Skaling ultradźwiękowy a ciąża

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Skaling ultradźwiękowy a ciąża

Postautor: katrin » 03 gru 2013, 17:09

Na wizycie dowiedziałam się, że mam kamień na zębach, więc od razu zapisałam się na skaling. Pani stomatolog powiedziała, że robi skaling ultradźwiękowy. Spytałam się czy mogę mieć ten zabieg robiony w ciąży. Zapewniła, że tak... Jednak w domu na spokojnie poczytałam o tym i są opinie, że w ciąży powinno się unikać tego zabiegu. A Wy jakie słyszałyście opinie na ten temat?
Chyba jednak odwołam wizytę
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Skaling ultradźwiękowy a ciąża

Postautor: Deco-Ania » 03 gru 2013, 19:06

Nie pomogę wprost.
Ale ostatnio mam małe dolegliwości bólowe - poprosiłam męża, żeby zrobił mi ultradźwięki albo laser. Odpowiedział, że w żadnym wypadku. Z tego co tego typu zabiegi nie są zalecane w ciąży.

Ale z drugiej strony, kiedyś unikało się leczenia stomatologicznego ze znieczuleniem. A moja gin. nie ma nic przeciwko temu.

katrin pisze:Chyba jednak odwołam wizytę
Może lepszą opcja będzie przełożenie wizyty na taki termin, żeby wypadł po wizycie u gin. i lekarza prowadzącego zapytać o opinię. Odwołać zawsze zdążysz.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Skaling ultradźwiękowy a ciąża

Postautor: katrin » 03 gru 2013, 21:06

Wizytę u ginekologa mam w poniedziałek. Skaling we wtorek. Ale chyba jednak odwołam wizytę, bo boje się trochę i nawet jak lekarz zapewni, że nie ma przeciwwskazań to będę się denerwowała. A ciężarne nie powinny się stresować ;)
Obrazek
katrin
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2013, 20:38
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Skaling ultradźwiękowy a ciąża

Postautor: Dorota Grodecka » 21 gru 2013, 0:23

Skaling w ciąży można wykonać jak najbardziej. ultradźwięki są wszak wykorzystywane do usg. A stan zapalny dziąseł spowodowany obecnością kamienia jest jedna z przyczyn porodu przedwczesnego. W ciąży powinno odwiedzać się dentystę w każdym trymestrze, ponieważ pod wpływem hormonów ciążowych zachodzą liczne zmiany.
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times


Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron