Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Na pytania odpowiada dr n. med. Dorota Czubińska-Grodecka, http://stomatologiabezprzemocy.pl/

Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: PolubiłamGotowanie » 24 paź 2016, 21:12

Tak jak w temacie.
Jaki wpływ na stan zębów naszych pociech ma to co piją? Czy faktycznie ma to tak duże znaczenie? Czy może śmiało można podawać dziecku codziennie kubek soku, ale zwracać uwagę na ograniczenie cukru w posiłkach w ciągu dnia?
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: szaraczarownica » 24 paź 2016, 21:25

Mojemu nic nie zaszkodzi. Ma zęby po mężu. Tytanowe.

Natomiast ja przez wiele, wiele lat piłam w 99% wodę i to w bardzo dużych ilościach, a zęby mi się sypią na potęgę. Takie mam geny :evil:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: Blue » 24 paź 2016, 21:26

To fakt,geny.Mam podobnie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: Jagoda34 » 28 paź 2016, 13:10

W ciepłe dni chętnie sięgamy po orzeźwiające napoje. Uważajmy jednak na to, co pijemy i co pija nasze pociechy. Kolorowe, gazowane napoje pełne cukru, a także popularne napoje energetyczne niszą zęby.Cola, napoje energetyczne z kofeiną, a nawet popularne ice-tea znajdują się na czarnej liście dentystów.
Jagoda34
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: PolubiłamGotowanie » 28 paź 2016, 15:39

Jagoda34 pisze:W ciepłe dni chętnie sięgamy po orzeźwiające napoje. Uważajmy jednak na to, co pijemy i co pija nasze pociechy. Kolorowe, gazowane napoje pełne cukru, a także popularne napoje energetyczne niszą zęby.Cola, napoje energetyczne z kofeiną, a nawet popularne ice-tea znajdują się na czarnej liście dentystów.


Nikt normalny nie poda dziecku do picia napoju energetycznego.
A żeby nie zbaczać z tematu może powtórzę pytanie:
"(...) Czy może śmiało można podawać dziecku codziennie kubek soku, ale zwracać uwagę na ograniczenie cukru w posiłkach w ciągu dnia?"
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: Misiak » 28 paź 2016, 23:19

PolubiłamGotowanie, a tak sobie myślę, jak martwisz się o ząbki po soku to może po kubku soku po kilkunastu minutach je umyj? U nas póki co na szczęście bez problemów z ząbkami, chociaż moje dziecko doskonale wie co to czekolada i soki (póki co na szczęście nie lubi niczego gazowanego). Pilnuję by myła zęby 2 razy dziennie, i w przedszkolu myją po obiadku.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: Blue » 29 paź 2016, 8:51

Tez mi się wydaje,że zafiksowanie się/przegięcie/trzymanie się wytycznych nie jest zawsze najlepsze.Jak czasem lub nawet codziennie zamiast wody wypije sok (dobrego gatunku, 100%) to nic mu się nie stanie.Przed nim życie nie tylko w domu-gdzie tu to ty masz wpływ na to co synowi podajesz do jedzenia i picia i jak go wychowujesz ale też styczność z placówkami,różne imprezy wśród dzieci,gdzie tak czy inaczej pozna smak soku-nawet tego gorszego gatunku (napój a nie sok) i innych słodkich rzeczy źle wpływających na zęby.Ząbki po soku tak jak zaproponowała Misiak można po postu umyć i nie zadręczać się:)Także działaj śmiało jak masz ochotę na sok dla syna.Woda najzdrowsza,wiadomo.U nas starsze dziecko toleruje tylko wodę lub herbaty,a młodsza sok właśnie lubi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: PolubiłamGotowanie » 29 paź 2016, 9:16

Misiak pisze:PolubiłamGotowanie, a tak sobie myślę, jak martwisz się o ząbki po soku to może po kubku soku po kilkunastu minutach je umyj?


Ja się nie martwię :) Pytam, bo jestem ciekawa odpowiedzi. Temat jeszcze mnie nie dotyczy, bo synek pije wyłącznie moje mleko lub wodę. A w przyszłości i tak będzie od czasu do czasu dostawał sok. Pewnie nawet napije się coli, którą tak uwielbia jego tata. Ba, do McDonalda też mam zamiar go kiedyś zabrać ;) Pytam wyłącznie dla celów informacyjnych :) Nie jestem osobą popadającą w skrajności (na szczęście dla mojego dziecka :) ).
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: Marcka » 24 lis 2016, 10:10

PolubiłamGotowanie, moja córka piła głównie wodę i soki <rozcieńczone z wodą> typu Kubuś ok.1,5-2 lata. Zęby ma w porządku, teraz już pie w większości wodę a jak już sok to ten tłoczony. Chodzimy dwa razy w roku do dentysty, myje 3x dziennie zęby <2x w domu i 1x w przedszkolu>. Nie popadamy w skrajności. Gazowanych nie pije bo nie lubi.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Stan zdrowia zębów a picie wyłącznie wody.

Postautor: kris44t » 14 lut 2018, 8:13

z tego co wiem woda do zdrowia zębów nic nie ma i nie będzie miała
kris44t
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2018, 8:11
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Stomatolog

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości