Projekt - Zdrowy przedszkolak

Na pytania związane ze zdrowym odżywianem odpowiada pani Magdalena Kubik, technolog żywności, dietetyk i i diet coach, właściciel http://www.fitandyou.com

Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: lmyszka » 11 lis 2012, 12:00

Czy Wasze przedszkola biorą w tym udział?
Ja właśnie na stronie Naszego przedszkola doczytałam, ze oni uczestniczą.
Cieszę się, mam nadzieję, że zmieni to wyżywienie które jest serwowane dzieciom. Pozostawia ono wiele do życzenia.
Celem projektu jest poprawa jakości odżywiania dzieci w przedszkolu i poszerzenie świadomości w zakresie naturalnego odżywiania.

Więcej informacji na ten temat na stronie :
http://www.zdrowyprzedszkolak.org/
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: malaJu » 11 lis 2012, 12:37

Moje też ma w to wejść ;) Zresztą, Łódzkie Mamy współorganizowały spotkanie dla dyrektorów i intendentów, a Dorota Grodecka jest koordynatorem akcji na łódź. Myślę, że możecie się do niej zgłaszać, jeśli coś będzie dla Was niejasne w akcji.

Ja w każdym razie popieram w całej rozciągłości.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: lmyszka » 11 lis 2012, 13:43


Powiem szczerze, że nie do końca zagłębiłam się w temat, ale na pewno to dobry pomysł.
Nie wiem jak w innych przedszkolach ale dla mnie na śniadanie dla 3 latka jajecznica na smalcu raz w tygodniu to przegięcie. Przecież można zrobić zdrowiej jajko na miękko czy sadzone a nie smalec fundować :/
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: lmyszka » 12 lis 2012, 14:40

malaJu pisze:Moje też ma w to wejść ;) Dorota Grodecka jest koordynatorem akcji na łódź. Myślę, że możecie się do niej zgłaszać, jeśli coś będzie dla Was niejasne w akcji.


Dorotko a może napiszesz nam cos więcej o projekcie??
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: Dorota Grodecka » 12 lis 2012, 21:51

celem projektu jest poprawa zywienia dzieci w przedszkolach. jest to poprawa, ktora ma nastepowac powoli, stopniowo. na poczatku ma obejmowac eliminacje zlych produktow (chemiczne jogurty z masa cukru, kostki rosolowe stosowane do gotowania zup, batony na podwierczorek, czy chrupki czekoladowe na sniadanie).nie wszystkie na raz oczywiscie,ale co jakis czas jeden.kolejnym krokiem ma byc wprowadzanie zamiennikow. owsianka zamiast kulek czekoladowych, mus jablkowy zamiast batona na podwieczorek...nie slodzenie herbaty czy zastapienie jej ziolami czy herbatkami ziolowymi, czy woda. dieta ma byc oparta na sezonowych i lokalnych produktach. chodzi tez o to, aby uczyc dzieci smakow, ktorych nie znaja w domu (sliwka, zurawina, orzech laskowy). projekt zakalda szkolenie kadry przedszkola, rodzicow i dzieci.
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: Deco-Ania » 13 lis 2012, 8:43

Pomysł bardzo fajny - tym bardziej, że wiele moich znajomych niestety narzeka na jedzenie w przedszkolu. Ostatnio jak poruszałyśmy ten temat jedna mama powiedziała, że jej córka dostaje zdecydowanie zbyt często kanapki z dżemem a pan odpowiedzialny za zakupy jest widywany w Biedronce jak kupuje zupki w proszku.
Inna z kolei, u której program jest, podeszła do tematu od strony, od której ja bym w ogóle nie pomyślała, a mianowicie: dlaczego mam dopłacać do żywienia, skoro jestem z niego zadowolona?

Nie wiem jak jest w naszym przedszkolu - Antos chodzi ostatnio bardzo w kratkę, a jak był to nie rzuciła mi się taka informacja w oczy. Ale powiem szczerze - na tyle na ile zdążyłam poznać to przedszkole, to nie sądzę ,żeby zaangażowali się w tą akcję. Ani w żadną inną niestety.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: lmyszka » 16 sty 2013, 12:02

Dorota Grodecka, mam pytanie czy w jakis spoób te przedszkola co uczestniczą w programie są kontrolowane? Czy tylko wyraziły chęć uczestnictwa i na tym koniec?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Projekt - Zdrowy przedszkolak

Postautor: Malwina » 16 sty 2013, 12:31

Tak sobie myślę, jak to było jak ja chodziłam do przedszkola i nie przypominam sobie, żeby w ramach podwieczorku były batony.
Kiedyś nie mówiło się tyle o zdrowym żywieniu, a mam wrażenie, że żywienie w czasach gdy byłam dzieckiem, miało więcej wspólnego ze zdrowiem niż teraz. :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times


Wróć do Specjalista ds. żywienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość