam twoje posty

Dziękuję. :)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Blue » 22 sty 2014, 13:51

Ja jeszcze raz najszczerzej polecam Instytut Stomatologii na Pomorskiej.Leczę tam J.zarówno ortodontycznie jak i stomatologicznie.Jeździmy regularnie na wizyty i jak dotąd za leczenie nie zapłaciłam ani złotówki(ale tu nie chodzi o pieniądze!).Młoda miała zarówno leczony ząbek,jak i lakowanie czy tam fluoryzację (przepraszam,nie znam sie:) a od strony ortodontycznej piłowanie ząbków by wyprostował się zgryz (ma nieznaczny zgryz krzyżowy).Wizyty stomatologiczne odbywają się u studentów pod okiem doktorów,a wizyty ortodontyczne u specjalistów tzn dr Jabłońska i dr Skiba.Wszystko miło,dzieci dostają dyplomy za odwagę i kolorowanki.Dziecko oczywiście musi współpracować.Moja J.jest zazwyczaj najmłodszą pacjentką w poczekalni-zwłaszcza po stronie ortodontycznej.Z instytutu jestem na tyle zadowolona,że wciągnęłam moją mamę a przede wszystkim siebie i odbyłam zarówno wizyty odnośnie błon śluzowych,chirurgii (niedługo mam zabieg) jak i protetyki bo niestety mam pewne problemy z 2 zębami.Jak dotąd wszystko na NFZ,jedynie protetyka kosztuje i to grube tysiące,ale cudów nie ma.W każdym razie proste zabiegi/leczenie/konsultacje są bezpłatne.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Mirasek » 28 sty 2014, 10:45

U nas pierwsza wizyta była przez przypadek. Pojechałyśmy z siostrą męża do stomatologa. Pani stomatolog pozwoliła Mai wejść i popatrzeć jak ciocia będzie siedzieć na fotelu. Po czym zagadała Majkę i sprawdziła jej ząbki >D Z zaskoczenia i bez stresu. Byłam w niebo wzięta ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: lmyszka » 27 mar 2014, 7:54

Wczoraj na cito wylądowaliśmy z Wiktorem u stomatologa. Padło na ul. Nastrojową 26 ponieważ tu mamy najbliżej. I jesteśmy zadowoleni. Pani doktor miła ale stanowcza. Ustawiła Wiktora do pionu i mimo, że płakał dał sobie założyć opatrunek na zęba i wie, że we wtorek wraca tam na leczenie. Polubił Panią doktor a to też ważne. Po wszystkim mówił, że bolało go jak Pani doktor wsadzała mu cos ostrego w ząbka ale że dało się przeżyć. Może wreszcie znaleźliśmy gabinet skąd Wiktor nie będzie uciekał.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 9:47

lmyszka, opis wizyty mnie nie zachęcił :)

Ja idę z Mateuszem na kolejną wizytę do p. Doroty.
Niestety ząbki mu zaczęły czarnieć.
Idziemy to skontrolować.

Jak byliśmy ostatnio u p. Doroty, to po nas przyjechali rodzice z kilkuletnim chłopcem.
Nie zapomnę tego widoku, on płakał, trząsł się ze strachu, był przerażony i wystraszony.
Wcześniej chodził do innego dentysty. Nie tak powinno to wszystko wyglądać. Było mi tego chłopca tak bardzo żal...
Mam nadzieję, że po wizycie u p. Doktor lepiej się czuł...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: lmyszka » 27 mar 2014, 9:56

Malwina, niestety ale Wiktor jest już na tyle duży, że czasem inaczej się nie da. Duży sukces że dał sobie coś zrobić, wcześniej kilku stomatologom się nie udało.
A to znaczy że on potrzebuje stanowczości a nie tylko głaskania po głowie >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: agnieszka19 » 27 mar 2014, 10:22

Malwina pisze:lmyszka, opis wizyty mnie nie zachęcił


Mnie też...

Natalka również wylądowała u dentysty z bolącym zębem, ale Pani doktor swoją osobą skutecznie rozładowała stres i Natalka bez problemu dała sobie zrobić ząbka i była potem z siebie bardzo dumna.
Teraz sama nieraz pyta kiedy znowu pójdziemy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Puma » 27 mar 2014, 10:37

agnieszka19 pisze: Pani doktor swoją osobą skutecznie rozładowała stres
i u nas bylo podobnie kolejny Stomatolog i byc moze bedzie sukces. Grunt to jak dziecko czuje sie bezpiecznie na fotelu. U nas zbytnia stanowczosc konczyla sie nie powodzeniami :( co do pomorskiej, bo nas wszyscy tam wysylali, jak dzwonilam aby zapisac syna to Pani mi powiedziala, ze jak dziecko sie boi to u nich jeszcze gorzej bo sa studenci a oni cudotworcami nie sa :( Raz bylam na wizycie z mlodym na NFZ i powiedzialam nigdy wiecej, szkoda moich i jego nerwow
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: agnieszka19 » 27 mar 2014, 10:45

Puma pisze:Raz bylam na wizycie z mlodym na NFZ i powiedzialam nigdy wiecej, szkoda moich i jego nerwow


Puma ja właśnie chodzę na NFZ. Z tym, że jest to gabinet prywatny i ma podpisaną umowę z NFZ.
Pani doktor jest tak przyjemna, że teraz leczę się już u niej ja, mój mąż, moja mama i mój brat, który aż z bałut przyjeżdża na retkinie do jej gabinetu :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Patrycja11 » 27 mar 2014, 11:04

Malwina pisze:Ja idę z Mateuszem na kolejną wizytę do p. Doroty.
a nie z Maksiem?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 11:07

Maksio był już i wszystko jest cacy. Następną wizytę ma w sierpniu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: caixa » 27 mar 2014, 20:01

Malwina, a jak wrażenia?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 20:11

caixa, ja jestem zachwycona. Maksio uśmiechnięty, dał sobie pięknie obejrzeć i policzyć ząbki, pokazał jak myje zęby :)
P. Dorota obejrzała ząbki Mateusza. Wtedy było wszystko cacy, teraz pojawiły się na dwójkach czarne plamki :(

Podejście rewelacyjne.
Cieszę się, że są jeszcze tacy dentyści, którzy potrafią sprawić, że dziecko da sobie obejrzeć paszczę i że uśmiech pacjenta (niezależnie, czy jest mały czy duży) jest ważny :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: lmyszka » 27 mar 2014, 20:13

Malwina, ale jak to u Mateusza plamki? Przecież dopiero co wyszły ząbki, co teraz?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 20:32

lmyszka, nie wiem. Idę w sobotę do stomatologa 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: caixa » 27 mar 2014, 20:37

Malwina pisze:Podejście rewelacyjne.
Cieszę się, że są jeszcze tacy dentyści, którzy potrafią sprawić, że dziecko da sobie obejrzeć paszczę i że uśmiech pacjenta (niezależnie, czy jest mały czy duży) jest ważny :)

Zgadzam się z tobą. Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Blue » 27 mar 2014, 22:43

Puma-my z Pomorskiej jestesmy z J.zadowolone,ale jest jedna zasadniczna roznica-moje dziecko NIE boi sie stomatologow,foteli i ogolnie lekarzy.Chetnie wspolpracuje i wiem,ze w jej przypadku obojetnie czy poszlabym do gabinetu A czy gabinetu B czy Z,to bedzie tak samo.I potwierdzam ze dla lękliwego dziecka na Pomorskiej bedzie za duzo bodzcow.Grunt to znalesc jakis SWÓJ gabinet,kazdy jak juz jakis sobie utrafi to będzie zachwalal,a ile ludzi tyle opinii.
Imyszka-a mnie Twoj wpis sie spodobal,bo wiem gdzie moge sie udac z zebem na cito w razie czego z dzieckiem:)
Aczkolwiek my mamy regularne wizyty co poltora-2 mies,wiec nie sadze zeby cos wyniklo,ale dobrze wiedziec.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: misia-misia » 20 maja 2014, 21:25

A ja dzisiaj wciągnęłam Majkę do swojej stomatolog :)
Wciągnęłam w sensie "podpięłam" ją pod swoją wizytę, bo nie było już miejsca. pani doktor znalazła chwilkę i tym sposobem pierwsza wizyta zaliczona.
Było naprawdę super! Maja poszła na pierwszy ogień. Pani doktor przywitała się z młodą, zapytała o imię i ile ma latek. Zaprosiła na fotel - Maja sama weszła. Potem była jazda do góry, śliniak - jak na prawdziwego pacjenta przystało. Pani doktor wszystko Mai pokazywała, każde narzędzie. Zapaliła "słoneczko", dała okulary by lampa nie raziła w oczy.
Ząbki skontrolowała, obejrzała, policzyła - okazało się, że nie wszystkie są, piątka górna wyrzyna się. Maja wytrzymała dzielnie nawet psikanie powietrzem i "skrobanie" jakby dłutkiem. Na koniec pochwały, naklejki i malowanka.
Tak więc naprawdę nam się podobało :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: risonia » 07 lip 2014, 12:58

My jutro jedziemy z Basią do pani Doroty :) Zobaczymy jak będzie to będzie pierwsza nasza wizyta . Niestety mała ma dziurkę oby tylko jedną . Oby dała sobie zbadać ząbki , jest bardzo szczęśliwa i pełna entuzjazmu my też podchodzimy do sprawy na spokojnie . Kupiliśmy jej nagrodę aby wizyta dobrze jej się kojarzyła . Niestety obawiam się , że mój strach przed dentystą spowodował u małej tą dziurkę , powinnam o to zadbać wcześniej , powinnam wcześniej iść do dentysty :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: lmyszka » 18 lip 2014, 8:29

Mam pytanie do Pani Doroty. Żaden dział mi za bardzo nie pasuje ale wydaje mi się, że nie ma po co tworzyć nowego wątku.
Jaka jest szansa aby dziecko upadając na buzię uszkodziło sobie zęby? I jak to sprawdzić czy nic złego się nie dzieje. Ja zwariuje z moim synkiem. W przeciagu tygodnia dwa razy wywalił się i poleciał na buzię aż zaczęły krwawić mu dziąsła. Ja wiem, że dzieci się przewracają i nie on pierwszy i nie ostatni ma takie wypadki, ale ja już jestem cała w nerwach czy nie wybije sobie zęba, albo nie naruszy go i nie bedzie trzeba usuwać. malaJu, jak byś mogłą dać znać, że jest pytanie :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Dorota Grodecka » 18 lip 2014, 23:44

Urazy mogą być różne. W zasadzie każdy krwawy uraz powinien być konsultowany z lekarzem. Uraz może dotyczyć zarówno kości, jak i zęba. Może być potrzebne zdjęcie RTG. Warto także zawsze mieć w miarę świeże zdjęcie zębów dziecka (np. zrobione komórką) do porównania długości, kształtu, wzajemnego położenia zębów. Warto tez obserwować kolor zębów i czy nie ciemnieją. A jeśli ściemniały, czy się rozjaśniają. Wskazana może być dieta papkowata przez około 4-7 dni.
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: caixa » 19 lip 2014, 10:46

lmyszka, powinnaś obserwować bo znajomej córeczka też się przewróciła na zęba. Po 1,5 roku zrobił się ciemniejszy i trzeba go było oczyścić. Na szczęście to mleczak ale niestety do momentu aż nie wyjdzie stały ząb, ten będzie już inny.

A ja muszę pochwalić moje dziecko. W czwartek byłyśmy z 3 chorym ząbkiem u Doroty Grodeckiej. Wszystko trwało 15-20 minut. Dziecko uśmiechnięte od ucha do ucha, nawet przez chwilę nie było smutnej minki. Dla takiego widoku zrobię wszystko. Do 18-tki na pewno nie zmienię dziecku dentysty :D .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: malaJu » 25 cze 2015, 13:15

Ula ma upragnioną fioletową plombę (dlaczego tylko Ją to cieszy?? :roll: ). Niezmiennie polecam naszą "ciocię" Dobrusię. Cały zabieg trwał kilka minut. Po wszystkim Ula powiedziała, że było super i nie rozumie, dlaczego dzieci się boją dentysty.

Teraz musimy "tylko" namówić Leosia na kontrolę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: 19anioleczek92 » 25 cze 2015, 14:15

malaJu, A czy mogłabyś podać namiary skorot o taka cudowna osoba? Muszę mieć jakieś zaplecze :roll: My idziemy 2 lipca i tylko nie wiem kto bardziej to przeżywa...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: malaJu » 25 cze 2015, 14:26

19anioleczek92, w Centrum Handlowym Piaski przy Wyszyńskiego. Wejście z boku budynku po prawej, takie szklane, nad Rossmannem. Dr. Dobrosława Marcinkowska.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: 19anioleczek92 » 25 cze 2015, 14:43

Dziękuję Ci bardzo :)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Kurczak » 25 cze 2015, 19:52

Pewnie już to było, ale może mi przypomnicie, bo nie chce mi się szukać.
Kiedy zalecana pierwsza wizyta u stomatologa?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: gorzatka » 25 cze 2015, 20:05

Kurczak, jak się pojawi pierwszy ząbek
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: MamaŻaby » 25 cze 2015, 21:35

gorzatka pisze:Kurczak, jak się pojawi pierwszy ząbek

można nawet wcześniej, żeby stomatolog ocenił stan dziąsełek
My zabieraliśmy Żabę na każdą naszą wizytę (pierwszy raz miała chyba 5 miesięcy) i za każdym razem dentysta oglądał jej buzię.
Z Młodszą jeszcze nie byliśmy ale to dlatego, że i my nie byliśmy jeszcze w tym roku.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: malaJu » 22 lip 2015, 8:58

malaJu pisze:Teraz musimy "tylko" namówić Leosia na kontrolę.

No to za drugim podejściem się udało :) Leo miał swój pierwszy w życiu przegląd zębów, dostał mały prezent i już się nie boi "cioci Dobrusi".
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Nina89 » 03 sie 2015, 12:02

Mój maluch miał bardzo duży problem z pierwsza wizytą u stomatologa. Był to pan po 40 i okazał się miłym specjalistą, rozbawił moje dziecko i dodatkowo dał prezent mojemu synkowi i teraz cieszy się i miło wspomina.
Nina89
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2015, 10:20
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: kasieńka 85 » 22 wrz 2015, 20:22

Dziewczyny są po pierwszej wizycie u stomatologa. Karolcia była dzielna, Gabrysia mniej. Z oględzin wynika że zęby zdrowe. Obyło się bez traumy ale co się dziwić, przy takim stomatologu <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: inka27 » 27 sty 2016, 14:29

mój synek kiedyś tak się przestraszył jak zobaczył ze Pani doktor zakłada takie [tu był link] i od tamtej pory w ogóle nie chce słyszeć o jakiejkolwiek wizycie u dentysty. nie mogę mu przetłumaczyć że każdy lekarz powinien zakładać rękawiczki żeby nie przenosił bakterii.czy uważacie że Pani stomatolog nie obrazi się jak jej powiem żeby ich nie zakładała? czy powinnam pokazać dziecku że takie rękawiczki to nic strasznego. może jak wykorzystamy je do zabawy to przestanie się bać.


Usunęłam link do strony, zupełnie niepotrzebny i trącający reklamą ;) - szara
inka27
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2016, 10:43
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Malwina » 27 sty 2016, 15:50

My odwiedziliśmy już kilku stomatologów. Dzięki wybitym ząbkom Mateusza trafiliśmy do Królewskiej Stomatologii.
Ja jestem na tak.
Mateusz wszystkie miał robione pod narkozą, Maksio dał sobie zrobić 3 na jednej wizycie i na razie mamy spokój...

Teraz ja biorę się za swoje uzębienie, też u nich...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Stomatolog dziecięcy

Postautor: Blue » 27 sty 2016, 19:42

Malwina-przypomniałaś mi,że powinnam umówić samą siebie na przegląd paszczy.A gabinet wygląda fajnie,ten co polecasz:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości